Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sensation White 2011-te konacno u Beogradu!!!

elitemadzone.org :: MadZone :: Sensation White 2011-te konacno u Beogradu!!!

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11242 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: Sensation White 2011-te konacno u Beogradu!!!10.12.2010. u 20:36 - pre 161 meseci
@zveljko:

jebga, meni to ne deluje nista bolje od prosecne rokachine na dens areni na exitu, jedino sto imaju zajebanije lasere i dimmashine...
al moja teorija je da bi dozivljaj bio identican i da pustis nekog mnogo manje "poznatog" didzeja da odradi istu stvar sa tom opremom, ili recimo da taj didzej napravi miks gajbi, i da ti dodjes samo na reprodukciju materijala, sto je realno ono sto oni rade... reprodukuju gotov materijal uz malo dranja i puno poziranja...
je l' stvarno mora da ih bude petorica odjednom? i kao svi nesto rade, a stvar zvuci ko obicno elektro gruvanje?

 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Sensation White 2011-te konacno u Beogradu!!!10.12.2010. u 20:53 - pre 161 meseci
Audio-vizuelni spektakl. Dok se ljudi dobro zabavljaju nema ni veze sto 90% stvari nije zapravo live.
Nego.. s obzirom na cene verujem da ce to kod nas biti malo vise pomodarski dogadjaj nego sto je i inace.
 
Odgovor na temu

zveljko
DJ Sound
Beograd

Član broj: 39241
Poruke: 37
*.artcommunication.co.yu.



+37 Profil

icon Re: Sensation White 2011-te konacno u Beogradu!!!10.12.2010. u 21:17 - pre 161 meseci
Citat:
Vole Domu: @zveljko:

jebga, meni to ne deluje nista bolje od prosecne rokachine na dens areni na exitu, jedino sto imaju zajebanije lasere i dimmashine...
al moja teorija je da bi dozivljaj bio identican i da pustis nekog mnogo manje "poznatog" didzeja da odradi istu stvar sa tom opremom, ili recimo da taj didzej napravi miks gajbi, i da ti dodjes samo na reprodukciju materijala, sto je realno ono sto oni rade... reprodukuju gotov materijal uz malo dranja i puno poziranja...
je l' stvarno mora da ih bude petorica odjednom? i kao svi nesto rade, a stvar zvuci ko obicno elektro gruvanje?


Delimicno si i u pravu, ali znas ono, kad` si tamo, sa takvim efektima, jednostavno, sve je bolje...Bio sam i na exitu, svaki put do sada izuzev prvog, a bio i na sensationu 2x, mnogo je bolji osecaj : )
A oprema kao oprema, nema neke veze preterano, vec umece samog DJ-a...Ne prave oni mixeve kod kuce, svaki prelaz sa pesme na pesmu se radi live, jedino sto mozes da kazes da je gotovo to je sama pesma : ) P.S. Nisu sva petorica odjednom, nego svako od njih recimo po sat vremena : )

Citat:
HeYoo: Audio-vizuelni spektakl. Dok se ljudi dobro zabavljaju nema ni veze sto 90% stvari nije zapravo live.
Nego.. s obzirom na cene verujem da ce to kod nas biti malo vise pomodarski dogadjaj nego sto je i inace.


Jedino sto mene "plasi" je to sto ce 50% njih biti fenseri sa splavova, koji ce doci da budu vidjeni, a ne da bi se proveli, jadno...
P.S. Kakva je praksa u poslednje vreme, ne bi me iznenadilo da vidim Tadic-a u lozi
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: Sensation White 2011-te konacno u Beogradu!!!10.12.2010. u 22:49 - pre 161 meseci
@zveljko:

hvala na odgovoru!
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Sensation White 2011-te konacno u Beogradu!!!11.12.2010. u 02:04 - pre 161 meseci
Citat:
Vole Domu: @zveljko:

jebga, meni to ne deluje nista bolje od prosecne rokachine na dens areni na exitu, jedino sto imaju zajebanije lasere i dimmashine...
al moja teorija je da bi dozivljaj bio identican i da pustis nekog mnogo manje "poznatog" didzeja da odradi istu stvar sa tom opremom, ili recimo da taj didzej napravi miks gajbi, i da ti dodjes samo na reprodukciju materijala, sto je realno ono sto oni rade... reprodukuju gotov materijal uz malo dranja i puno poziranja...
je l' stvarno mora da ih bude petorica odjednom? i kao svi nesto rade, a stvar zvuci ko obicno elektro gruvanje?

Pričaš napamet.

