Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Odavno poznat policiji" sindrom

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Odavno poznat policiji" sindrom

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11524 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: "Odavno poznat policiji" sindrom26.03.2012. u 16:40 - pre 146 meseci
Citat:
Zasto ubijati coveka ako lepo mozes da ga posaljes da okopava zemlju,gradi puteve,radi teske poslove koje niko nece da radi?
institucija kazne, ne postoji prvenstveno da bi drustvo imalo materijanu korist od okrivljenog. vec da se prvenstveno takvi teski kriminalci kazne za ucinjeno delo, uklone iz drustva, pokusaju da se poprave, da se da primer i da porodica stradalog dobije bilo kakvu satisfakciju.

da li bi ti, ne daj boze da ti ubiju nekog najblizeg bio zadovoljan kaznom da taj ubica okopava njive ili radi u rudniku po kazni ?

postoje kriminalci koji bi morali biti uklonjeni sa planete po kratkom postupku. uzmimo za primer ove zveri iz zemunskog klana sto su kasapili i mleli delove tela zrtava pa hranili njima zivotinje.
sa proste matematicke strane, da li vi znate koliko ta bagra kosta ovu drzavu. pa svako njihovo pojavljivanje u sudu i transport kosta nekoliko hiljada penzija. jer se angazuju na stotine specijalaca, rabe najskuplje vojne i policijske opreme, za svako cuvanje se isplacuju posebene bonus dnevnice policijacima, specijalcima, zandarmeriji. na desetine vozila i helikoptera prati tu bagru. ma i kada nisu u sudu, za njihovo 24h cuvanje se placaju posebnim dnevnicama specijalci, ugradjuje najnovija skupa oprema za nadzor itd. oni kostaju srbiju ko svetog petra kajgana.

druga stvar, mora da se naparvi neki drastican rez po pitanju bezbednosti obicnih gradjana. pored ekonomske bede, nebezbednost koju svi osecamo kako materijalnu, tako licnu stvara jako losu atmosferu u drustvu. da se razumemo veliki gradovi u eu, iz mog iskustva nisu drasticno bezbedniji od beograda, ali oni nisu u ekonomskom beznadju.
meni obiju auto, naprave stetu od 200e i dva dana posle obiju auto komsiji policijskom inspektoru. i dzaba ne zna se ko je to uradio. i da se zna, najveca kazna bi mu bilo brutalno premlacivanje da smo ga uhvatili.

secate se vremena sablje, mnoga gradjanska prava bila suspendovana, ali se brate hodalo podignutog cela, jer su sve zmije otisle pod kamen, ako vec nisu bile uhapsene. kazu ljudi ugrozavala se ljudska prava tada, posebno politicara iz opozicije, ali ja ne znam ni jednog coveka kome su ugrozili prava. iz moje okoline su preventivno pohapsili sve sitnije i krupnije kriminalce, a ostali otisli tetki da odnesu lek u bugarsku.

dakle postoji nacin...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: "Odavno poznat policiji" sindrom26.03.2012. u 17:34 - pre 146 meseci
Citat:
secate se vremena sablje, mnoga gradjanska prava bila suspendovana, ali se brate hodalo podignutog cela, jer su sve zmije otisle pod kamen, ako vec nisu bile uhapsene. kazu ljudi ugrozavala se ljudska prava tada, posebno politicara iz opozicije, ali ja ne znam ni jednog coveka kome su ugrozili prava. iz moje okoline su preventivno pohapsili sve sitnije i krupnije kriminalce, a ostali otisli tetki da odnesu lek u bugarsku.

dakle postoji nacin...


znaci po tebi je resenje da povremeno uvodimo vanredno stanje, da bi malo hodali uzdignutog cela, a onda opet Jovo-nanovo ? Reci mi, da li znas za ijednu Evropsku zemlju koja to radi ?

Ja imam jednog prijatelja u Singapuru. Singapur je poznat po izuzetno rigoroznim kaznama u gotovo svim domenima. On podrzava takav zakon jer kaze tako se zna red. Slazem se, ali pitanje za Singapurce ostaje da li su oni zaista narod sklon redu ili je to rezultat nevidjene represije ?

Slicno, Jugosloveni su se busali bezbednoscu i bratstvo-jedinstvom, ali to je bilo pod pendrekom. Cim je pendrek nestao, poubijali smo se kao poslednje zveri, na zaprepastenje Evrope.

