Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Program - Radno vreme

[es] :: Office :: Excel :: Program - Radno vreme

[ Pregleda: 12407 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pekunio
Pedja Vasic
Cacak

Član broj: 129744
Poruke: 16
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Program - Radno vreme10.09.2012. u 22:49 - pre 140 meseci
Ovo je program za evidenciju i pregled radnog vremena za 50 radnika.Ja sam u programu postavio da
radno vreme radnika iznosi 8 sati i mesecni fond 168 sati.To sve moze da se promeni i prilagodi sopstvenim potrebama.Radno vreme se menja samo u listu "Januar" u celiji "BO3" a ostali pokupe podatak automatski.Mesecni fond se menja u svakom listu posebno i to u
celiji "BN1".Imena radnika upisujete samo u listu "Statistika" a dalje se prenosi automatski.U celijama za upisivanje pocetak i kraj radnog vremena, za svakog radnika
posebno,postavljena je padajuca lista za vreme od 0 - 24 ali u rasponu od 15 minuta.Kada
je radnik odradio manje od zadatog radnog vremena polje za ispis koliko je vremena odradio oboji se u zuto,ako je isto u zeleno, a ako je proveo duze na poslu u crveno.Na kraju kolona se za svakog radnika ispisuje koliko je ukupno proveo na poslu i na kraju svakog meseca se moze videti da li je imao manjak ili visak radnih sati. U listu "Statistika" vrsi se pregled po kvartalima i za celu godinu. ako Vam se program svidja mozete ga slobodno menjati i prilagoditi sebi.Iskreno se nadam da ce nekome koristiti.Ja sam jos uvek pocetnik u radu sa excelom pa ako nesto nije kako treba vi javite da ispravimo. Takodje ako neko ko super radi u excelu vidi da nesto moze da se uprosti a da nije VBA kod, neka slobodno predlozi ili sam izmeni.Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Program - Radno vreme12.09.2012. u 09:17 - pre 140 meseci
Kada se radi o evidenciji radnog vremena tada treba uzeti u obzir i bolovanje, godišnji, slobodan dan, noćne sate i slično.
Vidi kako sam ja to uradio za primjer
pozz

BTW: malo je tablica urađena nespretno, treba izbjegavati među redove koji ne sadrže nikakve podatke
 
Odgovor na temu

Pekunio
Pedja Vasic
Cacak

Član broj: 129744
Poruke: 16
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Program - Radno vreme20.09.2012. u 13:37 - pre 140 meseci
Ja sam odradio onu kobasicu od formule jer nisam jos savladao funkcije za pretrazivanje ali radim na tome.Ovo je super sto ima Vas koji ste buka za Excel i zelite da pomognete.Ja cu da ucim iz Vasih primera koje saljete.Imam mnogo ideja a ograniceno znanja za sada,ali opet pokusavam da napravim poneki programcic ali mi treba pomoc da bih nasao prostije resenje.Uradio sam novi program za evidenciju radnog vremena i radi dobro ali mi je formula za nocni rad takodje kao kobasica pa bih Vas molio ako neko zna prostije resenje da napise.Saljem primer.Ucelijama B3 i C3 se upisuje pocetak i kraj radnog vremena preko padajuce liste,u B4 trajanje radnog vremena a u B5 nocni rad ,ako se nocni rad racuna od 22 - 06.Samo je problem u duzini formule za nocni rad a siguran sam posle prethodnog primera da moze . U formuli mora da bude ono prvo sa G.O,B.O,P.O i S.D.Hvala svima na prethodnim odgovorima.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pekunio
Pedja Vasic
Cacak

Član broj: 129744
Poruke: 16
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Program - Radno vreme28.09.2012. u 14:44 - pre 139 meseci
Zavrsio sam novi ali kompleksniji program za vodjenje evidencije radnog vremena i nadam se da je u programu sve sto treba obuhvaceno.Program je tezak 6.7Mb jer je uradjen u jednoj svesci za 50 radnika i za celu godinu.Zbog tezine mora u nekoliko fajlova. Ja sam program isprobavao ali nemogu za kratko vreme sve 100% da ispitam pa ako neko pronadje da nesto ne funkcionise javi da ispravim.Ovo neka bude neka probna verzija dok ne ispitam sve komlet a nadam se i u Vasu pomoc.

[mod: fajlovi uklonjeni na zahtev korisnika Pekunio]

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 02.10.2012. u 18:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1318

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Program - Radno vreme29.09.2012. u 18:08 - pre 139 meseci
@Pekunio, opšte je pravilo da je mnogo lakše program pisati iz početka nego uzeti tuđi i prepravljati ga. -Isto važi i za složene tabele a ponajpre za ovakve radove, razvijane doduše s entuzijazmom ali i potpuno na svoju ruku. @Ivek33 ti je dobronamerno skrenuo pažnju da pogledaš kako se isto može mnogo jednostavnije. (Već samo to što na izlazu imaš +6MB treba da ti kaže da negde grešiš - xlsx se zipuje!)

