Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Radar i prekoracenje brzine

elitemadzone.org :: AutoZone :: Radar i prekoracenje brzine

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 71348 | Odgovora: 218 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Radar i prekoracenje brzine25.06.2013. u 10:44 - pre 130 meseci
Postoje sistemi koji mere prosecnu brzinu izmedju dve tacke.

Citat:
SPECS cameras operate as sets of two or more cameras installed along a fixed route that can be from 200 metres (660 feet) to 10 kilometres (6.2 mi) in length.[3] They work by using an automatic number plate recognition (ANPR) system to record a vehicle's front number plate at each fixed camera site. As the distance is known between these sites, the average speed can be calculated by dividing this by the time taken to travel between two points.[4] The cameras use infrared photography, allowing them to operate both day and night.



[url=http://en.wikipedia.org/wiki/SPECS_(speed_camera)][/url]

Italija ima nesto slicno i zove se Tutor Safety System

Ovde je glavno gde se postavljaju kamere, odnosno na kojoj udaljenosti. Vidi se da su to kratke i relativno kratke relacije i iako nisam nasao u ovim dokumentima, pretpostavljam da se postavljaju tako da izmedju dve tacke ne postoji izlaz, parking ili slicno. Graditi sistem tako da izmedju dve tacke bude 50 Km(2 naplatne rampe) je budalastina





[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 25.06.2013. u 12:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Radar i prekoracenje brzine25.06.2013. u 11:58 - pre 130 meseci
Najcesce se koriste na deonicama auto puta na kojima se izvode radovi u duzini od nekoliko Km, i tamo je brzina obicno ogranicena na 60-80 Km/h. Mada je i to izuzetna brzina za evropske auto puteve kada pocne sezona godisnjih odmora i kamp prikolice okupiraju autoputeve ... Onda se u kombinaciji sa radovina na svakih par Km moze smatrati uspesnim ako prosek predje 40 Km/h :)
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Radar i prekoracenje brzine25.06.2013. u 16:52 - pre 130 meseci
Evo danas po kisi,opasan deo grada koji ne prasta.Ali stvarno ligh show.Trebali bi staviti ipak neko upozorenje bez obzira na podrazumevan propis.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+288 Profil

icon Re: Radar i prekoracenje brzine25.06.2013. u 17:15 - pre 130 meseci
Sad policajce mrzi da zaustavljaju,
drugar je vozio 73 km/h umesto dozvoljenih 50 na Sentandrejskom putu u Novom Sadu i nisu ga zaustavili da pisu prijavu vec su slike stigle na kucnu adresu.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Radar i prekoracenje brzine25.06.2013. u 18:09 - pre 130 meseci
Ne mrzi policiju da zaustavlja.

Nacin kontrole i merenja prekoracenja brzine trebaju biti uskladjene sa Direktivom EU.

Uskoro ce prestati zaustavljanja i vozila sa stranim tablicama, a kazne ce pristizati na kucnu adresu vlasnika registrovanog vozila bez obzira u kojoj drzavi je prebivaliste vlasnika.
 
Odgovor na temu

eluv

Član broj: 44897
Poruke: 80
*.teol.net.



Profil

icon Re: Radar i prekoracenje brzine25.06.2013. u 18:11 - pre 130 meseci
Citat:
Zarko Silic: Softverom je sve moguce, ali koriscenje svega toga na sudu kao dokaz je problematicno.

Nigde u svetu se ne kaznjava po obrascu put u jedinici vremena na rastojanjima od 200 km.



Zavis, ima i tamo raznih "Kurira"


Zarko, evo da ti kazem da ima negdje u "svetu" ... Autoput Sarajevo - Zenica , skeniraju tablice na ulazu i izlazu zajedno sa preciznim vremenom ulaska i izlaska, racunaju prosjecnu brzinu i minimalno vrijeme prolaska i ako odskaces previse od zadate, 'ladno te cekaju na rampi. U svako doba dana i noci vidite drotove sa laptopima i tabletima na rampama, u petak su ispred mene skinuli lika u Passatu. Mislim da pisu kaznu na licu mjesta jer inace zasto bi zaustavljali kad mogu vlasniku da po tablicama posalju cestitku.

Vidjao sam ih samo na ulazu u Josanici i izlazu poslije Kaknja ali nisam ni isao na ostale izlaze, mada ne vjerujem da stoje na bas svakom.

Da bi nebuloza bila veca, na sred auto puta, bez ikakvog vidljivog razloga imas smanjenje na 110 km/h i kamere sa obe strane, valjda da popunjavaju budzet.

E sad, ovo je Bosna pa nije nista cudno, ali prosle god dok sam bio u USA, kolege iz centra za obuku su me upozorile na lokalni county highway i poprecne bijele crte na njemu sa istim posljedicama, mjerenje vremena prolaska, samo sto su ovdje bile 2 spregnute kamere i lokalni sheriff uvijek raspolozen za zezanje "desperadosa" iz Evrope koji iznajme Mustanga i ne mogu da se suzdrze Radi se o drzavi Wisconsin, Milwaukee-Waukesha-Racine county.



Pozdrav

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Radar i prekoracenje brzine25.06.2013. u 18:31 - pre 130 meseci
Mozda u Bosni jos uvek vlada Zakon jaceg obirom da su poznati slucajevi da postoje pokusaji da se naplati kazna i od onih koji voze dozvoljenom brzinom a sve to snimaju GPS kamerom

Problem je u tome sto, ako stvar dodje do suda, ni jedan od vestaka ne moze vestaciti da je metoda merenja prema vremenima na naplatnim stanicama i na velikim rastojanjima, pouzdana.