Mene zato cudi, koliko je u nama jos uvek ostalo sklonosti ka totalitarnim i ekstremnim resenjima. Cak i medju decom koja su o SFRJ citala samo u citankama kazu treba. Pri tom, takva resenja su potpuno nerealna, jer ih ne odobrava Evropa tj EU.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
95.180.23.*



+395 Profil

icon Re: "Odavno poznat policiji" sindrom26.03.2012. u 18:38 - pre 146 meseci
Citat:

Slicno, Jugosloveni su se busali bezbednoscu i bratstvo-jedinstvom, ali to je bilo pod pendrekom. Cim je pendrek nestao, poubijali smo se kao poslednje zveri, na zaprepastenje Evrope.

Cilj opravdava sredstvo i ako je sredstvo mozda lose zveri su bile u misjim rupama i to je jedini jezik koji dobro razumeju.
Takva ti je to balkanska sorta sta ces

Citat:

Mene zato cudi, koliko je u nama jos uvek ostalo sklonosti ka totalitarnim i ekstremnim resenjima. Cak i medju decom koja su o SFRJ citala samo u citankama kazu treba. Pri tom, takva resenja su potpuno nerealna, jer ih ne odobrava Evropa tj EU.

Istini za volju vise sam za netotalitarna resenja pa da se drustvo postepeno izgradjuje pa ako i treba 50 i kusur godina da se dosegne neki civilizacijski nivo .

Medjutim mogu samo da primetim da tonemo sve dublje i dublje sto se tice pravosudja i da je pitanje dana kada ce se pravda svakodnevno izvrsavati sekirama i pistoljima na ulici .

Znaci po tebi to treba da se desava nije bitno jelte vazno je da je to neki birokrata iz Brisela koji Srbiju ni na reklami nije video aminovao i mi mozemo da budemo srecni i zadovoljni sto je to tako ..

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: "Odavno poznat policiji" sindrom26.03.2012. u 21:19 - pre 146 meseci
Vidim do sada u diskusiji poprilično podeljene stavove po pitanju opravdanosti ograničavnja ljudskih prava i sloboda, što je i u redu sa aspekta pluralizma mišljenja, međutim učinilo mi se veoma interesantnim kako na to gleda Noam Čomski u svom konceptu od 10 tačaka:

Deset strategija manipulacije stanovništvom

1) PREUSMERAVANJE PAŽNJE
Pažnju javnosti preusmeravati sa važnih problema na nevažne. Prezaposliti javnost poplavom nebitnih informacija, da ljudi ne bi imali vremena razmišljati i steći osnovna saznanja u razumevanju sveta. (GLEDANJE TV-A!!!!)

2) STVARANJE PROBLEMA
Taj metod se naziva i “problem-reakcija-rešenje”. Treba stvoriti problem, da bi deo javnosti reagovao na njega. Na primer: izazvati i prenositi nasilje sa namerom, da javnost lakše prihvati ograničavanje slobode, ekonomsku krizu ili da bi se opravdalo rušenje socijalne države. (WTC 9/11)

3) POSTUPNOST PROMENA
Da bi javnost pristala na neku neprihvatljivu meru, uvoditi je postepeno, “na kašičicu”, mesecima i godinama. Promene, koje bi mogle da izazovu otpor, ako bi bile izvedene naglo i u kratkom vremenskom roku, bit će sprovedene politikom malih koraka. Svet se tako vremenom menja, a da to ne budi svest o promenama.

4) ODLAGANJE
Još jedan način za pripremanje javnosti na nepopularne promene je, da ih se najavljuje mnogo ranije, unapred. Ljudi tako ne osete odjednom svu težinu promena, jer se prethodno privikavaju na samu ideje o promeni. Osim toga i “zajednička nada u bolju budućnost” olakšava njihovo prihvatanje.

5) UPOTREBA DEČJEG JEZIKA
Kada se odraslima obraća kao kada se govori deci, postižemo dva korisna učinka: javnost potiskuje svoju kritičku svest i poruka ima snažnije delovanje na ljude. Taj sugestivni mehanizam u velikoj meri se koristi i prilikom reklamiranja.

