Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija AUS,USA,CAN,NZ,Skandinavija

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija AUS,USA,CAN,NZ,Skandinavija

[ Pregleda: 2720 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Skeneropulos
Dragan Markovic
Earth

Član broj: 65414
Poruke: 93
*.teol.net.



Profil

icon Emigracija AUS,USA,CAN,NZ,Skandinavija15.09.2012. u 15:56 - pre 140 meseci
Imam na raspolaganju 25000 eura, definitivno sam odlucio da odem i trebam pomoc. Ako neko ima informacije, nacine ja sam spreman da platim uslugu.
Zainteresovan sam samo za legalne nacine.

Vec godinu dana tragam, pokusavam... ljudi odlaze ali malo ko je spreman podjeliti informaciju. Zato sam ja odlucio da tu informaciju platim.

Profil

Starost: 24 godine
Strani jezici: Engleski i nemacki
Obrazovanje: Poslovan informatika (3god) + Spec. studije elektronsko poslovanje(1god)
Radno iskustvo: Zvanicno nisam bio zaposlen, nezvanicno radio sam sve i svasta vezano za IT od mreza do web dizaina


U USA imam poslodavca ali nije spreman da se bakce oko papirologije
U CAN porodicne prijatelje, smjestaj i pomoc za pocetak
U AUS porodicne prijatelje, smjestaj i pomoc za pocetak
--------
Da znam za bodovni sistem AUS,CAN ali problem mi predstavlja

- Radno iskustvo
- Nemam ponudu za posao





>>VERBA VOLANT SCRIPTA MANENT<<
 
Odgovor na temu

mrblaf

Član broj: 303389
Poruke: 112
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+47 Profil

icon Re: Emigracija AUS,USA,CAN,NZ,Skandinavija16.09.2012. u 12:06 - pre 140 meseci
Bez radnog iskustva, jedini relativno pravolinijski pristup su postdiplomske studije.

Sa pocetnim kapitalom koji imas mozes da platis skolarinu za magistarske studije na zapadu, pri cemu obicno imas pravo da radis pola radnog vremena i da zaradis neki minimalan novac za izdrzavanje. Nakon zavrsetka magistarskih obicno mozes da ostanes oko godinu dana da radis i da probas u tom periodu da sredis radnu vizu. Gomila nasih ljudi je tako otisla za US, Australiju, Novi Zeland.

Ako ti skola ide od ruke mozes da probas da konkurises za doktorske studije i stipendiju koja pokriva sve troskove ukljucujuci i skolarinu.

 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija AUS,USA,CAN,NZ,Skandinavija17.09.2012. u 09:43 - pre 140 meseci
ako imas poslodavca koji bi te u USA zaposlio i na crno onda bi ti to bila najbolja kombinacija. Znam da si napisao legalno. Ti izvadi turisticku vizu za USA i onda tamo tih 3 meseca trazi ostale kombinacije, sa tim parama koje imas sigurno ces naci nesto. Gradovi gde ima dosta nasih ljudi su ti odlicno resenje (Cikago), tamo je nasa zajednica dosta jaka i drze se zajedno.
 
Odgovor na temu

Skeneropulos
Dragan Markovic
Earth

Član broj: 65414
Poruke: 93
*.goll.dyn.salzburg-online.at.



Profil

icon Re: Emigracija AUS,USA,CAN,NZ,Skandinavija17.09.2012. u 10:27 - pre 140 meseci
Poslodavac je ozbiljan i ne zaposljava ilegalce, bilo kakva radna viza i imam posao zato trazim nacine a to na turisticku to stoji ali to je samo neko privremeno resenje, posle toga samo zenidba moze resiti situaciju :)

Nego sto je mrblaf spomenuo da je moguce otici preko skole i pokusati ostati, to je mozda jedna od najlaksih opcija ali me interesuje

- da li je komplikovana procedura upisa i da li oni uopstepriznaju nase skole
- Sta nakon zavrsteka opet nemam radnog iskustva

Ja sam razmisljao da li da upisem master u Skandinaviji ili da konkurisem za neke skole engleskog jezika u USA,CAN,AU. (vec pricam eng tako da bi to bilo samo formalnost)
U bilo kojoj varijanti bi imao 20 sati sedmicno dozvolu da radim i to sve traje godinu do dvije sta kasnije, vec sam probao da boravim u ovim zemljama i ilegalac nikako nije prijatno biti...
U USA bez problem ilegalci rade ali nije to to.

I kada bi recimo dobio radnu ponudu koliko je tesko srediti papire?

