Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gde na cevape u sarajevu, sarajlije? :D i sta obavezno obici? :D

elitemadzone.org :: MadZone :: Gde na cevape u sarajevu, sarajlije? :D i sta obavezno obici? :D

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14190 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
*.PPPoE-6262.sa.bih.net.ba.

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Gde na cevape u sarajevu, sarajlije? :D i sta obavezno obici? :D25.07.2011. u 15:07 - pre 155 meseci
Riječ Allah nije turcizam. I ne bi se zezao sa tim bosanski muslimani posebno svi muslimani su strašno vezani kulturom čak samim postojanjem za tu riječ.

Naravno neki katolici i pripadnici ostale vjere koriste tu riječ za riječ bog.

http://en.wikipedia.org/wiki/Allah

Ni slučajno se posebno nebi zezao sa tim da nazivam pomoz bog u gradu koje je bilo 1425 dana pod konstantnom opsadom. I na koji je dnevno palo i po 4000 granata.

Sa druge strane zaobišao bi Sarajevo u širokom krugu. Ja sam rođen u Tuzli tu sam i odrastao do prije par godina pravi industrijski grad. I naravno dosta sam puta bio u Sarajevu. Taj mentalitet inače ta čaršija sve to. Meni ne paše. Ne vidim ništa specijano u tim ćevapima i svoj toj ceremonij.

Inače nisam ljubitelj Sarajeva mada prema Sarajevu i Sarajlijama imam veliko poštovanje. Od toga šta su sve ti ljudi preživili pa do kulture kao što je Sarajevo film festival JAZZ fest MESS što predstavlja današnjicu Sarajeva. Ali kao djeca smo išli na neke eskurzije jednodnevne u Sarajevo. To mi je sa ove tačke gledišta i viđenja ljepota bosanskih čista glupost.
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Gde na cevape u sarajevu, sarajlije? :D i sta obavezno obici? :D25.07.2011. u 15:24 - pre 155 meseci
Citat:
mserifov
Sa druge strane zaobišao bi Sarajevo u širokom krugu. .

Pa dobro kad vec dajes tako iskljucivu izjavu objasni zasto Fehime ?
Zaobilazak u sirokom krugu se radi kada nesto mrzis, plasis se ili smrdi iz daleka ?

Enese moze li jos neki savet gde danas vredi jesti u Sarajevu, ne moraju iskljucivo cevapi biti ?
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Gde na cevape u sarajevu, sarajlije? :D i sta obavezno obici? :D25.07.2011. u 16:05 - pre 155 meseci
Citat:
mserifov:
Ni slučajno se posebno nebi zezao sa tim da nazivam pomoz bog u gradu koje je bilo 1425 dana pod konstantnom opsadom. I na koji je dnevno palo i po 4000 granata.

U Bijeljini skoro svaki dan cujem muslimane koji se pozdravljaju tim tradicionalnim vjerskim pozdravom, i nista im se ne desi. Sto bi se nekom zbog "pomoz Bog" nesto desilo u Sarajevu? Gdje se dede "gradjansko drustvo"? Jel to isto problem u Tuzli reci "pomoz Bog"?

Citat:
Sa druge strane zaobišao bi Sarajevo u širokom krugu. Ja sam rođen u Tuzli tu sam i odrastao do prije par godina pravi industrijski grad. I naravno dosta sam puta bio u Sarajevu. Taj mentalitet inače ta čaršija sve to. Meni ne paše. Ne vidim ništa specijano u tim ćevapima i svoj toj ceremonij.

Kad si u Beogradu - ides da vidis Skadarliju, a kad si u Sarajevu ides da vidis Bas Carsiju. To su mjesta koja se tamo jednostavno moraju vidjeti kad si vec tamo. A cevapi kao cevapi, malo veci ili malo manji.

Citat:
Inače nisam ljubitelj Sarajeva mada prema Sarajevu i Sarajlijama imam veliko poštovanje.

M`da - a sta je pisac ovim htio reci? Ja postujem sve ljude cijelog svijeta... svi su mi nekako isti.

Citat:
Od toga šta su sve ti ljudi preživili pa do kulture kao što je Sarajevo film festival JAZZ fest MESS što predstavlja današnjicu Sarajeva.

