Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Roditelji neće smeti da kažnjavaju batinama"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Roditelji neće smeti da kažnjavaju batinama"

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16053 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon "Roditelji neće smeti da kažnjavaju batinama"30.08.2011. u 14:21 - pre 153 meseci
Sta vi mislite, jel "batina iz raja izasla"?


http://www.blic.rs/Vesti/Drust...e-smeti-da-kaznjavaju-batinama
 
Odgovor na temu

milosmalic
Programer - Team Lead & Competence
Coach, Mogul, Beograd
Beograd

milosmalic
Član broj: 268996
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mogul.com


+143 Profil

icon Re: "Roditelji neće smeti da kažnjavaju batinama"30.08.2011. u 14:32 - pre 153 meseci
Kao i kod svega ostalog u životu "it's all about balance". Ili ti jin i jang. Krajnosti su loše. Ovaj zakon liči na krajnost.
Ruska Borilačka Veština "SISTEMA", klub Hrast, Beograd

Upis na Ruski Sistem
http://www.sistemasrbija.rs/no...mu-u-beogradu-sezona-2012-2013
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: "Roditelji neće smeti da kažnjavaju batinama"30.08.2011. u 15:14 - pre 153 meseci
Nadam se da to odruzenje daje roditeljima i preporuke kako srediti situaciju kad dete nece da stoji u cosku?

Kako ono ide: dajte mi dobro dete da vidite kako sam ja dobar roditelj
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+184 Profil

icon Re: "Roditelji neće smeti da kažnjavaju batinama"30.08.2011. u 16:15 - pre 153 meseci
Batina je iz raja izasla. (ne zato sto nije valjala pa nije bila za raj, nego zato sto ju je neko poslao kao ispomoc roditeljima)
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: "Roditelji neće smeti da kažnjavaju batinama"30.08.2011. u 16:39 - pre 153 meseci
Nemoguce je odgajiti dete da bude poslusno i postane dobar covek bez malo batinica (barem meni).
Kao kada se npr psi dresiraju pa cesto dobiju po turu :)
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: "Roditelji neće smeti da kažnjavaju batinama"30.08.2011. u 17:25 - pre 153 meseci
Citat:
mrkii: Nemoguce je odgajiti dete da bude poslusno i postane dobar covek bez malo batinica (barem meni).
Kao kada se npr psi dresiraju pa cesto dobiju po turu :)


Ocigledno da nemas pojma o dresuri pasa...
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: "Roditelji neće smeti da kažnjavaju batinama"30.08.2011. u 18:24 - pre 153 meseci
Pa mozda nemas ni ti. Zavisi koja rasa psa je u pitanju, tako se i dresiraju. Neke pse moras ponekad da plasis, inace se oni nece plasiti tebe.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: "Roditelji neće smeti da kažnjavaju batinama"30.08.2011. u 18:31 - pre 153 meseci
pretpostavljam da je ovaj zakon zbog nekih alkoholicara roditelja, koji dodju kuci pa isprebijaju bez razloga decu.
A kako sad razgraniciti, kad se deca previse biju, ili "udare novinama po guzi".

Na neki nacin verujem da treba da se ucenjuje dete. Ili batinama, ili dzeparcem. Ako mu zabranis da izadje iz kuce, ili nateras da stoji u cosku, i iskulira te odnosno ne poslusa, kako da ga nateras?
Verujem da nekad neka kazna mora da postoji. Pa i drzava na neki nacin kaznjava prestupnike.
Neki roditelji koji imaju dovoljno novca da "navuku" dete na trosenje, pa kad prekinuju da daju, onda mozda to im bude "vaspitna mera". Ali koliko je to dobro na taj nacin raditi...
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: "Roditelji neće smeti da kažnjavaju batinama"30.08.2011. u 20:00 - pre 153 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Pa mozda nemas ni ti. Zavisi koja rasa psa je u pitanju, tako se i dresiraju. Neke pse moras ponekad da plasis, inace se oni nece plasiti tebe.

Imam retrivera ali to nije mnogo ni bitno... drugar se poprilicno razume u dresuru i nikad nije batinjao svoje pse da bi ih uplasio. Dominacija se postize na neke druge nacine i cesto je bitniji psihicki tretman od fizickog, a sva fizicka sila koju upotrebljava je da ga stegne jace ponekad i sl, daleko od toga da bi moglo da se nazove batinama...

Verujem da bi i sa decom moglo isto da se radi, ako ih otpocetka vaspitavas kako treba, uz medjusobno razumevanje ne vidim sto bi batine bile potrebe... Pa gomila ljudi ima savrseno vaspitanu decu bez da su ikada digli ruku na njih...
 
