Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

porez i doprinosi za preduzetnike

[es] :: Vodič za posao :: porez i doprinosi za preduzetnike

[ Pregleda: 3770 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+136 Profil

icon porez i doprinosi za preduzetnike02.12.2010. u 01:55 - pre 162 meseci
Dugujem porez na dodhodak gradjana 10% i doprinose 22% 12.3% i 1.5%...

e sad, posto nisam u mogucnosti da ih sada platim a dobijam veoma razlicite informacije sledeceg tipa:

1) moram da platim porez na dohodak a doprinose NE MORAM da platim ali NECU imati upisan staz
2) moram da platim sve u ROKU od godinu dana po slanju bilansa uspeha za TU godinu
3) zastarevaju nakon 5 godina i tada ne moraju da se platel.

interesuje me sta je prava istina, ja pretpostavljam da MORA sve da se plati ali mi prva opcija deluje primamljivo i dovoljno realna da je tako nesto moguce, i ako jos neko mozda zna da li je moguc dogovor sa drzavom u isplacivanju duga u ratama.

e sad jos neka pitanja :
treba da se zaposlim uskoro u novoj firmi i:
1) da li ce ovaj dug da mi predstavlja neki problem u vezi toga?
2) da li ovaj dug moze da mi predstavlja neki problem ukoliko zelim da podignem kredit neki?
3) da li ovaj dug moze da mi predstavlja problem prilikom vadjenja novog pasosa i odlaska u inostranstvo?
4) posto ovo dugujem vec 2,5 godine (firmu sam preregistrovao na drugo lice) i nista mi nije stiglo nigde, znam da postoji dug jer sam sam otusao u poresku i izvadio karticu jos pre 2 godine (kamata je verovatno narasla) , kada mogu ocekivati neku intervenciju/prinudnu naplatu?


Hvala vam puno na vasem vremenu i puno pozdrava!

edit:

da ne otvaram novu temu da li neko moze da mi odgovori i na ove nelogicnosti:

1) zasto poslodavci placaju DUPLO doprinose radnicima - navodno jedne u njihovo ime jedne u ime poslodavca i to izadje 65% kada se odbije neoporeziva osnovica umesto 35.8%
2)ako ste preduzetnik i recimo ide vam lose i nemate dobit ove godine vi IPAK placate doprinose na minimalnu platu - sto znaci da drzava vama naplacuje vas pokusaj da zaradite BEZ OBZIRA da li imate dobit - i na kraju mozete ispasti da ste izmirili sve obaveze,niste ostvarili profit ali STE IPAK U MINUSU jer morate platiti doprinose - da li j a jedini ovde vidim neke nelogicnosti..?

[Ovu poruku je menjao anakin14 dana 02.12.2010. u 03:17 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao anakin14 dana 02.12.2010. u 03:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: porez i doprinosi za preduzetnike02.12.2010. u 14:16 - pre 162 meseci
Što se tiče poreza pogledaj Zakon o porezu na dohodak građana i Zakon o poreskom postupku i poreskoj administraciji. Što se tiče doprinosa pogledaj Zakon o doprinosima za obavezno socijalno osiguranje. Koliko mi se čini, svi propisuju ne baš male kazne za neplaćanje. Drugo je dal će da te ufate ili ne.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: porez i doprinosi za preduzetnike

[ Pregleda: 3770 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.