Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsoft future interface (may land in time for W8)

[es] :: Advocacy :: Microsoft future interface (may land in time for W8)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6550 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Microsoft future interface (may land in time for W8)26.02.2011. u 19:14 - pre 159 meseci
OK, no more booze for these guys :)

It's all in the bubbles :)

http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=21005

Citat:

Gone are the icons that drive Windows, OS X, and Linux operating systems of past and present. In their place are "bubbles" that interacted with files and post streaming information off the internet.

Bubbles are auto-generated in various categories (personal, entertainment, gaming, etc.) and can also be created by a user. Clicking on a bubble brings up a program or interaction item. For example clicking on a bubble for an upcoming flight will display alternate flight times with weather-based probability for delays. Users could use the interface to switch their flight, should the desire.

It's hard to say whether the new interface will indeed be bundled with Windows 8. That would perhaps offer an explanation of why Ballmer calls Windows 8 his company's most "risky" upcoming product.


A i Mundie izgleda da je pomalo pijan dosao na zurku, :) Ah, uh, oh, PiP argh multiple participants in a, ay, rrr... :)

Ako bre, propadnite - sto pre to bolje...




http://www.youtube.com/watch?v...rc&feature=player_embedded
make love - !war
 
Odgovor na temu

vincent33
ništa

Član broj: 260706
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Microsoft future interface (may land in time for W8)26.02.2011. u 19:26 - pre 159 meseci
Windows mobile u kvadratićima, ovo čudo u krugovima, još samo Office 2012 da se kuca u trouglovima različitih boja i lepo.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Microsoft future interface (may land in time for W8)26.02.2011. u 19:51 - pre 159 meseci
Boze me sakloni

Nema sanse ovo da prodje za desktop ni pod tackom razno. Ako bude i Linux to ne iskoristi onda komuna stvarno treba da se veze lancima i baci sa litice. Ovo eventualno moze da prodje za taj cuveni Win8 ARM za tabletice. Ako ne, srecom po mene uvek je tu Server edicija windowsa
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Microsoft future interface (may land in time for W8)26.02.2011. u 19:54 - pre 159 meseci
je*em li ga, ovo mi dodje nekako bez veze....
 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: Microsoft future interface (may land in time for W8)26.02.2011. u 20:13 - pre 159 meseci
Keep it retarded and simple....sve na desktop da mogu ameri da ga pronađu lako

Još jedan bloat u najavi kao u slučaju longhorna kad su odradili "upgrade" desktop okruženja.
Već mogu da zamislim tehničku podršku "Izbušite trenutni balončić i naduvajte novi tu vam se nalaze podešavanja za tastaturu"
:)
Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Microsoft future interface (may land in time for W8)26.02.2011. u 20:46 - pre 159 meseci
Citat:
mmix: Ako bude i Linux to ne iskoristi onda komuna stvarno treba da se veze lancima i baci sa litice.


Nismo ni mi mnogo bolji (mada nismo zacrnili toliko da skacem sa litice :D). Posto volim da znam na cemu sam, isprobao sam novi Gnome 3.0 koji treba da izadje pocetkom aprila i mogu reci da je ono idiotizam. Polako pocinju da se zatvaraju, moguca je samo jedna default tema sto se zvanicne podrske tice, moci ce da se nabudze verovatno i druge ali brate kad ti moras da hakujes nesto sto je do tog momenta bilo konfigurabilno do bola... Podesavanja su dovedena na minimum, UI je moronski totalno, sad su smislili da je minimize/maximize dugme visak i nepotrebno posto mozes ono - beskonacno da rokas desktopove do bola, cemu minimize :) Ne znam, ne pise im se dobro.

Kako sam pobegao sa KDE-a kada sam probao cetvorku po prvi put (cim je izasla) tako sam sad pobegao sa Gnome-a. Ne zelim da prolazim kroz godinu dana maltretiranja dok se sve ne dotegne (mozda i jace) - mada srecom KDE4 je "mature" poprilicno i moze da se koristi iako jos uvek vuku teske promene (portovanje PIM-a na akonadi etc...).

Mada na Linuxu imamo izbor, nekad se taj izbor suzava, nekad prosiri ali Windowsasima nema pomoci ako ovo bude "locked and loaded", sem da koriste server edicije osim ako i tamo ne krenu sa grupisanjem virtualnih masina i korisnickih grupa po baloncicima (verovatnoca == 0).

Izgleda da ni Microsoft tu nije mnogo kriv, cini mi se da neki idiotski brainstormeri koje sve jace kompanije placaju zesce pare dolaze na zajednicku ideju da racunari treba da streme ka vestackoj inteligenciji koliko je god to moguce. Intel je isto najavljivao one skalamerije koje ce vas upoznavati vremenom i preporucivati "activities" tokom dana, koliko vidim i Mundie kida sad na istu foru... Nekada je bio covek ispred masine a sada polako masina dolazi ispred coveka i to nece na dobro da izadje, polako zamenjujemo mesta sa ovim krsevima. Hordes of lemmings following smartbucket instructions...
make love - !war
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Microsoft future interface (may land in time for W8)27.02.2011. u 13:25 - pre 159 meseci
Citat:
combuster:  Nekada je bio covek ispred masine a sada polako masina dolazi ispred coveka i to nece na dobro da izadje, polako zamenjujemo mesta sa ovim krsevima. Hordes of lemmings following smartbucket instructions...


