Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16670 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?03.03.2012. u 18:00 - pre 146 meseci
Da li cemo imati privilegiju da prepisemo vozacke dozvole kao sto su imali Hrvati?
Mozda postoji jos sijaset drugih mogucnosti pa bih volela da o tome prodiskutujemo.
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?04.03.2012. u 09:31 - pre 146 meseci
Nece imati nikakve olaksice, sam status drzave ne utice mnogo na status pojedinca koji potice iz nje,a zivi u drugoj drzavi. Postoje jasno propisani uslovi za boravak u zemljama EU i samo drzavljeni clanica imaju odredjene privilegije(i to ne svi jednake).
Koliko znam,za priznavanje vozackih dozvola Srbija treba da potpise sporazume sa svakom drzavom posebno,tako da to opet nema veze sa statusom.

Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?04.03.2012. u 09:53 - pre 146 meseci
Hvala.
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
193.246.86.*



+69 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?06.03.2012. u 12:43 - pre 146 meseci
Status kandidata bi trebalo indirektno da utice i na priznavanje nasih dozvola, diploma i sl.
Jedna od vaznijih stavki koju Srbija mora kao kandidat da ispuni je suzbijanje korupcije, koja je najveca prepreka za priznavanje nasih dokumenata u inostranstvu. Medjutim, dok se god u Srbiji budu mogle kupovati dozvole, diplome, radna mesta itd. bice vrlo tesko...
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?06.03.2012. u 20:03 - pre 146 meseci
I ja bih tako rekla. Cak sam citala u nemackim izvorima da ce biti tako.
E sad, ovo za korupciju me brine, jer ja realno nikada ali nikad nisam ni rucak nekome platila za dozvolu, diplomu i sl. I zasto ja moram zbog toga da ispastam?
To je mene izludjivalo i tek ce u Srbiji da me izludjuje. Taj osecaj da se stidim kako se moja drzava 'odgovorno' ponasa.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?06.03.2012. u 20:30 - pre 146 meseci
Nemoj se previse nadati za to ...U svakoj zemlji ima korupcije, na svim nivoima, samo je problem sto u
je Srbiji to nacin zivota , i mi to znamo, a sta ce tek jadni stranci ... :)


 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
..c.cable.static.lj-kabel.net.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?07.03.2012. u 10:57 - pre 146 meseci
Turska ima status kandidata već decenijama a koliko znam oni ne mogu ni u Šengen da uđu bez vize
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?07.03.2012. u 11:13 - pre 146 meseci
Citat:
gajo2: Turska ima status kandidata već decenijama a koliko znam oni ne mogu ni u Šengen da uđu bez vize

Da i ta Turska ima 15miliona Kurda,kao manjinu. od 73 722 988 ukupnog broja stanovnika.I zabranjen jezik,pismo,kao i sve zivo.Takav problem EU ne treba ni za prebijenu liru.
Porediti 10x vecu teritoriju i broj stanovnika sa nasom drzavom je krajnje stupidno,glupa fraza,i samo izgovor EU-mrzaca za cilj nase drzave kojom tezimo (bar ja).Znaci cega se uhvate...to ponavljaju kao papagaji.
Ima tu jos dosta politickih problema u odnosima EU-Turska.Mada ja vise mislim da mi treba da gledamo sebe i kako mi sto pre da udjemo u EU a ne sto Turska nije.


 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
193.246.86.*



+69 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?07.03.2012. u 11:28 - pre 146 meseci
Citat:
gajo2: Turska ima status kandidata već decenijama a koliko znam oni ne mogu ni u Šengen da uđu bez vize


Hrvatska nije u EU (bar jos ne), a njima vec godinama unazad priznaju vozacke dozvole, bez da moraju da polazu dodatno voznju kao sto moramo mi (bar kad je Svajcarska u pitanju).
A da ne pricam o vizama za EU koje Hrvati, koliko ja znam, nikada nisu ni imali.

Sve zavisi od kandidata za EU - da li su sposobni da sprovedu reforme (kao npr. Hrvati) ili ne (kao npr. Turci)...
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?07.03.2012. u 19:40 - pre 146 meseci
Upravo me to zanima, da li mi kao kandidati dobijamo automatski neke olaksice ili to zavisi od bilateralnih medjunarodnih sporazuma?
 
Odgovor na temu

Nikola M
Češka

Član broj: 11660
Poruke: 360
*.kmnet.cz.



+25 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?12.03.2012. u 00:03 - pre 146 meseci
Ne dobijamo ništa automatski. A po mom ličnom mišljenju primiće nas za nekih 13 godina. Ali tad više neće biti ni bitno.
 
