Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 22752 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?07.06.2012. u 10:54 - pre 145 meseci
Gledam jutros u jutarnjem program, guzva je nevidjena! Ljudi idu peske na posao. Nekima treba dva sata brzog pesacenja do posla. Autobusi poluprazni ili prazni mile k'o puz pored mase ljudi koja prolazi, brze im je peske! Po onim slikama od jutros, tesko da ce uskoro da se resi. Inace, malo cudno, ni na jednom program ni jedno ukljucenje/reportaza/snimak razgovora sa onima koji kao rade na resavanju problema! Bas niko da progovori sa njima i o tome! Samo slike i razgovori sa zaposlenima koji zure na posao.

Valjda se i radi, ko zna?!



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?07.06.2012. u 11:07 - pre 145 meseci
I ja gledam te slike i ne vidim nijedan bicikl...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?07.06.2012. u 11:25 - pre 145 meseci
Bicikl?
A gde da voze bicikl po Pančevakom mostu? Po biciklističkoj stazi? Ne postoji! Po trotoaru? Širok je 50 cm i pun pešaka! Po kolovozu? Ne smeju i ne mogu od vozila. Po ogradi? E, možda bi to moglo...
Upravo je to jedan od razloga nerešavanja takvih problema - nema dovoljno informacija, glas građana se ne čuje (koliko peticija, zahteva i pretnji blokadom je upućeno u poslednjih desetak godina opštinskoj vlasti Palilule, a za koliko je javnost čula?), nema solidarnosti sugrađana, nema svesti o tome da ćemo svi mi doživeti svoju gužvu na nekom svom Pančevačkom mostu, jer nismo reagovali kad je trebalo.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?07.06.2012. u 11:33 - pre 145 meseci
Kad nesto neces uvek ces lako naci opravdanje.
Zasto ne mozes biciklom, zasto ne mozes da povezes jos dvoje-troje sa sobom, zasto ne mozes da krenes ranije od kuce, itd....
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5320

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?07.06.2012. u 11:35 - pre 145 meseci
Ne znam koje je bolje opravdanje od NEPOSTOJANJA infrastukture za bicikliste? Svaki biciklista zna o čemu pričam!
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?07.06.2012. u 11:36 - pre 145 meseci
Jel si ti bese pricao da prelazis biciklom neke vece razdaljine po gradu?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?07.06.2012. u 11:43 - pre 145 meseci
Je li, 3way, jesi li nekad prelazio Pančevački most?
Mislim, OK je raspravljati o komunalnim problemima i odnosu građanin/vlast ali za konkretne savete treba poznavati stanje na terenu. Ili bar čitati ono što napišu oni koji poznaju stanje na, je li, terenu.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?07.06.2012. u 11:49 - pre 145 meseci
@Sloba
Od kako se ovo desava - nisam, ali da imam potrebu da predjem svakako bih razmislio o nekom alternativnom nacinu prevoza, obzirom da je u pitanju vanredna situacija.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?07.06.2012. u 11:49 - pre 145 meseci
Samo veoma hrabri ljudi voze bicikl preko Pancevca. Jako mali broj se usudjuje da krene na tu avanturu.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?07.06.2012. u 11:51 - pre 145 meseci
Ja vozim biciklo, ali je vrlo stresno, neprijatno i opasno ucestvovati u Bg-saobracaju kao biciklista.
Ono malo "rekreacijskh" stazica su potpuno beznacajne za bilo kakvu drugu namjenu, kao sto je npr. voznja do posla i natrag.
"Kultura" sofera prema biciklistima je utelotvorena u formi otvorene mržnje, pa i namjernih prekršajnih radnji opasnih po život bicikliste.
Moglo bi se o tome nasiroko i nadaleko, imam 6-7 godina full-time biciklistickog staza u Bg, ali nije za ovu temu.

 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5320

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?07.06.2012. u 12:32 - pre 145 meseci
Citat:
3way: Jel si ti bese pricao da prelazis biciklom neke vece razdaljine po gradu?
Da, a na moju sreću, za sad me niko nije zakačio, pu, pu - daleko bilo, a to ne menja činjenicu o nepostojanju biciklističke infrastrukture.

Da je grad Beograd (sa izuzetkom opštine NBG) (a i ostali gradovi, između ostalog i Pančevo) malo proradio na tome da iscrta na postojećim trotoarima biciklističke staze tamo gde može, a gde ne može - da naprave, bilo bi mnoooooogo više biciklista, a mnooooogo manje gužve u javnom prevozu i automobila.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?07.06.2012. u 12:49 - pre 145 meseci
[off]Sigurno.

Evo ja sam danas zamalo zgazio pacijenta dok sam se hodom unazad parkirao. Samo mi je izleteo iz mrtvog ugla pokusavajuci da me isece pre nego sto udjem na parking mesto (valjda su mu kosti od adamantijuma, sta znam). Moja ulica u kojoj parkiram ima upravo to, iscrtanu biciklisticku stazu na trotoaru, samo sto on nije bio na njoj, sladje mu je da se lakta sa kolima. Ne znam samo kojim poznavanjem saobracaja je zakljucio da on tu ima pravo prvenstva ali sam siguran da bih ja naje*ao da sam zgazio budalu.

Vozaci u Srbiji jesu piece of work, ali ni biciklisti ne zaostaju za njima. [/off]
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5320

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?07.06.2012. u 13:01 - pre 145 meseci
To niko i nije rekao. U svakoj sorti ljudi imaš ...
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?07.06.2012. u 13:06 - pre 145 meseci
Citat:
bachi: Da, a na moju sreću, za sad me niko nije zakačio, pu, pu - daleko bilo, a to ne menja činjenicu o nepostojanju biciklističke infrastrukture.


Ne, ali znaci da moze :) Kao sto rekoh, situacija nije svakodnevna i svako treba da se prilagodi kako zna i ume. Ako nekom odgovara da sedi u kolima, molim lepo.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?07.06.2012. u 13:20 - pre 145 meseci
U ovom slučaju, znači da ne može.
Ludak koji bi u trenutnim okolnostima pokušao da pređe Pančevački most biciklom, ugrozio bi i pešake, i vozače i na kraju i sebe, i uneo bi još veči haos na mostu.
Hajde da pogledamo slike kojih ima ovih dana po štampi i raznim sajtovima: ko može da vidi na njima uslove za prelazak mosta biciklom?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?07.06.2012. u 13:23 - pre 145 meseci
^ A gdje da ostave bicikl kad stignu tamo gdje su naumili? :)
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5320

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?07.06.2012. u 13:41 - pre 145 meseci
Kako gde? Pa lopovima na izvolte...
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?07.06.2012. u 13:54 - pre 145 meseci
Šta mislite što se u velikim gradovima po gradu za prevoz koriste oni penzionerski bicikli?
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5320

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?07.06.2012. u 14:04 - pre 145 meseci
U gradovima gde je sve ravno, gde ne trebaju brzine, normalno da će da se voze penzija bajsevi, jer manje delova može da prsne - trajniji su. U Beogradu gde nije sve to sjajno i bajno i ravno, bez MBT ne možeš da prođeš (čast izuzecima sa konjskom kondicijom).

U "ravnim" gradovima će se pre ukrasti taj penzionerski bajs nego MTB, dok je u "brdovitim" gradovima obratno.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?07.06.2012. u 14:08 - pre 145 meseci
Koliko se ceka na prelaz preko mosta (od Borce prema BG)?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 22752 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.