Prvo ta dance arena na Exitu nije nikakav benčmark doživljaja. Štaviše tamo je doživljaj u principu slab, zvuk se razliva nije dovoljno jak, velika je gužva, ljudi su mahom smoreni, i puštaju se najrazličitiji žanrovi. Neki žanrovi nisu za arenu, već za klub, i ne možeš ti klupsku muziku da puštaš tako i da očekuješ neki "feeling".

Drugo nije posao DJ-a samo da vrti ploče, pa da je po tvojoj teoriji svaki DJ isti ako ima iste ploče na raspolaganju. Prvo treba on sam da bude raspoložen, drugo treba da oseti atmosferu, da pusti da ga ponese i da onda bira ploče (kolokvijalno rečeno, jer niko više ne pušta ploče), koje će da pušta.

Znači stvar je da u momentu odlučuješ koja je najbolja stvar za taj trenutak, a taj momenat se dešava nakon svake pesme. To razlikuje dobrog od lošeg DJ-a. Ne vredi ti sva oprema i muzika ako nemaš ukus i feeling.

Treće u digitalno doba, nema više "gotovih" pesama, bar ne za ozbiljne DJ-eve. Oni to edituju (remiksuju) prema svom ukusu, pa svaki pušta svoju muziku, koju nećeš čuti kod drugog. Dobro tu i tamo ima neki "hit" koji će pustiti više DJ-eva, ali u principu od ovih vodećih svako ima tačno izdiferenciran set stvari, koji se razlikuje od svih drugih. Naravno miksuju sa najrazličitijih uređaja istovremeno, CD-ovi, (možda neki gramofon zalutali), laptopovi, final scratch, sempleri itd. Nije baš tako banalno kako ti to zamišljaš, imaš dva gramofona (ili cd-a) i samo uradiš bitmiks i krosfejd. To je tako bilo pre 20 godina.

Ja u principu iako odavno nisam partijaner, više volim klupski filing nego "dance arenu". U svakom slučaju zatvoren prostor.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.dynamic.sbb.rs.



+56 Profil

icon Re: Sensation White 2011-te konacno u Beogradu!!!11.12.2010. u 08:49 - pre 161 meseci
Ma koj PsyTrance i GOA (mislim ja bih voleo da bude). Ako bude bice House i daj boze neki Trance (Tiesto i Armin fazon), cista komercijala u prevodu.

Sa druge strane, koliko sam mogao primietiti po festivalima tipa Foam Fest i sl. gde se pusta "electro" muzika, ljudi jednostavno slusaju svakakva .... i fazon dodje neki strani dj i pocne nesto da mixuje neki animal zvukovi da ih tako nazovem, masa ono "buuuuuuu" i odjednom ubaci u pesmu ono "Sweet Dreams" i svi kao fazo "aaaaaaaaaaaaaaa" kakav remix aaaaaaaaaaaa.

Strasno.

 
Odgovor na temu

zveljko
DJ Sound
Beograd

Član broj: 39241
Poruke: 37
*.adsl-2.sezampro.yu.



+37 Profil

icon Re: Sensation White 2011-te konacno u Beogradu!!!11.12.2010. u 11:39 - pre 161 meseci
Citat:
Shon3i: Ma koj PsyTrance i GOA (mislim ja bih voleo da bude). Ako bude bice House i daj boze neki Trance (Tiesto i Armin fazon), cista komercijala u prevodu.

Sa druge strane, koliko sam mogao primietiti po festivalima tipa Foam Fest i sl. gde se pusta "electro" muzika, ljudi jednostavno slusaju svakakva .... i fazon dodje neki strani dj i pocne nesto da mixuje neki animal zvukovi da ih tako nazovem, masa ono "buuuuuuu" i odjednom ubaci u pesmu ono "Sweet Dreams" i svi kao fazo "aaaaaaaaaaaaaaa" kakav remix aaaaaaaaaaaa.

Strasno.


Hahaha, so trueee! Samo rokne acapellu neke poznate i svi u trans, iako to ne lici ni na sta :D Cist primer sa Axwell-om ove god. na Foam Fest-u.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Sensation White 2011-te konacno u Beogradu!!!11.12.2010. u 12:25 - pre 161 meseci
Kakva publika takva i muzika.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Sensation White 2011-te konacno u Beogradu!!!11.12.2010. u 13:16 - pre 161 meseci
E zato lepo odem na Astral Projection ili nesto slicno kada dodju, i ne razmisljam da li cu slusati ono sto volim ili ne :)

Sad nedavno ih propustih zbog posla... a dolazili u BG :(
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sensation White 2011-te konacno u Beogradu!!!

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11242 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.