Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3883665 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

misisisipi
lallalalala lalalalalal

Član broj: 328470
Poruke: 22
..583:6780:a86c:4e66:4f14:f587



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.07.2019. u 13:03 - pre 57 meseci
Mi ocekujemo bebu u drugoj polovini avgusta, pa cu tada rado podeliti iskutvo vezano za prijavu bebe. Prikupljamo informacije u vezi te teme, ispostavilo se da dete mora da prijavimo prvo u Madjarskoj jer po automatizmu dete ima pravo na EU drzavljanstvo. Tako da smo odustali od ideje da pravimo prvo srpske papire pa vizu za bebu. U Becu u Madjarskoj ambasadi moze relativno brzo da se dobije termin i prijavi beba ali to naravno preporucujem onima koji dobro govore madj. Naravno moze beba i u Madjarskoj da se prijavi. Kada se prijava odradi dobija se papir da je pokrenut postupak za prijavu bebe zatim se taj papir prevodi na nemackini sa njim se zavrsavaju stvari kao sto je Kinderbetreuungsgeld itd. Naravo pozeljno je da vam je brak prijavljen u Madj. ali ako nije moze da se i to tada odradi. Jos uvek i sami prikupljamo info ali kada sve to zavrsimo mocicu sa sigurnoscu da napisem sta i kako je bilo. Pozdrav
 
Odgovor na temu

new_clan

Član broj: 332424
Poruke: 53



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.07.2019. u 13:26 - pre 57 meseci
Manje-vise je tako kako je napisao madmax-wifi u vezi papiroloskih stvari nakon rodjenja deteta, ali ipak ima nekih sitnih razlika od pokrajine so pokrajine, tj.od mesta do mesta.

Ja bi samo pitao madmax-wifi-a, ako nije tajna, pod kojim drzavljanstvima ste ti i supruga u DE i pod kojim drzavljanstvom su zaveli bebu ?

Beba, pretpostavljam nema pravo na automatsko nemacko drzavljanstvo ? U tom slucaju, kada stice pravo, i dal se moze uzeti samo za bebu?

I kod mene je slucaj da nece bebi da rade boravisnu karticu na srpski pasos nego nas bukvalno "teraju" da mu pravimo madjarski pasos, posto je otac HU drzavljanin.


 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.07.2019. u 21:08 - pre 57 meseci
Citat:
new_clan: Manje-vise je tako kako je napisao madmax-wifi u vezi papiroloskih stvari nakon rodjenja deteta, ali ipak ima nekih sitnih razlika od pokrajine so pokrajine, tj.od mesta do mesta.

Ja bi samo pitao madmax-wifi-a, ako nije tajna, pod kojim drzavljanstvima ste ti i supruga u DE i pod kojim drzavljanstvom su zaveli bebu ?

Mi smo u DE sa HU drzavljanstvom, sa licnim kartama smo se prijavili kada smo dosli.
Beba kada se rodila, naravno posto je tek rodjena nije imala nijedno drzavljanstvo.
Ja ne znam za druge ali nas niko ni u jednom momentu nije pitao koje cemo i dali cemo uopste traziti neko drzavljanstvo za bebu.

Citat:
new_clan: Beba, pretpostavljam nema pravo na automatsko nemacko drzavljanstvo ? U tom slucaju, kada stice pravo, i dal se moze uzeti samo za bebu?

Ako roditelji pre rodjenja deteta duze od 8god zive legalno u nemackoj jedino u tom slucaju dete po automatizmu dobija nemacko drzavljanstvo (bez obzira na roditelje).
Mi ne zivimo toliko dugo tu pa nasa beba nije imala to pravo. Tako da nisam se nesto raspitivao detaljnije oko toga. (sluzbenica je rekla da nemamo pravo)

Citat:
new_clan: I kod mene je slucaj da nece bebi da rade boravisnu karticu na srpski pasos nego nas bukvalno "teraju" da mu pravimo madjarski pasos, posto je otac HU drzavljanin.

