Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ucestalost kradje odredjenog brenda/modela kao faktor odluke

elitemadzone.org :: AutoZone :: Ucestalost kradje odredjenog brenda/modela kao faktor odluke

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9617 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Ucestalost kradje odredjenog brenda/modela kao faktor odluke05.10.2012. u 08:14 - pre 140 meseci
Kakva je vasa politika po pitanju razmisljanja da li se auto mnogo ili malo krade?
Da li ako uzimate jedan od najpopularnijih automobila medju lopovima to menja vase ponasanje?
Da li je neko imao priliku sa punim kasko osiguranjem da mu ukradu auto i kako ste prosli posle?

http://www.best-selling-cars.c...enger-cars-in-germany-in-2010/
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Ucestalost kradje odredjenog brenda/modela kao faktor odluke05.10.2012. u 08:44 - pre 140 meseci
Svako voyilo se moze zastititi od kradje. Potrebno je da to uradi profesionalac elektronicar.
Kasko osiguranje je svakako dobro ali nebih ga vezivao za eventualnu kradju... mozda za ostecenja prilikom koriscenja ili pokusaja kradje...

Sto se tice pitanja "kako su prosli"... sve pise u ugovoru detaljno pa cak i to koliko dobijate ako vam ukradu vozilo.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Ucestalost kradje odredjenog brenda/modela kao faktor odluke05.10.2012. u 08:52 - pre 140 meseci
potencijalna opasnost od krađe mi je bila jedan od glavnih faktora prilikom izbora kola, bez obzira na kasko.
Kasko će ti pokriti određeni procenat štete, ali neće sve i ogromno je cimanje i plus je za rizičniji model kasko mnogo skuplji.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Ucestalost kradje odredjenog brenda/modela kao faktor odluke05.10.2012. u 09:04 - pre 140 meseci
@Nocni
Kako utice takva izmena na garanciju novog automobila?

@Etjen
Ako si gledao cene osiguranja mozes li da das odnos bar priblizno, pretpostavljam da je u pitanju tvoj Swift i nekog popularnog za lopove?


Nije samo pitanje koliko cu para dobiti nazad neko koliko ce da me maltretiraju. Drugaru su ukrali kola u CZ i kaze da mu je strasnije maltretiranje sa papirima i dokazivanjima da nije on kriv sto su mu ukrali kola nego to sto su ih u stvari ukrali.
A i sto Etjen kaze ipak i na godisnjem nivou postoji neka razlika koja na desetogodisnjem nivou (koliko mislim da rabim kola) moze da prevagne u stranu drugog automobila.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Ucestalost kradje odredjenog brenda/modela kao faktor odluke05.10.2012. u 09:18 - pre 140 meseci
O toj "izmeni" ili o tom zahvatu ne zna niko nista osim vlasnika vozila i onog ko je uradio tako da ne utice na garanciju...
Ima par starih tema od prije nekoliko godina kao ova na primjer u kojima se govori o tome... Zastita mora da bude nestandardna i koncipirana za konkretan model vozila...
Ako znas tacno na koji nacin lopov krade odredjeni tip vozila onda ces znati i da ga zastitis.

Recimo konkretno u mom slucaju... od mnogo vozila koja sam na slican nacin zastitio njih 5-6 je imalo pokusaj kradje i to zanimljivo svako u Beogradu... cak i pored toga sto su bili atraktivni za lopove kao audi i sl. ipak nisu odvezeni... Jeste napravljena steta polomljeno po nesto prilikom otvaranja itd ali nisu odvezena auta...
Ako se auto zastiti na adekvatan nacin nema potrebe razmisljati o tome koji je brend i "krade li se ili se ne krade"... Ovi moderni nacini zastite tipa pracenja gps-om i sl. nisu dobri jer ne sprecavaju samo odvozenje a znamo da je ometac gps signala par stotina eura...
Glavna stvar je poznavati alate i sistem rada lopova.


 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Ucestalost kradje odredjenog brenda/modela kao faktor odluke05.10.2012. u 11:58 - pre 140 meseci
Najbolje je imati neku alternativnu zaštitu(sky car svi hvale), gps praćenje za svaki slučaj, garažu sa alarmom i na sve to kasko koji obuhvata krađu.

