Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Knjiga o php 5 ili neki dobri tutorijali

[es] :: PHP :: Knjiga o php 5 ili neki dobri tutorijali

[ Pregleda: 4025 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Knjiga o php 5 ili neki dobri tutorijali27.02.2011. u 12:59 - pre 159 meseci
Interesuje me nesto na ovu temu. Knjiga ili neki web sajt. Ali posebno :
1) Knjiga ili tutorijali na Srpskom
2) Objasnjavaju lepo objektno orijentisano programiranje, rad sa izuzecima (exception handling), PEAR, MVC i drugi design pattern sistemi, skladištene rutine...
Znam vec php 4 ali cisto da unapredim malo znanje.

Sta je preporuka ??

[Ovu poruku je menjao spezia dana 27.02.2011. u 14:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milosijaa
Milos djordjevic
PHP Developer
srbija

Član broj: 88371
Poruke: 135
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Knjiga o php 5 ili neki dobri tutorijali01.03.2011. u 00:54 - pre 159 meseci
Malo Off Topic ali...Prijateljski. Ako zaista zelis da prosiris svoje znanje, nauci engleski :)
Neuporedivo vise i kvalitetnije literature, tutorijala... itd...
 
Odgovor na temu

mitke013
As Divljine
Freelancer

Član broj: 231934
Poruke: 338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Knjiga o php 5 ili neki dobri tutorijali01.03.2011. u 04:03 - pre 159 meseci
Citat:
spezia: Interesuje me nesto na ovu temu. Knjiga ili neki web sajt. Ali posebno :
1) Knjiga ili tutorijali na Srpskom
2) Objasnjavaju lepo objektno orijentisano programiranje, rad sa izuzecima (exception handling), PEAR, MVC i drugi design pattern sistemi, skladištene rutine...
Znam vec php 4 ali cisto da unapredim malo znanje.

Sta je preporuka ??


1. Google ti je moja preporuka. Kad knjige budu imale pretragu, tada predji na njih
2. Sajt na kome se uglavnom nalaze samo ozbiljni programeri ti je http://stackoverflow.com .
3. Osnove php na ovom sajtu . Nema puno price, odmah se ide na prakticne primere bez previse teoretisanja.
4. Teoriju OOP-a je boza za nauciti. To ti ono 'class Dog extends Animal' koje svuda imas. Nauci prvo te osnove, trebace ti dan-dva u vrh glave.
5. Ja sam vec usrah od objasnjavanja ovde kako se koristi OOP kroz prakticne primere, ne kroz definicije i teorije. Nadji te teme.
6. Najbolje ti je da naucis neki framework. Licno mi se symfony najvise svidja, ali je to stvar ukusa. Koji god da odaberes, neces pogresiti.
7. Znanje ORM-a jos vaznije. Samo tako mozes da se skoncetrises na OOP jer ne mislis o bazi; neko drugi to radi za tebe. Moj favorit, 100 puta receno je Doctrine kojim sam totalno odusevljen. Kao primer; da me klijent plati i $50/sat uz uslov da ne koristim Doctrine, ne bih prihvatio posao.
 
Odgovor na temu

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Knjiga o php 5 ili neki dobri tutorijali02.03.2011. u 08:50 - pre 159 meseci
Hvala, korisni saveti :)
 
Odgovor na temu

slobodanka
Nis

Član broj: 218824
Poruke: 54
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.daka.comze.com


+1 Profil

icon Re: Knjiga o php 5 ili neki dobri tutorijali12.10.2011. u 16:08 - pre 151 meseci
Pogledaj
www.tutorijali.rs
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Knjiga o php 5 ili neki dobri tutorijali

[ Pregleda: 4025 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.