Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skoda octavia 1.6 TDI CR DPF, Skoda Octavia 1.9 TDI ili nesto trece

elitemadzone.org :: AutoZone :: Skoda octavia 1.6 TDI CR DPF, Skoda Octavia 1.9 TDI ili nesto trece

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 36922 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Skoda octavia 1.6 TDI CR DPF, Skoda Octavia 1.9 TDI ili nesto trece30.03.2014. u 18:49 - pre 121 meseci
Em je dizel,em ima vise od 100 konja,tako da ja mislim da to nije preslab motor nikako.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Skoda octavia 1.6 TDI CR DPF, Skoda Octavia 1.9 TDI ili nesto trece30.03.2014. u 21:39 - pre 121 meseci
Citat:
'Oce li mi neko na kraju napisati nesto o samom 1.6 TDI motoru?

Zar ne bi ti nama moga reci vise o tom motoru posto zivis u austriji i dosta je popularan auto?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.dynamic.sbb.rs.



+1340 Profil

icon Re: Skoda octavia 1.6 TDI CR DPF, Skoda Octavia 1.9 TDI ili nesto trece30.03.2014. u 21:46 - pre 121 meseci
ppejic, ne znam šta očekuješ da ti se kaže...

Vozio sam Golf VI sa tim motorom, dobar je, ali ga ne bih kupio jer uz malu doplatu postoji 2,0TDI koji je mnoogo jači.

A pre oba ta bih uzeo 1,4 ili 1,8TSI koji su gospodski motori za oba ta naftaša...
 
Odgovor na temu

ppejic
Dornbirn

Član broj: 75938
Poruke: 119
*.dornbirn.xdsl-line.inode.at.



+1 Profil

icon Re: Skoda octavia 1.6 TDI CR DPF, Skoda Octavia 1.9 TDI ili nesto trece30.03.2014. u 22:15 - pre 121 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Zar ne bi ti nama moga reci vise o tom motoru posto zivis u austriji i dosta je popularan auto?


Da imam te informacije nebih se obratio drugarima na ovom forumu. Barem se nadam da je vecina drugarski raspolozena.

Citat:
Nebojsa Milanovic: ppejic, ne znam šta očekuješ da ti se kaže...

Vozio sam Golf VI sa tim motorom, dobar je, ali ga ne bih kupio jer uz malu doplatu postoji 2,0TDI koji je mnoogo jači.

A pre oba ta bih uzeo 1,4 ili 1,8TSI koji su gospodski motori za oba ta naftaša...



Ocekujem da saznam da li je motor pouzdan, obzirom da je CR i da je tu more senzora. Da je dCi u pitanju, ne bih imao nikakvih pitanja :D

TSI mozda jesu gospodski motori ali su se po meni obrukali za sva vremena
http://www.automotosvijet.com/...problem-lanac-volkswagen-motor
https://www.youtube.com/watch?v=0uWEnGBLjXI
https://www.youtube.com/watch?v=nznuIPCgA6Y

A i lakse je posle uvaliti dizlo nego benzinca (sa reputacijom)
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.dynamic.sbb.rs.



+1340 Profil

icon Re: Skoda octavia 1.6 TDI CR DPF, Skoda Octavia 1.9 TDI ili nesto trece30.03.2014. u 22:27 - pre 121 meseci
OK, ako ne shvataš da ovo što je na ovim linkovima nema nikakve veze sa TSI modelima koje sam ti ja predložio, slobodno uzmi dizlo.
 
Odgovor na temu

ppejic
Dornbirn

Član broj: 75938
Poruke: 119
*.dornbirn.xdsl-line.inode.at.



+1 Profil

icon Re: Skoda octavia 1.6 TDI CR DPF, Skoda Octavia 1.9 TDI ili nesto trece30.03.2014. u 22:53 - pre 121 meseci
Nema ih u ponudi polovnih, verovatno su u Superb ili nekim VW azdajama.


Hvala svima na odgovorima.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Skoda octavia 1.6 TDI CR DPF, Skoda Octavia 1.9 TDI ili nesto trece30.03.2014. u 23:37 - pre 121 meseci
Nebojša, ili ko zna, kada je 1.2 tsi prešao na kaiševe? Moj Polo je 1.2 92ks, i ima kaiš, 2012 novembar proizveden?