Meni ukradoše auto koji nije imao nikakvu zaštitu(vodio sam se logikom da se taj auto ne krade) sem kaska i dunav mi je isplatio u roku od 40 dana a što je najbitnije bila je skroz realna cena u tom trenutku, mada kod drugih kuća sam čitao horor iskustva što se tiče procene vrednosti tako da tu treba obratiti pažnju.

Procedura je da odeš u osiguranje sa zapisnikom, predaš oba ključa(ako nemaš oba možeš da se slikaš) i sačekaš 30 dana da ti mup izda potvrdu da auto nije nađen. Nakon toga odneseš to u osiguranje i oni ti brzo pošalju predlog cene koju bi ti isplatili i ti se tu malo buniš i oni malo povećaju i ti prihvatiš i isplate ti u roku od nekoliko dana.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Ucestalost kradje odredjenog brenda/modela kao faktor odluke05.10.2012. u 12:07 - pre 140 meseci
Tema je koliko takve situacije uticu na ODLUKU o nabavci nekog modela/brenda.

Kako se stititi i sa cime i da li je moguca apsolutna zastita, ocito ne bas, posto se i dalje kradu kola, ali lakoca preevazilazenja lopovskih metoda moze malo da ublazi kriterijum o odluci. Ovo napominjem jer je osnovna sustina teme ODLUKA, a ne metode odbrane i zastite, da bi sada sledecih 100 postova bilo samo o kojekakvim zackoljicama u bezbednosnim sistemima.

Poz
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Ucestalost kradje odredjenog brenda/modela kao faktor odluke05.10.2012. u 12:36 - pre 140 meseci
Citat:
Kakva je vasa politika po pitanju razmisljanja da li se auto mnogo ili malo krade?
Da li ako uzimate jedan od najpopularnijih automobila medju lopovima to menja vase ponasanje?


Svakako se mora razmišljati o tome, ako ništa drugo onda barem po tome što je kasko recimo skoro 4x skuplje za audi q5 nego za volvo xc60 iako im je ista nabavna cena. Zavisi i o kojim se automobilima priča ali neki skuplji auto koji je popularan kod lopova nikad ne bih uzeo a da nemam garažu+kasko+zaštitu, dok bih nekog japanca držao opušteno ispred zgrade ali bih takođe uplatio kasko jer obično bude jeftin a nikad se ne zna šta može da te snađe.
 
Odgovor na temu

pmv
Predrag Trajkovic
pmv trajkovic
Beograd

Član broj: 307472
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.registracijavozila-pm..


Profil

icon Re: Ucestalost kradje odredjenog brenda/modela kao faktor odluke05.10.2012. u 13:15 - pre 140 meseci
Garaza i kasko nazalost. Tako su dobro organizovani da je to postalo normalno. Uzas.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Ucestalost kradje odredjenog brenda/modela kao faktor odluke05.10.2012. u 14:28 - pre 140 meseci
@Nocni
Hvala na linku do predjasnje teme!

Realno gledajuci ovo znaci da sa listom prihvatljivih automobila treba da se ode u osiguravajuce drustvo i dobiju liste za svaki koliko kosta kasko. Garazu imam i u zgradi i na poslu tako da bi veci deo dana bio na "bezbednom".
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Ucestalost kradje odredjenog brenda/modela kao faktor odluke05.10.2012. u 18:29 - pre 140 meseci
One garaze ispred zgrada su mi strava. Mozda ja gresim ali cini mi se da je u garazi mnogo lakse ukrasti automobil nego na otvorenom. Na otvorenom moras biti brz, uvek neko moze da naidje i da te vidi. Ovako, garaza je obicno zasticena katancem ili u boljem slucaju bravicom al sve je to smesno u rekao bih preko 90% slucajeva. Lepo obije garazu, udje unutra i vise ga niko nece dirati do jutra. Mogu ljudi cak i da prolaze citave noci kraj garaze, niko nece nista posumnjati i ovaj moze na tenane da smislja sta ce i kako ce :)

 
Odgovor na temu

BB308
Prof.
Frrr.

Član broj: 257537
Poruke: 210
*.hfc.dyn.abo.bbox.fr.