Odgovor na temu

milosmalic
Programer - Team Lead & Competence
Coach, Mogul, Beograd
Beograd

milosmalic
Član broj: 268996
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mogul.com


+143 Profil

icon Re: "Roditelji neće smeti da kažnjavaju batinama"30.08.2011. u 20:15 - pre 153 meseci
Ljudi koji još uvek nisu roditelji, nemojte zaboraviti jednu stvar a to je da mnogi roditelji lažu. POGOTOVO lažu o tome kakvi su oni super roditelji i kako su njihova deca idealna...


Ruska Borilačka Veština "SISTEMA", klub Hrast, Beograd

Upis na Ruski Sistem
http://www.sistemasrbija.rs/no...mu-u-beogradu-sezona-2012-2013
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: "Roditelji neće smeti da kažnjavaju batinama"30.08.2011. u 20:48 - pre 153 meseci
Za ove tinejdzere sto se olaksavaju po toboganima i razbijaju flajke po decijim igralistima dva metra od kante - samo cista sila.
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: "Roditelji neće smeti da kažnjavaju batinama"30.08.2011. u 22:39 - pre 153 meseci
Bila je tema upravo o tome
http://www.elitemadzone.org/t3...pitne-mere-blaga-fizicka-kazna
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: "Roditelji neće smeti da kažnjavaju batinama"31.08.2011. u 07:54 - pre 153 meseci
Citat:
CoyoteKG: A kako sad razgraniciti, kad se deca previse biju, ili "udare novinama po guzi".
Zato postoje tužioci i sudovi. Niko normalan neće da te tuži ako neposlušno dete lupiš jednom po turu. Ali takođe, mora da postoji zakonska osnova za tužbu siledžija koji premlaćuju decu.

Imao sam jednog komšiju pre puno godina, koji je tukao pesnicama i nogama dok se ne umori. Nekoliko puta dolazila hitna pomoć - i ništa. Ima pravo da bije svoju decu, zer ne ?!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: "Roditelji neće smeti da kažnjavaju batinama"31.08.2011. u 15:27 - pre 153 meseci
Citat:
Jedna od prvih potencijalnih rupa u novom zakonu jeste zabrana šamaranja, ali ne i zabranja maženja dece po licu, u kojoj brojni nasilni roditelji vide svoju šansu.
- Nekada je jako teško povući jasnu granicu između maženja deteta po licu i šamaranja. Čisto sumnjam da će novi zakon umeti da je propiše dozvoljenu jačinu kojom dete sme da se pomazi. Baš me zanima kako će država uspeti da utvrdi da sam svoje dete ošamario, a ne samo malo jače pomazio – pita se I.U. iz Kruševca.
- Čak i kada bi država uspela da definiše razliku između maženja i šamaranja, šta je sa tapšanjem po obrazima kao vidom podrške? Koliko često otac sina nekoliko puta potapše na ovaj način, čime želi da ga ohrabri i stavi mu do znanja da je ponosan na njega. Baš me zanima da vidim kako će neko moći da mi dokaže da svom detetu nisam dao samo malo jaču podršku – smatra S.V. iz Leskovca.


Read more: http://www.njuz.net/nasilni-ro...-pravima-deteta/#ixzz1WcIb3vE9


:)

http://www.njuz.net/nasilni-ro...novom-zakonu-o-pravima-deteta/
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
219.101.184.*



+7169 Profil

icon Re: "Roditelji neće smeti da kažnjavaju batinama"31.08.2011. u 16:11 - pre 153 meseci
Citat:

Verujem da nekad neka kazna mora da postoji. Pa i drzava na neki nacin kaznjava prestupnike.


Tacno i niko ne brani kaznjavanje - pod uslovom da to nije kaznjavanje fizickom silom.

Posto neki to ocigledno ne kapiraju, pa idu i do nanosenja povreda svojoj deci misleci da su deca njihovo vlasnistvo - za njih ce postojati ovaj zakon posto vec sami nisu mogli da nauce neke stvari.

A sto se dokazivanja u situacijama "mazenja po obrazu" kako njuz.net karikira (tj. hronicno "vaspitno po guzi" kako neki vole da kazu) - pa resice se i to, neko ko cesto fizicki kaznjava svoje dete misleci da time radi pravu stvar ce to sigurno uraditi i u prisustvu drugih negde van svoje kuce... pa naci ce se vec neko da prijavi i posvedoci, i to je to....

