Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kad Firma "sibne" Platu na racun,,,nekima stigne u 11h--a meni u Posti tek u 19h--KAKO-ZASTO-???

elitemadzone.org :: TechZone :: Kad Firma "sibne" Platu na racun,,,nekima stigne u 11h--a meni u Posti tek u 19h--KAKO-ZASTO-???

[ Pregleda: 4024 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Kad Firma "sibne" Platu na racun,,,nekima stigne u 11h--a meni u Posti tek u 19h--KAKO-ZASTO-???16.12.2010. u 02:19 - pre 161 meseci
-Burgija ME u stomaku kad dobijam Platu",

Ima li ko objasnjenja:


-Zasto Plata legne SVIMA u 11H__koji su po Razno-Raznim-Bankama

-A meni koji sam " Preko Poste" -Plata Mi legne u pola osam-uvece,TIK-Pre Drugog Dnevnika !!!---Zasto ???
--Kome je Potreban taj --" HOROR" --?????
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Kad Firma "sibne" Platu na racun,,,nekima stigne u 11h--a meni u Posti tek u 19h--KAKO-ZASTO-???16.12.2010. u 05:24 - pre 161 meseci
[sala]]Ma posta malo vrti tvoju platu na berzi... [/sala]

Recimo, jedan od logicnih zakljucaka da je Posta neazurna.
Ako ti to bas toliko smeta, i ti otvori racun u nekoj banci pa nek ti tamo lijeze plata kad i ostalima.

 
Odgovor na temu

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+321 Profil

icon Re: Kad Firma "sibne" Platu na racun,,,nekima stigne u 11h--a meni u Posti tek u 19h--KAKO-ZASTO-???16.12.2010. u 06:26 - pre 161 meseci
Moguće da se plata knjiži ručno pa kad spisak iz firme stigne u filijalu, treba vremena da se sve to proknjiži, pogotovo ako je u toj filijali običaj da se plate knjiže u popodnevnoj smeni. Ja takodje primam platu preko P.Š., ali mi plata "legne" pre 12. Pitaj tvoje kolege koji primaju platu isto preko P.Š. kako je kod njih.

Pozdrav.
Sinisha
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Kad Firma "sibne" Platu na racun,,,nekima stigne u 11h--a meni u Posti tek u 19h--KAKO-ZASTO-???16.12.2010. u 06:54 - pre 161 meseci
Pitaj radnicu na šalteru, sigurno zna o čemu se radi. Verovatno nije teorija zavere već samo slabija organizacija.


Inače, sa platom preko Pošte, sećam se odranije gomile uvrnutih slučajeva:

* Plata 'legne' u jednoj filijali, gde zaposleni odmah podigne platu. Zatim prvim autobusom ode u jednu drugu (možda 30 minuta razlike), gde još uvek nije proknjiženo da je plata podignuta. Tako zaposleni sam sebe kreditira. Naravno, kasnije jeste u minusu, al' trebao mu je keš :)

* Ako si bio u minusu makar i jedanu paru, platu možeš podići tek sutradan, iako si tog trenutka u plusu.

Apropo ovoga drugog, secam se da mi je jednom prilikom novac (nisu postojale kartice u smislu kešomata) bio preko potreban. Nisam otisao ni na posao, morao sam nesto hitno da platim, cekajuci samo trenutak uplate, nervozno refreshujuci Internet stranicu gde sam mogao da vidim realizovane uplate. I onda IZNENADJENJE... PETNAEST MINUTA PRE UPLATE, ide PLACANJE - Godisnji troskovi odrzavanja kartice, sto me je odmah stavilo u MINUS, sto dalje znaci da toga dana novac nisam mogao podici. :) Dzabe je bila kasnija uplata.

Odmah sam se setio GENIJALNOG direktora koji je nekom programeru dao zadatak da ispali magicni SQL upit i vidi koliko ce para zaraditi ako PRVO idu "Godisnji troskovi odrzavanja kartice", pa tek onda uplate.