Kad si vec tako finu ocjenu dao nekog "prezivljavanja" bilo bi puno ljepse da si napisao da su svi stanovnici BiH svasta prezivjeli pa eto trudimo se da prevazidjemo svoju proslost. Ovako, malo si jednostran... ko da niko drugi nije patio i stradao. A znas da to nije istina.

Citat:
Ali kao djeca smo išli na neke eskurzije jednodnevne u Sarajevo. To mi je sa ove tačke gledišta i viđenja ljepota bosanskih čista glupost.

Djelomicno tacno. Ima po BiH sta da se vidi... ali nije bas Bog zna sta efektno. Sume i planine, nesto rijeka i to je to. Uglavnom divlje i neiskoristeno za turisticke potrebe.
 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
*.PPPoE-6262.sa.bih.net.ba.

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Gde na cevape u sarajevu, sarajlije? :D i sta obavezno obici? :D25.07.2011. u 17:59 - pre 155 meseci
Generelno sam sa Sarajlijama imo loše iskustvo posebno što se tiče mog posla. I to u više navrata uzastopno. A doživio tako niske udarce da je se to po mojim nekim rezonima kosilo sa zdravim razumom. Mada naravno to nije pravilo. Imam par jarana iz Sarajeva. Djevojke su u Sarajevu takođe extra. U svakom pogledu lijepe komunikativne.

Mada se meni nesviđa najviše taj šmek Sarajevske škole ono ĐESI BA JARANE, ko je imo iskustva zna o čemu pričam.

Ali sa druge strane u Sarajevu se konstatno ima šta vidjeti. Sad je u toku Sarajevo Film festival imaju odlične kulturne manifestacije koga interesuje. Odličan univerzitet.

Ali u Bosni imaš toliko toga za vidjet. Stare gradove Zvornik Srebrnik Travnik, Mostar etno selo u Bijeljini UNU bihać. Predivna jezera sada većinom jako uređena. Svega ima lijepog. Sada i te piramide u Visokom duduše ako je lijep dan. Hercegovina meni predivna sva. Posebno Mostar. Znaš kod nas je pravilo dođe stranac i pravo u Sarajevo kao da je Sarajevo samo Bosna. A nije.

Sad kako možeš sa ličnom kartom preko grane. Meni je draže sjest u auto sve mi malte ne ravno kad se vozim ( što nije slučaj kad se voziš do Sarajeva) i Beograd.

Eto me tamo za tren oka jest da je preko grancie ali ko da i nije.

Ako si iz Bosne nekom automatikom prema Sarajevu čovjek ima neko poštovanje. Radi svega što su ti ljudi preživili naravno svasta je bilo u Bosni i sad se desava i bit će. Ali ono golgotu koju su Sarajlije preživjele to malo koji grad može da izdrži i da se oporavi nakon toga.

Ovo sve nije naravno tema. U Sarajevo ako već ideš lijepo se provedi. Ćevapi pa kafica lagano. Pa rahat lokum i voda. Malo obiđeš i ideš dalje. Ja ti u svakom slučaju želim ugodno vrijeme provedeno u Sarejevu.

I opet kažemna kraju da se i pored Sarajeva čestit putnik svugjde u Bosni može osjećat lijepo svašta da vidi. Lijepo da pojede. Na miru na spava. Što rekli mi Bosnaci da u rahatluku provede vrjeme.

 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
*.PPPoE-6262.sa.bih.net.ba.

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Gde na cevape u sarajevu, sarajlije? :D i sta obavezno obici? :D25.07.2011. u 18:04 - pre 155 meseci
yolja624 imam neki osjećaj da bi bilo koji odgovor, dali pozitivan ili negativan na tvoja pitanja rezultirao nekom vrstom konflikta između mene i tebe.

Možda griješim ali imam takav osjećaš. Tako da neću odgovoriti ni na jedno tvoje pitanje. Naravno sa moje strane veliko poštovanje prema tebi i tvom pisanju.
 
Odgovor na temu

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
*.dynamic.telemach.ba.



+13 Profil

icon Re: Gde na cevape u sarajevu, sarajlije? :D i sta obavezno obici? :D25.07.2011. u 18:14 - pre 155 meseci
Zeljo je poceo praviti "genericke" cevape. Mrkva za sada ima koliko toliko tradicionalni smek.

