Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Knjiga izlaznih faktura

[es] :: Office :: Excel :: Knjiga izlaznih faktura

[ Pregleda: 16235 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pupazzo
racunovodstvo

Član broj: 281922
Poruke: 76
*.crnagora.net.



Profil

icon Knjiga izlaznih faktura08.08.2011. u 22:35 - pre 154 meseci
Zanima me da li se moze nekako odraditi KIF (knjiga izlaznih faktura) ovako kako sam zamislio, a u prilogu je taj primjer. Imamo list sa kupcima, izdatim fakturama, placanjima i na kraju list sa karticama pojedinih kupaca. Zanima me da li se moze uraditi ovaj zadnji list, "kartica", tako da promjenom sifre kupca u polju A1, preuzima podatke hronoloski iz listova "fakture" i "placanje"? Ja sam u primjeru unio rucno podatke za sifru kupca 1.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

himera149
--

Član broj: 10040
Poruke: 29
212.200.231.*



Profil

icon Re: Knjiga izlaznih faktura09.08.2011. u 13:54 - pre 154 meseci
pogledaj da li ti ovako nešto odgovara

(mislim da je sama organizacija loše urađena - tabele se moraju na neki način povezati)

možda neko drugi ima bolju ideju
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pupazzo
racunovodstvo

Član broj: 281922
Poruke: 76
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Knjiga izlaznih faktura10.08.2011. u 00:57 - pre 154 meseci
Nije to sto bih ja htio. Ali hvala na trudu u svakom slucaju. Cini mi se da nije rjesenje u Pivot tabeli.
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Knjiga izlaznih faktura10.08.2011. u 11:11 - pre 154 meseci
Ovakav dokumenat zahteva, kao prvo, vrlo preciznu organizaciju podataka na svim sheetovima. Kao drugo, mnogo je bolje da se baza (sheet "Kartice") puni sa svim podacima, i sa fakturama, i sa naplatom, pa da se samo taj sheet obradjuje u smislu filtriranja, sortiranja, itd. Time se izbegava bespotrebna komunikacija izmedju tri sheeta (fakture, naplata, kartice). O tome razmisli za ubuduce. Ovako kako je sada zamisljeno, potrebno je:
- 1. Kopirati podatke iz sheeta "fakture" u sheet "kartice"
- 2. Kopirati podatke iz sheeta "naplata" u sheet "kartice"
- 3. Sortirati tako objedinjene podatke po nekom kriterijumu - obicno po datumu
- 4. Ponovo filtrirati, sada sheet "kartice" po sifri kupca (Range A1)
- 5. Tako filtrirane podatke izdvojiti negde (obicno na novi sheet - "PRIN"), zbog prikaza, stampanja. Tek je to sada KARTICA KUPCA.

Ja sam malo preuredio sheetove,ovih pet koraka spakovao u modul1 i modul2 i dobio to sto tebi treba. Znaci na sheetu "kartice" se izabere sifra - u "A1", i klikom na button "FILTER" se dobije KARTICA TOG KUPCA (na novom sheetu "PRIN"). Opet ponavljam, jos bi bolje bilo da uopste nema sheetova "naplata" i "fakture", vec da se svi podaci nalaze samo u sheetu "kartice". Time bi "ustedeli" prilicno bespotrebnog koda. Ali, mislim da i ovako odradjuje posao.
Pozdrav

