Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prenos VIP postpaid broja u drugu mrezu

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: Prenos VIP postpaid broja u drugu mrezu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14203 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikola87
nikola87
Beograd

Član broj: 20842
Poruke: 446
*.ptt.rs.



+15 Profil

icon Prenos VIP postpaid broja u drugu mrezu03.01.2012. u 01:49 - pre 148 meseci
Za oko 20 dana mi istice dvogodisnja ugovorna obaveza, ali buduci da ne zele da predloze neku lepu ponudu, sa velikim zaljenjem sam doneo odluku da napustim mobilnog operatera, POBEDNIKA TESTA KVALITETA MREZA U SRBIJI ZA 2011 GODINU

Konkretno, ugovor mi istice 25.1. a obracunski period je od 10. do 10. pa me zanima kada je najbolje da se podnese zahtev, a da se ne placaju neke njihove ugovorne kazne, penali ili kako god ih nazvali.

Prvobitno sam hteo da predjem na njihov prepaid, ali sam u njihovoj poslovnici dobio informaciju da mora da prodje 1 ceo obracunski period nakon podnosenja zahteva, da bi oni odobrili raskid ugovora i prelazak na njihov prepaid (naravno, sve u cilju da bi ucarili jednu pretplatu), a da zahtev ne moze biti podnet pre isteka minimalne ugovorne obaveze.

Nije me mrzelo i svratio sam do druge poslovnice, gde sam dobio za nijansu drugaciji odgovor. Tu su mi rekli da je najbolje da podnesem zahtev za raskid ugovora pre 10.1. i da onda prodje taj obracunski period i da ce od 10.2. broj automatski biti prebacen na prepaid.

Zbog njihovog pilcarenja, konacna odluka je da cu prebaciti broj u MT:S prepaid, jer ne mogu da razmisljam hoce li mi VIP slucajno iskljuciti broj ako ne uplatim dopunu svakih nedelju dana (malo karikiram, ali skoro da je tako..)

Nadam se da sam bio razumljiv i interesuje me da li neko ima iskustva sa prenosom VIP postpaid broja u neku drugu mrezu, kako bih izbegao njihove bezobrazne "fore" i kako bih zavrsio sa njima sto je moguce ranije

 
Odgovor na temu

IT_DooX
19º 51' | 45º 20'

Član broj: 66890
Poruke: 434

Jabber: IT_DooX@elitesecurity.org
ICQ: 274101221


+32 Profil

icon Re: Prenos VIP postpaid broja u drugu mrezu03.01.2012. u 20:49 - pre 148 meseci
Mali offtopic,a mozda i nije...Otkad dozvoljavaju prebacivanje broja sa postpaid na prepaid? Ja kada sam se interesovao za tako nesto pre dve godine kod mt:s nije moglo,imam postpaid broj kod njih,uzeo VIP postpaid i hteo da prebacim mt:s postpaid na prepaid ali rekose da ne moze...Jesi se dobro raspitao jel to moze? Jer ti u sustini tako nesto i radis,prebacujes postpaid na prepaid.
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic.
Computers also eliminate spare time.
There were computers in Biblical times. Eve had an Apple.
Koristite Jabber
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Prenos VIP postpaid broja u drugu mrezu03.01.2012. u 21:04 - pre 148 meseci
Od kako je MNP startovao - moguce je preci na prepaid.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Prenos VIP postpaid broja u drugu mrezu03.01.2012. u 21:27 - pre 148 meseci
Kakva je procedura za prenos na pre paid?
zzviktor
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Prenos VIP postpaid broja u drugu mrezu03.01.2012. u 21:28 - pre 148 meseci
Kod kog operatera?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Prenos VIP postpaid broja u drugu mrezu03.01.2012. u 21:32 - pre 148 meseci
Pricamo o VIPMOBILE operateru! Kod VIP-a!
zzviktor
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Prenos VIP postpaid broja u drugu mrezu03.01.2012. u 21:52 - pre 148 meseci
Detalje za Vip ne znam, ali se svodi na to da podneses zahtev za prelaz na prepaid ... za mt:s vec bolje znam kako radi.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Prenos VIP postpaid broja u drugu mrezu03.01.2012. u 22:07 - pre 148 meseci
Za MTS znam, Telenor funkcionise po principu pritiska, a VIP jos nisam
probao, ali cu uskoro!

off topic:
Telenor nema formular za mnp na site, dok VIP I MTS imaju on line zahteve!
zzviktor
 
Odgovor na temu

nikola87
nikola87
Beograd

Član broj: 20842
Poruke: 446
*.opera-mini.net.



