Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Priključenje SATA3 int. diska USB portom: koje od ovih rešenja?

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Priključenje SATA3 int. diska USB portom: koje od ovih rešenja?

[ Pregleda: 3947 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Priključenje SATA3 int. diska USB portom: koje od ovih rešenja?21.05.2011. u 12:02 - pre 157 meseci
Povremno mi treba da zakačim interne SATA1/SATA2/SATA3 HDD-ove preko USB porta na laptop. Kapaciteta od 120GB - 2TB.

Koji uređaj da kupim:

1. Konektor


MANHATTAN Adapter SATA+IDE - USB 179195, 2.500 din, zvanična strana.

Podržava SATA 3,5" i 2,5" diskove, kao i ATA/IDE. Međutim, ne piše ništa za SATA2 i SATA3.


2. Docking station



USB docking station GemBird hd32-u2s-2 USB 2.0, 2.000 din. Zvanična strana.
Mogu 3,5" i 2,5" int. HDD-ovi, bez ograničenja u kapacitetu, može SATA 1, 2, 3.


3. Fioka (rack)


LC POWER RACK USB2.0 EH-LC-PRO-35BE3 3.5" eSATA/SATA -- 2.400 din. 3,5" int. HDD, SATA1, 2, 3, nema ograničenja u kapacitetu.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Priključenje SATA3 int. diska USB portom: koje od ovih rešenja?21.05.2011. u 12:40 - pre 157 meseci
Broj 1 je za retku upotrebu, mehanicki nije praktican a i sam kazes da nista ne pise o podrsci verzija SATA

Broj 2 izgleda OK.]

Broj 3 - obrati paznju da je on za diskove od 3,5" ako imas neke od 2,5" nece valjati, ali to bi se moglo resiti dodatnim mehanickim adapterom. Ako budes cesto menjao diskove onda tu ima vise posla, treba da se rasklapa, sklapa, onda ti je broj 2 povoljniji. A ako hoces da nosis disk sa sobom onda je bolji broj 3 ali imaj u vidu da uz njega nosis i njegovo dodatno napajanje.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Priključenje SATA3 int. diska USB portom: koje od ovih rešenja?21.05.2011. u 13:01 - pre 157 meseci
Ja imam nesto slično 1. kupljen sa Limundo Zadovoljan sam radi sve. (samo decu ne pravi xexe )
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.189.*



+69 Profil

icon Re: Priključenje SATA3 int. diska USB portom: koje od ovih rešenja?21.05.2011. u 13:10 - pre 157 meseci
4. Sta mislis za ovo



Imas i sa posebnim napajanjem

Access any 2.5"/3.5"/5.25" SATA or IDE drive through Hi-Speed USB 2.0 port
Connect any device with an SATA and IDE Interface to a PC with USB interface
Complies with USB 2.0 standards
Backwards compatible to USB 1.1 standards
Plug and Play. Hot swapping
Supports SATA and enhanced SATA hard drives
Supports SATA CD-ROM/R/RW DVD-ROM etc.
Support up to 500GB Hard Drive
:D
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Priključenje SATA3 int. diska USB portom: koje od ovih rešenja?21.05.2011. u 13:36 - pre 157 meseci
Citat:
missortr4. Sta mislis za ovo
Support up to 500GB Hard Drive

Pa to je njegov broj 1. Nesto je cudan ovaj poslednji red "podrzava tvrde diskove cak do 500GB", nista ne pise oko verzije SATA koju podrzava. Imam osecaj da su to malo stariji uredjaji, kakve sam ja kupovao pre par godina, medju prvima ovde.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.189.*



