Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Veca rezolucija od maksimalno dozvoljene

[es] :: Windows desktop :: Veca rezolucija od maksimalno dozvoljene

[ Pregleda: 1674 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jevtabo
Boxy Boy

Član broj: 35097
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Veca rezolucija od maksimalno dozvoljene16.11.2012. u 07:27 - pre 139 meseci
Postoji li neki nacin da pokrenem aplikacuju u rezoluciji 1600*1200 na kombinaciji ekrana i graficke karte koji maksimalno podrzavaju 1366*768?
Treba mi neki kao simulator koji ce pokrenuti samo tu jednu aplikaciju u toj vecoj rezoluciji.

Racunar je eMachines E640G, monitor 15.6'', a graficka ATI Mobility Radeon HD5470.

Hvala unapred.
Pozz
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Veca rezolucija od maksimalno dozvoljene16.11.2012. u 08:29 - pre 139 meseci
Ne bih se ja igrao sa time. A mislim da može preko atijevih drajvera, samo, nemoj da me držiš za reč. Koliko sam ja upućen, monitor, to jest sama površina ili displej kod takvih modela (imam i ja jedan eMachines sa istom native rezolucijom).. 'fizički nije sposoban' da iscrta toliko pixela po inču.. koliko tebi treba.. Probaj da na jednokrilni šifonjer zašrafiš još jedno krilo i da uspešno otvaraš/zatvaraš taj šifonjer posle.. postoji verovatnoća da ćeš da uspeš. Isto tako i sa rezolucijom. A ako i budeš naterao 1600*1200 na tom notebook-u, očekuj sve samo ne bez nesnosnog treperenja slike te nemogućnosti čitanja bilo čega na ekranu.

Najbolje rešenje jeste - kupiti dodatni monitor i kopčati na notebook po potrebi.
about:networking
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Veca rezolucija od maksimalno dozvoljene16.11.2012. u 12:25 - pre 139 meseci
obriši drajver za ekran, pa kad se učita generički biće dostupne sve rezolucije... ili je negde možda postojala opcija "show modes this monitor doesn't support" mada je velika verovatnoća da će grafička izbaciti tu rezoluciju, ali ekran neće moći da je prikaže... u najboljem slučaju, moraćeš da skroluješ tako što "guraš ivicu" vidljivog dela
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

jevtabo
Boxy Boy

Član broj: 35097
Poruke: 31
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Veca rezolucija od maksimalno dozvoljene16.11.2012. u 13:57 - pre 139 meseci
Hvala Vam na odgovorima.

Pokusacu sa deinstaliranjem drajvera, to mi je i bila ideja, samo je to bas dosta posla, a vec na samom pocetku sam skeptik da li ce to uspeti.

Mislio sam da postoji neki simulator, danas garant ima nesto za nove igrice, neki simulator za igranje na razlicitim rezolucijama?

Ja se secam da kada sam instalirao windows xp nekada davno da si u njemu mogao da biras sve moguce rezolucije, i da je ekran mogao da podrzi koju god si hteo, samo naravno sa razlicitim kvalitetom slike, a ova sedmica ti sve sakrije, nista ne dopusta :)


 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Veca rezolucija od maksimalno dozvoljene16.11.2012. u 17:34 - pre 139 meseci
xp ti je pokazivao sve rezolucije jer nisi imao drajver za ekran...
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Veca rezolucija od maksimalno dozvoljene

[ Pregleda: 1674 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.