Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koje su razlike između aspiratora sa odvodom i bez odvoda vazduha?

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Koje su razlike između aspiratora sa odvodom i bez odvoda vazduha?

[ Pregleda: 20856 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

recumbent
nezaposlen

Član broj: 237203
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Koje su razlike između aspiratora sa odvodom i bez odvoda vazduha?04.11.2011. u 20:15 - pre 150 meseci
Pozdrav ljudi,

Pojavio mi se problem u stanu sa vlagom u kuhinji. Naime, od kuvanja u kuhinji, koju inače ne grejemo, počela da se stvara buđ na spoju spoljašnjeg zida i tavanske ploče.

Zaključak je da treba da vlagu od kuvanja odvedem iz prostorije, bukvalno rečeno. Tu na scenu stupa aspirator. Sada se samo lomim između dve vrste aspiratora, onog koji ima odvod i onog koji nema.

Zanima me, da li aspiratori bez odvoda uopšte odvajaju vlagu u neku posudu, ili samo eliminišu mirise i taj isti vazduh sa vlagom vraćaju u prostoriju?

Sledeće, koliko sam shvatio, aspiratori bez odovoda imaju filter, a da li ovi aspiratori sa odvodom imaju te filtere.
...što nam treba u životu, jedan klik u PhotoShop-u, i već smo spremni za Evropu...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Koje su razlike između aspiratora sa odvodom i bez odvoda vazduha?04.11.2011. u 21:05 - pre 150 meseci
Postoje uredjaji za povecavanje vlage u vazduhu - oVlazivaci, ali postoje i uredjaji za smanjenje vlage u vazduhu - oDvlazivaci. Oni su nesto kao klima uredjaj, ali ne hlade, nego samo odvajaju vlagu ovo sto ti kazes u posudu ili kroz crevo negde napolje. Prodaju se kao posebni uredjaji, ali mislim da to tebi ne treba, to je suvse jako.

Aspiratori bez odvoda ne verujem da posebno tretiraju vlagu kao takvu, niti da je negde odvajaju. Oni samo vrte vazduh kroz filter. Cak i aspiratori sa odvodom vlagu tretiraju "usput", oni duvaju napolje i sto izadje, izadje, ali za toliko koliko on izduva vazduh napolje neki drugi vazduh mora da udje i zavisi odakle taj vazduh ulazi i kakav je, mozda ti vlaga ostane na istom ili se cak i poveca. Sve to lici na pokretne klima uredjaje sa vidika vlage.

Problem je u tome sto prostoriju u kojoj kuvate ne grejete. Mislim da vam je jednostavnije da je grejete nego da joj smanjujete vlagu, to ce ispasti jos i komplikovanije.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Koje su razlike između aspiratora sa odvodom i bez odvoda vazduha?04.11.2011. u 21:05 - pre 150 meseci
Aspirator bez odvoda je nesto kao "sarena laza". Ima "specijalan filter", koji naravno ne moze da zadrzi vlagu. Vlaga ostaje u prostorji.
Aspiratori sa odvodom imaju filet koji sluzi da se na njemu kondenzuju uljna isparenja, da se ne bi kondenzovala na zidoviam odvodnih cevi za ventilaciju.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Koje su razlike između aspiratora sa odvodom i bez odvoda vazduha?

[ Pregleda: 20856 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.