Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa obmanjivanjem pri kasko osiguravanju vozila

elitemadzone.org :: AutoZone :: Problem sa obmanjivanjem pri kasko osiguravanju vozila

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13127 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

abc

Član broj: 22897
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Problem sa obmanjivanjem pri kasko osiguravanju vozila01.08.2012. u 15:01 - pre 142 meseci
Prosle godine sam uplatio kasko za novo vozilo i hteo sam da budem bezbrizan za tu godinu. Predstavnici UNIQA osiguranja sam objasnio da zelim osiguranje sa ucescem u steti i mislio sam da sam sa time zavrsio posao i prosao sa minimalnom uplatom. Za naredne godine nisam zeleo vise da uplacujem nista.

Ne lezi vraze. Stize mi opomena danas da nisam uplatio za ovu godinu. Zovem u kol centar gde mi kazu da sam najverovatnije potpisao polisu sa rokom trajanja do 2015 god!!! Pogledam u polisu i vidim da stoji "Osiguranje zakljuceno sa neogranicenim rokom trajanja" s'tim da je odstampan samo pocetak osiguranja u 2011 godini ali ne i datum prestanka. Ima li neko ideju kako da se sada iscupam iz lihvarskih kandzi.

Da li smem da krenem na sud ili cu morati da placam kao mecka zato sto nisam vodio advokata na potpisivanje polise.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
178.89.13.*



+6455 Profil

icon Re: Problem sa obmanjivanjem pri kasko osiguravanju vozila01.08.2012. u 15:05 - pre 142 meseci
Nisi trebao da vodiš advokata, dovoljno je bilo samo da pročitaš šta potpisuješ.

Uzmi taj ugovor i pročitaj ga, vidi kakve su ti obaveze i kakvi su penali za prevremeni raskid ugovora.


Ja ipak cenim da si ti vrlo dobro znao šta potpisuješ, jer ti je prodavac ponudio dobar popust ako odmah potpišeš višegodišnji ugovor što si ti i uradio iako verovatno nisi planirao da produžavaš to osiguranje, ali si se ponašao po principu - lako ćemo...

 
Odgovor na temu

abc

Član broj: 22897
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa obmanjivanjem pri kasko osiguravanju vozila01.08.2012. u 15:17 - pre 142 meseci
Ma problem je u tome sto mi ta gospodja (inace jedan od takozvanih terenskih agenata koji povremeno obilazi auto salon u kome sam kupio auto) ni jednom recju nije pomenula da cu vise godina morati da placam kasko. Niti se u dokumentu igde pominje zavrsna godina. Prema ovome teorijski bi trebalo da placam kasko do kraja zivota.

Jedino sto sam joj trazio je da umanjim vrednost premije na ustrb eventualnih sitnih ostecenja (ucescem u steti) a da se osiguram prvenstveno od kradje vozila i totalne stete. Upalila bi se meni lampica da sam negde video krajnju godinu ili broj godina za koje moram da placam ali toga ovde nema.

Da li postoji mogucnost da raskinem ovaj ugovor za neku razumnu odstetu osiguravajucem drustvu. Koza mi se jezi od pomisli da imam ikakva posla sa njima u buducnosti.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Problem sa obmanjivanjem pri kasko osiguravanju vozila01.08.2012. u 15:29 - pre 142 meseci
Cek cek... ako sam dobro razumeo, ti si potpisao ugovor na neogranicen rok (odnosno dok jedna od dve ugovorne strane ne raskine isti na nacin koji je sigurno definisan nekim clanom) i ti si odlucio da raskines taj ugovor tako sto si jednostavno prestao da placas?

Nadji u tom ugovoru clan u kom se govori o raskidu ugovora pa nam prepisi sta tacno kaze?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Problem sa obmanjivanjem pri kasko osiguravanju vozila01.08.2012. u 15:30 - pre 142 meseci
Za pocetak ipak procitaj ugovor pa nam prenesi sta pise.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

abc

Član broj: 22897
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa obmanjivanjem pri kasko osiguravanju vozila01.08.2012. u 16:00 - pre 142 meseci
Evo kako izgleda sve.


 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Problem sa obmanjivanjem pri kasko osiguravanju vozila01.08.2012. u 16:05 - pre 142 meseci
Jedno pitanje,licno me zsnima. Zasto uniqa a ne dunav. Znam da su svi nuzno zlo. Sta je po tebi bio reper.
 
Odgovor na temu

abc

Član broj: 22897
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa obmanjivanjem pri kasko osiguravanju vozila01.08.2012. u 16:15 - pre 142 meseci
Zato sto su tada imali ekspozituru u samome salonu i sve vezano za tehnicki pregled i osiguranje je moglo da se obavi na jednom mestu.
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+106 Profil

icon Re: Problem sa obmanjivanjem pri kasko osiguravanju vozila01.08.2012. u 16:27 - pre 142 meseci
Nema ti spasa kuma su na istu foru navatali i bukvalno mu sisaju krv.Ubuduce obavezno procitaj kompletan ugovor i gledaj sta potpisujes.Moj savet je da se ne osiguravas jer je to uludo bacen novac.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Problem sa obmanjivanjem pri kasko osiguravanju vozila01.08.2012. u 16:29 - pre 142 meseci
Citat:
abc:
Evo kako izgleda sve.



A gde je ugovor i opsti uslovi poslovanja?
 