Nerazumem za sta vam treba Aufenthaltskarte? Rekli su vam da bas morate napraviti ili sami hocete pa ste trazili?
Dete dobije nemacki izvod iz knjige rodjenih (Rodjeno je u Nemackoj).
Moze se dobiti i Meldebescheinigung. (Prijavljeno je legalno na adresu u Nemackoj)
U sistemu je...
Dobije poreski broj...
Redovno vas pozivaju za obavezne lekarske preglede, vakcinacije itd....

Stvarno me niko nigde nije pitao za detetovo drzavljanstvo niti je neko trazio da naknadno donesem kada napravimo.
HU drzavljanstvo i pasos smo napravili za dete smo da bi dete moglo da putuje izvan nemacke.
O tome nismo obavestili nikog od nemacke administracije, niti je to neko trazio od nas.
 
Odgovor na temu

ds1979

Član broj: 106750
Poruke: 54
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.08.2019. u 15:44 - pre 56 meseci
Zdravo ljudi!

Planiram da predam zahtev za dobijanje HU pasosa.

Da li je mozda u medjuvremenu doslo do nekih izmena nakon predaje u ambasadi?

Da li je vreme cekanja i dalje 6 meseci, krace ili je cak i duze?

Hvala
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.08.2019. u 15:55 - pre 56 meseci
Za vreme ne znam, samo sam čuo da su pooštrili.

I na granici možeš da imaš problema,
kad carinik počne sa tobom na madjarskom.

Ako procene da ne znaš, ideš na test,
pa ako se ispostavi da ne zadovoljavaš, oduzima se pasoš.
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

ds1979

Član broj: 106750
Poruke: 54
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.08.2019. u 16:06 - pre 56 meseci
Hvala na brzom odgovoru.

Nemam problema sa jezikom, znam perfektno.


Mislio sam samo na vreme dobijanja, nakon predaje, da li je tu mozda doslo do izmena. Bilo bi super ako je neko imao
iskustva da je dobio recimo za neko krace vreme od 6 meseci.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.08.2019. u 13:35 - pre 56 meseci
Mom prijatelju su uzeli HU pasoš u nemačkoj u bolnici.

Zaposlio se, imao je povredu na poslu, nema pojma nemački,
nemci-pedantni, pozvali konzula iz HU ambasade, da porazgovara sa njim,

kad ono! Cvrc! Tajac...

Prvim avionom deportovan za srbiju, sa oduzetim HU pasošem.
+100 Q muka, kazni, zabrane ulaska u EU, itd.
Stvar u opšte nije naivna.

U madjarskim konzulatima/ambasadama možeš da naidješ
na razna "iznenadjujuća" pitanja, kao na pirimer:

-Meg kérném magát, mondjon valamit a multjárol?

iLi:

-Miért szeretne magyar honpolgár lenni?

Čisto da znaš, šta te očekuje.

pOz


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Tezej87
Konstanz

Član broj: 340691
Poruke: 6
..84.061.pools.vodafone-ip.de.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.08.2019. u 15:45 - pre 56 meseci
Neverujem..deportacija,i slicno..to bas neide tako..pa ove emigrante sto siluju napadaju nedeportuju u takom vremenskom roku..jedino ako je pasos bio falsifikovan...
 
Odgovor na temu

cape011

Član broj: 242256
Poruke: 133



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.08.2019. u 16:10 - pre 56 meseci
Ma da ga nisu nemci možda streljali na licu mesta?
 
Odgovor na temu

Tezej87
Konstanz

Član broj: 340691
Poruke: 6
*.web.vodafone.de.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.08.2019. u 17:34 - pre 56 meseci
ja sam dosta zaboravio..ali putovao sam preko granice madjarske nikada nisam imao problema..samo jednon na horgosu..na granici nesto me je pitao
nisam ga razumeo..tada mi je rekao,kako si ti dobio madjarski pasos..nasmejao se i vratio mi pasos..a to je bilo pre 4 godine...posle toga prelazio sam nije bilo nikakvih problema.. uzmu pasos skeniraju i vrate...jednom sam putovao kombijem..grupno..pa nas posle granice zaustavila policija madjarske...niko ne govori madjarski od 8 putnika samo ja madjarski pasos..al me nista nisu pitali...trazili su cigare...:)
 
