Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

izracunavanje modula i argumenta eksponencijalnog oblika kompleksnog broja

[es] :: Matematika :: izracunavanje modula i argumenta eksponencijalnog oblika kompleksnog broja

[ Pregleda: 5097 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BlaziX
bratislav

Član broj: 231824
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon izracunavanje modula i argumenta eksponencijalnog oblika kompleksnog broja28.01.2011. u 20:33 - pre 160 meseci
posle prilično dužeg vremena menjanja iskustva sa kompleksnim brojevima gde je potrebno izracunati realni, imaginarni, modul i arg kompleksnih brojeva reših da odem kod svog asistenta da mi lepo objasni, ali i dalje ne razumem tako dobro te stvari, malo mi je jasnije ali opet moram da prevazidjen te nejasnoce, jel pocinju da me iritiraju

Evo u ovom najlaksem primeru "Odredi modul i arg kompleksnog broja z=1+e^iψ ; za ψ pripada (-pi,pi]
suština je da izvučemo ispred zagrade e^iψ/2 , zatim treba da unutar zagrade napišemo te brojeve koji će zadovoljavati dva uslova, prvi je da kad se pomnozi sa e^iψ/2 daje 1+e^iψ a drugi je da možemo da sredimo tako da odgovara formola 2Re=Zkonjug + Z kako bi nam se imaginarni delovi skratili i ostali samo realni koje cemo sabrati i tako dobiti 2Re, i to ce biti modul i ostace 2cos*e^iψ/2 gde ce ψ/2 biti argumentu redu kod ovog primera bi mi to sve lepo palo na pamet, ali evo sledećeg:
- isti tekst za kompl broj Z=e^(iψ/3)+e^(-iψ/6), kako ovde da izvučem ispred zagrade e^iψ/3 a da pri tom odgovara ona gornja formula koju sam malo pre pomenuo

bio bi zahvalan ako bi neko napisao ovde detaljan postupak zadataka ove vrste, jel bi mi mnogo mnogo znaćilo i uštedeo bi dragoceno vreme
hvala.
 
Odgovor na temu

SrdjanR271
Srdjan Radosavljevic
dipl. inženjer informatike

Član broj: 174403
Poruke: 443
*.adsl.eunet.rs.



+88 Profil

icon Re: izracunavanje modula i argumenta eksponencijalnog oblika kompleksnog broja29.01.2011. u 22:05 - pre 160 meseci
Moze li ovako?
Abs[x] je modul(moduo) umest0 vila(psi) pisao sam x.










Argument



Verovatno moze elegantnije ali mi je ovo prvo palo na pamet.
A mathematician is a blind man in a dark room looking for a black cat which isn't there.
 
Odgovor na temu

SrdjanR271
Srdjan Radosavljevic
dipl. inženjer informatike

Član broj: 174403
Poruke: 443
*.adsl.eunet.rs.



+88 Profil

icon Re: izracunavanje modula i argumenta eksponencijalnog oblika kompleksnog broja30.01.2011. u 15:34 - pre 160 meseci
Evo malo elegantnije za |z|











A mathematician is a blind man in a dark room looking for a black cat which isn't there.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: izracunavanje modula i argumenta eksponencijalnog oblika kompleksnog broja

[ Pregleda: 5097 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.