Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa inicijalizacijom LCD TV-a (SEG Stockholm)

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Problem sa inicijalizacijom LCD TV-a (SEG Stockholm)

[ Pregleda: 4035 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CickoKiborg
boggy vuk
Lešnik
Bgd/drćl

Član broj: 299460
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Problem sa inicijalizacijom LCD TV-a (SEG Stockholm)18.02.2012. u 17:17 - pre 148 meseci
Dobijem polovnog 27" LCD "SEG Stockholm" bez daljinca i želim da ga priključim.

Uključim ga, dobijem poruku "First Time Installation" > Please check that your areal cable is connected > Do you want to start auto search? It take up to 10 mins. YES or NO.

Sve je to lepo i jasno, gurnem kablovsku u RF, ali nemam daljinac da potvrdim ono "Yes" ili "No". Pritiskom na dugmiće na televizoru (Vol +/-) mogu da biram između Yes i No, ali ne mogu da odaberem nijedno od ta dva, šta god od dugmića ja pritiskao (menu, prg, vol, AV/TV).

Ima li neko ideju:

1) Koji daljinac da nabavim? Probao sam sa nekim običnim kineskim, nije mi uspelo da ga programiram, niti je auto-programiranje uspelo.

2) Pošto TV ima i VGA ulaz, kačio sam ga na računar i... opet ista poruka. Pritiskao na AV/TV, poruka stoji i dalje, ne menja se, a sliku sa računara ne dobijam

3) od priključaka ima sve moguće: 2xHDMI, 2xSCART, VGA, kompozitni... da li bi možda neki od njih radio iz prve? Imam i neki eksterni TV Tjuner, pa možda, ako bi priključivanjem na neki od tih priključaka TV automatski pustio sliku, to bi verovatno rešilo stvar. Ima li neko neku ideju?

Hvala!
 
Odgovor na temu

BLEND

Član broj: 86266
Poruke: 1349
*.cust.blixtvik.se.



+20 Profil

icon Re: Problem sa inicijalizacijom LCD TV-a (SEG Stockholm)18.02.2012. u 22:24 - pre 148 meseci
Mozda ce neko prepoznati daljinski
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BLEND

Član broj: 86266
Poruke: 1349
*.cust.blixtvik.se.



+20 Profil

icon Re: Problem sa inicijalizacijom LCD TV-a (SEG Stockholm)19.02.2012. u 10:07 - pre 148 meseci
Isti TV?
http://www.limundo.com/kupovin...eg-LCD-TV-27-Stockholm/4498836
 
Odgovor na temu

CickoKiborg
boggy vuk
Lešnik
Bgd/drćl

Član broj: 299460
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa inicijalizacijom LCD TV-a (SEG Stockholm)19.02.2012. u 10:41 - pre 148 meseci
aha :)

hvala ljubodraže za pdf! možda se bezveze nerviram ali malo me brine što je nemoguće pokrenuti autoscan bez daljinskog - možda je to skroz normalno jer se podrazumeva da daljinac ide uz TV, ali sa druge strane, malo me i čudi.

ako neko prepoznaje daljinac, ili alternativu za njega, molim da ostavi poruku.



[Ovu poruku je menjao CickoKiborg dana 19.02.2012. u 20:12 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao CickoKiborg dana 19.02.2012. u 20:13 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

CickoKiborg
boggy vuk
Lešnik
Bgd/drćl

Član broj: 299460
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa inicijalizacijom LCD TV-a (SEG Stockholm)20.02.2012. u 19:45 - pre 148 meseci
zar je moguće da nema rešenja?
 
Odgovor na temu

BLEND

Član broj: 86266
Poruke: 1349
*.dynamic.se.alltele.net.



+20 Profil

icon Re: Problem sa inicijalizacijom LCD TV-a (SEG Stockholm)20.02.2012. u 21:35 - pre 148 meseci
Pisi /Pitaj
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

macedo
Zoran Trajkov
elektro ing.
Kavadarci

Član broj: 184093
Poruke: 350
*.cabletel.com.mk.



+5 Profil

icon Re: Problem sa inicijalizacijom LCD TV-a (SEG Stockholm)20.02.2012. u 21:51 - pre 148 meseci
[http://www.tv-info-quelle.de/h...seg-original-fernbedienung.php]
macedo
 
Odgovor na temu

CickoKiborg
boggy vuk
Lešnik
Bgd/drćl

Član broj: 299460
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa inicijalizacijom LCD TV-a (SEG Stockholm)24.03.2012. u 10:08 - pre 147 meseci
elem, iz SEG-a mi nije stigao nikakav odgovor.

sa linka koji je poslao macedo mi je stigao odgovor da ne isporučuju u srbiju :[ i tako, kupim OneForAll Xsight iiiiii... ovo je jedno deseti univerzalac kojeg sam probao. ukačio ga na kompjuter, apdejtovao sam mu firmver sa interneta, odabrao model televizora koji imam i napokon je proradilo! ovi programabilni daljinski su fenomenalna stvar :)

i sad, evo šta se dešava: TV NEĆE da popamti kanale koje pronađe! :o uredno odskenira kanale, nađe na SBB-u barem jedno 60-ak i kada obrne krug, izađe poruka "keine programme gespeichert" tj. nije pronađen nijedan kanal i opet vrati na pitanje "do you want to start auto search", i tako me vrti u krug. naravno, dok ne popamti kanale, ne postoji mogućnost odabira prijema drugog signala (npr. preko SCART-a ili HDMI-ja, jer je AV/Source dugme neaktivno dok TV ne zapamti raspored kanala).

ima li neko ideju o čemu se radi i kako se ovo može prevazići? po analogiji sa kompjuterima, to je kao kada baterija na matičnoj rikne, pa BIOS ne može da zapamti podešavanja...

ako neko zna, molm da mi objasni kako se ovo rešava ili koliko košta servis za ovakav kvar?

hvala!
 
Odgovor na temu

CickoKiborg
boggy vuk
Lešnik
Bgd/drćl

Član broj: 299460
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa inicijalizacijom LCD TV-a (SEG Stockholm)24.03.2012. u 11:14 - pre 147 meseci
ok, televizor RADI! :)

uspelo mi je da doprem do menija, i sa digitalne prebacim na analogni tv, sve radi kako treba da radi, na analognoj pamti kanale i sve je ok. d3 gledam preko SCARTa, preko sbb-ovog d3 risivera. radi i PC port (sVGA), verovatno i sve ostalo :) ne znam zašto mu digitalni tuner ne pamti kanale, možda se "ne gađa" sa SBB-om...

elem, hvala još jednom svima koji su pomagali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Problem sa inicijalizacijom LCD TV-a (SEG Stockholm)

[ Pregleda: 4035 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.