+69 Profil

icon Re: Priključenje SATA3 int. diska USB portom: koje od ovih rešenja?21.05.2011. u 14:24 - pre 157 meseci
@tdjokic
Ima ih razlicitih, ovaj je od prodavca sto kazu iz prvog guglanja. Stariji jeste, ima ih i novijih tj. od
Transfer rate supports 1.5Gb/s data rate i sa adapterom oko 10 dolara
do ovog gore navedenog koji je 480Mbps oko 5 dolara, oba sa dostavom
Sto se tice br.1 nisu isti, a i razlika u cijeni od oko 2000 din. nije mala :-)
Nemam gore spomenute konvertore pa me nemojte drzati za rijec, ali sam nekad negdje nabasao na forumimima da ogranicenja vaze samo za IDE HDD a sto se tice ucitavanja SATA 1,2,3 citaju sve SATA HDD naravno brzina je upitna (zavisno koji konvertor) i da se moze prikljuciti samo jedan HDD.
L.P.
:D
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Priključenje SATA3 int. diska USB portom: koje od ovih rešenja?21.05.2011. u 15:55 - pre 157 meseci
ograničenje je samo kontroler u računaru na koji priključujes, na P 1 i 2 nemože preko 38G
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Priključenje SATA3 int. diska USB portom: koje od ovih rešenja?21.05.2011. u 18:33 - pre 157 meseci
Citat:
missortr@tdjokicIma ih razlicitih, ovaj je od prodavca sto kazu iz prvog guglanja.
Nisam mislio identican nego isti princip. A na razliku u ceni zaboravi ako to treba da se nabavlja preko Interneta. Ti si iz druge drzave pa ne znam kako je kod vas ali ovde carina uglavnom "vodi racuna" da se ne opustimo previse, tako da nama vecina stvari iz SAD ovde dodje taman onoliko evra koliko tamo dolara. Znam iz prve ruke, redovno po nesto kupujem i to ne zbog jeftinoce nego kad hocu nesto cega ovde nema.

Covek je trazio poredjenje ovde raspolozive tri varijante pa sam ja u tom smislu odgovorio, nisam ga nista dirao sa ebay ili amazon, gde sam dan-i-noc
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Priključenje SATA3 int. diska USB portom: koje od ovih rešenja?21.05.2011. u 20:40 - pre 157 meseci
Hvala svima na brzim i jasnim odgovorima. Najveći je problem što ne znam koliko ću i za šta sve koristiti. Trebalo mi je za danas. Imam 2,5" HDD samo u laptopu. Možda mi zatreba, ko zna .

Drugar mi rekao:
Citat:
1. adapter ne, jer HDD stoji na stolu možda i duže vreme i može da se stavi na spajalicu, špenadlu, nije dobro da je nezaštićen.
2. dock da, ako cesto menjas diskove
3. fioka da, ako povremeno menjas diskove


Do sada nisam menjao HDD-ove a da nisam menjao ceo komp, uklapam se u "povremenu promenu diska", pa sam izabrao varijantu 3, kako je tdjokic napisao, da HDD bude zaštićen.

Malo prodavnica radi subotom kasno, kupio sam ovo:



LC Power Pro-35BS3 SATA Rack 3,5" za 1.930 din. Nema eSATA ulaz, USB 2.

Na zvaničnom sajtu nema info o max podržanom kapacitetu HDD-a. Na sajtu poznatog Giga..... pise da podržava do 1TB, na sajtu jedne druge firme piše 1,5TB, dok su meni u Monit... rekli da su oni stavljali 2TB bez problema. Izneo sam im detaljno ko je rekao da postoje restrikcije u kapacitetu i rekli mi da će raditi. Sada nemam 2TB HDD, već 1TB kao najveći, ali planiram jedan storage Samsung 2TB.

Zanimljivi su argumenti, na jednom mestu su mi rekli da ne može preko 1TB "jer se greje", a na drugom "do elektronike". Lično mi nije jasno kako može da bude do elektronike kad se rack samo "produžena ruka", a veći diskovi ne greju se više nego manjeg kapaciteta... al' da sam dovoljno pametan ne bih ni tražio savet.

Inače, postoji i model LC POWER RACK USB3.0 LC-35USB3 3.5inch SATA BLACK za koji misim da je "best buy", ali, nema eSATA ulaz. Zašto eSATA?

Citat:
eSATA provides transfers speeds of up to 6.0 Gbit/s and does not suffer from performance loss due to converting from a hard drive interface to a USB or FireWire interface.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Priključenje SATA3 int. diska USB portom: koje od ovih rešenja?21.05.2011. u 22:59 - pre 157 meseci
eSATA je (jos jedan) bezobrazluk proizvodjaca odnosno konstruktora, gde izgleda masinski nepismeni elelktroinzenjeri prave idiotske konektore. Jeste da ti konektori rade poso elektricni ali su mehanicki nocna mora.