Obaška, tako velike fajlove je bolje držati na nekom Cloud servisu a ovde će biti dovoljno ako nam postaviš link za skidanje i putem slika objasniš o čemu se radi i koliko je vredno skidanja.

Evo primera jedne profi evidencije zaposlenih.
Employee Database HR


Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pekunio
Pedja Vasic
Cacak

Član broj: 129744
Poruke: 16
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Program - Radno vreme29.09.2012. u 22:52 - pre 139 meseci
Prvo moj program nije kopija nijednog programa i nema nikakve veze sa programom Ivek33 .Njegov program je smenski moj nije .Dal sam ja trebao da izmislim program u kome se belezi ko ne radi i ko ne dolazi na posao ili ponocni rad ,rad kod kuce ili mozda toplu vodu.Izgleda da samo Ivek33 sme da napise program za evidenciju radnog vremena a svi ostali su samo odvratna kopija.Koliko god ti mislio drugacije moj program je primenljiv.To sto je veliki je iz razloga sto ima dosta formula i radjen je za 50 radnika i za celu godinu da se ne ide iz sveske u svesku. Vas sam nastup je odvratan i mislite da ste posisali svu pamet ovog sveta i da se samo vi razumete u sve a svi ostali su blato. Ja sam samo napravio program zato sto me Excel interesuje a onda da to sto sam napravio drugi iskoriste ako je dobro a vi ste odmah poceli da podanistavate bez razloga.Uvek se moze reci sve na lep nacin . Nevalja ti to zbog toga i toga ,pokusaj to tako i tako ,uradi to na ovaj ili onaj nacin,nemoj to raditi jer nije programski ispravno itd itd.A Vi se ponasate isto kao i politicari koji kad dodju na funkciju i samo misle da su oni jedini bitni na ovom svetu.U redu je da kazete da nesto ne valja u programu i da se ispravi a ne da ceo program je odvratan i u njemu nista ne valja i kako sam se usudio da napisem program koji je vec neki vas pajtas napisao.Normalno je da program sadrzi bolovanje ,godisnji odmor,placeno odsustvo , slobodan dan,nocni rad i jos ponesto i to ima u mom programu a tvrdim da moj i program Ivek33 nemaju neke velike slicnosti osim tih stavki koje sam nabrojao.Njegov program se oslanja na smenski rad i to prva ,druga i treca smena a moj nema nikakve veze sa smenama,formula nema nijedna da je slicna,pregledi totalno razliciti ida ne nabrajam vise.Velika je sramota za ovaj forum sto takvi ucestvuju u kreiranju istog.Sramota je optuziti nekoga da krade tudje ideje a da ne objasni ili da napisete da niko nesme vise da pise programe slicne onima koje ste vas nekolicina napisali.Da se razumete u Excel to je tacno i skidam kapu za znanje ali ste nadmeni i pravite se vazni i ponekad nastupate tako drsko i bezobrazno da je verovatno vec mnogo ljudi odustalo od ucenja Excela makar pomocu ovog sajta. I ja odustajem i nepada mi napamet da posecujem ovaj forum gde se trazi da clanovi igraju kako vi svirate.Molim Vas obrisite program koji sam poslao jer mi je sad strasno zao sto sam ga uopste i slao a ja obecavam da vise nikada na ovaj forum uci necu pa makar bio jedini .Sta god napisali nemam nameru da citam ili odgovaram.Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1318

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Program - Radno vreme30.09.2012. u 08:11 - pre 139 meseci
Ne kaže se uzalud da je najteže menjati samog sebe. Jasno sam napisao zašto neću nabrajati pojedinačno šta "ne valja", pošto ne gledam na to kao listu detalja, već kao dijametralno suprotno od onoga kako bih to ja uradio. Nisam očekivao da ću time toliko da ti ranim sujetu; pa valjda nisi očekivao samo pohvale kada si već pitao za mišljenje? Sem toga, moje mišljenje vredi koliko i bilo čije pa nema razloga da se odmah "bacaš s mosta".

Stvar je u tome da imaš punu slobodu kako ćeš nešto da uradiš, ali, kada se radi o poslovnim rešenjima, u kojima po definiciji i drugi učestvuju onda postoji nešto što se zove "preporučena praksa" i tu nema puno prostora za improvizacije. Zbog toga i moje upozorenje jer ti svoj prvenac na kome ćeš da učiš, postavljaš sa namerom da ga drugi koriste i tako ti ispravljaju greške.

Korišćenje preporučenih metoda pravilno je nazivati "standardizacijom" a ne "kopiranjem" - ok, može i ovo drugo ali se to obično koristi u kontekstu zaštite intelektualnih prava. Kopiranje, imitacija, u osnovi je svakog učenja, ne vidim kako možeš bilo šta da naučiš ako budeš tvrdoglavo insistirao na "originalnosti".