PS: Sve ove zemlje imaju dovoljno posla ali bez papira je nemoguce raditi, bez iskustva nema papira, kako steci iskustvo kad u srbiji nema posla...
Zacarani krug :)
>>VERBA VOLANT SCRIPTA MANENT<<
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Emigracija AUS,USA,CAN,NZ,Skandinavija17.09.2012. u 10:58 - pre 140 meseci
Lepo ti je receno, odes na studije i u toku studija gledas ako moze kakav part-time posao da ima bilo kakve dodirne veze sa strukom, a i ako nema opet je dobro jer mozes steci neke opstije vestine. Zatim neplaceni i ako je moguce placeni internship-ovi, graduate programi, aktivnost u studentskim organizacijama (npr. AIESEC) preko kojih se mogu steci kontakti i uz sve to na paralelnom koloseku gledas da sredjujes papire kako god moze. Mozes da vidis i preko profesora mogu li ti pomoci.
Alternativna opcija takodje pomenuta - PhD uz stipendiju ako te zanima research.
Sto vise odradis tih stvari to je veca verovatnoca da ces dobiti papire i posao u struci na kraju. Ali ti to niko ne moze garantovati niti ti sada reci da li ces i kada uspeti.
Ja bih na tvoju listu u naslovu takodje dodao Singapur kao prilicno dobru opciju.
 
Odgovor na temu

mrblaf

Član broj: 303389
Poruke: 112
81.93.77.*



+47 Profil

icon Re: Emigracija AUS,USA,CAN,NZ,Skandinavija17.09.2012. u 12:11 - pre 140 meseci
Citat:
Skeneropulos:
Poslodavac je ozbiljan i ne zaposljava ilegalce, bilo kakva radna viza i imam posao zato trazim nacine a to na turisticku to stoji ali to je samo neko privremeno resenje, posle toga samo zenidba moze resiti situaciju :)

Nego sto je mrblaf spomenuo da je moguce otici preko skole i pokusati ostati, to je mozda jedna od najlaksih opcija ali me interesuje

- da li je komplikovana procedura upisa i da li oni uopstepriznaju nase skole
- Sta nakon zavrsteka opet nemam radnog iskustva



Upis magistarskih je relativno lak, posebno ako ti placas skolarinu, ono sto je bitno je da dobro odradis testove prije prijema, za US je to GRE ispit (matematika i engleski) i TOEFL (engleski), ako napravis dobar skor na testovima, prijem na neki prosecan univerzitet je zagarantovan. Takodje veoma bitno za US je da nadjes posao na univerzitetu kao asistent, i to mora unapred dosta da se odradi jer se mesta brzo razgrabe, obicno do aprila/maja je gotovo za sljedecu skolsku godinu. To je bitno zato sto tako mozes da dobijes umanjenje skolarine tzv. in-state tuition.Ja sam bio na magistarskim u US 2006-2008, skolarina za strance je bila 8.000 dolara a za rezidente 3.600 dolara po semestru.

Nakon zavrsetka studija imas 12-18 meseci radnu dozvolu da radis za bilo koga, tzv OPT viza, nakon toga moras da imas H1-b radnu vizu. H1-b radna viza je tipa kontigent 50.000 komada godisnje, ko prvi podnese zahtev nakon 1. aprila bude usluzen, medjutim dosta se mijenja situacija sa tom vizom, kada sam ja otisao 2006 nije uopste potrosen kontingent za tu godinu a 2008 je za prve dve sedmice primljeno preko 100.000 zahteva pa je pravljena lutrija i dosta ljludi je izvisilo.

Znaci nista ti nije zagarantovano nakon zavrsetka studija. Ja sam generalno planirao da ostanem, osim H1-b vize imao sam i druge opcije, nudio mi je profesor kod kojeg sam radio da upisem doktorske i ostanem na univerzitetu, ali sam primio odlicnu ponudu za rad u jednoj multinacionalnoj kompaniji ovde i odlucio sam da se vratim, mada bilo je tu i nekih personalnih razloga za takvu odluku.

Sto se tice doktorskih studija, tu treba dobro izvagati, nije ih preterano tesko dobiti i sve ti je placeno i imas stipendiju, ali se 4-5 godina vraski radi i do 80 sati nedeljno, a opet ti nista nije zagarantovano po zavrsetku doktorata, mada npr. u Australiji ti donosi jako veliki broj bodova kod zahteva za imigraciju.

Noskich moze da ti kaze vise za Australiju, on je ostao tamo nakon magistarskih ali je morao dobro da se pomuci oko nalazanja posla i sredjivanja papira.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Emigracija AUS,USA,CAN,NZ,Skandinavija17.09.2012. u 12:40 - pre 140 meseci
U danasnje vreme ne samo imigranti, vec i lokalni diplomci moraju da se pomuce da nadju dobar (u struci, solidno placen i sa mogucnosti napredovanja) posao nakon studija.
Univerziteti upisuju preveliki broj studenata koji je veci od potraznje na trzistu.


 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija AUS,USA,CAN,NZ,Skandinavija

[ Pregleda: 2720 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.