+31 Profil

icon Re: Ucestalost kradje odredjenog brenda/modela kao faktor odluke05.10.2012. u 19:10 - pre 140 meseci
Ako vam se namerace na auto on ode dzaba vam sve te zastite.Ima da ga nateraju na slep, ili pauk i ode.Blokade motor, menjac, Gprs... ja sam sve to imao i opet ga oterali...sreca pa covek ima osiguranje ali izgubljeno vreme, nerviranje, zivci...pa to ne moze niko da plati.poz
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Ucestalost kradje odredjenog brenda/modela kao faktor odluke05.10.2012. u 19:11 - pre 140 meseci
Silent alarm na garazi.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Ucestalost kradje odredjenog brenda/modela kao faktor odluke05.10.2012. u 19:50 - pre 140 meseci
Citat:
BB308:
Ako vam se namerace na auto on ode dzaba vam sve te zastite.


Klasicna kafanska floskula koja poreklo vuce iz vremena kada se jos mogao napraviti nekakav dil sa zeemom iz osiguravajuceg drustva i jos ponekim insajderom iz MUPa.


Ono sto je rekao Nocni je tacno.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Ucestalost kradje odredjenog brenda/modela kao faktor odluke05.10.2012. u 22:09 - pre 140 meseci
Citat:
Branko Santo:
@Nocni
Kako utice takva izmena na garanciju novog automobila?

@Etjen
Ako si gledao cene osiguranja mozes li da das odnos bar priblizno, pretpostavljam da je u pitanju tvoj Swift i nekog popularnog za lopove?




Swift i Mitsubishi Colt
Kasko za Swifta 290 Eura prva godina
Kasko za Colta 380 Eura prva godina

Nabavna cena - skoro ista. Colt malko skuplji.


Drugar uzeo Kia Sportage, platio oko 21-22000 Eura, kasko je platio blizu 1000 Eura u istoj kući sa istim uslovima kao i ja.
Dakle, moj auto je otprilike duplo jeftiniji a kasko mi je troduplo jeftiniji jer je za njegovu Kiju rizik od krađe veći.


Neke Nemce, iskreno, nisam ni gledao, baš iz razloga potencijalne krađe (pored i drugih razloga naravno)

Inače, ne znam zašto je za Colta toliko skuplje, ni on nije neka meta lopovima koliko mi se čini...


Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Ucestalost kradje odredjenog brenda/modela kao faktor odluke05.10.2012. u 23:04 - pre 140 meseci
To je zato sto osiguravajuce kuce u visinu premije, pored kradje moraju da uracunaju i samokradju.

Mnogi auti sa ovih lista uopste ne mogu da se ukradu na normalan, klasican nacin cak i ako ne poseduju nikakvu dodatnu zastitu.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Ucestalost kradje odredjenog brenda/modela kao faktor odluke06.10.2012. u 00:14 - pre 140 meseci
Mercedes?
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Ucestalost kradje odredjenog brenda/modela kao faktor odluke06.10.2012. u 00:30 - pre 140 meseci
Da, izmedju ostalog.

Bas bi me zanimalo kako su to recimo Forda ukrali. Ili mozda Citroena? Pa Citroena ne mogu ni sa originalnim kljucem u servisu da upale

Mada se u ovim tabelama ne navodi o kojim je modelima i o kojoj generaciji je rec.

Pojedini tipovi se jako lako mogu odvesti, a za pojedine nisu dovoljni ni naucnici.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Ucestalost kradje odredjenog brenda/modela kao faktor odluke06.10.2012. u 00:37 - pre 140 meseci
Ja lično znam za slučaj krađe ML-a. Udaren odpozadi na semaforu i kad je izašao da pogleda neko mu utrčao u auto i to je to.

Al prosto mi je neverovatna ta priča da samo mercedes od sve tri marke zna da napravi zaštitu kako treba.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Ucestalost kradje odredjenog brenda/modela kao faktor odluke06.10.2012. u 07:14 - pre 140 meseci
I meni je poznat slucaj MLa, ali mi je poznato i to da je nakon takvih "kradja" ovom dilberu iz Backog Petrovca oduzeta licenca.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Ucestalost kradje odredjenog brenda/modela kao faktor odluke

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9617 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.