6) BUĐENJE EMOCIJA
Zloupotreba emocija je klasična tehnika, koja se koristi u izazivanju kratkog spoja, prilikom razumnog prosuđivanja. Kritičku svest zamenjuju emotivni impulsi (bes, strah, itd.) Upotreba emotivnog registra omogućava pristup nesvesnom, pa je kasnije moguće na tom nivou sprovesti ideje, želje, brige, bojazni ili prinudu, ili pak izazvati određena ponašanja.

7) NEZNANJE
Siromašnijim slojevima treba onemogućiti pristup mehanizmima razumevanja manipulacije njihovim pristankom. Kvalitet obrazovanja nižih društvenih slojeva treba biti što slabija ili ispod proseka, da bi ponor između obrazovanja viših i nižih slojeva ostao nepremostiv.

8) VELIČANJE GLUPOSTI
Javnost treba podsticati u prihvatanju prosečnosti. Potrebno je uveriti ljude da je "in" (u modi), poželjno biti glup, vulgaran i neuk. Istovremeno treba izazivati otpor prema kulturi i nauci.

9) STVARANJE OSEĆAJA KRIVICE
Treba uveriti svakog pojedinca da je samo i isključivo on odgovoran za vlastitu nesreću, usled oskudnog znanja, ograničenih sposobnosti ili nedovoljnog truda. Tako nesiguran i potcenjen pojedinac, opterećen osećajem krivice, odusta će od traženja pravih uzroka svojeg položaja i pobune protiv ekonomskog sistema.

10) ZLOUPOTREBA ZNANJA
Brz razvoj nauke u posljednjih 50 godina stvara rastuću provaliju između znanja javnosti i onih koji ga poseduju i koriste, vladajuće elite. “Sistem”, zaslugom biologije, neurobiologije i praktične psihologije, ima pristup naprednom znanju o čoveku i na fizičkom i na psihičkom planu.

Ako ste na ovoj temi mogli da primenite bar jednu tačku od gore navedenih,sva je prilika da je "vest" o kojoj raspravljate plasirana u manipulativne svrhe.


 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: "Odavno poznat policiji" sindrom26.03.2012. u 22:53 - pre 146 meseci
Citat:
Vasastajić:...
Ako ste na ovoj temi mogli da primenite bar jednu tačku od gore navedenih,sva je prilika da je "vest" o kojoj raspravljate plasirana u manipulativne svrhe.

na stranu ove tačke odrtavelog filozofa-paranoika, ali tvrditi da je dotična vest plasirana u manipulativne svrhe je, u najmanju ruku, uvreda za žrtvu ovog monstruoznog dela.
eto čak nije ni vest nego je "vest".
sramota.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: "Odavno poznat policiji" sindrom27.03.2012. u 00:33 - pre 146 meseci
Veca uvreda za zrtvu je sam nacin pisanja u delu "crna hronika" sa sve bizarnim naslovima nego necije zapazanje da se vest istice u manipulativne svrhe.
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: "Odavno poznat policiji" sindrom27.03.2012. u 00:33 - pre 146 meseci
Citat:
Braksi: znaci po tebi je resenje da povremeno uvodimo vanredno stanje, da bi malo hodali uzdignutog cela, a onda opet Jovo-nanovo ? Reci mi, da li znas za ijednu Evropsku zemlju koja to radi ?
vanredno stanje u tom postu je samo ilustracija da je moguce zavesti red. ja sam vanredno stanje doziveo tako da su lokalni narkodileri, obijaci zlatara i jedan psihopata kao ovaj iz pomenute vesti bili privedeni na obradu, posle cega su se primirili. ustvari ne secam se nicega loseg u toku tog vanrednosg stanja, sem cinjenice da je vlast iskoristila tu situaciju da se obracuna sa politickim neistomisljenicima.

postoje dva razloga zasto sam za nagli agresivni diskontinuitet sa sadasnjom sudsko/policijskom praksom, zasto sam za ostar rez.

pod jedan, ne zelim da cekam da spora evolucija drustva i drzavnog aparata da neki rezlutat, verovatno nakon moje smrti. vrlo me interesuje da za zivota vidim neku promenu na bolje, odnosno ne neku, nego drasticnu promenu na bolje. znaci razlog mi je sebican i subjektivan.

pod dva, teoreticari razlicitih prirodnih evolucija, pa cak i drustvenih uvidjaju da je evoucija cesto skokovit proces. da se najvece promene ne desavaju u dugim vremenskim intervalima istorije, vec u kratkim. dakle glasam za akutnu evoluciju u kratkom intervalu. jer za dugu nemam vremena, ja licno, a mislim da ni srbija nema vremena da ceka. jer je napusta mladost, a umire starost. srbija nestaje.