A imas i ascinice... gotova jela po narudzbi. Ascinica "ASDŽ" je vrh vrhova. Hrana je elitna, a nije ni skupo.

Sve je to u krugu 200 metara.

 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Gde na cevape u sarajevu, sarajlije? :D i sta obavezno obici? :D25.07.2011. u 18:26 - pre 155 meseci
Citat:
mserifov: yolja624 imam neki osjećaj da bi bilo koji odgovor, dali pozitivan ili negativan na tvoja pitanja rezultirao nekom vrstom konflikta između mene i tebe.

Zasto? Jesam li te povrijedio necim? Kako pozvati nekog da dodje u BiH i sugerisati mu da pazi da mu se ne omakne "pozdrav" koji nije odgovarajuci? Ako je tako, onda stvarno ne treba da dolazi u Sarajevo...

Citat:
Možda griješim ali imam takav osjećaš. Tako da neću odgovoriti ni na jedno tvoje pitanje. Naravno sa moje strane veliko poštovanje prema tebi i tvom pisanju.

Da postoji postovanje, odgovorio bi na moja pitanja. Ovako, mozemo samo da se cutke postujemo...

Citat:
Generelno sam sa Sarajlijama imo loše iskustvo posebno što se tiče mog posla

Nije lijepo generalizovati, ali moram da se slozim sa tobom. Nisam puno dobrog svijeta sreo iz tog grada.

Citat:
Ako si iz Bosne nekom automatikom prema Sarajevu čovjek ima neko poštovanje. Radi svega što su ti ljudi preživili naravno svasta je bilo u Bosni i sad se desava i bit će. Ali ono golgotu koju su Sarajlije preživjele to malo koji grad može da izdrži i da se oporavi nakon toga.

E vidis, tu se ne slazem. Prema bilo kome iz ove baksuzne zemlje treba imati postovanje. Ne samo prema Sarajlijama, jer nisu samo oni nadrljali. Ne znam otkud ti ideja da je bilo bolje tebi ili meni. A to sta se desava i sta ce se eventualno desavati, nadam se da ce biti u miru.

Sto se tice prirodnih ljepota, recimo da to sto ima da se vidi je u veoma losem stanju. Neke pametnije zemlje bi to blago znali da usminkaju pa da fino unovce. Ovako, BiH je prilicno zapustena zemlja, na cijoj fasadi se jos vide rupe od metka iz proslog rata (fasade na zgradama i fasade u glavama)! I tesko da ce to "cutke u postovanju" da se zakrpi.

Uzivaj komsija i ne zamjeri
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Gde na cevape u sarajevu, sarajlije? :D i sta obavezno obici? :D25.07.2011. u 19:42 - pre 155 meseci
Citat:
wex-alpha: Zeljo je poceo praviti "genericke" cevape. Mrkva za sada ima koliko toliko tradicionalni smek.

A imas i ascinice... gotova jela po narudzbi. Ascinica "ASDŽ" je vrh vrhova. Hrana je elitna, a nije ni skupo.

Sve je to u krugu 200 metara.
Aha, moze pitanje primetio sam da su posle rata na svakom cosku na bas carsiji iznikle ascinice, ali meni su jela, nazivi jela, totalno nepoznata. Mozes li da mi das neki predlog sta odabrati, sta probati ?



Citat:
Generelno sam sa Sarajlijama imo loše iskustvo ...

