Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupio sam j5

[es] :: GSM - upotreba :: Kupio sam j5

[ Pregleda: 4628 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Kupio sam j504.12.2001. u 21:13 - pre 271 meseci
Kupio sam sony j5 i samo hocu da razresim dileme oko nagadjanja da li je tacno da ima los signal i lose se cuje.To nije tacno.Signal je odlican,odlicno se cuje a sto se tice svega ostalog ono je fenomeeeeeeenalno.
 
Odgovor na temu

Don50
Nis

Član broj: 1157
Poruke: 17
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Kupio sam j504.12.2001. u 21:24 - pre 271 meseci
Koliko sam mogao da svatim imao si siemens c35i. Inretesuje me da uporedis J5 i c35i telefone. Koje sve razlike postoje. Posto bi se i ja, mozda, odlucio na tvoj potez.
 
Odgovor na temu

danko

Član broj: 705
Poruke: 301
*.ptt.yu

ICQ: 127132234


Profil

icon Re: Kupio sam j504.12.2001. u 22:20 - pre 271 meseci
velika mu je prednost!!!! KAO DA IMAS IGRACKU SA PIJACE U RUKAMA A NE TELEFON KOJI TREBAS I DA KORISTIS I DA STAVIS U DZEP!
nemoj da se predjes dodaj jos malo i kupi S-35!!!
pozdrav!

Sk8eR
 
Odgovor na temu

Don50
Nis

Član broj: 1157
Poruke: 17
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Kupio sam j505.12.2001. u 00:40 - pre 271 meseci
Poslusacu te!
Ali znam da je i Bat Habbit zestoko hvalio seimens telefone.
Nezanm da li ga je prevarilo to sto taj soni ima imenik sa 500 brojeva ili nesto drugo?
Verovatno ce se javiti i reci svoja iskustva. Mozda mi gresimo.
 
Odgovor na temu

Darko Prelic

Član broj: 131
Poruke: 760
*.ptt.yu



+5 Profil

icon Re: Kupio sam j505.12.2001. u 01:31 - pre 271 meseci
Ja sam fin vremenski period imao Sony Z5 i to je definitivno telefon koji mi se najviše dopao od telefona koji su prošli kroz moje ruke. Ima nedostataka, nema šta, neki od njih su: slab signal, ne toliko dobra baterija, gumirane tipke ( fuj ) - izuzetno nezgodno kod pisanja SMS-a, a opet spisak njegovih prednosti je itekako duži, ... e pa sada, što se J5 tiče, ne znam kakav je u poređenju sa Z5 ali mislim da su tu negde, signal ti se možda čini da je dobar, ali vremenom ćeš videti i sam,... baterija takođe - teško da može da spoji 1-2 dana, a što se tiče zvuka - savršenstvo.

Mislim da nisi pogrešio kada si se rešio C35 u zamenu za J5. Ko nije probao / testirao Sony zamolio bi ga da ne diskutuje o razlikama / prednostima Siemensa ( C35 ) jer to bi bile prazne priče. Probaj, uveri se pa onda diskutuj / kritikuj.

