Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

prekrsajna prijava

elitemadzone.org :: MadZone :: prekrsajna prijava

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12604 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rastman88

Član broj: 293736
*.static.nscable.net.



+1 Profil

icon prekrsajna prijava16.11.2011. u 16:31 - pre 150 meseci
Imam prekrsajnu prijavu da sam udario decka u predelu nosa (slomljen nos,laksa telesna povreda je utvrdjeno)On ima svu potrebnu medicinsku dokumentaciju o povredi,znaci kriv jesam...dali mi mozete otprilike reci kojoj kazni bih mogao da se nadam?Pritom do sada nisam imao ni jedan prekrsaj...Dali neko mozda zna nesto o ovome ?
 
Odgovor na temu

jandrino jato

Član broj: 282774
Poruke: 72
*.static.kdsinter.net.



+103 Profil

icon Re: prekrsajna prijava16.11.2011. u 21:39 - pre 150 meseci
ko je prvi udarac zadao? i zasto?
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+184 Profil

icon Re: prekrsajna prijava16.11.2011. u 21:53 - pre 150 meseci
Ne secam se da li je te 1996. bilo prekrsajne prijave protiv mene, ali znam da su moji roditelji, tj. ponosni ujak platili 600 tadasnjih dinara. Znam da su mi tada govorili da sam za te pare mogao da kupim dvoje dobrih kosarkaskih patika.
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+68 Profil

icon Re: prekrsajna prijava16.11.2011. u 22:07 - pre 150 meseci
Citat:
slomljen nos,laksa telesna povreda
Zar to nije, ako je slomljena nosna kost, teža povreda?
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: prekrsajna prijava16.11.2011. u 22:44 - pre 150 meseci
Naravno da je u pitanju teska telesna povreda i ako nadje dobrog advokata moraces da prodajes ne patike vec auto pa cak i garsonjeru.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: prekrsajna prijava16.11.2011. u 22:54 - pre 150 meseci
Ma boli te tuki, nakrivi kapce i zahvali se bogu i narodu sto zivis u Srbiji gde je fizicki napad na drugu osobu nadasve tolerisana a pocesto i pohvaljivana metoda komunikacije. A sa deckom napravi dil da ga sledeci put izrokas negde u inostranstvu pa da izvucete neke repa od budzeta ko sto je za Miladina dato onomad. Jos kakav je sud druze, navuci decku bedu na vrat, neka protivtuzba za emotivne povrede, predstavi se kao zrtva, to ito ima dobru prodju ovde.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

miki_maus
Miki Maus
Besumucni trosac Bozijih resursa.
Srbija

Član broj: 290228
Poruke: 27
*.static.madnet.rs.



+12 Profil

icon Re: prekrsajna prijava16.11.2011. u 23:23 - pre 150 meseci
Citat:
mrkii: Naravno da je u pitanju teska telesna povreda i ako nadje dobrog advokata moraces da prodajes ne patike vec auto pa cak i garsonjeru.


Ne preteruj.


@mmix,

LOL
 
Odgovor na temu

gavrantije

Član broj: 52384
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: prekrsajna prijava17.11.2011. u 00:22 - pre 150 meseci
Napravili ste totalnu konfuziju i pomešali tri različite stvari:

1.Prekršajnu prijavu, koju je rastman, kako lepo kaže, dobio.
2.Krivičnu, koju srećom nije jer je javni tužilac procenio da nema elemenata krivičnog dela.
3.Privatnu tužbu koju oštećeni može da pokrene zbog nanešenih lakih telesnih povreda.

Pošto čovek decidno kaže da je dobio prekršajnu prijavu, cimate ga bezveze.
Prekršaj je najblaža varijanta, a novčana kazna zavisi od više elemenata, uključujući i tu telesnu povredu, kao i činjenicu da dosada nije kažnjavan.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: prekrsajna prijava17.11.2011. u 08:22 - pre 150 meseci
gavrantije je sve objasnio što se tiče prekršajne prijave!

ako te budu podneli privatnu tužbu za povrede, e onda može to dosta da te košta, ali mislim da je malo preterao neko kada je napisao da bi odšteta mogla da bude reda veličine jedne garnisere :) doduše... možda je mislio na garsonjeru u Majdanpeku, Boru, Zaječaru... mada je i to mnogo. Ako te budu tužili (a verovatno hoće), onda je najbolje da nađeš advokata koji je "specijalizovan" za takve stvari, da on ode kod njegovog advokata da se nagode. U svakoj drugoj varijanti mislim da ćeš gore proći...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: prekrsajna prijava17.11.2011. u 09:32 - pre 150 meseci
Citat:
član: U svakoj drugoj varijanti mislim da ćeš gore proći...
Tim pre što poočinju da rade privatni sudski izvršiteljii.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

gavrantije

Član broj: 52384
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: prekrsajna prijava17.11.2011. u 18:08 - pre 150 meseci
Prethodnici su u pravu.
Mnogo više treba da te brine ova privatna tužba od prekršajne prijave.
Sama činjenica da je lik kome si polomio nos sakupio medicinsku dokumentaciju ne sluti na dobro tj. verovatno će te tužiti.

Ne znam šta se tačno dogodilo i u kakvim ste odnosima, ali probaj nekako da se nagodiš, inače si naebao. Evo ukratko zašto i kako:

U suprotnom, njegovi advokati „specijalci“, kako reče član, podnose tužbu za pretrpljene povrede, duševni bol i narušavanje časti i ugleda.
E sad, pošto su troškovi parnice veliki a oni to rade za procenat koji zavisi od “čvrstine” slučaja, cifre koje zahtevaju su različite, računaj oko milion dinara.
Prvo što će tražiti jeste veštačenje te lake telesne povrede. Služe se svim i svačim. Odmah će instruirati klijenta da izjavi kako od udara ima nepodnošljive glavobolje, da ne može da spava, da se plaši ljudi i zatvorenog prostora, da ima nesvestice…itd.itd
Za sve to mogu da pribave papire i odjednom ta laka povreda preti da postane teška. Ti onda tražiš nezavisno veštačenje, a to košta i traje u nedogled (opet košta tebe).