Odgovor na temu

Tezej87
Konstanz

Član broj: 340691
Poruke: 6
*.web.vodafone.de.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.08.2019. u 17:46 - pre 56 meseci
nisam bio u srb 2 god ne znam kako je sada..zadnji put sam leteo avionom...a kad sam se vracao..imao sam problema ni manje ni vise nego na nasoj granici..nije hteo da me pusti ako ne pokazem srpski pasos.ja kazem nemam ga kod sebe...pokazao sam mu licnu kartu..kaze na srpskoj granici srpski na madjarskoj madjarski..
ne
mci kazu sa kojim pasosem izlazis iz zemlje sa tim ulazis...
sta bi bilo..na srpskom pasosu izlazni datum 2017..i onda ulazak 2019..iz zemlje eu...bilo bi problema...
auto put granica,nikad nije bilo problema..uvek sam pokazivao madjarski..a na aedromu taj problem bio..
 
Odgovor na temu

cape011

Član broj: 242256
Poruke: 133



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.08.2019. u 20:48 - pre 56 meseci
Na našoj granici treba da te puste i taman da dođeš go bez i jednog dokumenta.
Ako tvrdiš da si naš državljanin to će proveriti u sistemu. Po zakonu su dužni da te puste u Srbiju. Tako piše u zakonu.

Pravo državljanina da uđe u zemlju iako nema putnu ispravu
Član 4
"Organ nadležan za kontrolu prelaženja državne granice dužan je da licu za koje se proverom utvrdi da je državljanin Republike Srbije dozvoli ulazak u zemlju iako nema putnu ispravu."
https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_putnim_ispravama.html

Ali verovatno bi tad dobio i neku kaznu. Ali ne sme da te ne pusti da uđeš.


Sa ličnom kartom ne bi smeo da imaš problema. Mi možemo da napustimo zemlju sa ličnom kartom (na primer putuješ u Crnu Goru, BiH, Severnu Makedoniju).
Zamisli apsurda, EU državljani smeju da uđu u Srbiju samo sa ličnom kartom, a tebe naš policajac zbog toga maltretira.
Iako imaš putnu ispravu, mađarski pasoš i dokaz da si državljanin Srbije, srpsku ličnu kartu. Meni se čini da osoblje na granici ne poznaje baš dobro zakone.
 
Odgovor na temu

Tezej87
Konstanz

Član broj: 340691
Poruke: 6
..84.061.pools.vodafone-ip.de.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.08.2019. u 20:58 - pre 56 meseci
Nije bio problem ulazak nego izlazak iz zemlje..ja sam mu dao madjarski pasos,on mi je trazio srpski...kad sam rekao nemam ga kod sebe..kaze neces leteti..onda sam dao licnu kartu pa me pustio,uz opomenu sledeci put neces leteti...
 
Odgovor na temu

shollim

Član broj: 23741
Poruke: 72
192.145.127.*



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.08.2019. u 08:16 - pre 56 meseci
Citat:
Living Light:
Mom prijatelju su uzeli HU pasoš u nemačkoj u bolnici.

Zaposlio se, imao je povredu na poslu, nema pojma nemački,
nemci-pedantni, pozvali konzula iz HU ambasade, da porazgovara sa njim,

kad ono! Cvrc! Tajac...

Prvim avionom deportovan za srbiju, sa oduzetim HU pasošem.
+100 Q muka, kazni, zabrane ulaska u EU, itd.
Stvar u opšte nije naivna.

U madjarskim konzulatima/ambasadama možeš da naidješ
na razna "iznenadjujuća" pitanja, kao na pirimer:

-Meg kérném magát, mondjon valamit a multjárol?

iLi:

-Miért szeretne magyar honpolgár lenni?

