Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta

[es] :: Cryptocoins :: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta

Strane: << < .. 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 393937 | Odgovora: 2127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta13.08.2014. u 04:42 - pre 118 meseci
Interesantno je (zabrinjavajuce?) sto neki ovde na forumu u temama vezanim za prizemnije (socijalne/svakodnevne) rasprave zastupaju vrlo liberalan pogled na svet posebno radne snage i socijale, a kada je u pitanju malo apstraktnija tema (i.e. trenutni fin. sistem; apstraktn je, vrlo) onda se taj liberalni prizvuk gubi nekako, tacnije postaje nepostojeci... :)
To, naravno, govori samo jedno - zealoti fin. sistema / licimeri.


No, tu je stara praksa foruma, kad neko iznosi stav na iole agresivniji i blatantniji nacin, odma' je fanatik i vernik. :)
Takvih izjava je bilo i u temama vezanim za prisluskivanje "Zasto bi NSA prisluskivala sve ljude?!!?!!?" i slicna mudra pitanja.
Tako i kad je bilo reci o uredjajima, tehnikama i tehnologiji prisluskivanja koje su im dostupne "Ma kako da ne... NSA moze da stavi 'cip' u kabel od monitora i da gleda ono sto ti gledas... gluposti!" i slicne pronicljive izjave.
"Svi ste vi paranoici i fanatici, ne moze se pricati sa vama dok god verujete u vasu religiju" i slicne optuzbe i jadni pokusaji "diskreditacije".







Citat:
mmix:BitCoin, kao ni zlato, kao ni bilo koji drugi ograncieni resurs, ne moze da ucestvuje u takvom sistemu

Da si citao, video bi da sam i sam rekao slicno (stoga ce sistem morati da se promeni :)).
"dok je zapravo stvarnost da novac vec IMAS i bez drzave - ne u obliku i sistemu na koji si navikao i za koji si vezan (emotivno? :)), vec neki drugi sistem gde vaze drugacija nacela, gde je manipulisanje kolicinom novca nemoguce, gde je falsifikovanje novca nemoguce - neces imati garanciju drzave da to sto koristis kao novac zapravo (po njoj) i nije novac jer ona (drzava) to nije rekla, ali nju niko i ne poziva da ti garantuje i govori ista!"

Recimo von Mises se sigurno ne bi slozio s tvojim opravdanjem trenutnog fin. sistema. ;)
Ono sto je problem u celom tvom "predavanju" o ekonomiji je sto ti posmatras iskljucivo jedan sistem i njega uzimas kao nesto sveto, kao jedino ispravno. Neko je mene nazvao fanatikom, a da cak nisam nigde ni slovom rekao da je Bitcoin jedini ispravan sistem, ili pokusao da nametnem Bitcoin kao dogmu - upravo ono sto ti pokusavas sa ovim "predavanjima" o trenutnom fin. sistemu.
Iz ovoga sto si napisao se jasno vidi da si klasican zealot trenutog finansijskog sistema, i da ono sto si cuo na predavanju na faxu uzimas kao dogmu, iako postoji mnogo drugacijih pristupa problemima ekonomije, proizvoda i novca. Upravo nasuprot konzumerizmu i prekovisnoj proizvodnji i stalnoj potrebi za rastom (growth) koji zapravo zahtevaju stampanje novca kako sistem ne bi kolapsirao, postoje i druge skole misljenja. Recimo Austrian School of Economics ucenje ima potpuno drugaciji pristup ekonomiji od ovog koji zagovaras i dizes u nebesa. Gde se vrednost kupljenog proizvoda smanjuje (diminishing marginal utility) jer se cena bazira na licnoj potrebi ne ekvilibrijumu ponude i potraznje.







