Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna pomoć oko snimanja analognog i digitalnog signala

[es] :: Digitalna Televizija :: Potrebna pomoć oko snimanja analognog i digitalnog signala

[ Pregleda: 1812 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

flinty

Član broj: 275242
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Potrebna pomoć oko snimanja analognog i digitalnog signala16.12.2010. u 04:47 - pre 161 meseci
Ja sam novi član ovde, a ujedno i totalni početnik u ovoj oblasti, pa Vas molim za razumevanje i pomoć.

Želeo bih da snimim nešto što emituje RTS1, na kompjuter preko kablovske televizije.. TV kartica mi je analogna (713x BDA Analog Capture).. Zanima me da li mi neko može pomoći i posavetovati kako da snimim taj sadržaj u što je moguće boljem kvalitetu? To je analogni signal preko kablovske verovatno.. Šta mi je sve potrebno da bih snimao digitalni signal i da dobijem što je moguće bolju i oštriju sliku? U kom programu to treba snimati, ja sam mislio da snimam sa Corel VideoStudio Pro X3?



[Ovu poruku je menjao flinty dana 17.12.2010. u 02:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

oluja74
TV manijak :)

Član broj: 274107
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoć oko snimanja analognog i digitalnog signala16.12.2010. u 18:46 - pre 161 meseci
Pokusaj sa DV PAL koji nema velike gubitke u kompresiji (i pravi velike fajlove) a posle toga neki mpeg2 (kompatibilan sa DVD standardom) koji pravi znacajno manje fajlove (i mozes ih lako konvertovati u DVD i rezati na diskove). Bitno ja samo da odredis odgovarajuci bitrate da bi snimak (mpeg2) bio kvaitetan. Dakle nuzno je da malo eksperimentises da bi saznao sta ti odgovara za tvoje potrebe.
Jmlab Chorus; Marantz SR 7200; Panasonic TX P46G10; WD TV Live; Dreambox 800HD
 
Odgovor na temu

flinty

Član broj: 275242
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Potrebna pomoć oko snimanja analognog i digitalnog signala17.12.2010. u 01:22 - pre 161 meseci
Citat:
oluja74: Pokusaj sa DV PAL koji nema velike gubitke u kompresiji (i pravi velike fajlove) a posle toga neki mpeg2 (kompatibilan sa DVD standardom) koji pravi znacajno manje fajlove (i mozes ih lako konvertovati u DVD i rezati na diskove). Bitno ja samo da odredis odgovarajuci bitrate da bi snimak (mpeg2) bio kvaitetan. Dakle nuzno je da malo eksperimentises da bi saznao sta ti odgovara za tvoje potrebe.

za bitrate nije problem, to ću se lako snaći... Ali ne znam na šta si mislio sa DV PAL kompresijom.. Da li misliš da u nekom programu kad snimam izaberem njega kao video codec, umesto mpeg formata recimo... ili te ja nisam raumeo? i u kom programu mi savetuješ da snimam?

 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: Potrebna pomoć oko snimanja analognog i digitalnog signala

[ Pregleda: 1812 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.