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pupazzo
racunovodstvo

Član broj: 281922
Poruke: 76
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Knjiga izlaznih faktura10.08.2011. u 21:28 - pre 154 meseci
Ovo je ono sto mi treba. Jednostavnije je sto ti kazes da se vodi sve u jednom listu. Ali ja sam razdvojio iz razloga jer ima faktura i preko hiljadu a i placanja skoro toliko, nazalost, a trebalo bi isto da ih ima koliko i faktura :). I zbog preglednosti sam razdvojio fakture i placanja. E sad jedino je to sto mi nema pocetnog stanja. Zamislio sam ga tako da ga unosim u poseban list, vidjeces u prilogu. Dodao sam pocetno i krajnje stanje, i to krajnje bih kopirao kada bih otvarao narednu godinu. Znaci, to bi mi trebalo ako se moze nekako izvest da izgleda rjesenje kao sto sam ja prilozio da izgleda. Ja imam u glavi ideju ali nemam znanje da izvedem a vi ovdje imate i to. Hvala.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Knjiga izlaznih faktura10.08.2011. u 22:00 - pre 154 meseci
Naravno da ti treba i pocetno stanje... I za njega novi sheet. Ali, tu se knjigovodstvena prica dalje siri. A sta ces sa "KNJIZNIM ODOBRENJEM-ZADUZENJEM" ? Pojavice se u toku godine potreba da se kupcu izda ta vrsta dokumenta. I za to treba novi sheet, i prepravka programa. Pa onda, pred kraj godine, "I.O.S." - izvod otvorenih stavki, gde se utvrdjena neslaganja otpisuju ili pripisuju. I za to - novi sheet (i naravno prepravka programa). I tako dalje...Zaista ti toplo preporucujem da dobro razmislis o varijanti da sve ovo nabrojano pakujes u JEDAN sheet("kartice"). Tvoj argumenat protiv - "...zbog bolje preglednosti" jednostavno ne stoji, zato sto sa tim jednim sheetom mozes da radis "sta hoces" (da ga filtriras po fakturama, po naplati, po pocetnom stanju... Da ga sortiras po datumu, broju racuna, broju izvoda...). A onda, jednog dana, sve to isto, ali za DOBAVLJACE !. Ako ostavis po starom, prepravkama nikad kraja. Sve ovo ne navodim napamet, vec iz dugogodisnjeg licnog iskustva bas sa problemima koje ti trenutno resavas.

P.S. - U ovom zadnjem primeru pobrisao si neke formule, verovatno slucajno, na sheetu PRIN, u H1, I1, J1.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Knjiga izlaznih faktura11.08.2011. u 11:17 - pre 154 meseci
Evo u prilog ovoj temi i jednog primera, "izvucenog" iz stvarnog programa. Svi podaci su samo na jednom sheetu ("KART"), a za prikaz koristimo "privremenu bazu" - sheet "PRIN". Naravno, tu je i sheet "KUPCI" sa maticnim podacima kupaca. Dakle, cela prica - na tri sheeta. Mozemo pustiti jos malo masti na volju, pa olaksati unos podataka u "KART" i "KUPCI" uz pomoc UserForm.
Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Knjiga izlaznih faktura11.08.2011. u 12:19 - pre 154 meseci
A kako bi rešio ako mora da se povezuje uplata sa odgovarajućom faktuirom, dakle ne radi se samo zbirno sravnjivenje u kartici nego se sravnjuje na nivou svake izudate fakture - konacan izveštaj treba da pokaže koje su fakture plaćene a koje ne.
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Knjiga izlaznih faktura11.08.2011. u 13:14 - pre 154 meseci
Prvi preduslov za evidenciju "otvorenih stavki" je da se pri knjizenju naplate evidencija vrsi - PO BROJU RACUNA, a ne po BROJU IZVODA. To je stvar knjigovodstvene tehnike. Naravno da je pozeljan prvi nacin. U excelu se to moze resiti - slozenim filtriranjem. Kao sto ranije rekoh, ova prica moze da se prosiri u nedogled, ako se posmatra iz strogo knjigovodstvenog ugla. Na kraju, treba ipak biti realan, kada su u pitanju mogucnosti excela i VBA. Ozbiljni knjigovodstveni programi ne kostaju uzalud 2 i vise hiljada evra + mesecno odrzavanje, i ne znam ni jedan koji radi pod excel-om. Pozdrav
 
Odgovor na temu

ocajniracunovodja
Nebojsa momcilovic
student

Član broj: 285327
Poruke: 5
*.teol.net.



