Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom ADSL - idiotsko poslovanje

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom ADSL - idiotsko poslovanje

[ Pregleda: 2876 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Telekom ADSL - idiotsko poslovanje11.02.2011. u 19:37 - pre 159 meseci
Evo kako Telekom posluje...
Pre 3 godine sam potpisao ugovor sa Telekomom za korišćenje ADSL usluge na godinu dana.
Dobio sam neki šugavi ADSL modem sa 4 LAN priključka (Thompson ili tako nešto).
Ugovor mi je istekao još pre 2 godine i ja sam nastavio da koristim internet.
Pre neki dan vidim promocija - 4 meseca besplatan internet, 4MBit-a, 12 meseci ugovor i dobiješ WiFi router. Što da ne?
Ja reko' idem da napravim novi ugovor, taman da zamenim ovaj stari krš od modema.
Dođem ja u poslovnicu, pitam lika na ulazu da li može - kaže može, ali moram da vratim nazad stari ADSL modem.
Reko'o dobro. Mada kontam da sam ga već isplatio kroz 3 godine korišćenja, ali nema veze.. A i koji će im stari krš od modema?
Spakujem ti ja stari modem u kutiju i vratim se opet.
Kad ono kaže meni tetka, moram da raskinem ugovor (a ugovor mi istekao pre 2 godine), i treba da napravim novi ugovor. Ali, to ne može u jednom danu nego danas moram da otkažem ADSL i za 2-3 dana da dođem opet da napravim novi ugovor. U međuvremenu, može da mi se desi da mi neko zauzme ADSL port i da kasnije nemam tehničke mogućnosti. Hehe... Mislim stvarno nisu normalni. Ne znam ko je tu lud.
Elem, ja kao dugogodišnji korisnik nemam nikakve pogodnosti.
Umesto da me nagrade što redovno plaćam internet oni se ovako ponašaju idiotski...
Jel imao neko ovakav slučaj?
 
Odgovor na temu

bedazzled81
Igor Živanović

Član broj: 240263
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Telekom ADSL - idiotsko poslovanje11.02.2011. u 21:02 - pre 159 meseci
Meni je juce istekao ugovor a vec danas sam potpisao novi i to bas tu akciju(4 meseca za 1din= 4 mb,posle 10 min su mi ukljucili vecu brzinu) i nista drugo nisu trazili??? Zasto bi raskidao ugovor koji je vec istekao? E sad ja nisam trazio ruter jer sam pre godinu dana dobio Jetspeed sa Wifi tako da jedino to nije isto?!
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Telekom ADSL - idiotsko poslovanje12.02.2011. u 07:45 - pre 159 meseci
Uopste mi nije jasno ciji je taj router nakon isteka ugovora.
Svarno su kreteni - gledacu da predjem na nekog drugog provajdera.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Telekom ADSL - idiotsko poslovanje12.02.2011. u 09:08 - pre 159 meseci
U sustini oni bi trebali odma da ti prebace brzinu na onu iz novog ugovora(isti ili sledeci dan), a da ti ostave port. 2-3 dana je samo ako imaju mnogo posla. Meni je takodje istekao ugovor pre 2 godine, ali posto sam imao 2 broja, a 4klik paket sam hteo na drugom, otkazao sam ovaj a 4 klik odmah dobio na drugome. Ruter sam zadrzao jer u ugovoru pise da je oprema vlasnistvo korisnika.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

salac_ue
Aleksandar Novaković
Sevojno

Član broj: 50476
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Telekom ADSL - idiotsko poslovanje12.02.2011. u 14:37 - pre 159 meseci
Citat:
MatezYU: Uopste mi nije jasno ciji je taj router nakon isteka ugovora.
Svarno su kreteni - gledacu da predjem na nekog drugog provajdera.


Hmmm,
ja sam pre 5 godina prvi put potpisao ADSL (tadašnji paket 512/64 čini mi se da je taj aploud) i dobio MT882. Raskinuli su ugovor zbog ne plaćanja obaveza i NIKAD nisu tražili nazad uređaj. Pre nepunih godinu dana uveo sam broj na svoje ime , kao i ADSL, u uvom slučaju ruter HG520c. Onaj stari MT882 i dalje koristim, a HG520c mi je u rezervi.
U Telekomu su mi rekli da kod starih ugovora nije dolazilo do vraćanja modema Telekomu, tako da, kao što rekoh, imam 2 uređaja.

Jednu kriglu nikšićkog!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-186-155.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Telekom ADSL - idiotsko poslovanje12.02.2011. u 14:48 - pre 159 meseci
Citat:
fanfon:  Ruter sam zadrzao jer u ugovoru pise da je oprema vlasnistvo korisnika.

ozbiljno? po kom clanu (ako moze scan/izvod ugovora)

u ugovoru na netu sam nasao ovo
Citat:
Opremom u smislu ovog Ugovora smatraju se modem i spliter koji su neophodni za korišćenje Usluge, a koji se Korisniku daju na korišćenje
dok koristi Uslugu (u daljem tekstu Oprema).
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telekom ADSL - idiotsko poslovanje12.02.2011. u 15:03 - pre 159 meseci
U starim ugovorima (potpisanim pre vise od 2-3 godine) stoji da je modem vlasnistvo korisnika.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Telekom ADSL - idiotsko poslovanje12.02.2011. u 15:20 - pre 159 meseci
U mom ugovoru stoji da je modem vlasnistvo telekoma.
Ako ga ne vratim treba da platim 2000din.
 
Odgovor na temu

ZZIKA
Zivojin Miskovic
Smed. Palanka

Član broj: 63877
Poruke: 318
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Telekom ADSL - idiotsko poslovanje12.02.2011. u 19:13 - pre 159 meseci
U mom ugovoru od pre 3 godine piše da je vlasništvo Telekoma i da mi je dat na korišćenje dok koristim ADSL uslugu Telekoma.

Ne vidim u čemu je problem. To tako i treba da bude. Pre godinu dana (garantni rok od godinu dana je bio istekao) mi se stari ruter pokvario - samo sam prijavio problem i već sledećeg dana je ekipa Telekoma došla i stari ruter su mi zamenili novim. Da je ruter bio moje vlasništvo - morao bih sam da ga popravljam ili menjam. Ovako - spada u opremu Telekoma i oni su dužni da je održavaju što meni više odgovara, a verujem i svim ostalim korisnicima.

Pre par meseci mi je sin na drugoj liniji uzeo akciju odlikaš. U ugovoru mu stoji isto što i u mom starom ugovoru - da je modem vlasništvo telekoma i da je dat na korišćenje dok se koristi ADSL usluga Telekoma. Ja sam tada odjavio ADSL sa svoje linije (sad se šlepam kod sina na 6 meseci za dž. :) ) i tada sam regularno spakovao svoju opremu i vratio je.

Koliko se sećam ruteri su bili vlasništvo korisnika samo u samim počecima, kada su korisnici i plaćali (debelo) za uvođenje ADSL-a. Sada je uvođenje ADSL-a simboličnih 1 DIN, pa je i logično da ruter bude Telekomov. Samim tim, kako sam već gore i objasnio - ostaje i njihova briga u slučaju nekakvog kvara.

 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom ADSL - idiotsko poslovanje

[ Pregleda: 2876 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.