Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ms sql connection string mi pojede zivce

[es] :: .NET :: ms sql connection string mi pojede zivce

[ Pregleda: 1846 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.static.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon ms sql connection string mi pojede zivce07.03.2011. u 11:31 - pre 159 meseci
Da objasnim situaciju.
Imam racunar, u njemu virtuelnu masinu, u virtuelnoj masini imam podignut web service koji ima sledeci connection string:
Code:

Data Source=xxx.xxx.xxx.xxx\SQLExpress;Initial Catalog=db;Trusted_Connection=yes;

I ovo radi kada pokrenem unutar virtuelne masine.
Onda sam pozvao ovaj web service iz host masine koja sve lepo procita i onda pozovem ws metod koji treba da odradi nesto sa bazom i ono mi vrati prazan rezultat, sto znaci da nije usao u bazu, ne znam sta da mu radim???

PS
Ukljucen mi je mixed mode tcp/ip, named pipes...

Pardon:
Cak ni u lokalu mi ne radi kada stavim IP adredu \ SQLExpress. Radi samo kada stavim .\Sql.... Dobijam sledecu gresku:
Code:

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified)


[Ovu poruku je menjao Valerij Zajcev dana 07.03.2011. u 12:43 GMT+1]

U stvari cim pozovem servis sa IIS-a ono nece da radi :(

[Ovu poruku je menjao Valerij Zajcev dana 07.03.2011. u 13:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.static.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ms sql connection string mi pojede zivce07.03.2011. u 12:51 - pre 159 meseci
Ok, proradilo je hmmm instalirao sam managemant studio i u njmu ukljucio mixed mode i proradilo je, ali ne znam kako bih ovo uradio da nemam taj alat :(
 
Odgovor na temu

Boris B.
Ljubljana

Član broj: 213615
Poruke: 286
*.evj-kabel.net.



+14 Profil

icon Re: ms sql connection string mi pojede zivce07.03.2011. u 18:12 - pre 159 meseci
SQL server te pri instalaciji pita da li hoces Windows Authentication ili Mixed mode (windows & MSSQL). Ako ne koristis GUI instaler nego automatizujes MSI instalaciju postoji i cmdline switch za to (ne znam ga napamet :) ). Menjanje auth. mode-a iz TSQL-a mislim da nije podrzano, moras koristiti SQL Management studio ili SQL-SMO.
if it walks like a duck and quacks like a duck, it could be a dragon doing a duck
impersonation.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: ms sql connection string mi pojede zivce

[ Pregleda: 1846 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.