Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko navigacionog menija

[es] :: Web dizajn i CSS :: Pomoc oko navigacionog menija

[ Pregleda: 2511 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rivaldo1

Član broj: 167163
Poruke: 86
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Pomoc oko navigacionog menija31.03.2012. u 08:58 - pre 146 meseci
Pozdrav svima.

Treba mi pomoc oko navigacionog menija. Radi se o sledecem - u header sekciji se nalazi horizontalni meni sa recimo sledecim stavkama (fudbal, kosarka, tenis).

U lijevom sajd baru - se nalazi vertikalni meni sa danima (ponedeljak, utorak, srijeda itd).

Kako napraviti da kada posjetilac izabere fudbal - da kada klikne recimo ponedeljak ili utorak ili srijeda izlazi sadrzaj samo za fudbal.

A kako napraviti da kada se klikne recimo kosarka ili tenis izlazi po danima sadrzaj samo za te sportove.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Pomoc oko navigacionog menija31.03.2012. u 11:30 - pre 146 meseci
To je posao za backend (osim ako neces da dovlacis sadrzaj ajax upitom), tako da nema veze sa tematikom ovog foruma (HTML/CSS).

Ti na frontendu samo treba da ulinkujes to kako treba.
Recimo, taj glavni meni (horizontalni):
Code (html):

<ul>
   <li><a href="?sport=fudbal">Fudbal</a></li>
   <li><a href="?sport=kosarka">Kosarka</a></li>
   <li><a href="?sport=tenis">Tenis</a></li>
</ul>
 


a meni u sidebaru bi ti za fudbal izgledao ovako:
Code (html):

<ul>
   <li><a href="?sport=fudbal&day=ponedeljak">Ponedeljak</a></li>
   <li><a href="?sport=fudbal&day=utorak">Utorak</a></li>
   <li><a href="?sport=fudbal&day=sreda">Sreda</a></li>
</ul>
 


Znaci linkovi u sidebaru ti zavise od trenutne sekcije na kojoj se nalazis. To je isto nesto sto backend skripta treba da izgenerise...


Kao sto rekoh, to nije tema bas za ovaj forum, tako da bi je trebalo prebaciti u neki forum tipa PHP/.NET, samo mi reci sta imas na serveru i da li koristis vec neku web aplikaciju (tipa Wordpress/Joomla)?
 
Odgovor na temu

Rivaldo1

Član broj: 167163
Poruke: 86
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Re: Pomoc oko navigacionog menija31.03.2012. u 18:41 - pre 146 meseci
Aleksandar hvala na odgovoru.

Ja sam ti pocetnik u web-u - trenutno uceci html, xhtml i css. Na hosting paketu imam i php i wordpress. Znaci ovo sto si mi ti predlozio moze se uraditi na bekendu tj nekom od serverskih jezika tipa php.

Postoji li mozda mogucnost da odradim preko html-a i css-a? Recimo da formiram 3 foldera u root folderu sajta - fudbal, kosarka i tenis. Zatim u svakom od tih foldera smjestim stranice po danima, recimo fudbalponedeljak.html bude u folderu fudbal, kosarkaponedeljak.html bude u folderu kosarka i tenisponedeljak.html bude u folderu tenis. Tako napravim i za ostale dane. I umjesto da koristim vertikalni navigacioni meni u lijevom sajd baru, to promijenim i napravim da mi se u horizontalnom navigacionom meniju javlja padajuci meni sa danima, pa kada posjetilac postavi mis na recimo fudbal tab, pojavi se padajuci meni sa danima, gdje izborom odredjenopg dana dobije listu kanala koji daju odredjeni prenos.

Hvala jos jednom na savjetu.

Pozz
 
Odgovor na temu

webjunior

Član broj: 301714
Poruke: 106
193.107.4.*



+4 Profil

icon Re: Pomoc oko navigacionog menija23.04.2012. u 15:29 - pre 145 meseci
Ako koristis wordpress to ti je onda posebna tematika i poseban forum. Nauci da citas kod (da razumes otprilike, sta koji god radi) pa onda to i promeni. To kako si ti zamislio, nece da moze :). Jer su sve to dinamicke stranice .php koje su promenljive. Mozes eventualno da naucis da prilagodjavas sablone za wordpress u nekom od editora (ili pravis sam). Postoje programi specijalno za to. A mozes i notepad++ koji je free.
 
Odgovor na temu

Rivaldo1

Član broj: 167163
Poruke: 86
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Re: Pomoc oko navigacionog menija09.07.2012. u 13:15 - pre 143 meseci
Moze. Napravio sam sajt koristeci samo html i css. I sve se radi u notepad++
 
Odgovor na temu

CiM0beTa

Član broj: 303979
Poruke: 194
193.107.4.*



+50 Profil

icon Re: Pomoc oko navigacionog menija15.07.2012. u 17:34 - pre 143 meseci
daj okaci link da vidimo taj sajt.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Pomoc oko navigacionog menija

[ Pregleda: 2511 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.