Tj. nece biti neophodno imati snimak preloma ili izvestaj lekara specijaliste.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: "Roditelji neće smeti da kažnjavaju batinama"31.08.2011. u 17:12 - pre 153 meseci
jos jedan u nizu debilnih zakona koji su napisani od strane ljudi koji nemaju pojma. isto tako su rekli pre neku godinu da decu u skoli ne treba kaznjavati i da su ona jako dobra i savesna, i ukinuli su izbacivanje iz skole zbog broja neopravdanih..
sad cemo za 20 god da dobijemo jos vise divljaka nego sto ih imamo sada
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: "Roditelji neće smeti da kažnjavaju batinama"31.08.2011. u 17:25 - pre 153 meseci
Meni se cini da cu do puberteta svoje dece biti u nekoj komuni na planini sa istomisljenicima.

Jednostavno, terapeuti, psiholozi i pedagozi koji vec decenijama skrecu paznju da se ide u jednu krajnost, bez da se razgranici fizicka kazna od fizickog zlostavljanja - se nalaze na marginama mainstream ekipe koja sanja svoje snove, a kladim se i da jedan solidan broj tako projektuje svoje licne neuspehe prilikom sopstvenog roditeljstvovanja.

To ne vazi samo za fizicku kaznu, nego i za odnos drustva kroz zastitu autoriteta u obrazovanju naspram nasilnih kretena koji misle da su kod kuce, pa da mogu se izivljavati i u ucionici.
Izgrednici se ne kaznjavaju, roditelji se ne pozivaju na odgovornost, a sve dosadasnje kazne koje si preostale su obesmisljene jer ne daju nikakav efekat.

Meni je drago jer ovde nastavnik moze pozvati bez problema policiju kad dete odsustvuje tri dana bez opravdanja i sibnuti ih roditeljima kuci. I jos bolje, policija ce stvarno doci na poziv nastavnika.


 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: "Roditelji neće smeti da kažnjavaju batinama"31.08.2011. u 21:24 - pre 153 meseci
Citat:
Isak666Meni se cini da cu do puberteta svoje dece biti u nekoj komuni na planini sa istomisljenicima.

Jednostavno, terapeuti, psiholozi i pedagozi koji vec decenijama skrecu paznju da se ide u jednu krajnost, bez da se razgranici fizicka kazna od fizickog zlostavljanja - se nalaze na marginama mainstream ekipe koja sanja svoje snove, a kladim se i da jedan solidan broj tako projektuje svoje licne neuspehe prilikom sopstvenog roditeljstvovanja.


Vrlo lako moguce....ja sam vec poceo da planiram jednu kucicu u planini.

Kako ono bese?

TESKO ZEMLJI GDE SU PUSTENI PSI, A KAMENJE VEZANO

(Sv. Sava)

A upravo nam se to desava

PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: "Roditelji neće smeti da kažnjavaju batinama"31.08.2011. u 21:52 - pre 153 meseci
Kontam ja da je ovo prirodan proces, pa koliko je klatno bilo ranije zaljuljano na strani patrijarhata, sad mora biti toliko zaljuljano i na drugoj strani koja taj patrijarhat rusi.

Ali ne razumem kako u svakoj prici - bez obzira da li je politika ili sad vaspitanje - uvek ima onih koji ce vuci to klatno na maksimum samo da bi parirali onim protiv kojih se bore i kako su uglavnom ti najglasniji?


Fizicka kazna je krajnje sredstvo i nije samo sebi cilj.
Ono je pokazatelj detetu da, ako ce rusiti stalke u prodavnici jer nece dobiti cokoladu, da ce ga cekati neugodnost u vidu udarca po ruci, jer njegove zelje ne znaci da on moze drugima praviti stetu.

Dete do pete godine uci bazicne odnose prema okolini i oni se kasnije tesko ili nikako menjaju, a ovakve situacije su najcesce u tom uzrastu.
Ali to opet ne znaci da to treba da je princip, nego samo krajnja nuzda.

Vecina psihologa i pedagoga koji su protiv ovakve kazne su i sami za terapeutski rad, ali kao pacijenti, jer imaju problem koji je u terapijskom radu medju osnovnim - sve sto je detetu prijatno, nije mu to i korisno, kao sto nije sve sto je neprijatno stetno mu.


Ali isto tako sam naucio da nema puno poente ni raspravljatu na ovu temu, kako sa ljudima od struke, tako ni sa roditeljima.
Nego odabir okoline i licne i detetove - bar sto se tice vrtica, skole, komsiluka i sl.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+968 Profil

icon Re: "Roditelji neće smeti da kažnjavaju batinama"31.08.2011. u 22:40 - pre 153 meseci
većina palamudera na ovoj temi ni nemaju decu.
a po tuđim tabanima je malo i petnaest.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Roditelji neće smeti da kažnjavaju batinama"

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16053 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.