Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Enkoder u CS4 prijavljuje gresku i ne formira emisiju u MPEG2 formatu

[es] :: Video softver :: Enkoder u CS4 prijavljuje gresku i ne formira emisiju u MPEG2 formatu

[ Pregleda: 2432 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragan54
dragan milovanovic
TV Studio Beograd
beograd

Član broj: 257422
Poruke: 5
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Enkoder u CS4 prijavljuje gresku i ne formira emisiju u MPEG2 formatu01.12.2010. u 21:59 - pre 162 meseci
Zavrsim film, sve izmontirano, hocu da prebacim u MPEG2 fomat, eksportujem ga i enkoder pocne da radi a
tada stane i prijavi ovu gresku. Napise sledece-

Adobe Mdia Encoder CS4 has encountered a problem and needs to close.
We are sory for the inconvenience.
A prikaze gresku -na adobe media encoder.exe failu AppVer 4.2.0.0.
Mod Name walchfolder.dll

Reinstalirao sam master CS4 ali on prikazuje opet istu gresku. Zna li neko sta raditi?
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Enkoder u CS4 prijavljuje gresku i ne formira emisiju u MPEG2 formatu02.12.2010. u 00:24 - pre 162 meseci
Citat:
Mod Name walchfolder.dll

Watch folder je mogucnost nekih alata za konvertovanje da se odredjeni folder definise kao "vruci" tj. u njega samo ubacis video fajl i konverter cim ga primeti odmah pocene da konvertuje. ... Ti sad proveri u opcijama da l isi negde podesavao u vez itoga. Takodje otkrij na koji folder je mozda podesena ta opcija i taj folder isprazni jer je mozda u njemu ostecen fajl.

Dodatno pitanje, da li je ranije bilo sve i redu ili sada prvi put probavas tu funkciju u CS4 ?
 
Odgovor na temu

dragan54
dragan milovanovic
TV Studio Beograd
beograd

Član broj: 257422
Poruke: 5
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Enkoder u CS4 prijavljuje gresku i ne formira emisiju u MPEG2 formatu02.12.2010. u 21:35 - pre 162 meseci
Ranije je Premier i enkoder dobro radio, odradjeno je dosta filmova i emisija i problem se pojavio naglo pre cca 10-tak dana.

Enkoder pocne da radi, naleti na jedan odredjeni fail u
Document and Settings/defalt/temp/.....i tada prijavi gresku, pa sve stane. Ja u folderu default ne mogu da pronadjem taj fail koji enkoder zakucava, verovatno je skriven, a verovatno bi se njegovim brisanjem stvar resila.
Kako da te adobe failove koji su nevidljivi ucinim vidljivim?
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Enkoder u CS4 prijavljuje gresku i ne formira emisiju u MPEG2 formatu03.12.2010. u 00:41 - pre 162 meseci
Ne mogu biti potpuno nevidljivi. Moze samo biti da im je ukljucen property "hidden". To u opcijama winows explorera mozes da ukljucis. Ako ga i dalje ne vidis onda nije u pitanju taj folder vec neki drugi.

Otvori properties od tog foldera i pogledaj koliki je "Size", koliko kilobajta ili megabajta. Ako pise nula onda nema nista u tom folderu.

Takodje mozes pokusati obrisati ceo taj folder ako si siguran da je u njemu problematicni fajl.

Citat:
Document and Settings/defalt/temp/

Gde si procitao ovu putanju ?
ovo "default" je mozda zamena za trenutni user name, na primer umesto default treba da pise tvoje korisnicko ime ili nesto slicno...
 