Citat:
Ivan Dimkovic:... nekakve kripto-valute koja se zasniva na bacanju struje

WOW, ovo je mozda najveca besmislica koju si napisao na forumu do sada... (nema ih mnogo naravno, jer si jedan od najboljih diskutanata, ali ova ulazi u TOP3 sigurno)





- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta13.08.2014. u 08:21 - pre 118 meseci
mmix, sve to lepo zvuci na papiru, ali gde je sva ta papirologija i gde su ti izvestaji sta se zapravo radi sa novcem? Upitao sam jednom prilikom organizaciju Transparentnost Srbija da li su se bavili ovom problematikom, tj. da li su pokusali da udju u politiku stvaranja novca (i unistavanja po tvom), rekli su mi samo da su samo naisli na zatvorena vrata u tom smislu... potom sam ih samo uputio na Bitcoin i rekao da se stvara neka nova ekonomija koja ce polako da izjeda ovu bolesnu. Vidi se da si obrazovan i informisan u finansijskom smislu, verovatno puno vise nego ja, ali ono gde je tvoj fail je poltronski a rekao bih i potrosacki mentalitet i misljenje da drzava radi u interesu gradjana. Moj profesor istorije iz osnovne skole je non stop ponavljao nesto u smislu: "Drzava je aparat koji sluzi vladajucoj klasi da u potcinjenosti drzi sve ostale". Na tome sam mu zahvalan jer mi je dosta rano otvorio oci, pa svu ovu ekonomiju i finansije sto se uci po skolama i fakultetima, a ponesto sam i ja ucio, nisam uzimao zdravo za gotovo. Zapravo, na fakultetu na koji sam ja isao iz ekonomije i finansija nije bilo ni malo kritickog pristupa, sve same suvoparne tehnicke informacije, a najbitnije stvari, samu srz niko nije spominjao...

Sta da dodam kada mozes da napises "moja pretpsotavka je da banke imaju konta pri NBS na koja im NBS uplacuje sredstva i sa kojih sredstva skida van kliringa i da je to sve pokrivenom odgovarajucom zakonski propisanom papirologijom" .. Ne bih se ja bavio pretpostavkama. Kakva je ovo kaubojstina od zemlje, zakonski propisane papirologije se postuju kapiram samo selektivno.

"3. svetski rat ce mozda biti, mozda nece, ali mu fiat i frakciono bankarstvo sasvim sigurno nije uzrok."

Bankarstvo tj. novac je bukvalno najvazniji faktor zivljenja na ovoj planeti, i posto je na tom polju sve totalno izopaceno, ja i dalje tvrdim da to ima dalekosezne posledice u mnogim oblastima zivljenja, pa i 3. sv. ratu.

Aj samo mi reci jel mislis da su 9/11 stvarno izveli zli muslimani koji mrze Ameriku? Ako tako mislis onda mi stvarno nemamo sta dalje da pricamo.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta13.08.2014. u 08:34 - pre 118 meseci
Citat:
mr. ako:
kad neko iznosi stav na iole agresivniji i blatantniji nacin, odma' je fanatik i vernik. :)

Pyc-ovi postovi su obicna propoved a ne argumentovana diskusija i otud taj komentar. No, sta je tu je.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta13.08.2014. u 09:12 - pre 118 meseci
Hvala, ovo mi imponuje, uvek sam se video u ulozi misionara! :))
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7176 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta13.08.2014. u 09:36 - pre 118 meseci
@mr.ako,

Biser ili ne, BitCoin se na to svodi. Stvaranje novih BitCoin-a zahteva ulupavanje racunarske snage ni u sta, dakle bacanje energije.

Primeti da je to sasvim OK kompromis maloj grupi ljudi kojima BitCoin sluzi necemu, i to je sasvim OK. Ako izuzmemo one sto "rudare" na tudjoj imovini (kradja) i one koji direktno zaradjuju na BitCoin minerima (cist poslovni interes koji zapravo nema veze sa BitCoin-om vec sa prodajom hardvera) ostaju oni kojima BitCoin daje neki nivo anonimnosti u trgovini, dakle kupci i prodavci robe gde je pozeljna anonimnost u transakcijama.

Ali misliti da ce tako nesto da zameni novac u ostalim segmentima privrede moze samo da se podvede kao religioznost ili pijenje puno kool-aida.