Od tada Posta za mene ne postoji.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Kad Firma "sibne" Platu na racun,,,nekima stigne u 11h--a meni u Posti tek u 19h--KAKO-ZASTO-???16.12.2010. u 07:57 - pre 161 meseci
Citat:
X Files: I onda IZNENADJENJE... PETNAEST MINUTA PRE UPLATE, ide PLACANJE - Godisnji troskovi odrzavanja kartice, sto me je odmah stavilo u MINUS, sto dalje znaci da toga dana novac nisam mogao podici. :) Dzabe je bila kasnija uplata.

Za sve ove godine dok sam korisnik P.Š. UVEK se 1. knjižila i doračunala uplata (makar i na svoj račun), tek posle rashodi u istom danu.
Uplate "legnu"~ istovremeno sa kolegama u ostalim bankama, nekad pre,nekad kasnije.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Kad Firma "sibne" Platu na racun,,,nekima stigne u 11h--a meni u Posti tek u 19h--KAKO-ZASTO-???16.12.2010. u 10:11 - pre 161 meseci
to je jos mozda i bolje po tebe.
Imaces vise/manje 1 dan para


 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Kad Firma "sibne" Platu na racun,,,nekima stigne u 11h--a meni u Posti tek u 19h--KAKO-ZASTO-???16.12.2010. u 10:12 - pre 161 meseci
Platu smo primali iz dva dela (akontacija, konacni obracun), ako se ne varam najblizi utorak ili cetvrtak do 15-tog i 31-og, uglavnim taj princip. Taj dan mi je ostao urezan bas onako kvalitetno u pamcenju. Na racunu sam imao nesto oko 140 dinara, a to GODIŠNJE (ne mesecno!) davanje je bilo 150 dinara, tacno se secam da sam refreshovao stranicu cekajuci trenutak da ugledam novac. Na moje iznenadjenje, prvo sam otisao u MINUS pa u PLUS. Nema greske.
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Kad Firma "sibne" Platu na racun,,,nekima stigne u 11h--a meni u Posti tek u 19h--KAKO-ZASTO-???16.12.2010. u 16:15 - pre 161 meseci
Potpuno ste SVI u pravu !

To stizanje plate u pola 8 nije samo meni nego i kolegama sa posla koji primaju platu preko

POŠTANSKE ŠTEDIONICE.

Pa covece 21 Je vek !!!--O cemu pricamo ???---Kakvo rucno knjizenje ???

Pa iz koje zaostale GALAKSIJE je ta PS pala bas u "nase dvoriste" ???

Dobro je da NEMAJU onu Plehanu Registar Kasu--Pa da TE "Fioka mune" u stomak kad dizes Pare !!!

Mislis da salterska radica razume sta je pitam ???
Gleda me pogledom " Hindu Krave "-ne dise,--kao da se " odlogovala od zivota" ?!?!

Htela bi da zovne nekog ( kompetentnijeg)-Al' ne ume ni da objasni zasto je zove ?!?!?

Pa MI SMO SVI jos u onom Autobusu iz " Ko to tamo Peva",,ebt,,od 4 jezika nemam vise reci,
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Kad Firma "sibne" Platu na racun,,,nekima stigne u 11h--a meni u Posti tek u 19h--KAKO-ZASTO-???16.12.2010. u 17:42 - pre 161 meseci
Definitivno je problem do same postanske stedionice. Kada nama fizicko lice na racun firme uplati novac, ako plati preko postanske stedionice, cesto se desi da novac prodje tek posle 2-3 dana. Sta rade sa nasim parama ne znam...ali je definitivno problem kod njih.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Kad Firma "sibne" Platu na racun,,,nekima stigne u 11h--a meni u Posti tek u 19h--KAKO-ZASTO-???

[ Pregleda: 4024 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.