+15 Profil

icon Re: Prenos VIP postpaid broja u drugu mrezu03.01.2012. u 23:28 - pre 148 meseci
Rade prenos i prebacivanja sa postpaid na prepaid bez problema svi operateri, ali je ovde specificna situacija, jer ugovor istice uskoro, a ne zelim da im dajem novac duze nego sto je to potrebno, pa sam hteo da cujem iskustva drugih, ako ih ima..
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Prenos VIP postpaid broja u drugu mrezu03.01.2012. u 23:47 - pre 148 meseci
Hajde posto imam istu situaciju kao i nikola87! U koliko neko nema ranija
iskustva prenecemo mi nasa!
zzviktor
 
Odgovor na temu

nikola87
nikola87
Beograd

Član broj: 20842
Poruke: 446
*.ptt.rs.



+15 Profil

icon Re: Prenos VIP postpaid broja u drugu mrezu03.01.2012. u 23:55 - pre 148 meseci
Svakako cu preneti sta sam na kraju uradio..
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Prenos VIP postpaid broja u drugu mrezu04.01.2012. u 21:13 - pre 148 meseci
U koliko Vam ugovor istice 25 januara, a ;presek je 10 Februara.

Raskid ugovora morate zatraziti do 06 Jsanuara, kako bi isti bio raskinut u
Februaru! U koliko to ucinite pak 11.januara, predmetni ugovor ce se
raskinuti 10. Marta.

Kod vipa se raskid najavljuje kao poseta visokih drzavnika mesecima u
napred.* Kako bi pripremili Crveni tepison za odlazak:D*
zzviktor
 
Odgovor na temu

zvezdasbg
Neproizvodni radnik
Beograd

Član broj: 240663
Poruke: 705



+81 Profil

icon Re: Prenos VIP postpaid broja u drugu mrezu05.01.2012. u 09:28 - pre 148 meseci
Nikola87
Bogami neces ti raskinuti ugovor pre marta ili aprila, pazi sta ti kazem....
 
Odgovor na temu

nikola87
nikola87
Beograd

Član broj: 20842
Poruke: 446
*.ptt.rs.



+15 Profil

icon Re: Prenos VIP postpaid broja u drugu mrezu05.01.2012. u 15:20 - pre 148 meseci
@zvezdasbg

ovo sa aprilom je bilo surovo
..nadam se da cu ipak uspeti da izadjem na kraj sa austrijskim prevarantima..

jedna od solucija je, bar sam dobio takva uveravanja u njihovom call centru, da do 9. podnesem zahtev za raskid ugovora,
a nakon punog obracunskog period broj prelazi na prepaid, pa cu ga tada prebaciti..

..ili ako se ta varijanta izjalovi, posto znamo vec da call centar i poslovnice obicno nisu "sinhronizovane",
sacekacu da istekne ugovor 25. januara, pa cu 26. podneti zahtev za prebacivanje na najnizi paket (jer bi mi pretplata u suprotnom bila 3000),
a odmah nakon toga i zahtev za raskid ugovora..

tako da cu do marta valjda uspeti da napustitim ove lopuze



..edit..uocena slovna greska..

[Ovu poruku je menjao nikola87 dana 07.01.2012. u 01:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
109.122.73.*



+115 Profil

icon Re: Prenos VIP postpaid broja u drugu mrezu06.01.2012. u 02:39 - pre 148 meseci
Ako hoces da raskines ugovor moraces jos 3 meseca da cekas nakon sto podneses zahtev,a ako prebacis na postpaid ili pripaid u drugu mrezu trebalo bi odmah da te prebace.Ja mislim da je to jedini nacin da zeznes onih njihovih 3 meseca.
 
