Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Monitor TFT LG W2243-PF

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Monitor TFT LG W2243-PF

[ Pregleda: 3315 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

arpixone

Član broj: 165827
Poruke: 148
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Monitor TFT LG W2243-PF06.12.2012. u 12:31 - pre 137 meseci
Pozdrav svima!

Danas mi sstigao ovaj tft monitaor.

Naime imam problem da otvorim monitor, a srafove ne vidim nigde. (prveravao sam ispod nalepnica i sve te cake) al ja od srafova nista ne mogu da nadjem.

Bojim se da je prednja maska samo zakacena za zadnji deo.... A bojim se i da sa silom (srafcigerom da ih razdvajam)

jel neko pokusavao otvoriti ovaj monitor, jel mozda postoji neka caka sa ovim a da se ne koristi sila?

Unapred zahvalan!


Pozzz
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Monitor TFT LG W2243-PF06.12.2012. u 12:48 - pre 137 meseci
Svi se oni otvaraju na isti nacin sistemom tzv. zabica. Prava je umetnost otvoriti ga, a da pritom nema tragova otvaranja, ali se ipak moze sa adekvatnim plasticnim polugama...

Evo ovako; Najbolje je poceti sa donje strane - cosak. Ubode se srafciger - poveci pljosnati (lagano i ne preduboko (oceni sam koliko je dovoljno), da se ne ostete unutrasnje komponente) Kada je srafciger usao, onda uz pomoc prstiju i poluge srafcigera upreti (zarotirati ga) do te mere dok se ne zacuje snazan `tak` i na taj nacin se oslobodila jedna zabica od 3-4 koliko se nalaze na svakoj strani (u zavisnosti od velicine monitora). Kada se odvojila jedna zabica, onda polako dalje na 5-6 cm se nalazi druhga i isto tako prstom drzati razdvojeno da se ne sklopi ponovo i strafcigerom/polugom upreti da cakne i druga i tako redom. Posle ide sve lakse...Nije niti malo lako, ali ako se ima malo iskustva, onda ide.

Nemoj da te plasi, ali stvarno treba jaka poluga da se oslobodi zabica i upri, ali samo pazi da nije usao preduboko i neces nista ostetiti unutra. Sklapanje je vec laganica:)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

BLEND

Član broj: 86266
Poruke: 1349
*.dynamic.se.alltele.net.



+20 Profil

icon Re: Monitor TFT LG W2243-PF06.12.2012. u 12:56 - pre 137 meseci
Ovako
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

arpixone

Član broj: 165827
Poruke: 148
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Monitor TFT LG W2243-PF11.12.2012. u 10:50 - pre 137 meseci
Hvala na odgovorima!

Naime, imam interesantan problem sa ovim doticnim monitorom!

Problem je sa pozadinskim osvetljenjem! Kada se ukljuci , da sliku 1sec i nestane slika. Kad primaknem baterijsku lampu vimim da monitor daje sliku.
Promenio sam sve elektrolite na stambanoj poloci.

Naime sa stampane ploce idu 4 uticnice za pozadinsok osvetljenje. 2 para. I jedan par sam slucajno prilikom testiranja obrnuto prikacio i monitor je proradilo...
Ali ako te kablove zakacim kako je bilo originalno onda imam isti problem. Al mislim da time nije resen problem kada se obrnu kablovi.


Merenjem komponenata na ploci sve mi se cini da je ok.

Da i mozda neko imao slican problem pa da mi da cisto neki savet? Ili uput...

Unapred zahvalan!

 
Odgovor na temu

arpixone

Član broj: 165827
Poruke: 148
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Monitor TFT LG W2243-PF12.12.2012. u 09:37 - pre 137 meseci
... pfff naravno da nisam uspeo da nadjem problem u elektronskim komponentama kad je jedna od cevi za pozadinsko osvetljenje prestalo da radi...

bas ono najgore cega sam se plasio ... to da se kupi original skuplje od monitora skoro... tako da cu morat da smislim neko alternativno resenje...

pozz svima!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Monitor TFT LG W2243-PF12.12.2012. u 15:32 - pre 137 meseci
Ma jok bre! Te CCFL cevke su bagatela, imas ih za oko 700-800 din. Mozes i da je potrazis u nekom od servisa, jer ih imaju na bacanje ili da kupis neki sa polomljenim panelom za 1000-1500din i promenis sve cetri.

Ja sam skoro svom Samsungu menjao sve cetri lampe, krparim ga vec par godina, nema sta mu sve nisam menjao i sada radi bolje nego kad je bio nov sa nekim lampama iz Philipsa. Svetlo je odlicno, kao LED...Izgleda da se sve potrefilo, od zasicenosti boja, kontrasta, pa do ovih lampi koje daju odlicno jako belo svetlo.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

utrzend
Kikinda

Član broj: 108788
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Monitor TFT LG W2243-PF12.01.2013. u 17:25 - pre 136 meseci
LG2243S problem sa neujednačenim svetlom. Lampe su u redu čak dislel prikazuje signal sa kompa. Kondezatori, ništa što bi ukazivalo na problem mada štampana ploča ima tragova da su neke od komponenti vukle jaču struju. U predelu visokonaponskog modula bilo hladnog lema i razorenog od varničenja!?...prelemio i opet ista priča. Šta bih trebao još da pogledam ima li neko ideju?
dadi
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Monitor TFT LG W2243-PF12.01.2013. u 19:01 - pre 136 meseci
Kako neujednaceno? Ako mislis da na jednoj strani (recimo gornjoj) slabije sija, onda prvo treba prekontrolisati CCFL lampe, tako sto ces im zameniti mesta (gornje spoji na konektore za donje) i vidi da li ce se i problem sa svetlom pomeriti sa gornje na donju stranu. Ako ostaje na istoj strani, problem treba traziti u lampama za gornji deo, a ako ne problem pojavio u donjem delu, problem je u invertoru i njega malo bolje `pretresti`.

Pozz!
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

utrzend
Kikinda

Član broj: 108788
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Monitor TFT LG W2243-PF21.01.2013. u 14:58 - pre 136 meseci
Pozdrav društvo,
Evo mene sa konačnim rešenjem nije idealno ali sam ipak nešto konkretno uradio. Definitivno mi je elektronika ispravna, invertor je integrisan kod ovih modela na jednoj ploči, otklonio sam taj potencionalni problem tako što sam uzeo elektroniku od jednog drugog modela. Do duše ne istoog ali je poslužila za dijagnostiku. Lampama sam zamenio mesta ali je problem i dalje ostao, svetlija slika na nekim delovima monitora i blaga oscilacija po vertikali kao kod CRT monitora kada se snimaju kamerom. No preostalo mi da experimentišem svestan da je displej oslabio. U gornjoj zoni gde se kači invertorski kabal pronašao sam nali potenciomer kojega sam okretao dok nisam postigao približno ujednačenje svetla. Da li sam izmenio stuje i napn samog displeja i koliko će to uticati na njegov vek trajanja ostaje da se vidi ali je problem rešen. Zahvaljujem na kolaboraciji i dobroj volji.

dadi
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Monitor TFT LG W2243-PF

[ Pregleda: 3315 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.