Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jednostavno postavljanje ramova za fotografije na zid

elitemadzone.org :: TechZone :: Jednostavno postavljanje ramova za fotografije na zid

[ Pregleda: 8171 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Jednostavno postavljanje ramova za fotografije na zid04.03.2012. u 22:34 - pre 147 meseci
Da li ima neki jednostavniji nacin za postavljanje lakih ramova za fotografije na zid - od tipli?

Obican zid i poludisperzija.
Razmiljam o dvostranoj traci, ali pretpostavljam da bi se traka zalepila za poludisperziju i pjus jer nema sta da drzi?

A opet ramovi su bez kvacica za kacenje na zid pa prvo treba da rodim kvacice, pa da ih ukucam i onda precizno da oznacim gde cu da busim, pa da cistim, a ima dosta ramova...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Jednostavno postavljanje ramova za fotografije na zid05.03.2012. u 05:56 - pre 147 meseci
... i ne zaboravi da kroz zid cesto prolaze i neke zice za struju ...

Nekad, kad se zid malterisao obicnim malterom, postojale su kukice od lima, neke sa 1, neke sa 2 i vise eksera, pa te eksere jednostavno ukucas u zid i okacis sliku. Gornji deo kukice je bio profilisan na poseban nacin, tako da je vodio ekser, koji bi se ukucao pod odredjenim uglom na zid i to je drzalo koliko, toliko. Tipli tada nije ni bilo u danasnjem smislu reci.

Kazes da ti je zid obican ali ovih kukica valjda vise nigde nema. Potrazio sam na Google i izbacio mi je jednu stariju temu bas sa ES-a i pricaju ljudi da prodavci samo "belo" gledaju kad im spomenes ove kukice.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Jednostavno postavljanje ramova za fotografije na zid05.03.2012. u 07:02 - pre 147 meseci
Ako planiraš da tako namešten ram dugo stoji na izabranom mestu, najbolje je zalepiti. Možeš da koristiš, na primer Moment-fix, ili neko slično sredstvo.Zog jačine lepljenja, moguće je da, kad poželiš da to odlepiš, tj. skineš sa zida da oštetiš ili ram ili boju za zid tj. glet masu. Ne mora da se ošteti, ali može.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Jednostavno postavljanje ramova za fotografije na zid05.03.2012. u 07:23 - pre 147 meseci
Citat:
Java Beograd: Moment-fix

Slicno mi pise u opisu radnog zadatka izdatog od supruge(idejni tvorac projekta i birac ramova bez kvacica) :)

Cak mi je i kupila silikonski montazni lepak, ja zalepio jednu fotografiju, drzao 3 minuta, osusilo se - stoji. ALI posle manje od 5 minuta sljus dole -
lepak se zalepio za farbu-krec (polidisperziju), ali ona ne moze da drzi sliku pa je samo pala od tezine slike.

Tj. u uputstvu za taj lepak pise ocistiti povrsinu, a to bi znacilo - skini farbu (demoliraj zid)? Da li ovaj moment drukcije funkcionise?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Jednostavno postavljanje ramova za fotografije na zid05.03.2012. u 07:35 - pre 147 meseci
Vidi, moram ti priznati da prvi put čujem za proizvod koji se zove "silikonski montažni lepak". Jel možeš da navedeš tačan naziv proizvoda ?

Citat:
joojant200: Da li ovaj moment drukcije funkcionise?
Ne znam da li drugčije funcioniše. Jednostavno - funkcioniše.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Jednostavno postavljanje ramova za fotografije na zid05.03.2012. u 09:41 - pre 147 meseci
Citat:
joojant200: Da li ima neki jednostavniji nacin za postavljanje lakih ramova za fotografije na zid - od tipli?

Ima, zove se ekserce, provereno ne ostecuje kablove i drzi slike

PS: Jedino ne radi na betonskom zidu...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Jednostavno postavljanje ramova za fotografije na zid05.03.2012. u 14:22 - pre 147 meseci
Nasao sam u prvoj radnji u koju sam usao i kvacice za ramove i eksercice i moment fix expres :)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Jednostavno postavljanje ramova za fotografije na zid05.03.2012. u 14:36 - pre 147 meseci
Citat:
joojant200: Nasao sam u prvoj radnji u koju sam usao i kvacice za ramove i eksercice i moment fix expres
To znači da si ušao u pravu radnju !

Moment fix je izuzetno jak. Za "kačenje" jednog rama sa fotografijom je potrebno tek 2 "tačke" tog lepka. U gornjem i u donjem delu rama i gotova priča. Zadržiš rukom par minuta i onda to stoji večito.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2509 Profil

icon Re: Jednostavno postavljanje ramova za fotografije na zid05.03.2012. u 15:25 - pre 147 meseci
Ova sa lepljenjem nije loša ideja, jedino kada se bude krečilo treba prvo podgledati onu epizodu sa Mr. Binom da se savlada tehnika zaštite ramova :)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Jednostavno postavljanje ramova za fotografije na zid05.03.2012. u 18:15 - pre 147 meseci
Ajde uozbiljite se, ko jos lepi slike za zid, unisticete i sliku i zid.

Moment lepkovi nisu nesto sto ce posle moci da se skine bez posledica.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Jednostavno postavljanje ramova za fotografije na zid05.03.2012. u 19:31 - pre 147 meseci
Probao sam varijantu samo sa lepkom ali mi nije islo (zato sto nije da se stavi na ivice rama, vec ima savijen drzac iza za da stoji na stolu, a kad bi skinuo drzac onda bi virili plasticni kruzici koji spajaju ram).
Stavio sam kvakice na ramove, zakucao ih opusteno sa tankim ekserom i usput stavio malo momenta sa strane da se ne pomeraju.
Mnogo lakse nego da sam busio rupe za tiple, hvala svima na pomoci :)
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Jednostavno postavljanje ramova za fotografije na zid05.03.2012. u 20:24 - pre 147 meseci
Video sam u jednom časopisu "garnišne" na koje se preko najlonskog konca obese slike.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Jednostavno postavljanje ramova za fotografije na zid

[ Pregleda: 8171 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.