Prvobitni SATA konektori, koji jos uvek vaze unutar racunara (nisam imao prilike da vidim SATA3 i ne znam da li su ostali identicni) imaju relativno mali onaj deo koji ulazi u sam disk ili osnovnu plocu a onaj deo za ruku prilicno velik i jak. Kad se neko setio kako bi bilo dobro da se SATA disk stavi u spoljno kuciste i jednostavno prikljuci na unutrasnji SATA prikljucak napravljen je onaj plehic koji se nalazi na mnogim komponentama koje se bodu u osnovnu plocu i na tom plehicu je bio specijalan kabl, koji se unutra ukljucio normalno u SATA prikljucak na osnovnoj ploci a prema spolja je imao kontra prikljucak i tako je u njega mogao spolja da se ubode obican SATA kablic i gotovo. Naravno, sve pricam o data kablovima, ovde nije toliko bitan kablic za napajanje strujom, mada ni bez njega ne moze.

Ispostavilo se ovo sto sam na pocetku psovao - ti konektori su slabacki i ljudi su poceli da ih lome. Sta ces, kud ces, hajde uvedi jos jedan novi konektor - eSATA. Ista funkcija ali malo drugaciji, malo veci i ojacan metalom.

Ukoliko na racunaru imas eSATA prikljucak ili ga sam dodatno stavis (sada postoje plehici - unutra SATA, spolja eSATA, tako da svaki racunar moze da se prilagodi tome) onda mozes da zaobidjes spore USB prikljucke i kontorolere i sve ostalo. Prakticno, SATA diske je samo fizicki napolju, a elektricno je skoro identicno kao da je unutra. eSATA kablovi su nezgrapni beskrajno u poredjenju sa USB, debeli, nesavitljivi itd., ali vrede, jer je brzina prenosa ogromna, prakticno identicna obicnom SATA kablu, ako se zanemare verovatni mali gubici na dodatnoj duzini kabla i konektorima.

Za obican racunar je lako - dodas plehce i tvoj racunar moze da koristi eSATA uredjaj, za laptop je vec malo teze. Ne znam koliko se to rasirilo, jer ima "manu" da je to specifican konektor, samo za jednu funkciju, dok je USB za bezbroj stvari. Ja sam u tu foru bacio gomilu para i digao ruke, na kraju sam presao totalno na USB a pogotovu sada kad su tu fleshke / stickovi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Priključenje SATA3 int. diska USB portom: koje od ovih rešenja?21.05.2011. u 23:27 - pre 157 meseci
SATA 3 kablovi su sa istim konektorima kao za SATA1/2. Kada sam kupovao kabl za SATA 3 interni HDD nudili mi jeftin od 100-ak din i neki od 600-ak din. Taj jeftini ima lošije konektore od ovih koje imam na SATA1 i SATA2 HDD-u, nema "kvačicu" koja se stegne da otpusti konektor, već se samo ugura. Još uvek nemam SATA3 ploču, pa ne mogu ništa da kažem za brzinu.

Inače, kupio sam eksterni Transcend USB 3.0 HDD i on ima debeo, umereno teško savitljiv kabl! To mi je jedini Transcend, imam i eksterni WD HDD USB 2.0, on ima "normalan", tanji i lako savitljivi kabl.