Apropo diskusije o cenama automobila, sa par hiljada km, ja sam uvek za izložbene modele. Popusti su značajni, a auto je praktično nov. Pričam za Slo trgovce, da se ogradim..
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.dynamic.sbb.rs.



+1340 Profil

icon Re: Skoda octavia 1.6 TDI CR DPF, Skoda Octavia 1.9 TDI ili nesto trece30.03.2014. u 23:52 - pre 121 meseci
1.2TSI sa kaišem je u G7, a lako se prepoznaje i po kodu EA 211.

I mada je taj sa kaišem zaista dobar, 1.2TSI nisam nikada predlagao, uvek sam bio za 1.8TSI kod koga se nijedan problem nije desio.

A u poslednje vreme, otkada je izašao najnoviji EA 211 1.4TSI, predlažem i njega. On je sasvim dostojna zamena za 1.8TSI od koga nije puno slabiji, a jeftiniji je i još malo štedljiviji.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Skoda octavia 1.6 TDI CR DPF, Skoda Octavia 1.9 TDI ili nesto trece31.03.2014. u 01:12 - pre 121 meseci
A na osnovu cega donosite sud o ovim motorima?

Na osnovu par tekstova na NETu, ili imate insajderske informacije iz VAGa?

Kako znas da 18TSI nema problema?

Zar ti nije mozda napamet palo da se 12TSI prodaje u 100 puta vecem broju, pa shodno tome, logika nalaze da su i kvarovi ucestaliji?

16TDI motora nema dovoljno na nasem trzistu da bi se nekakav koristan zakljucak mogao doneti. Osim toga, nije proslo ni dovljno vremena u samoj eksploataciji.

Jedino sto je sigurno jeste to da je VW izbacio iz proizvodnje taj 16TDI i nemenjajuci oznaku, umesto njega prozivodi jedan sasvim drugi.
Verovatno postoji razlog.

P.S.
Autobild je, kao sto sam vec nekoliko puta napomenuo, obicna zuta stampa. Automobilska zuta stampa.
Evo primera, sta oni kazu:

"Auto Bild je imao do trenutka objave priče (broj 10 od 2012. godine, mart mjesec) imao 61 izvještaj od osoba koji su se požalili na problem, uslovno, širenja lanca, odnosno povećanje njegovog obima."

Nekome ovo zvuzi sasvim obicno, a nekome bode oci:

Jer, zasto bi se neko zalio Autobildu ako su intervencije u ovlascenom servisu besplatne. Pogotovo su besplatne i vaze cak i van garantnog roka, ako se ispostavi da je rec o fabrickoj gresci.

Itd. da sad ne nabrajam.

Obicna laprdanja.

[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 31.03.2014. u 02:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.dynamic.sbb.rs.



+1340 Profil

icon Re: Skoda octavia 1.6 TDI CR DPF, Skoda Octavia 1.9 TDI ili nesto trece31.03.2014. u 01:24 - pre 121 meseci
A na osnovu čega ti donosiš sud o novim motorima?

Osim toga, pokaži neki problem koji se desio na 1.8TSI a da se može uzeti kao pravilnost (kao recimo ti lanci kod 1.2 TSI, i slično).
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Skoda octavia 1.6 TDI CR DPF, Skoda Octavia 1.9 TDI ili nesto trece31.03.2014. u 12:37 - pre 121 meseci
Ja doticni Auto Bild vise ne bih citao ni kao Zabavnik, a ne da se koristim njihovim izjavama, ocenama ili podacima.

I "kineske" gace se prodaju u velikom broju, pa su daleko od kvaliteta, ne vidim cemu brojnost doprinosi "kvalitetu"
I u Srbiji se najvise preprodaju kola od 1000-3000 evra, pa ne znaci da su ta bas najkvalitetnja.

1.2TSI je imao svoj problem sa lancem, koji em je smesan, em je obrazlozenje tehnicke podrske bilo jos gluplje( o "mikroistezanjima" segmenata lanca), kada se zna da postoje motori kojima je lanac "for life"

1.8 TSI je potpuno drugacija koncepcija, ne toliko tehnicki koliko namenski(za vrhunske modele, ne za socijalne verzije), i taj motor je usao u TRECU generaciju, za koju jos nema "common" problema, iako je proizvodnja okrenuta ka "ustedama".
A nece ih ni biti, po svemu sudeci, bar dok ne preteraju sa plastikama i zamenskim, jeftinijim materijalima...

