Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

praksa u Nemackoj

[es] :: Vodič za emigraciju :: praksa u Nemackoj

[ Pregleda: 3785 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mudricaleks
Aleksandar Mudric
student
Ruma

Član broj: 283420
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon praksa u Nemackoj04.05.2011. u 10:54 - pre 157 meseci
Nasao sam firmu u Nemackoj koja je voljna da me primi na praksu. Da li neko zna da mi kaze sta mi treba od papira i da mi pojasni ceo proces?
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: praksa u Nemackoj04.05.2011. u 12:13 - pre 157 meseci
Nema puno ljudi kod nas koji su na taj nacin otisli na praksu. Obicno se ide preko Iaeste ili Aisec pa oni srede sve papire. Ako si iz Beograda, mozda bi najbolje bilo da odes do nemacke ambasade i pitas. Telefonom verovatno neces imati puno srece.

Ovo ja razmisljam na glas: Ono sto je tebi potrebno je radna viza na period od 3-6-12 meseci zavisi koliko ti traje praksa. Da bi dobio vizu, treba ti neki dokument od firme koji ce u ambasadi da sluzi kao potvrda ozbiljnosti namera firme da te primi. Taj dokument bi najbolje bilo da bude ugovor o radu. Znaci firma sastavi ugovor o radu u kome pise da ces ti tamo da radis na odredjeno vreme od 3-6-12 meseci, da ti je plata 650 Eur ili kolika vec itd. Onda oni potpisu taj ugovor i posalju ti na email.

Ostala dokumenta su ona sto ti sa tvoje strane trebas da obezbedis ali to nije nikakav problem. Preporuka profesora sa faksa, uverenje sa faksa da si polozio to i to od ispita i da si na tom i tom statusu. CV, motivaciono pismo...

U svakom slucaju naoruzaj se strpljenjem i samo guraj.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: praksa u Nemackoj

[ Pregleda: 3785 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.