Pozdrav,
Darko
I used to be indecisive but now im not so sure.
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Kupio sam j505.12.2001. u 08:31 - pre 271 meseci
E pa ovako,prvo sto nikako nesme doci u pitanje je moja opsesija prema siemens-ima jer ja prvo nisam takav covek koji menja misljenje kako vetar duva,a i nisam se ja odusevio siemens-ima zato sto mi je ujak vlasnik siemens-a,vec me je siemens pridobio iskljucivo svojim kvalitetom.I dalje mislim da siemens pravi najkvalitetnije telefone na svetu sa tendencijom da postane potpuno suveren,bez konkurencije sto mozda i nebi bilo dobro jer je nokia svojevremeno bila u takvoj situaciji pa vidite na sta je sada spala.Ovo sa j5 je samo epizoda koja ce trajati do trenutka kada siemens sl45 bude kostao oko 200-300 dm kada cu ga sigurno,bez obzira koliko tada bude bio aktuelan,kupiti.Takodje ovo vazi i za neki od x45 serije kao sto su s45 ili me45,a mozda cak i c45 jer sam sa c35 bio prezadovoljan,a kazu da je ovaj jos mnogo bolji.Znaci jedini razlog zbog koga sam trenutno bez siemens telefona je previsoka cena modela koji me zanimaju a i dalje ostajem opcinjen siemens-om i i dalje mislim da su najbolji.
E sada,sto se tice sony-ja j5 stvari stije ovako.Ja telefon nisam licno koristio do trenutka kada sam ga kupio.Do tada sam imao podatke o njemu samo na papiru po kojima je bio mnogo dobar telefon ali sam se plasio da to nije bas tako u praksi.Te moje sumnje su produbila i razna misljenja ljudi koji su govorili da ima los signal,da se slabo cuje,da ima losu bateriju,da ima losu tastaturu,da ima bagove u software-u.Nakon sto sam se ipak odlucio da rizikujem i da kupim ovaj telefon,shvatio sam da se rizik itekako isplatio jer sam ja licno prezadovoljan sa telefonom,a nista od ovoga gore navedenog nije tacno.Signal je odlican,cuje se super,doduse kada neko zove sa onih krseva od pulsnih centrala cuje se malo tise ali ipak vrlo kvalitetno,bez ikakvih sumova,a opet dovoljno glasnod a moze bez problema da se cuje,situacija sa digitalnim centralama je posebna prica jer se cuje odlicno.Bateriju sam posle formiranja juce ujutru skinuo sa punjaca i onda se skoro ceo dan zezao sa telefonom,probavao vibraciju,koristio pozadinsko osvetljenje,pusta najglasnije moguce ringtonove i baterija je sada potrosena za oko 1/3 sto znaci da ce uz normalno koriscenje trajti verovatno bar puna 3 dana sto je sasvim prihvatljivo.Ako nekome ni to nije dovoljno moze da koristi rezervnu bateriju koju u nekim prodavnicama daju i koju sam ja dobio pa imas dve baterije i miran si nedelju dana.Sto se bagova u software-u tice tu je prica relativno tacna ali to je najmanji problem.Bagovi su samo i svuda samo u tome sto kada gasite telefon desavaju se sledece stvari,restartuje se sat i datum i brisu se outgoing poruke koje telefon pamti poslednjih 10 u svojoj memoriji.To za poruke je donekle i razumljivo jer je ta njegova interna memorija nesto slicno ram memoriji na kompjuteru,bar je ja tako razumem pa je i logicno da se nesto sto je u ram memoriji brise kada se komjuter,odnosno telefon ugasi.Znaci to su svi bagovi ako se to uopste tako moze nazvati a sve ostalo je uradeno do perfekcije precizno i skroz logicno tako da se srodite sa telefonom za vrlo kratko vreme.
Sto se tice porednjenja c35 i j5 naravno iako me dusa boli da kazem ovo posto mnogo volim siemens,a i bio sam prezadovoljan sa mojim c35,moram da kazem da je j5 mnogo bolji,ali to je i logicno jer c35 je siemens-ova niza klasa a j5 spada ipak u dosta visu klasu tako da se i nemogu porediti.
S35 i J5 se vec mogu porediti ali opet ponavljam zbog moje velike opsesije siemens-om prosto nemogu da kazem nista lose o s35,o kome i nema nista lose da se kaze,a moje neko misljenje je da je izmedlju s35 i J5 mrtva trka.S35 ima jedino manu sto kosta minimum 350 DM,dok J5 sam ja platio sa dodatnom baterijom 270 DM.I jedan i drugi imaju neke svoje prednosti ali kazem opet ja bih se mozda malo pre opredelio za J5 mada pre svega iz tog razloga sto je jeftiniji i sto je dosta noviji model.Inace da nebi iblo nekih nagadjanja koristio sam i j5 i s35.
 
Odgovor na temu

savic

Član broj: 672
Poruke: 46
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 45286643


Profil

icon Re: Kupio sam j505.12.2001. u 09:40 - pre 271 meseci
Svaka cast na opisu telefona, i ja planiram da kupim J5 ali me interesuje dal' neko zna koja je razlika izmedju J5 i J6, i koja je cena za J6. Vidim da se i pojavio J7 koji stvarno izgleda strava. Znali neko njegovu cenu ...
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Kupio sam j505.12.2001. u 16:01 - pre 271 meseci
J5 i J6 su identicni telefoni po svemu.Jedina razlika je u nekim nijansama oko izgleda maske.J70 je promenjen u toliko sto nema antenu i u toliko sto je radjen pod sony ericsson imenom pa je software kompatibilan sa ericssonovim modelima,inace software je skoro isti kao i kod j5 i j6.J70 kosta oko koliko sam cuo 400 DM.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.80.EUnet.yu



+536 Profil

icon Re: Kupio sam j507.12.2001. u 01:23 - pre 271 meseci
Ja sam S35i menjao za J5 i ne kajem se ni malo!