Dosadasnji problemi su nebitni, tipa muljavih naslaga od ulja u nekim zonama, i poneki problem sa bobinama(problemi sa bobinama su decenijski problem VW-a), sto nema veze sa samim 1.8TSI, i njegovom konstrukcijom, vec sa opremom motora, odnosno dobavljacem bobine...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Skoda octavia 1.6 TDI CR DPF, Skoda Octavia 1.9 TDI ili nesto trece31.03.2014. u 18:23 - pre 121 meseci
Nije sporan problem. Sporan je nacin na koji se problem tumaci. Nije relevanrno poredjenje dva modela koja se prometiju ca desetostrukom ili stostrukom razlikom.

Pogotobvo se ne sme uzimati zdravo za gotovo nesto sto je u sukobu sa logokom zdravog razuma.

12TSI je realnos i tako ga treba posmatrati.

18tsi je uslovno receno ezoterija, i ona se, shodno tome, treba posmatrati.

Nakon iskustva sa nekoliko 12TSI motora rekao bih ra je rec o odlicnom motoru, a vreme ce pokazati koliko sam bio u pravu. Sve drugo je nagadjanje.

Kao osnovnom, baznom motoru, imam visoko misljenje o njemu, bez obzira na pokazane manjkavosti i decije bolesti. Motor je inzenjerski gotovo savrseno realizovan.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Skoda octavia 1.6 TDI CR DPF, Skoda Octavia 1.9 TDI ili nesto trece04.04.2014. u 12:12 - pre 121 meseci
!.4 TSI i 1.8TSI su svaki na svoj nacin solidni motori, dapace odlicni. Problem je u VW-, sto je od tih motora pokusao da napravi "ezoteriju", misleci valjda da drugi spavaju mrtvackim snom, i ugurao te motore u iskljucivo najskuplje pakete ionako preskupih vozila.


Bitku su izgubili na teritoriji teskouljasa, i malih zapremina, sa malim dizelima iz Fiata, Gm-a i ostalim korisnicimadci mjtd tehnika..cak su i brend TDI morali samo poimence da zadrze, posto je PD sistem nemocan pred birokratijom, i jedino CR moze da smanjuje (glupava) zagadjenja.


1.2TSI ne treba da ocekuje nikakvu "istoriju", posto je pregazen sa snagom i potrosnjom od manjih zapremina konkurencije..cak novi GM motori silaze na 2.8 lit/100km(kao donja granica nekih mogucnosti), sto realno moze da znaci 4-5l maks potrosnje u najnepovoljnijim voznjama, sto 1.2TSI ne moze da postigne ni u zamisljenom gradskom proseku.

Tako da mu ne vidim nikakvu buducnost, i mislim da ce pasti u zaborav otprilike slicno kao VW-ov 2.0 SDI...koji se ne spominje nigde i krije se kao zmija noge, da ne narusi renome.., u stvari, mozda malo blazom putanjom od strmoglave...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Skoda octavia 1.6 TDI CR DPF, Skoda Octavia 1.9 TDI ili nesto trece04.04.2014. u 22:48 - pre 121 meseci
Niko jos 12TSI nije pregazio. Naprotiv, jos su jako daleko da mu se priblize, a VW vec ulazi u novi projekt gde ce 1.2 verovatno spadati u vece zapremine.

Jos se nije prasina slegla, a ovi skacu jos jednu stepenicu vise.

Gotovo je sve spremno za serijsku proizvodnju motora sa promenljiviom stepenom komresije (variable compression rate) koji ce radnu zapreminu u proseku smanjiti za 30 do 50%. Takvi motori treba da imaju preko 150 KS po litru (neko spominje i podatak od 200 KS/L).





http://www.autocar.co.uk/car-n...tionary-new-petrol-engine-tech

Pored visoke efikasnosti, paradoksalno zvuci, ali ovi motori su potpuno imuni na kvalitet goriva. Prema prognozama od super benzina, preko D2, bio dizela pa sve do transformatorskog ulja bice moguce sipati u rezervoar. Sve sto prodje kroz filter smatrace se korisnim gorivom.