Čisto da znaš, šta te očekuje.

pOz



Najvise mrzim ovaj tip forumasa/twitereasa. Sve znaju, sve su culi i videli, najcrnje komentare daju, a ustvari nemaju nista! Jedne obicne nule od ljudi. Nemaju sta da rade u zivotu, vec jedva cekaju da napisu neki komentar. To im je jedini nacin zivljenja. Da ga pita covek da li ima uopste madjarski pasos, nebi znao da ti odgovori. Jer da ima znao bi da to uopste i nije toliko strasno. Ovakve osobe su ustvari iskompleksirane osobe koje sire paniku i strah, jer su one ustvari uplasene i u panici jer nisu smeli ili nisu prosli kod Madjara i eto sad ne treba niko. Tako se osecaju normalnije.
Zbog ovakvih mnogi odustaju od raznih stvari.
Ovakve ljude administratori trebaju da blokiraju. Apelujem na adminisytratore da se ovakvi komentari poput "Living Light" ni ne objavljuju. Ovaj forum je da se daju iskustva, a ne rekla kazala!
Hvala
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.08.2019. u 08:23 - pre 56 meseci
Nisam ja post napisao da bi nekog pitao da li je to tačno.
Ne moraš da mi veruje uopšte, ne plašim nikog,
samo sam izneo iskustvo za koje mi drugar pričao, kako je prošao,
i iskustvo od ljudi koji su bili na razgovoru.

Naravno da nema svako takvu nesreču,
ali ima primera oduzetih državljanstva.

Kao što nije svako u situaciji da
poznaje toliko ljudi, koji su podneli zahteve.

Članak je iz 2015-e, danas se taj broj popeo na nekoliko hiljada.
Izvoli:
https://magyarnemzet.hu/archiv...tobben-akartak-csalni-4024816/



[Ovu poruku je menjao Living Light dana 06.08.2019. u 09:34 GMT+1]
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Stela1972

Član broj: 340750
Poruke: 1
*.hdsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.08.2019. u 11:41 - pre 56 meseci
Pozdrav,
Interesuje me kakva je procedura za produzetak pasosa u Sopronu.
Mojoj deci koja su u vreme dobijanja pasosa bila maloletna uskoro istice pasos.
Znaci morace sami da produzuju, doduse idemo zajedno ali ja sam jezik prilicno zaboravila.
Molim Vas da podelite samnom iskustvo,
Hvala najlepse,
Stela
 
Odgovor na temu

Whitewater
dummy workshop

Član broj: 339178
Poruke: 397



+137 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2019. u 04:10 - pre 56 meseci
zanimljiva tema, malo zamrla, ali mislim da ce nagno oziveti za nekih 15tak meseci kad bude 10-godisnjica od pocetka davanja drzavljanstva. Mogu samo da zamislim kakva ce to pometnja biti narocito medju ovima koji su prvi dobili pasose dok je jos bilo na jonopt - jonopot.

good luck !
I saw a USO last night.
 
Odgovor na temu

Tezej87
Konstanz

Član broj: 340691
Poruke: 6
..84.061.pools.vodafone-ip.de.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.08.2019. u 00:57 - pre 56 meseci
Mozda ce dotle vecina uzeti nemacke pasose ili neke druge zemlje gde borave:)posto posle 8 godina boravka barem za Nemacku imaju to pravo...:..
 
Odgovor na temu

Tezej87
Konstanz

Član broj: 340691
Poruke: 6
..84.061.pools.vodafone-ip.de.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.08.2019. u 00:57 - pre 56 meseci
Mozda ce dotle vecina uzeti nemacke pasose ili neke druge zemlje gde borave:)posto posle 8 godina boravka barem za Nemacku imaju to pravo...:..
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
..02.202.pools.vodafone-ip.de.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.08.2019. u 18:07 - pre 56 meseci
Nakon 10 godina od dobijanja madjarskog drzavljanstva, nije ga moguce oduzeti.

U Nemackoj se stice pravo na drzavljanstvo posle 7 godina boravka, ako se polozi B1 i integracioni kurs, ali se gubi srpsko drzavljanstvo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3883665 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.