Na kraju ce da izadje na ovo :) http://www.youtube.com/watch?v=k6mZZiI4ShQ ili na astala vista baby :)
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Microsoft future interface (may land in time for W8)27.02.2011. u 14:15 - pre 159 meseci
LOL, TA :)

Ma dobro, mene vise nervira to zatupljivanje, kao da smo svi mi toliko optereceni da nam je neophodna neka skalamerija koja ce nam organizovati neke osnovne navike i potrebe. U fazonu, toliko sam zauzet svojim poslom da mi gadget kaze kako je doslo do disbalansa u unosu/potrosnji kalorija/tecnosti i kojecega. Ili da sam toliko propao da ne mogu da sam odradim kategorizaciju ikona/stavki u meniju pa da moraju baloncici da mi se grupisu po boji u zavisnosti od mog privatnog/poslovnog/"socijalnog" zivota i da mi za sve treba WP7 da bih lakse baloncice kontrolisao.

Kad smo vec kod toga, da li MSFT sa ovim planira da pogura WP tako sto ce ponuditi upravljanje korisnickim interfejsom na Windowsu iskljucivo preko WP8 (ako izuzmemo tastaturu i misa) ? To bi im sigurno poboljsalo prodaju WP telefona ali da li bi unakazilo prodaju Win8 :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Microsoft future interface (may land in time for W8)27.02.2011. u 14:43 - pre 159 meseci
Ja ostajem na gnome-u 2.3x.y jos duuuugoooo (sigurno sve dok bude podrske), hvala im na svim drugim ribama :)

Tek kada prestane podrska, ili kada neke alternative dobiju funkcionalnost, jednostavnost
ili feature-set (ili sva tri sto vec gnome ima) vredan prelaska sa gnoma, onda mozda razmislim.

Sto se mehurica tice, to je valjda za onu rubriku "bez komentara" :)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Klickovic
Owner
Daedalus Outsourcing
Beograd

Član broj: 204183
Poruke: 344
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: petsq.me


+67 Profil

icon Re: Microsoft future interface (may land in time for W8)27.02.2011. u 16:59 - pre 159 meseci
Bas me zanima kako bi izgledao jedan BSOD u baloncicu...

Nekako se nerviras, a opet, lepo ti da vidis :D

(morao sam, jace je od mene)
Daedalus Outsourcing | Web Development | SEO | Instagram Followers - http://daedalus.co.rs
 
Odgovor na temu

dany12
/home

Član broj: 247039
Poruke: 464
*.mediaworksit.net.



+25 Profil

icon Re: Microsoft future interface (may land in time for W8)27.02.2011. u 18:03 - pre 159 meseci
Citat:
combuster: Nismo ni mi mnogo bolji (mada nismo zacrnili toliko da skacem sa litice :D). Posto volim da znam na cemu sam, isprobao sam novi Gnome 3.0 koji treba da izadje pocetkom aprila i mogu reci da je ono idiotizam. Polako pocinju da se zatvaraju, moguca je samo jedna default tema sto se zvanicne podrske tice, moci ce da se nabudze verovatno i druge ali brate kad ti moras da hakujes nesto sto je do tog momenta bilo konfigurabilno do bola... Podesavanja su dovedena na minimum, UI je moronski totalno, sad su smislili da je minimize/maximize dugme visak i nepotrebno posto mozes ono - beskonacno da rokas desktopove do bola, cemu minimize :) Ne znam, ne pise im se dobro.

Kako sam pobegao sa KDE-a kada sam probao cetvorku po prvi put (cim je izasla) tako sam sad pobegao sa Gnome-a. Ne zelim da prolazim kroz godinu dana maltretiranja dok se sve ne dotegne (mozda i jace) - mada srecom KDE4 je "mature" poprilicno i moze da se koristi iako jos uvek vuku teske promene (portovanje PIM-a na akonadi etc...).


Izgleda da ces i ti na Openbox ili nesto slicno.Ja sam kod mene stavio kombinaciju arch linux, kernel 2.6.36,xorg-xserver 1.8, openbox i razbija od funkcionalnosti i brzine.Ne idem od ovoga sve dok se ne uverim da su nesto kvalitetnije napravili,a kako je krenulo sa ovim izmisljanjem tople vode,ne verujem da ce to skoro biti.
Grejna površina:Kuća na sprat 100 m2,podno grejanje,zid i plafon 10cm
stiropor,pod 5cm
stirodur + prizemna kuca 40 m2,radijatori,zid 5cm stiropor,plafon 10cm staklena
vuna + kombinovani bojler 120 litara.I na jednom i drugom objektu
petokomorna pvc stolarija sa duplim staklom punjena argonom.
Kotao: Termomont toby20
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Microsoft future interface (may land in time for W8)27.02.2011. u 18:41 - pre 159 meseci
Svetu se ne može ugoditi: jesu neki tražili compiz na Windozi?? E pa, pazi šta poželiš