Odgovor na temu

nikola87
nikola87
Beograd

Član broj: 20842
Poruke: 446
*.ptt.rs.



+15 Profil

icon Re: Prenos VIP postpaid broja u drugu mrezu07.01.2012. u 00:40 - pre 148 meseci
Doneo sam odluku.. da ne bih komplikovao sa prenosom broja dok je jos uvek pod ugovorom, danas sam bio (tj. vec juce)
u poslovnici i trazio im da predjem na prepaid nakon isteka ugovora.

Rekli su mi da moram podneti zahtev za raskid ugovora, a da ce isti biti raskinut nakon sto protekne sledeci pun
obracunski period, dakle 10. jan - 10. feb. Broj ce nakon toga automatski biti prebacen na prepaid i uslov
da bi broj ostao na prepaid tarifi i da ne bude ugasen je da se u roku od 30 dana uplati dopuna.

Kad broj predje na prepaid, onda cu se vec zanimati sa prebacivanjem..
 
Odgovor na temu

JovanKKP
JovanKKP

Član broj: 206845
Poruke: 137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Prenos VIP postpaid broja u drugu mrezu07.01.2012. u 01:58 - pre 148 meseci
Ne razumem zasto komplikujes?
Tog dana kad ti istekne ugovorna obaveza, otidji u Vip, plati racun i odma u Mt:s i podnesi zahtev za prelazak. Cela procedura ce ti biti gotova u roku od 2-4 dana (zavisi od Vipa) , nema potrebe da se cimas da prelazis na njihov prepaid(cekas mesec dana) pa onda opet na Mt:s. Samo u Mt:s-u napomenes da oces prepaid i to je to.
 
Odgovor na temu

nikola87
nikola87
Beograd

Član broj: 20842
Poruke: 446
*.ptt.rs.



+15 Profil

icon Re: Prenos VIP postpaid broja u drugu mrezu07.01.2012. u 10:38 - pre 148 meseci
Mislim da nisi pratio temu od pocetka.

Vip nece da ti raskine ugovor pre nego sto istekne ceo naredni obracunski period nakon podnosenja zahteva za raskid ugovora,
iako nemas ugovornu obavezu, a kada podneses zahtev za prenos broja u drugu mrezu, to se tretira isto kao i zahtev za raskid.

I ja bih voleo da je jednostavno, ali iz principa ne zelim da im placam jos jednu dodatnu pretplatu koja mi nije potrebna.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
94.228.238.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Prenos VIP postpaid broja u drugu mrezu07.01.2012. u 11:44 - pre 148 meseci
A i sama procedura za prenos može da se malo otegne i zbog samog mts-a. Meni je cela procedura prelaska sa Telenora na mt:s postpaid trajala duže od nedelju dana.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

JovanKKP
JovanKKP

Član broj: 206845
Poruke: 137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Prenos VIP postpaid broja u drugu mrezu08.01.2012. u 04:06 - pre 148 meseci
Pratio sam temu i jasno mi je sve.
Ja sam istog dana(kao sto vidis iz mojih postova u Telenor podforumu) unapred isplatio ugovor koji bi inace istekao za vise od pola godine i nakon 5 minuta otisao u poslovnicu Mt:s-a i podneo zahtev za prenos broja.
Sve je bilo gotovo za 4 dana (ponedeljak podneo, petak ujuru vec poceo koristiti Mt:s karticu) i nije me zanimalo kako Telenor ili Mt:s racunaju obracunske periode i slicno, tako je po zakonu. Jedino ako te Vip nesto posebno ne bude smarao i zezao (a ne bi smeo), a operater kod kojeg oces da predjes (u ovom slucaju Mt:s) nema veze sa odugovlacenjem jer od njih odma dobijas karticu koja bude aktivna onog trenutka kad ti staru stari operater iskljuci.
Moj slucaj je postpaid na postpaid, mada sumnjam da bi trebalo biti neke razlike kad je prepaid u pitanju. A moj savet ti je da kontaktiras Ratel ako ti bude i malo drugacije nego sto pise u zakonu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: Prenos VIP postpaid broja u drugu mrezu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14203 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.