treca konstatacija je vezana za tvoje poredjenje srbije sa eu zemljama, kako se nigde tako ne radi, vec sve fino, lepo i polako. ako ti neko u trci bezi za ceo krug, ne mozes ti fino polako da trckaras, vec da nadjes precicu i trcis ko lud.

jer ako srbija ne nadje precicu da resi probleme, mladi ce naci precicu, onu preko granice.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: "Odavno poznat policiji" sindrom27.03.2012. u 00:43 - pre 146 meseci
bojim se da mi Srbi opet izmisljamo toplu vodu. A i u proslosti smo imali razlicite ideje o resavanju nekih problema pa se nesto ne secam da smo dobro prosli. Naravno mi smo nezavisna zemlja i mozemo da odaberemo put koji hocemo, ali sve ima svoju cenu.

Sto se tice Sablje, osim raskrinkavanja zemunskog klana, nesto ne mogu da se setim da se kriminal iskorenio. Upraznjeno mesto raznih kumova za tili cas je popunjeno. Podesti me mozda gresim, ja ipak ne zivim u Srbiji i sve inf dobijam sa neta i od svojih...

I samo da dodam. Ja uopste ne verujem u evolutivno iskorenjivanje kriminala. Milsim da je jedin lek protiv kriminala socijalno svesno drustvo, sa sto manjim klasnim razlikama...
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: "Odavno poznat policiji" sindrom27.03.2012. u 14:08 - pre 146 meseci
Citat:
Braksi
Ja uopste ne verujem u evolutivno iskorenjivanje kriminala. Milsim da je jedin lek protiv kriminala socijalno svesno drustvo, sa sto manjim klasnim razlikama...

stvarno ne znam sta da ti kazem, sem da imas lepe zelje, slicne imam i ja zelim da bude mir u svetu i da svako dete ne dozivi rat, glad i nasilje.

molim te mi ovde pricamo o Srbiji, a ti pricas o socijalno odgovornoj zemlji bez klasnih razlika. Da bi se to desilo neophodne su pare, ogromne pare ili dug period vremena. odakle nam ti resursi? pa ovo je najstarija zemlja u Evropi, sa skoro najnizim standardom. a pricamo o socijalnoj pravdi i klasnom izjednacavanju. ovo je zemlja u kojoj se ne radjaju novi gradjani, a oni nedavno rodjeni je napustaju. nemamo para, a nemamo ni vremna.

jedini nacin da se tvoja zamisao ostvari je da se u srbiji sutra pronadje izvor nafte koji moze da opsluzuje cirka 20% sv. potreba. pa da kao saudijska arabija i slicne zaostale pizzde materine preko noci postanemo zemlja bogatih, bez sirotinje i bede. a i to je upitno da li bi se desilo.

da ne burgijam dalje u pravcu nase ekomske propasti. ako srbija vec ne moze prosecnom radniku da pruzi standard dostojan coveka, onda bar mora da pruzi osecaj sigurnosti od kriminala. a ne potpuno suprotno, da se sitni kriminal zakonski dopusta, a da krupni prakticno odlucuje o drzavnim pitanjima.



 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: "Odavno poznat policiji" sindrom27.03.2012. u 16:33 - pre 146 meseci
Ovaj ne samo da je poznat vec je i (intimno) blizak policiji:

pred sudom zbog davljenja žene

tuš kabina je

I jos je zakonom zasticen!
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: "Odavno poznat policiji" sindrom27.03.2012. u 18:07 - pre 146 meseci
Citat:
Pirossi: na stranu ove tačke odrtavelog filozofa-paranoika,

Pretenciozno,nema šta!
A ostalo,površno,kafanski,kako i dolikuje forumskim dokoličarima.
Citat:
HeYoo: Veca uvreda za zrtvu je sam nacin pisanja u delu "crna hronika" sa sve bizarnim naslovima nego necije zapazanje da se vest istice u manipulativne svrhe.

Ne znam tebi,ali meni je ono primarno u vesti kako se vest plasira,zato sam i citirao Čomskog,ali...
...pokušao sam...
...pa...ništa...
...samo vi nastavite.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Odavno poznat policiji" sindrom

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11524 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.