Odgovor na temu

abc

Član broj: 22897
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa obmanjivanjem pri kasko osiguravanju vozila01.08.2012. u 16:51 - pre 142 meseci
Jedini dokumenat koji jos posedujem je ponuda (na dve strane) i uplatnica za ovu prvu godinu. Zar treba da imam jos nesto?
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+106 Profil

icon Re: Problem sa obmanjivanjem pri kasko osiguravanju vozila01.08.2012. u 16:58 - pre 142 meseci
Veruj mi da trebas imato citavu hrpu raznih papira da bi se od njih odbranio jer su im ugovori perfidni i dvosmisleni i za pravnike su komplikacija da ih rastumace a kamoli obicne ljude.Tebe su bas zestoko navukli i nece se okaniti dok te ne opeljese.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Problem sa obmanjivanjem pri kasko osiguravanju vozila01.08.2012. u 17:06 - pre 142 meseci
Prvi dokument mozes da zanemaris jer nema tvoj potpis (osim ako nisi njima potpisao jedan primerak).

Drugi dokument je problematican jer nema datum zavrsetka osiguranja a to bi morao da ima. Dalje, na polisi nije navedeno koji su uslovi i sve ostalo. Ne pozivaju se ni na jedan drugi dokument kao sto je slucaj u prvom dokumentu.

Moj ti je savet da pozoves NBS centar za zastitu korisnika finansijskih usluga (imas broj na sajtu, da ne bunarim sad...) pa njima lepo reci o cemu se radi i dobices savet sta da radis.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Problem sa obmanjivanjem pri kasko osiguravanju vozila01.08.2012. u 17:24 - pre 142 meseci
Citat:
Informer
Moj ti je savet da pozoves NBS centar za zastitu korisnika finansijskih usluga (imas broj na sajtu, da ne bunarim sad...) pa njima lepo reci o cemu se radi i dobices savet sta da radis.

Bolje njih da ne zove. Dok je bio Jelasic, radili su svetski, otkada je Soskic dosao, to je jedna raspustena banda. Gledace na svaki nacin da ga otkace.

Najbolje je direktno trzisnoj, ili nekom centru za zastitu potrosaca, pa neka se raspita.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Problem sa obmanjivanjem pri kasko osiguravanju vozila01.08.2012. u 17:38 - pre 142 meseci
Ja ovde vidim samo popust -10 NA NEODREDJENO TRAJANJE OSIGURANJA.Gde ima jos u ugovoru da je to dokument na neodredjeno vreme.
Izmene mozes da trazis zbog ovoga.Po meni.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Problem sa obmanjivanjem pri kasko osiguravanju vozila01.08.2012. u 17:59 - pre 142 meseci
abc@ lepo prijavis sebe da zivis na severu kosova i promenis dokumenta sa tom novom adresom i sudovi za takve manje sporove ti ne mogu nista a posle 12 meseci ili 24 meseca zavisi od sume ide zastarevanje! i onda vrati se na adresu koju zelis! auto imovinu prebacis na zenu ili nekog drugog i mirna backa !

a da su banda banda su! obicnog postenog coveka vitla ko kako hoce!
 
Odgovor na temu

abc

Član broj: 22897
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa obmanjivanjem pri kasko osiguravanju vozila01.08.2012. u 18:41 - pre 142 meseci
Hvala na savetima. Pokusacu sutra sporazumno da raskinem ugovor. Ako penali budu razumni platicu im pa idemo dalje. Ali ako se budu pravili ludi obraticu se ovim institucijama koje ste naveli. A ako treba do Strazbura:-)
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Problem sa obmanjivanjem pri kasko osiguravanju vozila01.08.2012. u 20:30 - pre 142 meseci
Da li je obmana ili ne to je tesko dokazivo. Ako je ugovor "trajan" to i nije tako lose pod uslovom da osiguranik ima mogucnost da placa. Takav ugovor je kao trajno dobro. Al mislim da nikakav problem nije da se ugovor raskine, samo se moraju platiti sve obaveze do momenta raskida ugovora, bez obzira da li osiguranik misli da je prevaren ili ne. Svaki veci "penali" bi bili kaznjavanje, a mislim da za tim nema razloga niti bi to iko mogao po bilo kakvom pravu. To bi bilo bezvlasce.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Problem sa obmanjivanjem pri kasko osiguravanju vozila01.08.2012. u 20:53 - pre 142 meseci
Kako registrujes auto bez polise, koju nisi platio?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

A.M.

Član broj: 48558
Poruke: 26



+10 Profil

icon Re: Problem sa obmanjivanjem pri kasko osiguravanju vozila01.08.2012. u 21:07 - pre 142 meseci
Imam kasko u Uniqa osiguranju vec 4 godine, i do sada su uvek bili jako korektni. Nisu zahtevali uvidjaj milicije za neke ogrebotine, placali su sve prema racunu za opravku iz ovlascenog servisa, tako da sam produzivao kasko 2 puta po dve godine.
Koliko pamtim, za vise od jedne godine davali su popust od tih 10%, i ako se zeli raskinuti ugovor ranije (u mom slucaju npr. posle jedne godine), trebalo im je doplatiti tih 10% popusta pri raskidu ugovora. Tako da je verovatno to slucaj i u ovom slucaju.

Nego, cudno mi je onih 300 evra minimalnog ucesca. Nekad je bilo 5%, pa onda 5% minimalno 100 evra, ali 300...

Mislim da je to bas bas mnogo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Problem sa obmanjivanjem pri kasko osiguravanju vozila

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13127 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.