Odgovor na temu

dragan54
dragan milovanovic
TV Studio Beograd
beograd

Član broj: 257422
Poruke: 5
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Enkoder u CS4 prijavljuje gresku i ne formira emisiju u MPEG2 formatu03.12.2010. u 12:39 - pre 162 meseci
Enkoder zakucava na odredjenom failu (koji se verovatno nalazio u projektu koji je ranije uradjen bez ikakvih problema) u folderu sa temp failovima - oni se ne daju obrisati.
Inace, taj fail ja u temp folderu uopste ne mogu naci, a hteo sam da ga obrisem, ali corak

Putanju sa default sam dobio sa enkodera - tu zakuca.

Na forumu http://forums.adobe.com/thread/313776 prijatelj mi je pronasao slican problem koji su oni resili brisanjem faila Watch Mapa info.xml,
ali ja tu mapu u XP-u ne mogu nikako da pronadjem. Ne znam, mozda je to resenje dobro, ako se pronadje fail, sta mislis?
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Enkoder u CS4 prijavljuje gresku i ne formira emisiju u MPEG2 formatu03.12.2010. u 15:29 - pre 162 meseci
Citat:
Ne znam, mozda je to resenje dobro, ako se pronadje fail, sta mislis?
To je prvo sto bih ja obavio kada bi imao taj problem.

Evo probaj ovako da uradis:
- Ukljuci prikaz hidden fajlova i foldera u windowsu.
- Skini microsoft sysinternals paket besplatnih programa.
- tu imas process explorer (procexp.exe) koji je naprednija zamena za windowsov task manager.
- tu posmatraj koji tacno procesi budu pokrenuti sa adobe premierom. verovatno je bitan samo taj encoder.exe ali mozda ima i neki drugi bitan.
- Imas takodje u pomenutom paketu program Process Monitor (procmon.exe) koji moze da prikaze sve promene i operacijasa fajlovima koje se desavaju. Mozes u njemu podesiti filtrranje tako da ti prikaze samo ono sto radi problematicni "encoder.exe" i tako ces saznati gde je tacno fajl na kojem taj program radi u trenutku kada se pojavi greska. To nie bas jednostavno ali provereno moze sa tim alatom to d ase sazna.
- Sada iskljuci sve adobe programe regularno a zatim kroz process explorer iskljui sve procese koje je pokrenuo premiere i drugi adobe programi. Tako ces dobiti potpun pristup tim fajlovima i moci ces da ih obrises.
- Nakon brisanja restartuj kompjuter zato da bi potrebni adobe procesi ponovo bili rehularno pokrenuti i onda mozes ponovo startovati premiere.

Citat:
Watch folder je mogucnost nekih alata za konvertovanje da se odredjeni folder definise kao "vruci" tj. u njega samo ubacis video fajl i konverter cim ga primeti odmah pocene da konvertuje. ... Ti sad proveri u opcijama da l isi negde podesavao u vez itoga. Takodje otkrij na koji folder je mozda podesena ta opcija i taj folder isprazni jer je mozda u njemu ostecen fajl.
Setio sam se da je ova funkcija "watch folder" verovatno interne tj. adobe sam podesi neki temp folder za ovu svrhu i onda sam automatski premesta potreba fajlove od projekta u taj folder. Verovatno tu ne dozvoljava nista da se podesi ali vredi da ipak pretreses opcije i vidis da li mozda mogu da se biraju lokacije njegovih temp foldera.
 
Odgovor na temu

dragan54
dragan milovanovic
TV Studio Beograd
beograd

Član broj: 257422
Poruke: 5
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Enkoder u CS4 prijavljuje gresku i ne formira emisiju u MPEG2 formatu09.12.2010. u 09:48 - pre 161 meseci
Ocigledno je problem u enkoderu. Pokusao sam da ga izbrisem, ali adobe posle restarta ne primcuje razliku. Moracu najverovatnije da drugi put reinstaliram CS4 ali i dalje nemam mnogo nade da c se stvar popravioti. Poslusao sam sve vase savet ali stvar nisam popravio. Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Enkoder u CS4 prijavljuje gresku i ne formira emisiju u MPEG2 formatu

[ Pregleda: 2432 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.