Prvo da razjasnimo neke stvari.

J5 i J6 su isti telefoni. J6 ima samo malo noviju verziju softvera. J7 je isto to samo sa jos novijom verzijom softvera (i bez antene). Doduse, J70 ima voice memo ali zato samo 3 ringtona mogu da se sacuvaju dok J5 moze 5, tako da to i nije neka razlika.

J5 moze da sasije bilo koji drugi telefon u rangu cene do 300DM. Imenik od 500 imena (od 20 slova), za svako ime idu 3 broja i 2 reda teksta od 20 karaktera. Ima Microsoft Moblie Explorer (W@P i HTML) i Microsoft Mobile Outlook (ako se uzme da duplo skuplje NOKIE nemaju ni obican WAP), odlican Scheduler (moze oko 1000 stavki da se ubaci), moze 512 Favoritesa da sacuva, 5*10 sekundi za ringtonove i 5*2 sekunde za zvukove (Koji jos telefon kaze "You got mail" kad stigne SMS?), moze da salje FLASH SMS, i tako dalje. Baterija drzi i do 4 dana. Spikerfon je odlican. Ja kod kuce imam ocajan signal tako da je telefon upotrebljiv za slanje/primanje SMSa samo ako stoji mirno na prozoru. Sa J5 mogu lepo da pricam (sa spikerfonom) iz bilo kog dela sobe.

Jedina "mana" ovog telefona je sto ne moze da vibrira i zvoni u isto vreme jer J5 nema motorcic za vibraciju vec on vibrira tako sto na zvucniku posta nisku frekvenciju pa se tako trese (veoma dobra vibracija). Zbog toga je tezak 85g.

Tek da vidite kako W@P radi. Izuva. HTML strane ucitava lepo (podrzava cookies, proxy i tako to) dok e-mail radi savrseno.

Ja sam do sad promenio 2 Siemensa i 3 Soyja i mogu reci da J5 sije sve zajedno za 2 duzine. A jos moze da se nadje za 250DM.

 
Odgovor na temu

Artz

Član broj: 764
Poruke: 445
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Kupio sam j507.12.2001. u 10:50 - pre 271 meseci
Citat:
Cvejic:

Ja kod kuce imam ocajan signal tako da je telefon upotrebljiv za slanje/primanje SMSa samo ako stoji mirno na prozoru. Sa J5 mogu lepo da pricam (sa spikerfonom) iz bilo kog dela sobe.

Reci ali iskreno kakav je bio signal sa S35 na tim istim mestima u tvojoj kuci?

Citat:
Cvejic:

Jedina "mana" ovog telefona je sto ne moze da vibrira i zvoni u isto vreme jer J5 nema motorcic za vibraciju vec on vibrira tako sto na zvucniku posta nisku frekvenciju pa se tako trese (veoma dobra vibracija). Zbog toga je tezak 85g.

Vrlo zanimljivo resenje. Kakav je osecaj kada pusta niske frekv. i kakva je razlika u odnosu na obican motor.

Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Kupio sam j507.12.2001. u 12:28 - pre 271 meseci
Pa nema razlike u odnosu na motor.Ti nemozes da primetis razliku po vibraciji.Osecaj,osecaj,je odlican,da me neko pogresno neshvati,mislim da je malo jaca vibracija nego na c35 i za razliku od njega nije onako tri puta kratko pa pauza,vec jednom duze na pauza sto se meni vise svidja jer je lakse osetiti vibraciju kada si recimo u autobusu koji mnogo jace vibrira i to ne zbog niske frekvence vec zbog sranja od motora
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.92.EUnet.yu



+536 Profil

icon Re: Kupio sam j509.12.2001. u 01:35 - pre 271 meseci
S35 je j**** sto ima antenu unutra pa ponekad kad je slab signal ne znas gde da uperis telefon :(

S35i je u mojoj sobi bio neupotrebljiv za pricu! Mogao sam da saljem SMS i poruke su OK stizale ali vise od toga JOK. kao sto sam rekao, ja sam sa J5 pricao u svojoj sobi dok ta egzibicija sa S35 nije uspela (cak ni sa slusalicama).

Takodje, S35 nije uopste mogao (ni u jednoj pozi) da uhvati signal u blizini racunara (bilo je vrlo zabavno slati poruke preko IRDA - citaj nemoguce) dok J5 ima 1 "crticu" kada ga u bilo kom polozaju stavim kod racunara (treba kabl da nabavim ovih dana).
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: Kupio sam j5

[ Pregleda: 4628 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.