Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li neko donosi stvari iz Amerike ?

[es] :: E-Kupovina :: Da li neko donosi stvari iz Amerike ?

[ Pregleda: 2301 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deki_bg

Član broj: 3334
Poruke: 244
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Da li neko donosi stvari iz Amerike ?02.09.2011. u 16:55 - pre 153 meseci
Da li postoji neka firma ili pojedinci koji donose stvari licno iz Amerike ?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Da li neko donosi stvari iz Amerike ?05.09.2011. u 00:15 - pre 153 meseci
Citat:
KimiRoker:  Probaj sa njima, informisi se i mozda odradis nesto a inace imas i moju preporuku jer ih koristim sa vremena na vreme...
Sudeci pema njihovom sajtu, oni su u redu. Ja licno koristim jednog drugog posrednika, sa kojim sam poceo saradnju i pre nego sto se pojavio NNNNNNNNNN.

E sad ovako: svi oni salju robu postom ili slicnim prevoznikom i roba u transportu trpi manja ili veca ostecenja, zavisi od toga kako je upakovana i kako avion slece i polece. Pretpostavljam da je pokretac teme delimicno i zbog toga pitao ima li neko licno da donosi. Mozda ima i drugih razloga, ali o njima nemam sta da kazem.

I ponovo "E sad ovako:" - sta znaci licno? Vrlo malo stvari ide u dzep ili licni prtljag, sve ostalo se spakuje u kofere pa se salje poznatim putem u teretni deo aviona. Tamo je situacija slicna kao onoj kod posrednika - koferi se "nezno" bacaju, sve je na gomili, roba se pomera, sudara i opet si na istom. Ne moze ti neko doneti licno, u rukama, skoro nista.

I na kraju krajeva ti je isti djavo ili jos gore - ako ti neko cini uslugu, pa ti za prevoz ne naplati nista, onda i ti njemu dugujes uslugu u nekoj buducnosti. Pa ga onda trazis, lovis, amo, tamo a sa posrednikom je sve standardno, porucis, platis avansno (da, unapred), on tamo kupi, posalje, carina na posti pregleda automatski (ako ide postom), zatim ti posta robu doveze na vrata i gotova prica. Imas i pracenje, ja tacno u dan znam kad paket stize. Nakon nekoliko paketa sada znamo vec i sat kad dolazi onaj specijalni postar sa kombicem i cekamo ga ispred vrata! Milina, covece, savremena tehnologija i poslovanje i nikoga nista ne molis i nikome nista ne dugujes.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 09.07.2012. u 10:05 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

deki_bg

Član broj: 3334
Poruke: 244
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Da li neko donosi stvari iz Amerike ?05.09.2011. u 00:21 - pre 153 meseci
Ja sam kupio molibli telefon koji se vec nalazi kod rodjaka u Americi, sada samo treba nekako da ga dostavim sebi, a da izbegnem carinu.
Bilo koji vid poste ide preko carine, a i sami znati kako ovi nasi lupaju visoke cene na carinjenju...
Jedino sto mi se isplati je da neko to licno donese i progura kao licni prtljag...tj znam da carina na aerodromu vrlo slabo pretresa i kontrolise sta je ko doneo.

 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Da li neko donosi stvari iz Amerike ?

[ Pregleda: 2301 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.