Uostalom, zivi bili pa videli. Ja cu bez problema pojesti sve sto sam rekao ako BitCoin postane nekakva globalna valuta uporediva sa bilo kojom globalnom valutom (USD, EUR, CHF, JPY).

Ma ne mora ni globalna valuta da postane, vec samo da postane dominantna valuta u nekoj drzavi.

Samo, osim religioznim, mislim da je svakome jasno da ce se to desiti na sveti nikad.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta13.08.2014. u 09:53 - pre 118 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: @mr.ako,
Biser ili ne, BitCoin se na to svodi. Stvaranje novih BitCoin-a zahteva ulupavanje racunarske snage ni u sta, dakle bacanje energije.


To uopste nije ulupavanje energije vec se ta energija koristi za kriptografsku potvrdu da je sve ok i time se stvara trustless sistem. Sem toga, postoje i Proof-of-Stake coini koji imaju drugaciji pristup istom problemu i ne trose toliko energije.


 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta13.08.2014. u 11:09 - pre 118 meseci
Samo sto za tu potvrdu nije potrebno toliko energije koliko se trosi.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta13.08.2014. u 11:13 - pre 118 meseci
E to je vec pitanje... Pokusaj ti da ga smislis bolje ako mislis da moze, a da to pritom ostane p2p mreza i da sve bude isto.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta13.08.2014. u 11:25 - pre 118 meseci
Pa nema sta da smisljam, kolicina utrosene energije zavisi od difficulty-a. Dakle, za samu potvrdu nije potrebno trositi toliko energije, vec da bi se ispunila kvota. Stavise, i za bilo koju tezinu, energija se zapravo trosi na takmicenje ko ce potvrditi a ne na samu potvrdu. Pri tome se ne radi nikakav koristan rad. Obican bruteforce hash-ova koji se radi iznova i iznova.
Nesto kao da se gomila Sizifa takmici u kotrljanju kamenja uzbrdo. Pri tome im posle nekog vrmena neko kaze "e, ovaj kamen je kul" a onda im svo kamenje bude vraceno dole pa iznova. Naravno, sto vise kamenja podignes u jedinici vremena, to je veca sansa da ce neki od tvog kamenja biti kul. Pri tome od samog podizanja kamenja na brdo nema nikakve koristi, vec samo od onog jednog kul kamena a koliko ce kamenja morati da se izgura uzbrdo da se nadje taj zavisi samo od izbirljivosti onog na vrhu.
Sve u svemu, jeste neophodna izvesna kolicina posla ali se izvrsava enormno veca kolicina sasvim nepotrebno.
Bar da je napravljeno tako da se obradjuju podaci za nesto tipa SETI@Home ili nesto slicno.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta13.08.2014. u 12:51 - pre 118 meseci
Mining je mehanizam da distribuciju i disperziju koina medju korisnicima. Mora da postoji neka pogodnost za minere da bi novi ulazili i na taj nacin se sirilo trziste, tj. broj onih koji mogu da trose. Dakle mining ima smisla ne samo zbog provere nego i zbog sirenja trzista.

Cuo si za Primecoin? Eto kod njega su mining snagu iskoristili za pronalazanje prostih brojeva i Primecoin mreza drzi rekord sa najvecim otkrivenim prostim brojem. Mada... kasno je za Primecoin sada, po svemu sudeci, isti je mrtav.

Sledeci Bitcoin bubble ce biti cistiliste za alt-coine, oni koji se tada ne zakace za Bitcoin bice sigurno mrtvi... Nema tu puno mesta, po mom misljenju Bitcoin + maksimalno 10tak altcoina.

