Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kontrola radnog vremena

[es] :: Access :: Kontrola radnog vremena

[ Pregleda: 4705 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Kontrola radnog vremena30.10.2011. u 23:03 - pre 151 meseci
interesantna tema,
i jos problema za resavanje
-prekovremeni rad
-rad po smenama
-rad praznikom
-rad vikendom
-noćni rad
-bolovanje
-godisnji odmor
-plaćeno odsustvo
-neplaćeno odsustvo
-dolazak radnika koji je zaboravio karticu
itd.
hoću reći sama 8-časovna prisutnost nije toliko komplikovana ali izveštaj za obračun plate itekako se razlikuje u zavisnosti u kojoj kategoriji od pobrojanih se koji radnik našao jer ako će onaj poenter ponovo sesti i peške obračunavati platu onda čemu sistem koji ne raspoznaje vikend, noćni rad, smene i td...
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.static.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Kontrola radnog vremena31.10.2011. u 12:39 - pre 151 meseci
Elem pricam iskustva iz moje firme.
Da rascicstim sta sam hteo reci.
Radi se samo o satima odnosno vremenu koje je radnik proveo ili nije u firmi.
Kad je na poslu ok karticu provuce i evidentira se ulazak, kad izlazi evidfentira se izlazak. I sistem puni bazu sa te tri tabele. Lepo, a te tabele se prosledjuju u obracunsko.
E pre prosledjivanja neko mora evidentirati i ta odsustva i negde ih upisati: bolovanje, placeno odsustvo, godisnji itd...
Zar nije logicno ako imas bazu i punis je nekim podacima da taj neko ko ima ovlascenje da tu bazu dopuni bar tim podacima koji fale da bi se obracun izvrsio?
Ponavljam pricam samo o radnim casovima.
Zar nije logicno da obracunski radnik dobije sve radne časove, sve izostanke itd u jednoj tabeli ili bazi na osnovu koje će uraditi obračun a ne da dobije samo radne časove pa neko mu dostavlja ostalo a on da preračunava zbraja i oduzima izostanke i drugu vrstu rada.
Ovo što opisujem postoji kod mene u firmi iako nema sve kategorije koje sam pobrojao i niko ko ima veze sa obračunom radnih časova nije zadovaljan sistemom.
Moje je mišljenje da baza mora biti takva da se puni preko bar čitača provlačenjem kartice a da neko ko se odredi da dopunjava bazu ostalim stvarima koje su standardne u svim firmama.
Dakle ako sam radio 72 sata imao 80 godišnjeg, 8 sati rad praznikom... itd to bi moralo sve da bude u toj bazi pre nego što dodje do obračunskog radnika.

Eto toliko, ako neko ima takav sistem za kontrolu radnog vremena nek se javi na pp čak možda i profitira u mojoj firmi.

[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 31.10.2011. u 20:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Kontrola radnog vremena31.10.2011. u 13:08 - pre 151 meseci
Inace, nije slucajno sto tvoj firma a i mnoge druge muku muci sa obracunom plata. Proces je slozen, razlikuje se od firme do firme, tako da je tesko dati resenje koje pokriva sve moguce varijacije. Siguran sam da postoje gotova resenja koja pokrivaju mnogo toga sto si spomenuo - prvi programi ikad napisani za knjigovodstvo i jesu bili bas za obracun plata. Znaci, tema nije nova i iskustvo postoji. Garantovano, mnogi clanovi foruma imaju iskustvo s takvim problemima.

Posto se situacija razlikuje od firme dom firme, mislim da nije uputno da pokusamo da problem resimo na forumu, kao sto smo pre nekoliko godina radili sa kaficima i magacinskim poslovanjima, jer bi smo se u nekom momentu posvadjali oko toga sta treba da se u stvari radi - zbog razlicite prakse i iskustva.

Mozda je zato zaista najbolje da se neko javi na privatnu postu i da se problem razresi na terenu - u firmi gde radis. Bas onako kako si predlozio.



[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 31.10.2011. u 20:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

captPicard
programer
more i planine

Član broj: 216084
Poruke: 1119



+19 Profil

icon Re: Kontrola radnog vremena31.10.2011. u 13:28 - pre 151 meseci
Kod nas se čitačem kartica upisuje vrijeme dolaska/odlaska. Problem ako radnik provuče karticu samo kod dolaska/odlaska je riješen na nivou baze (dio koji se odnosi na to da se ne dogodi da je radnik došao raditi danas ujutro a otišao sa posla sutra ujutro), a podatak koji nedostaje unosi ručno operater (npr. radnik je provukao karicu ujutro, a popodne nije pa operater drugi dan unese vrijeme odlaska).

Dio koji se odnosi na bolovanja/izostanke je nemoguće riješiti na nivou baze podataka i tu je potreban operater da takve situacije evidentira (također u bazi podataka radnog vremena sa drugom oznakom posla, npr. 31.10.2011 Radnik_ID 001 Oznaka rada BO (bolovanje) Sati: 8).

Evidencija radnog vremena nije direktno povezana sa Obračunom plaća, ali operater ima uvid u mjesečni izvještaj za pojedinog radnika.
F
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Kontrola radnog vremena31.10.2011. u 20:35 - pre 151 meseci
svaka cast za razdvajanje teme :)
sta nam je prvo ciniti?
model baze podataka, gde ce biti unesene tabele
tblRadnik
tblRadni_sati
tblKategorija_odsustva
tblKategorija-prisustva
tblKalendar
tblGodina

napominjem da nisam expert za baze ovo je prvo sto mi je palo na pamet da bi trebalo baza da sadrzi, svaka sugestija je dobrodosla.
kategorije odsustva-prisustva su u prvom postu:

-prekovremeni rad
-rad po smenama
-rad praznikom
-rad vikendom
-noćni rad
-bolovanje
-godisnji odmor
-plaćeno odsustvo
-neplaćeno odsustvo
-dolazak radnika koji je zaboravio karticu
Moja ideja je(ne mora da znaci da je dobra) da se unese kalendar za svaku tekucu godinu, da se unesu kategorije odsustva (bolovanja, godisnji, placena odsustva, sluzbeni putevi, itd), zatim kategorija prisustva, kod prve smene sve je jasno al moja firma ima i drugu smenu povremeno i prekovremeni rad...
takodje, operater mora imati mogucnost, kad se telefonom javi radnik ili donese papir da je na bolovanju, da to evidentira u bazi, dakle ono sto sistem ne moze sam mora da moze operater.
Ne moze radnik ako je rasporedjen u drugu smenu da bude na listi odsutnih pre podne
verovatno imate slicnih problema i ne bi bilo lose da zejdnicki to resimo

pozdrav

 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kontrola radnog vremena

[ Pregleda: 4705 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.