I, je su l' u pozadini radi SOAP?
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Microsoft future interface (may land in time for W8)27.02.2011. u 18:50 - pre 159 meseci
:)

Hahaha, mogu da zamislim compiz pcelice kako vec krecu sa pisanjem bubble compiz plugin-a. Rounded window decorations. Kad te iznerviraju izrokas monitor onako muski sa strane i automatski ti preslozi baloncice xD

A mogli bi odmah da odradimo neku igricu za W8 - Shoot 'em up fazon, baloncici svuda sa likom Steve Balmera i klikci i resetaj besomucno po desktopu. Moze i u multiplayer-u, jedan stoji sa WP7 i mrda ga levo desno da bi ti otezao zadatak :)

Salu na stranu, bojim se da ce uskoro operativni sistemi biti slicniji firmware-u :( Ako imaju dva grama mozga ovo nece proci, ako imaju jedan gram - ostavice opciju za fallback na tradicionalni UI.

Eh da, i sta cemo sa imenom ? Mogu slobodno da mu promene ime sa Windows 8 u Bubbles 1 hihihi

/edit: @Danny Otkud znam, za sada sam na KDE-u, videcemo za kasnije, iznervira li me i on (a sanse su pristojne za tako nesto) ne gine mi ili OB ili nesto na foru xmonad-a.
make love - !war
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Microsoft future interface (may land in time for W8)27.02.2011. u 19:05 - pre 159 meseci
SOAP? Covece, ti zivis u 20. veku, SOAP je suvise komplikovan za male programerske glavice, REST je latest rage. Interoperability be damned, nek svako izmisli svoj podprotokol samo da nam je tata Fielding srecan. Sa druge strane to pruza neopisive "mogucnosti", recimo da OS developer kontrolise sve information provajdere koji daju podatke za W8 platformu da bi ih pustio kroz svoj proprietary REST layer. Hoces da ponudis kartu za avion dva dana kasnije kao na snimku, pony up za bubble time, cha ching.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Microsoft future interface (may land in time for W8)27.02.2011. u 19:58 - pre 159 meseci
Eto ti Marjane, a i ja sam mislio da bez SOAP-a nema Bubbles-a :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Microsoft future interface (may land in time for W8)27.02.2011. u 20:19 - pre 159 meseci
^Što bi rekla omladina: "Taj rad".
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Microsoft future interface (may land in time for W8)27.02.2011. u 23:44 - pre 159 meseci
Samo se vi smejte,

Od kako su poceli da se fokusiraju na raju za koju je primeran TV program "Teletabisi" dobili su armiju vrlo gadnih fanboya po netu :-)

Jos ce MSFT da postane agregator fanatika uskoro... Sto manje znaju, vise advokatisu :-)

Mozda je to stasala XBox generacija koju su hipnotisali sublimalnim porukama :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.218.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Microsoft future interface (may land in time for W8)28.02.2011. u 00:07 - pre 159 meseci
Citat:
Samo se vi smejte,

Od kako su poceli da se fokusiraju na raju za koju je primeran TV program "Teletabisi" dobili su armiju vrlo gadnih fanboya po netu :-)

Jos ce MSFT da postane agregator fanatika uskoro... Sto manje znaju, vise advokatisu :-)


Isto to ce ovim apple fenserajima da se desi ... eno nova "revolucionarna" fora spremna za osx 10.7 lion, desktop ko na ajfonu, skrolujes ga levo desno...
plus sve Mac app`s hoce da uguraju na appstore, ko da se Final Cut ili Shop moze skinuti za 10min s neta... resili ljudi da sve kontrolisu , nema zezanja ... debilizam totalni...
plus gomila nekih zaista nebitnih fazona samo sa apple mishevima (gestures i sra*nja s tim ...)
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Microsoft future interface (may land in time for W8)28.02.2011. u 00:43 - pre 159 meseci
Pa nije to nista novo za Apple - Apple se odavno primarno fokusirao na trziste gde su ljudi koji ne znaju da ugase racunar. To je najbolja moguca biznis odluka, i Apple na tome jako profira.

Za MSFT je to nesto relativno novo, i svi njihovi potezi ka bivanju popularnim medju sirokim masama do pre par godina su bili totalna propast... Onda su nesto ukapirali sa XBox-om i sada WP7-micom, tako da ko zna... U svakom slucaju je jedna od neophodnih stvari za uspeh mogucnost da domacica moze da koristi i da misli da je IT pro... i jaka baza im je zagarantovana :-)

Sto se Linuxa tice - tu nema brige, bas kao sto su klonirali sve popularno do sada sto se UI-ja tice, tako ce biti i u buduce - sta god da Apple, MSFT i drugi izbace sto se GUI-ja tice, bice odmah klon i u Lindzi.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Microsoft future interface (may land in time for W8)28.02.2011. u 02:30 - pre 159 meseci
Samo da srede mehurice na kompizu, za ATI graficke drajvere, nouveau, i tako to... cemo lako... :(
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Microsoft future interface (may land in time for W8)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6550 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.