Mada sve mi se vise cini da cemo sledeci Bitcoin bubble pricekati jos neko vreme... Nije svejedno da li Bitcoin kosta 100 ili 600$, treba mnogo vise fiata sada, ali s' druge strane infrastruktura koja podrzava razmenu se siri sve vise i vise i Bitcoini su dostupni prosecnom coveku. Ono sto ja vidim su redovi na Bitcoin ATM-ovima sirom sveta, prvo za kupovinu a potom i za prodaju, a ATM-ova ima vec stotine. Ukratko, svi geekovi i rani investitori su vec usli, tu vise nema "mesa", sada se ceka masa, ali cini mi se da ce pre mase uci veci igraci... Moja procena je da moze da bude jos maksimalno 2 Bitcoin bubblea. U roku od jedno 4-5 godina.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta13.08.2014. u 13:13 - pre 118 meseci
Citat:
mr. ako:Interesantno je (zabrinjavajuce?) sto neki ovde na forumu u temama vezanim za prizemnije (socijalne/svakodnevne) rasprave zastupaju vrlo liberalan pogled na svet posebno radne snage i socijale, a kada je u pitanju malo apstraktnija tema (i.e. trenutni fin. sistem; apstraktn je, vrlo) onda se taj liberalni prizvuk gubi nekako, tacnije postaje nepostojeci... :)
To, naravno, govori samo jedno - zealoti fin. sistema / licimeri.


Ja ne znam sta liberalnije ti zamisljas od frakcionog bankarstva :) Jedino mozda potpunu anarhiju da svamko moze da stampa novca koliko mu treba, ali to bi bilo neodrzivo. BC based ekonomija je upravo primer restriktivne ekonomije.


Citat:
Da si citao, video bi da sam i sam rekao slicno (stoga ce sistem morati da se promeni :)).
"dok je zapravo stvarnost da novac vec IMAS i bez drzave - ne u obliku i sistemu na koji si navikao i za koji si vezan (emotivno? :)), vec neki drugi sistem gde vaze drugacija nacela, gde je manipulisanje kolicinom novca nemoguce, gde je falsifikovanje novca nemoguce - neces imati garanciju drzave da to sto koristis kao novac zapravo (po njoj) i nije novac jer ona (drzava) to nije rekla, ali nju niko i ne poziva da ti garantuje i govori ista!"


Drzava nikad ne bi pristala na takav rasplet dogadjaja. kao sto rekoh, za takav sistem ti ne treba BC, samo vratis zlatnike u opticaj ili cak i papirnu valutu sa zlatnom podrskom. Ali to paralise drzavu da sprovodi monetarnu politiku, imao bi situaciju kao sa grckom, da si u ekonomskom problemu da da nemas instrumente kojima to da resis jer ti valutu kontrolise neko drugi (bio to ECB za EUR ili konzorcijum vlasnika BitCoina za BC).


Citat:
mr. ako: Recimo von Mises se sigurno ne bi slozio s tvojim opravdanjem trenutnog fin. sistema. ;)
Ono sto je problem u celom tvom "predavanju" o ekonomiji je sto ti posmatras iskljucivo jedan sistem i njega uzimas kao nesto sveto, kao jedino ispravno. Neko je mene nazvao fanatikom, a da cak nisam nigde ni slovom rekao da je Bitcoin jedini ispravan sistem, ili pokusao da nametnem Bitcoin kao dogmu - upravo ono sto ti pokusavas sa ovim "predavanjima" o trenutnom fin. sistemu.
Iz ovoga sto si napisao se jasno vidi da si klasican zealot trenutog finansijskog sistema, i da ono sto si cuo na predavanju na faxu uzimas kao dogmu, iako postoji mnogo drugacijih pristupa problemima ekonomije, proizvoda i novca. Upravo nasuprot konzumerizmu i prekovisnoj proizvodnji i stalnoj potrebi za rastom (growth) koji zapravo zahtevaju stampanje novca kako sistem ne bi kolapsirao, postoje i druge skole misljenja. Recimo Austrian School of Economics ucenje ima potpuno drugaciji pristup ekonomiji od ovog koji zagovaras i dizes u nebesa. Gde se vrednost kupljenog proizvoda smanjuje (diminishing marginal utility) jer se cena bazira na licnoj potrebi ne ekvilibrijumu ponude i potraznje.


