Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TMPGENnc i jednostavno seckanje filmova -- pitanje

[es] :: Video softver :: TMPGENnc i jednostavno seckanje filmova -- pitanje

[ Pregleda: 2110 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon TMPGENnc i jednostavno seckanje filmova -- pitanje27.01.2011. u 01:36 - pre 160 meseci
Pozdrav svima, prvi put pisem u ovom temi. Potreban mi je Windows program kojim bih mogao da seckam filmove, sacuvam pojedine klipove ili napravim kratki izbor scena iz filma.

Do sada sam koristio TMPGEnc Xpress 4program, on je cool i jednostavan i intuitivan ali me jako nervira jedna stvar: kad dodje do Encode opcije on mi ponudi sve moguce formate, a ja zelim da mi film snimi u istom formatu u kojem je bio. Medjutim, on to nema kao default opciju, vec moram da startujem drugi program, Super, i iz njega procitam sve video detalje (bitrate, fps, kodeke...) i onda da Enkodiram.

Hocu da kazem da mi najvise vremena odlazi upravo na taj izbor formata za snimanje zavrsnog rada i podesavanje parametara.

Nisam profi, ne treba mi Adobe Premier, mozda sam prevideo nesto u TMPGENcu, mozda on to moze, program mi se jako svidja.

Ako neko ima savet za jednostavn program za seckanje filmova (video+audio), bio bih zahvalan. :)
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: TMPGENnc i jednostavno seckanje filmova -- pitanje30.01.2011. u 12:53 - pre 160 meseci
Pa ne postoji jedan koji je idealan za to što tebi treba. Sečenje bez ponovne kompresije nije lako izvodivo. Kako koji format. Pogledaj ovu temu: http://www.elitesecurity.org/t...kv-ts-fajlova-bez-rekompresije

A ako nakon sečenja ipak mora da se radi rekompresija onda TMPGEnc Xpress nije tako los izbor za pocetak. Jer u svakom programu koji radi rekompresiju na kraju moras da izaberes format i da podesavas.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: TMPGENnc i jednostavno seckanje filmova -- pitanje30.01.2011. u 22:18 - pre 160 meseci
^ Hvala, video sam tekst "Seckanje mpg avi wmv mp4 flv mkv ts fajlova bez rekompresije" -- znaci morao bih da stavim 10 programa za vise formata ili jedan koji radi rekompresiju? Biram ovo drugo :)

Pre TMPGEnc-a sam koristio Movie Maker koji dolazi uz Windows, koji je trivijalan i radio je lepo seckanje WMF (i jos nekih) formata bez rekompresije. Medjutim, ono sto meni dolazi pod ruke je u svim mogucim formatima, a TMPGEnc 4 Xpress mi je preporucen i nemam zamerke, sem dve stvari: voleo bih da ne radi rekompresiju (jer enkodiranje traje i traje), a drugo, ako vec radi rekompresiju, neka je uradi u istom formatu u kom je dosao, isti bitrate, ista rezolucija, zvuk, sve isto.

Medjutim, on meni pod Encode ponudi razne formate i onda moram da popunim sve detalje za enkodiranje a da mi ih on nije ni prikazao u nekom Info prozoru, te koristim drugi program, Super (za prebacivanje iz formata u format) da mi on da Detailed File Info za film, pa tim podacima popunim sve ono sto mi TMPGEnc trazi. Malo je dosadno :).
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: TMPGENnc i jednostavno seckanje filmova -- pitanje

[ Pregleda: 2110 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.