Ovo je samo delić, da ti ne stajem više na muku. Dakle, SAMO NAGODBA i pamet u glavu.
Tuča je postala veliki luksuz. Ako baš neko traži, isključivo mrak, bez svedoka.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: prekrsajna prijava17.11.2011. u 20:32 - pre 150 meseci
au ne smes vise ni da se pobijes ko covek... il vade oruzje il tuze
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: prekrsajna prijava17.11.2011. u 20:40 - pre 150 meseci
Recimo da ces mu biti duzan platiti bar 500 evra u dinarskoj protivvrednosti ako bude trazio naknadu stete zbog pretrpljenog straha i povreda. Sve zavisi sta ce navesti u tuzbenom zahtevu i koje dokaze ce imati. A naknada moze ici do 1000 evra. Ne verujem da ce biti vise.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: prekrsajna prijava17.11.2011. u 20:42 - pre 150 meseci
Da, postoje advokati koji se samo time bave i ako je osteceni pametan moze veeelike pare da uzme.
Obzirom da ti advokati rade na procenat gledaju da oderu okrivljenog, a kada to saberes sa vezama koje advokati imaju sa sudijama, ne pise mu se dobro.
Ja sam cuo iz prilicno pouzdanih izvora da je dobijeno milionce za samar. A polomljen nos nema sanse da je laka telesna povreda.
 
Odgovor na temu

gavrantije

Član broj: 52384
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: prekrsajna prijava17.11.2011. u 22:28 - pre 150 meseci
Da ne zalazimo sad u pravnu teoriju, polomljen nos jeste laka telesna povreda koja, već navedenim, naknadnim veštačenjem može da se prekvalifikuje u tešku. Recimo, zbog stalnih nesvestica ili promenjenog psihičkog stanja zbog udarca, došlo je do trajne nesposobnosti za rad.
„Specijalci“ upravo za to i služe.

@ fanfon
Ne želim čoveka da plašim, ali ne bih bio baš ni toliki optimista.

Skorašnji primer mog prijatelja:
Čovek stanuje u blizini Osnovne škole. Svakog dana ista grupa klinaca mu je provocirala psa u prolasku. Lupali su na kapiju i džukac, miran i bezopasan, tada bi podivljao. Opominjao ih je više puta- ne vredi. Naravno da je jednog dana popisdeo i vodju klinaca, onako vaspitno, pazi- UHVATIO ZA UVO i rekao mu da to više ne radi.

U roku od pola sata nastao je haos. Podneta je prijava a klinac je odveden na lekarski pregled gde je konstatovano „blago crvenilo ušne školjke“.
Tada nastupaju „specijalci“. Klinac je, kao, prestao da spava, budi se u košmarima, plaši se da ide u školu, ne može da se koncentriše...
Epilog: prijatelj, izvanredan čovek koji ne bi mrava zgazio, bio je presrećan kada je u nagodbi isplatio 2000 € , sve uz rukoljub i izvinite sa šlagom.

Šta ćeš? Promenila se vremena. Kada sam ja bio klinac, da sam prijavio ovako nešto roditeljima, verovatno bi me uhvatili za to isto uvo i odveli da se izvinim čoveku.
 
Odgovor na temu

Lalemajstormoler

Član broj: 24430
Poruke: 1327
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: prekrsajna prijava18.11.2011. u 00:23 - pre 150 meseci
Ako si jaci, a verovatno jesi. Ako znas gde izlazi, navataj ga ponovo, stisni ga za pevalo, ali pazi da budete sami, i zapreti mu, da ne podnosi pr. tuzbu, jer ces mu u protivnom, izlomiti sve kosti, sto ih ima. To je do sada uvek palilo.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: prekrsajna prijava18.11.2011. u 02:52 - pre 150 meseci
@Lalemajstormoler

Dobijaš nagradu za ubedljivo najgori savet na ES-u (i EM-u) od kako pratim ovaj forum. Čestitamo!
Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

milosmalic
Programer - Team Lead & Competence
Coach, Mogul, Beograd
Beograd

milosmalic
Član broj: 268996
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mogul.com


+143 Profil

icon Re: prekrsajna prijava18.11.2011. u 06:38 - pre 150 meseci
Ako misliš da prođeš sa što manjom finansijskom štetom, BEŽI SA MADZONE pravo kod advokata.
Ruska Borilačka Veština "SISTEMA", klub Hrast, Beograd

Upis na Ruski Sistem
http://www.sistemasrbija.rs/no...mu-u-beogradu-sezona-2012-2013
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: prekrsajna prijava18.11.2011. u 08:33 - pre 150 meseci
Citat:
gavrantije:  Klinac je, kao, prestao da spava, budi se u košmarima, plaši se da ide u školu, ne može da se koncentriše...
Epilog: prijatelj, izvanredan čovek koji ne bi mrava zgazio, bio je presrećan kada je u nagodbi isplatio 2000 € , sve uz rukoljub i izvinite sa šlagom.

Cuj, bar u necemu smo se priblizili Americi :))
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.interoute.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: prekrsajna prijava18.11.2011. u 08:44 - pre 150 meseci
Zar je moguce da se ne pokrene krivicni postupak ako nekom polomis nos? Srbija nikako da prestane da me iznenadjuje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: prekrsajna prijava

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12604 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.