Prvi razlog zasto ne pominjem austrijsku skolu je zato sto je vremenom diskreditovana jer ne podrzava niti realno objasnjava stanje i kretanja na trzistu, bagovita je i nedorecena i bazirana na apstraktnim idejama, pre nego na empirijskim modelima (sa kojima se btw ne podudara). Nesto kao komunizam, lepo na papiru da se procita pre brisanja doopeta. Drugi razlog sto je ne spominjem je sto, sve i da je tacna, ta skola nema apsolutno nikakve veze sa trenutnom temom. ABCT moze (u marginalnim uslovima) da objasni pregrevanje ekonomije u situacijama kad centrala operise sa niskim kamatama naspram mogucnosti ekonomije za realnim rastom, ali to ni na koji nacin ne utice na koncept frakcionog bankarstva sem eventualno na obaveznu rezervu. Taj problem je vrlo doro poznat danasnjim ekonomistima i bez suplje austrijske skole :)

Brkas uzrocno-posledicne veze. Potrebu za rastom ne diktira debt/repayment ciklus, vec eksponencijalni rast populacije. Taj rast populacije isto predstavlja rast potraznje za servisima i dobrima, sto opravdava rast kreditne aktivnosti. Izvrsna vlast ima sve instrumente na svom raspolaganju da "ohladi" ekonomiju i poskupi kapital i spusti je ispod granice koju definise ACBT, ali je to potpuno besmisleno raditi ako ce voditi ka nezaposlenosti. Mandat skoro svih centralnih banaka ukljucuje dva kljucna aspekta: povecanje zaposlenosti i stabilnost cena. "Blagostanje" nigde nije ukljuceno kao mandat, samo indirektno prositice iz ova dva ali se vrlo lako moze i zrtvuje se zarad ta dva.

Ja stvarno nisam zilot, pokazi mi drugi ekonomski sistem koji moze da isprati eksponencijalni rast populacije i mozemo da pricemo. Ono sto sasvim nije prihvatljivo kao alternativa je Staljinisticka redukcija potraznje kroz redukovanje populacije i baziranje ekonomske aktivnosti na ogranicenim resursima. A vi nista drugo nemate da ponudite. Prica o BitCoin ekonomiji je zaista 100% identicna kao prica o ekonomiji baziranoj na zlatu, ili bilo kom drugom ogranicenom resursu. Jednostavno ne sljaka.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta13.08.2014. u 13:42 - pre 118 meseci
Citat:
pyc: mmix, sve to lepo zvuci na papiru, ali gde je sva ta papirologija i gde su ti izvestaji sta se zapravo radi sa novcem? Upitao sam jednom prilikom organizaciju Transparentnost Srbija da li su se bavili ovom problematikom, tj. da li su pokusali da udju u politiku stvaranja novca (i unistavanja po tvom), rekli su mi samo da su samo naisli na zatvorena vrata u tom smislu... potom sam ih samo uputio na Bitcoin i rekao da se stvara neka nova ekonomija koja ce polako da izjeda ovu bolesnu. Vidi se da si obrazovan i informisan u finansijskom smislu, verovatno puno vise nego ja, ali ono gde je tvoj fail je poltronski a rekao bih i potrosacki mentalitet i misljenje da drzava radi u interesu gradjana. Moj profesor istorije iz osnovne skole je non stop ponavljao nesto u smislu: "Drzava je aparat koji sluzi vladajucoj klasi da u potcinjenosti drzi sve ostale". Na tome sam mu zahvalan jer mi je dosta rano otvorio oci, pa svu ovu ekonomiju i finansije sto se uci po skolama i fakultetima, a ponesto sam i ja ucio, nisam uzimao zdravo za gotovo. Zapravo, na fakultetu na koji sam ja isao iz ekonomije i finansija nije bilo ni malo kritickog pristupa, sve same suvoparne tehnicke informacije, a najbitnije stvari, samu srz niko nije spominjao...