Profil

icon Re: Knjiga izlaznih faktura19.09.2011. u 08:19 - pre 153 meseci
E svaka ti cast ova stvar je super. Mada imam jednu molbu za tebe. Da li bi mogao samo ovo malo da iskorigujes pa da se odnosi na KUF ili tacnije da umjesto kupaca imamo dobavljace i da imamo kartice dobavljaca za pregled a ne kupaca. Ja sam iskorigovao nazive kolona i sheet-ova ali ne znam kako da iskorigujem kartice kupca, saldo kupca (ono plavo :)...)u kartice dobavljaca i saldo dobavljaca...Unaprjed zahvalan....
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Knjiga izlaznih faktura19.09.2011. u 10:14 - pre 153 meseci
Nema tu sta mnogo da se koriguje. Sasvim je nebitno da li se radi o kupcima ili dobavljacima. Princip je isti - "duguje" minus "potrazuje" jednako "saldo". Ako nam kupac, ili kupci duguju 100.000 a potrazuju 80.000, saldo je 20.000 (podrazumeva se "+" ispred). Ako nam dobavljac potrazuje 100.000 (nase obaveze-njegove fakture), a duguje 80.000 (nase uplate), onda je nas saldo minus(-)20.000. (duzni smo jos 20.000). Mala nelogicnost moze da nastane ako nam dobavljaci VISE DUGUJU nego sto potrazuju, jer smo im vise platili nego sto su bile nase obaveze. To je situacija u ovom primeru koji sam "prekrstio" u KUF. Ali, to ne sme da nas brine, jer se to cesto dogadja u praksi (tzv. - avansi). Rezime:
- Isti "program" koristimo i za kupce i za dobavljace (uz malo "sminkanja" zaglavlja kolona i makroa koji ispisuje Header pri stampi ("Kartica kupca" / "Kartica dobavljaca"
Samo to sam i promenio u makroima
- Terminologija kod kupaca : nase fakture = realizacija = DUGUJE / njegova placanja = naplata = POTRAZUJE
- Terminologija kod dobavljaca : njegove fakture = nase obaveze = POTRAZUJE / nasa placanja = uplate = DUGUJE
- Vazi i za jedne i za druge : DUGUJE-POTRAZUJE=SALDO (ako je pozitivan, "+" se podrazumeva)

U prilogu je gotovo isti dokumenat kao predjasnji, samo se zove KUF, i malo "nasminkan", shodno gore iznetom.

Pozdrav, Predrag Momcilovic
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ocajniracunovodja
Nebojsa momcilovic
student

Član broj: 285327
Poruke: 5
*.teol.net.



Profil

icon Re: Knjiga izlaznih faktura19.09.2011. u 10:20 - pre 153 meseci
Hvala prezime i kolega, svaka ti cast jos jednom....Upravo ono sto mi je trebalo, malo sminkanja ali nazalost ni to nisam znao....ali mlad sam pa cu valjda nauciti....:)
 
Odgovor na temu

Bojana Vukicevic
Beograd

Član broj: 347012
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Knjiga izlaznih faktura29.01.2022. u 16:42 - pre 27 meseci
Zdravo svima 10 god kasnije

Pre svega da vam kazem da ste mi ozbiljno pomogli sa fajlovima koje ste ovde kačili i savetima.

Jednu od ovde ponudjenih KIF sam prilagodila sebi tj poslovanju ali imam jedan "mali problemčić" koji ne mogu tj ne umem da rešim.

Ako je neko voljan da pomogne bila bih zahvalna
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Knjiga izlaznih faktura31.01.2022. u 00:17 - pre 27 meseci
Bojana, dobrodosla na forum.
Mozes slobodno opisati problem koji imas i pitati sta zelis. Ako neko bude znao i hteo da ti odgovori, odgovorice. Ne moras pitati za dozvolu
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Knjiga izlaznih faktura

[ Pregleda: 16235 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.