P.S.

Evo ja sam spreman da dodjem sa jednim 1.2 TSI-em (sa deklarisanim samo 105 KS), a ti sa tim tvojim 2.0, Meganom i svim Mitsubichiem, ili bilo kojim drugim pokusaj samo da me pratis na putu. Ne da me preteknes, vec samo da pratis pa ces se u momentu uveriti o kakvom odnosu snaga je rec.






[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 05.04.2014. u 00:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Skoda octavia 1.6 TDI CR DPF, Skoda Octavia 1.9 TDI ili nesto trece05.04.2014. u 12:04 - pre 121 meseci
1.2TSI su pregazili MANJI motori, 0.9 i 1.0..o vecima da ne pricam, o kvarovima..takodje..

Moraju nesto znacajno da menjaju, odnosno da mu dignu snagu bar na 130-150ks, sto verujem da ce AUDI i uciniti, oni su poboljsali i DSG, istina malo tehnicki nakaradno(sada ima 12 litara ula samo u menjacu)
VW koncept je sam sebi upao u usta, oslanjajuci se na marketing i menadzment, a ne na inzenjere...

Inace bih rado prihvatio izazov, ali trenutno "vozim" Mercedes, sa bus plus etiketom, povremeno sluzbeni auto, pretezno imam "pesacku pauzu"...do izgledne prilike...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Skoda octavia 1.6 TDI CR DPF, Skoda Octavia 1.9 TDI ili nesto trece05.04.2014. u 12:19 - pre 121 meseci
09 i 10 motori kao i slicni motori svi zajedno, u odnosu za 12TSI ne zauzimaju vise od 10% trziasta, ili 10 puta manje, pa je besmisleno bilo kakvo poredjenje.

Ne znam sta vozis, ali ono sto sam napisao, ostajem pri tome. Stanes sa onim sto si vozio, ili si samo pricao da vozis, to ne mogu znati iz ove pozicije, pored 12TSI-a na nekoj uzbrdici. Zajedno krenemo i ako samo uspes da procitas registarske oznake na TSI-u, smatrace se uspehom.

Hocu da kazem da ne vidim nikakv problem sa manjkom snage kod 12TSI motora tako da mi, sad vec nakon dovoljno proteglog vremena, onaj Rapid sa Yutuba, za koga ste izmisljali svakakve gluposti, deluje sasvim realno.
Neretko u stoku, ovaj motor Dinometar zateze na 128KS, pojedini primerci i vise. Nakon samo male korekcije snaga prelazi 140, ponekad i 150 KS. Nemackih, ne japanskih.

Ove 09 i 10 motore nisam do sada ni video. Verujem da to nisu mnogi videli, a po svoj prilici ni nece. Kakva ce situacija biti ako VW odluci da pusti u promet VCR motore moze se samo naslutiti.
 
Odgovor na temu

ppejic
Dornbirn

Član broj: 75938
Poruke: 119
*.dornbirn.xdsl-line.inode.at.



+1 Profil

icon Re: Skoda octavia 1.6 TDI CR DPF, Skoda Octavia 1.9 TDI ili nesto trece05.04.2014. u 22:49 - pre 121 meseci
A kineski lanac na 1.2 TSI ?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Skoda octavia 1.6 TDI CR DPF, Skoda Octavia 1.9 TDI ili nesto trece06.04.2014. u 13:24 - pre 121 meseci
1.0 trocilindarski fordov ecoboost sa 125 ks je cudo tehnike, i kada zanemarimo lanac, a moramo da zanemarimo, posto se ionako sve brljotine VW-aa moraju zanemariti kada se hvalise proizvod.
Nisu im dzabe REKLAME najbolje, kada su vecina motora problematicni ili prosto cudni...

Toliki renome je "sticao", a napravise dizela od 2000 kubika sa 75ks????

Cela SERIJA SDI motora je zacudjujuce kilava, i TO stice "renome"???

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Skoda octavia 1.6 TDI CR DPF, Skoda Octavia 1.9 TDI ili nesto trece

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 36922 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.