Na sajtu NBSa imas statisticki odeljak, uzmes monterni pregled i vidis kako se menja tokom vremena. Sve pise za pismene. Tvoj profesor istorije je malo ometen i dokaz koliku stetu decijim mozgovima prave poremecni likovi kao sto je on, projektujuci neke svoje frustracije i licnu neispunjenost na naivnu decu. Po tvom sopstvenom pruiznanju ti si zbog njega danas nesposoban da shvatis osnove funkcionisanja modernog ekonomskog sistema i u svemu vidis neku zaveru tamo neke skrivene elite koja gleda da te zaje*e na svakom koraku. Paranoya supreme. U americi npr postoji 5.5 miliona ljudi koji imaju aktivu od $1m ili vise. To ih cini bogatim, i sasvim sigurno ih ne cini vladajucom klasom (osim ako ne mislis da negde krisom skuplja 5.5 miliona ljudi da se dogovore kako ce nas vas ostale da zaje*u), dakle jos jedna u seriji zabluda teoreticara zavera.

Citat:
pyc: Sta da dodam kada mozes da napises "moja pretpsotavka je da banke imaju konta pri NBS na koja im NBS uplacuje sredstva i sa kojih sredstva skida van kliringa i da je to sve pokrivenom odgovarajucom zakonski propisanom papirologijom" .. Ne bih se ja bavio pretpostavkama. Kakva je ovo kaubojstina od zemlje, zakonski propisane papirologije se postuju kapiram samo selektivno.


Ovde gresis, u mnogim stvarima ovde vlada kaobojstina, ali u bankarskom sektoru to nikad nije bilo, nije sada niti ce biti tako. Moj cale je celu karijeru proveo u bankarskom sektoru i uvek se tacno znalo u paru gde je poslednji dinar. Knjige se zatvaraju i balansiraju na dnevnoj osnovi i to je i zakonska obaveza.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta13.08.2014. u 14:20 - pre 118 meseci
mmix, sta reci...Tebi je znaci ovde sve ok: http://www.businessweek.com/ar...ercenters-reaps-all-the-riches tako funkcionise ta predobra aktuelna svetska ekonomija. Ja smatram da to nije normalno i da je dobro da se promeni. Suvise si slabo informisan na temu tajnih drustava, ne mozemo da pricamo o tome.. ispascu opet paranoik i teoreticar zavere.

Sve je tako lepo i cisto u funkionisanju banaka... da da, a tamo sve lopina do lopine. Sta bi se Agrobankom ono skoro?
 
Odgovor na temu

Sam633

Član broj: 324536
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta13.08.2014. u 14:37 - pre 118 meseci
Citat:
mmix:uvek se tacno znalo u paru gde je poslednji dinar.


Pa, je*em mu mater, zašto onda nismo jedna Nemačka?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta13.08.2014. u 14:42 - pre 118 meseci
pyc, uvek ces imati par procenata ljudi na vrhu, nezavisno od sistema jer ces u svakom sistemu imati par procenata onih koji se u njemu mnogo bolje snalaze od ostalih. Pri tome, to su manje/vise istih par procenata, koji god da je sistem.
Privremeno to mozes promeniti stalnom promenom sistema (jer je potrebno neko vreme da se oni izdvoje iznad), ali onda sama promena sistema postaje sistem za sebe i opet ces imati par procenata onih koji se u tim promenama najbolje snalaze.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta13.08.2014. u 15:12 - pre 118 meseci
Citat:
Sam633: Pa, je*em mu mater, zašto onda nismo jedna Nemačka?


Zato sto brojanje pasulja nije industrija koja moze da uposli celu naciju. Nije ni za Svajcarce, a kamoli za nas.

Citat:
pyc: mmix, sta reci...Tebi je znaci ovde sve ok: http://www.businessweek.com/ar...ercenters-reaps-all-the-riches tako funkcionise ta predobra aktuelna svetska ekonomija. Ja smatram da to nije normalno i da je dobro da se promeni. Suvise si slabo informisan na temu tajnih drustava, ne mozemo da pricamo o tome.. ispascu opet paranoik i teoreticar zavere.

Sve je tako lepo i cisto u funkionisanju banaka... da da, a tamo sve lopina do lopine. Sta bi se Agrobankom ono skoro?