Preporučujem da pogledaš EuSpRiG a najbolje da počneš od
How do you know your spreadsheet is right? (666K pdf)
More than fifty Principles, Techniques and Practice of Spreadsheet Style by Philip L. Bewig, 2005

Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

zage
Zoran Nastevski
Makedonija Demir Hisar

Član broj: 56597
Poruke: 148
77.28.190.*

Sajt: idividi.com.mk


+1 Profil

icon Re: Program - Radno vreme25.10.2012. u 19:31 - pre 139 meseci
Pitanje do Ivec33....razgledao i isprobao vasu ,,ŠIHTERICA - evidencija rada radnika u 3 smjene ili za KLIZNO radno vrijeme,, i primetio sam da ima jedan bitan problem.Kada unesemo za neki radni dan 8 sati onda je OK proracuna dnevnicu perma tome kako treba (ako je sat 10 kn-dobijamo 80 kn za taj dan)ali ako imamo uneto recimo primer 9 sati znazi da 8 sati je redovan posao a samo jedan treba da bude prekovremeni posao (8 sati puta 10 kn + 1 sat(30%) 3 kn = 83 kn) ali ne desava se to nego i u polje za redovne sati i prekovremenih sati upise taj jedan sat koji je prekovremeni sat i daje sasvim pogresan rezultat u polje za isplatu ( 1sat redovni x10 kn + 3kn prekovremenisat -13 kn za 9 sati ???) ili je u pitanju neka sasvim druga stvar koju nemogu da skontam...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Program - Radno vreme25.10.2012. u 21:13 - pre 139 meseci
Citat:
zage: Pitanje do Ivec33....razgledao i isprobao vasu ,,ŠIHTERICA - evidencija rada radnika u 3 smjene ili za KLIZNO radno vrijeme,, i primetio sam da ima jedan bitan problem.................ali ne desava se to nego i u polje za redovne sati i prekovremenih sati upise taj jedan sat koji je prekovremeni sat i daje sasvim pogresan rezultat u polje za isplatu
Sorry nermam vremena opet ulaziti u taj predmet jer sam u velikoj gužvi. Mislim da je Šihterica potpuno otključana za preradu i doradu. Ona je primjer a svatko je prilagođava prema svojim potrebama. Tako i ti preradi-doradi-obradi za sebe ako ti odgovara špranca.
sorry, pozz
 
Odgovor na temu

zage
Zoran Nastevski
Makedonija Demir Hisar

Član broj: 56597
Poruke: 148
62.220.204.*

Sajt: idividi.com.mk


+1 Profil

icon Re: Program - Radno vreme26.10.2012. u 13:31 - pre 139 meseci
OK...malo muke i pronasao gde je greska,pa uradio kako mislim da treba da bude...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Program - Radno vreme26.10.2012. u 15:04 - pre 139 meseci
I ne misliš da bi trebalo da podeliš sa ostalima to što si ispravio?!
 
Odgovor na temu

zage
Zoran Nastevski
Makedonija Demir Hisar

Član broj: 56597
Poruke: 148
77.28.190.*

Sajt: idividi.com.mk


+1 Profil

icon Re: Program - Radno vreme26.10.2012. u 19:01 - pre 139 meseci
Podelicu...normalno samo da dokompletiram stvar posto ima dosta celija u koje treba da koregiram stvar...
 
Odgovor na temu

zage
Zoran Nastevski
Makedonija Demir Hisar

Član broj: 56597
Poruke: 148
77.28.190.*

Sajt: idividi.com.mk


+1 Profil

icon Re: Program - Radno vreme27.10.2012. u 00:08 - pre 139 meseci
Probl koji sam primetio nalazio se u djelu izvjesce2011 u poljima za upis kod redovnih sati.Kada u sihterici se upisu u unos vise sati od norme(u ovom slucaju 8 sati) recimo 10 sati ,trebalo je u izvjesce2011 podeli 8 sati redovnih + 2 prekovremenih,a ustvari prikazivalo je 2+2 (falilo je redovnih sati).Po mojim procenkama mislim da je trebalo da racuna bas kako sam koregovao formulu u datom primeru.......Ako sam u pravu neka Ivek33 promeni postojecki falj sa izvornog linka sa ovim prikacenim ...

Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Program - Radno vreme27.10.2012. u 10:37 - pre 139 meseci
Citat:
zage: Ako sam u pravu neka Ivek33 promeni postojecki falj sa izvornog linka sa ovim prikacenim ...
Daj mi konkretno link gdje se file za download nalazi i naziv skinutog file
 
Odgovor na temu

zage
Zoran Nastevski
Makedonija Demir Hisar

Član broj: 56597
Poruke: 148
77.28.190.*

Sajt: idividi.com.mk


+1 Profil

icon Re: Program - Radno vreme27.10.2012. u 18:46 - pre 138 meseci
Mislio sam na tvoji fajl koji sam skinuo sa http://www.ic.ims.hr/office/ex...razno/radni-sati-3-smjene.html .Posto ovaj sta sam prikacio je opravljena mala greska koju sam primetio. U sustini sam mislio iduci korisnici koji bi skinuli fajl sa tvoje strane (gore navedene) da ne bi skinuli postojeci sa greskom...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Program - Radno vreme

[ Pregleda: 12407 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.