Da se ne ljutite, ali mislim da su u tom gradu sarajlije manjina. Ja sam pre neku godinu bio u Sarajevu i reko da vidim predratnog druga kad sam tu. Da vidim da li je ziv i zdrav. Dosao sam mu do ulice i zgrade, njegovog prezimena tu vise nema, ono sto je interesantnije, celu zgradu po recima komsija naseljavaju ljudi koji tu nisu ziveli pre rata. Pazite to je zgrada od 6 spratova i tridesetak stanova, ni jedna porodica od pre rata tu vise ne zivi. Masa stanovnistva koja je naselila grad su muslimani iz ruralnog dela Bosne i sandzaka.
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Gde na cevape u sarajevu, sarajlije? :D i sta obavezno obici? :D25.07.2011. u 20:37 - pre 155 meseci
Citat:
milivoje t: Da se ne ljutite, ali mislim da su u tom gradu sarajlije manjina. Ja sam pre neku godinu bio u Sarajevu i reko da vidim predratnog druga kad sam tu. Da vidim da li je ziv i zdrav. Dosao sam mu do ulice i zgrade, njegovog prezimena tu vise nema, ono sto je interesantnije, celu zgradu po recima komsija naseljavaju ljudi koji tu nisu ziveli pre rata. Pazite to je zgrada od 6 spratova i tridesetak stanova, ni jedna porodica od pre rata tu vise ne zivi. Masa stanovnistva koja je naselila grad su muslimani iz ruralnog dela Bosne i sandzaka.

U pravu si glede toga. Manje-vise to ce ti potvrditi svaki prijeratni stanovnik Sarajeva. Em se izgradilo, em je blizu 200.000 Srba napustilo taj grad(tako da je neko morao popuniti te praznine, a najvecim dijelom su to likovi iz svakojakih BiH provincija).
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
*.dynamic.telemach.ba.



+13 Profil

icon Re: Gde na cevape u sarajevu, sarajlije? :D i sta obavezno obici? :D25.07.2011. u 20:39 - pre 155 meseci
Citat:
milivoje t: Da se ne ljutite, ali mislim da su u tom gradu sarajlije manjina. Ja sam pre neku godinu bio u Sarajevu i reko da vidim predratnog druga kad sam tu. Da vidim da li je ziv i zdrav. Dosao sam mu do ulice i zgrade, njegovog prezimena tu vise nema, ono sto je interesantnije, celu zgradu po recima komsija naseljavaju ljudi koji tu nisu ziveli pre rata. Pazite to je zgrada od 6 spratova i tridesetak stanova, ni jedna porodica od pre rata tu vise ne zivi. Masa stanovnistva koja je naselila grad su muslimani iz ruralnog dela Bosne i sandzaka.


Ne ides u Bombaj, pa da ne znas jela :)

Sva jela koja se tamo nude, su ti manje vise poznata. Samo nacin na koji su napravljena je... mljac.

Ascinica koja sam naveo, svako jelo je pogodak. Mogu ti preporuciti Sogan Dolma. To ti je nesto kao sarma, ali umjesto kupusa koristi se crveni luk. Onda imas Japrak, to ti nesto kao sarma, ali umjesto kupusa listovi grozda :)

Uglavnom imas izlozena jela, pa odaberi :)



 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Gde na cevape u sarajevu, sarajlije? :D i sta obavezno obici? :D25.07.2011. u 20:43 - pre 155 meseci
Citat:
wex-alpha: Ascinica koja sam naveo, svako jelo je pogodak. Mogu ti preporuciti Sogan Dolma. To ti je nesto kao sarma, ali umjesto kupusa koristi se crveni luk.

Vizuelno izgleda pravo dobro, al' mi luk nije legao nikako(naravno licno misljenje, tj. stvar ukusa). :) Btw. dobar je ASDZ.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
*.dynamic.telemach.ba.



+13 Profil

icon Re: Gde na cevape u sarajevu, sarajlije? :D i sta obavezno obici? :D25.07.2011. u 20:55 - pre 155 meseci
Ja obozavam gulas sa rizom... i salata sa kupusom (svjezi) + ulje i sirce... jebga, sad sam ogladnio pisusi ovo :)


 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Gde na cevape u sarajevu, sarajlije? :D i sta obavezno obici? :D25.07.2011. u 21:08 - pre 155 meseci
odlicno, znaci to mi je lokacija koju cu sigurno posetiti sledeci put.
Inace nisam zalazio u ascinice, jer ne volim da jedem na mestima koja nisu proverena da imaju ok hranu i dobar promet. Ne brinem ja toliko za ukus koliko za kvalitet i svezinu, pogotovo kada je u pitanju gotova hrana i turista kome moze da se uvali. A ona jela koja sam znao da prepoznam po imenu iz menija nisu mi bila posebno interesantna.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Gde na cevape u sarajevu, sarajlije? :D i sta obavezno obici? :D

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14190 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.