Da, sta bi sa Agrobankom? ja koliko znam NBS joj je oduzela dozvolu za rad. Plutas izmedju dva ekstrema gde se bankari mogu psomatrati samo kao izvor vaskolikog zla i dobrodusni andjeli. Nigde ja nisam ni rekao da su bankari altruisti i dusice od ljudi, oni su ljudi kao i svaki drugi, mahom inteligentniji od pucine i prepusteni sami sebi naravno da ce skliznuti u stanje u kojem ce sebi dati za pravo da sisaju ovce. Zato i postoji institucija centralne banke i zakoni koji regulisu poslovanje banaka. U celoj prici o ekonomiji, pare su samo instrument, a banke nacin da se taj instrument koristi. Najbolji opis koji bi ja dao bankama je: neophodno zlo.

Ta tvoja prica o 1% vs 99% je prezvakana milion puta i Shadowed ti je lepo objasnio.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta13.08.2014. u 15:15 - pre 118 meseci
Citat:
Shadowed: pyc, uvek ces imati par procenata ljudi na vrhu, nezavisno od sistema jer ces u svakom sistemu imati par procenata onih koji se u njemu mnogo bolje snalaze od ostalih. Pri tome, to su manje/vise istih par procenata, koji god da je sistem.


...par procenata koji poseduje 90% bogatsva. I nije to bolje snalazenje, to su dinastije, rodili su se bogati bez sanse da postanu siromasni. Sistem im to omogucava, ne trebaju oni da mrdnu ni malim prstom, a kapital se sam uvecava.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta13.08.2014. u 15:20 - pre 118 meseci
Posmatraj dinastiju a ne osobu kao entitet pa ce ti biti jasnije to sto sam napisao.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta13.08.2014. u 16:37 - pre 118 meseci
Citat:
pyc:
Mining je mehanizam da distribuciju i disperziju koina medju korisnicima. Mora da postoji neka pogodnost za minere da bi novi ulazili i na taj nacin se sirilo trziste, tj. broj onih koji mogu da trose. Dakle mining ima smisla ne samo zbog provere nego i zbog sirenja trzista.

To je jedna od najvecih mana bitcoina.
Ne ide mi u glavu kako je neki genijalac resio da napravi 'revoluciju novca' , 'globalni spas od banaka/drzava' ili sta vec i istovremeno sistem gde prvi rudari i sto veci rudari imaju najvise koristi.
Mislim jasno mi je (iz njegovog/njihovog ugla , da namlate sto vece pare) ali to jedno s drugim prosto ne ide

Citat:
pyc:
...par procenata koji poseduje 90% bogatsva. I nije to bolje snalazenje, to su dinastije, rodili su se bogati bez sanse da postanu siromasni. Sistem im to omogucava, ne trebaju oni da mrdnu ni malim prstom, a kapital se sam uvecava.

Koliko procenata bitcoin 'korisnika' poseduje 90% bitcoina ?
 
Odgovor na temu

itod

Član broj: 53176
Poruke: 35
*.cpe.vektor.net.



+28 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta13.08.2014. u 17:45 - pre 118 meseci
Citat:
Citat:

...par procenata koji poseduje 90% bogatsva. I nije to bolje snalazenje, to su dinastije, rodili su se bogati bez sanse da postanu siromasni. Sistem im to omogucava, ne trebaju oni da mrdnu ni malim prstom, a kapital se sam uvecava.


Koliko procenata bitcoin 'korisnika' poseduje 90% bitcoina ?

Niko ne poseduje 90% bitcoina. Tek je pocelo kopanje, a zavrsice se 2140.-te godine. Trenutno je iskopano nesto preko 13 miliona komada, a ukupno ce da ih bude kada kopanje bude zavrseno 21 milion. Evo it grafik dinamike kopanja:
Total Bitcoins In Circulation
 
Odgovor na temu

[es] :: Cryptocoins :: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta

Strane: << < .. 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 393937 | Odgovora: 2127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.