Odgovor na temu

Svejeok
Investigator

Član broj: 274724
Poruke: 117



+27 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?12.03.2012. u 15:30 - pre 146 meseci
Pozdrav svima na formu. Ja sam rodjen na teritoriji R. Kninske krajine , sto znaci da mogu da ostvarim hrv pasos.Zanima me koliko bi mi pomogao zaista pri zaposljavanju u nekoj EU zamlji.Inace zavrsavam akreditovani fax u polju IT-a u Srbiji.Koliko su te price o zaposljavanju prenaduvane i slicno ! Pozdrav ;)
"Cuidado con lo que buscas, porque podrías encontrarlo..."
 
Odgovor na temu

Nikola M
Češka

Član broj: 11660
Poruke: 360
*.kmnet.cz.



+25 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?12.03.2012. u 21:45 - pre 146 meseci
Evo ukratko: za Češku državljanima EU zemalja ne treba radna dozvola ni vize. Nama trebaju viza+radna dozvola koje su međusobno vezane, vade se na pola godine do godinu, koštaju sto evra (viza) i komplikuju ti život. O detaljima na temi o emigraciji u Češku. Osiguranje za decu se ne plaća, manja, jednostavnija papirologija u vezi sa svim i svačim (npr. da kupiš auto itd)...

U prevodu, ŽELIŠ da imaš bilo koji EU pasoš.
 
Odgovor na temu

Marko212
Doktorant, Uni-Greifswald
Greifswald, Nemacka

Član broj: 289314
Poruke: 21
141.53.254.*



+2 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?13.03.2012. u 07:33 - pre 146 meseci
Sto se Nemacke tice, nemoj uopste da razmisljas nego vadi. Pocev od najbanalnijih stvari (to za boravisne dozvole), pa preko everyday stvari pa sve do esencijalnih stvari (trazenje i zadrzavanje posla) EU pasos mnooooogo znaci. Dakle, savet bi bio izvadi ga cim budes hteo da trazis posao preko, ne moze da odmogne, a realno je ocekivati da ce puno da pomogne uz jednu malu ogradicu: komsije nam mogu dobiti slicnu zezanciju ako Rumuni i Bugari onomad, ali opet i to ce biti time-limited tako da cak i uz to se isplati.
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.interoute.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?13.03.2012. u 12:44 - pre 146 meseci
Ja sam svoju SRB/YU vozacku dozvolu bez problema zamenio za cesku i to pre dobijanja statusa kandidata. Mislim da svaki par zemalja to zasebno uredjuje.
 
Odgovor na temu

zanet

Član broj: 77717
Poruke: 47
..230.110.dsl.dyn.forthnet.gr.



Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?14.03.2012. u 08:42 - pre 146 meseci
A koliko traje ta zamena to jest koliko se ceka na novu dozvolu i jel se dobija bez poslaganja?
 
Odgovor na temu

jms_uk_2001
jms_uk_2001
United Kingdom

Član broj: 19481
Poruke: 197
*.pndsl.co.uk.



+1 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?14.03.2012. u 09:59 - pre 146 meseci
Citat:
smark: Ja sam svoju SRB/YU vozacku dozvolu bez problema zamenio za cesku i to pre dobijanja statusa kandidata. Mislim da svaki par zemalja to zasebno uredjuje.


Upravo tako. Ja nisam mogao to u UK, nego sam morao da polozim ponovo voznju ovde.
...ja radim samo jedan dan dnevno...
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.interoute.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?14.03.2012. u 13:12 - pre 146 meseci
Ne secam se tacno koliko je trajalo, ali ne previse. Mozda par nedelja do mesec dana. Ne treba nista da se polaze, samo das YU dozvolu i dobijes CZ. Oni onda valjda salju staru dozvolu u Srbiju, ili je cuvaju negde, ne znam.

Cela ta birokratija je malo glupa, jer sta mene sada sprecava da odem u UK, DE, F... i da zamenim CZ dozvolu za njihovu?
 
Odgovor na temu

zanet

Član broj: 77717
Poruke: 47
..230.110.dsl.dyn.forthnet.gr.



Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?14.03.2012. u 14:02 - pre 146 meseci
To ustvari znaci da ce i moj muz koji ima grcku dozvolu morati da zameni za dozvolu zemlje gde ce ziveti?Bezveze.....
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?21.03.2012. u 10:20 - pre 146 meseci
Citat:
smark
Cela ta birokratija je malo glupa, jer sta mene sada sprecava da odem u UK, DE, F... i da zamenim CZ dozvolu za njihovu?

Upravo to je i meni debilno.

Nego, ako ja dobijem SLO pasos, da li onda mou da dobijem SLO vozacku i sa njom da se vozam?

Nije mi frka da polazem ponovo, vozim 10 god. vec, odlican sam vozac, nije mi frka ni na nemackom da polazem ali necu da im dam 1000e. Necu!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16670 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.