Pretpostavljam da bi onda "best buy" zapravi bio rack sa eSATA priključkom, i nebitno kojim USB-om. Taj sam pikirao, košta 500 din više (i USB 2 je), ali ga juče nije bilo u tom trenu, a rack mi je trebao.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Priključenje SATA3 int. diska USB portom: koje od ovih rešenja?22.05.2011. u 15:06 - pre 157 meseci
Citat:
owim:Pretpostavljam da bi onda "best buy" zapravi bio rack sa eSATA priključkom, i nebitno kojim USB-om. Taj sam pikirao, košta 500 din više (i USB 2 je), ali ga juče nije bilo u tom trenu, a rack mi je trebao.
Ne znam, eSATA je jos relativno redak. Ako ga nemas na svojim racunarima, onda ili moras da dodajes onaj plehic ili u slucaju laptopa "ili ima ili nema", nema pomoci. Odes kod drugara, u skolu, kod devojke, ... , tamo niko nema eSATA, sta ces onda? USB je majka osim sto je sporiji. A ako imas stalni i ozbiljni posao sa eSATA diskom onda se isplati dodavati plehice i cak i kupiti novi laptop u doglednoj buducnosti.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Priključenje SATA3 int. diska USB portom: koje od ovih rešenja?22.05.2011. u 15:28 - pre 157 meseci
Vidim ovde ima upucenih u HDD problematiku, pa se nadam da ce mi neko pomoci i da clan owim nece zameriti sto se ubacujem u temu ovako... Razmisljao sam da li uzmem docking station ili enclosure sa posebnim HDD-om od 1TB... ili da uzmem gotovo resenje. Naime, treba mi externi HDD od 1TB, za mesecno backupovanje kompletnog HDD laptopa od 500GB. Na taj nacin bih uvek imao poslednja dva BKP-a. Software sam izabrao i odlucio za Norton Ghost, ostaje mi samo jos hardware...
Da li da uzmem npr. taj LC-POWER + 1TB HDD ili gotovo resenje kao npr. HDD 7200 3.5" 1TB Verbatim 8MB External USB2.0 ili mozda neki prenosni mali 2.5"...? Trilema.

Poz,
Marko


Razmisljao sam cak o ovako necemu, jer postoji LAN konekcija:
http://www.trustedreviews.com/...NAS-External-Hard-Drive-1TB/p1
...ali to je previse novca za mesecno BKP resenje... :)




[Ovu poruku je menjao mr. ako dana 22.05.2011. u 16:48 GMT+1]
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Priključenje SATA3 int. diska USB portom: koje od ovih rešenja?22.05.2011. u 16:20 - pre 157 meseci
Citat:
mr. ako: Vidim ovde ima upucenih u HDD problematiku
Ja licno sam samo toliko upucen koliko su me problemi mucili i izvukli mi para i zivaca, tako da nemoj sve da mi verujes sto kazem :-)

Kako ja razumem docking station, on je za cesto i brzo menjanje diskova, ako ih imas vise. To ti ne treba.

Mozda bi ti najbolje resenje bio prenosni 2,5" tako da se ne petljas sa ekstra kablovima i napajanjima za struju. Imas samo USB kablic i gotovo, eventualno dobijes onaj oblika Y, ali sumnjam da ce to biti slucaj za taj disk, on trosi malo struje, valjda mu je i jedan USB port dosta jak.

Proveri i cene. 2,5" 1TB su prilicno skupi, oko i preko 100 E, mozda ti je ipak isplativija varijanta sa 3,5" diskom i eksternim kucistem i nesto vise skalamerije na stolu, zavisi od dubine novcanika :-)
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Priključenje SATA3 int. diska USB portom: koje od ovih rešenja?24.05.2011. u 19:40 - pre 157 meseci
Hvala na odgovoru i pomoci.
Prenosni su skuplji, a meni u (ovom slucaju) ne smetaju kablovi jer ce HDD biti stacionaran, tako da cu uzeti neki enclosure + 1TB HDD ili gotovo resenje kao onaj Verbatim.
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Priključenje SATA3 int. diska USB portom: koje od ovih rešenja?25.05.2011. u 14:33 - pre 157 meseci
Odlucio sam se za gotovo resenje, o5 trilema :P
http://www.elitesecurity.org/t430148-Externi-HDD-za-backup
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Priključenje SATA3 int. diska USB portom: koje od ovih rešenja?28.05.2011. u 05:18 - pre 157 meseci
Ja sam zapravo kupio ovu fioku (rack) i veoma sam zadovoljan. Super dizajn, lepo i lako se otvara, HDD zameni za 10-ak sekundi, dobije se gomila kablova, estetski prijatno. Uzeo sam varijantu sa USB 2.0 i eSATA priključkom. Koristiću, naravno, eSATA, zato nisam uzeo USB 3.0 + eSATA.

LC POWER LC-PRO-35BE3 HDD CASE USB+eSATA



 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Priključenje SATA3 int. diska USB portom: koje od ovih rešenja?

[ Pregleda: 3947 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.