Ovo za vezane kamere na relativno malim relacijama postoji na mnogim mestima i u EU.
 
Odgovor na temu

eluv

Član broj: 44897
Poruke: 80
*.teol.net.



Profil

icon Re: Radar i prekoracenje brzine25.06.2013. u 19:01 - pre 130 meseci
Zato i cekaju na rampi, inace bi vrece cestitki isle postom nakon suda. Ocigledno 'vataju na galamu i pilicare jer ne mogu u normalnu sudsku proceduru kao sa stacionarnim kamerama.

A nije mi se jednom desilo dok su koristili stare doplere, da me zaustave sa nekim nebulozama o brzini, a meni detektor ( koji doplere pogotovo one stare koje su stavljali na haubu detektuje na par kilometara ) ne pisti jer je nisu ni mjerili.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Radar i prekoracenje brzine05.07.2013. u 17:47 - pre 130 meseci
Pa dobro, imao sam i ja slucaj da na malom seoskom putu gde nema zive duse se odvojim tockovima od asfalta kolko sam brzo isao, pa iznenadim patrolu koja je sedela u grmu na haubi pezoa sa skrstenim rukama, pa mi kazu da sam prekoracio brzinu i traze pare, a ja ih pitam da mi pokazu brzinu na radaru :)

Elem, Zarko, lepo je to sto kazes, ali ovo je Srbija. Ovde je rec policajca ili softvera prakticno neoborivo na sudu. Ja sam dolazio sa cak 3 svedoka, pa je rec policajca bila jaca. Uopste ne sumnjam da kad budem isao na letovanje u GR u avgustu, i ako budem imao prosecnu brzinu vecu od 120, da ce me sacekati pandur na rampi sa kaznom koju necu moci da izbegnem.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Radar i prekoracenje brzine05.07.2013. u 18:48 - pre 130 meseci
Citat:
Zarko Silic:Problem je u tome sto, ako stvar dodje do suda, ni jedan od vestaka ne moze vestaciti da je metoda merenja prema vremenima na naplatnim stanicama i na velikim rastojanjima, pouzdana.


Jel bi mogao ovo malo da elaboriras?

Zasto to pitam? Da bi se izmerila prosecna brzina neophodne su dve promenljive:

- predjeni put
- vreme

Sto se jedinice za duzinu tice ona je jasno definisana i vrlo precizna i apsolutno nije nikakva nauka izmeriti duzinu puta od tacke A do tacke B. Konkretno ako uzmemo primer potez Trupale <-> Bubanj Potok tu je rastojanje 210km za koje mozemo pretpostaviti da je veoma precizno izmereno (jel mozemo?).

Sa druge strane vreme se danas meri vrlo precizno. Pre par stotina godina se merilo uz pomoc Sunca i to je bilo prilicno neprecizno ali danas postoje atomski casovnici koji daju tacno vreme u milionitim delovima sekunde.

E sad... ako smo se slozili da se sa velikom preciznoscu moze izmeriti put i vreme u cemu je onda problem ako se kaze da je neko od Trupala do Bubanj Potoka stigao za sat i po kazemo da mu je prosecna brzina bila 140Km/h? Ok, mozda je on u nekom momentu vozio i 250 i 30... ili je mozda stao negde usput... ali cinjenica je da je morao da prekoraci dozvoljenu brzinu ako je stigao za manje od 1 sat i 45 minuta. Cenim da je to jasno samo po sebi i ne znam zasto bi neki vestak to morao da objasnjava? Valjda su svi ucili fiziku u osnovnoj skoli...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Radar i prekoracenje brzine19.07.2013. u 19:32 - pre 130 meseci
Kamere za prekoracenje brzine.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Radar i prekoracenje brzine19.07.2013. u 19:36 - pre 130 meseci
Mene su ukebali panduri sa onim radarskim pistoljem u DE pre par dana... ono vidis ih jednom godisnje #@(*&@# ogranicenje 80, ja isao 144 :) Na svu srecu, pa su u DE relativno niske kazne za takvo prekoracenje.

Cekam da mi stigne pismo gde mi traze da im pozajmim dozvolu na mesec dana - pa cu bas da vidim kako ide sistem sa tim radarskim pistoljima, tj. da li imaju foto dokaz ili ne... posto je ovde obicno neophodan foto dokaz (slika tablice + vozaca), pa mi nije bas najjasnije kako to sljaka sa tim malim sranjima od radara.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Radar i prekoracenje brzine19.07.2013. u 19:45 - pre 130 meseci
Cekaj,,drugar kada se vozio u autu kada je bio u poseti Stuttgart-u,stigla kazna od 20€ za neku bedu od 8km/h prekoracenja.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Radar i prekoracenje brzine19.07.2013. u 20:01 - pre 130 meseci
DE kazne su 3.14zdin dim za sve okolne zemlje. To sto platis 20 EUR u DE ti je 80+ EUR u Svajcarskoj, recimo.

Evo za ovo moje prekoracenje - 60 km/h, kazna je 240 EUR + 1 mesec zabrane. U Svajcarskoj bi me verovatno poslali u tvorza i kazna sigurno ne bi bila ispod 500 EUR :)

Pandur mi je jos rekao da normalno mozes da se dogovoris sa gradom kada da ti uzmu dozvolu, recimo kad ides na odmor. Ne znam, meni to ne zvuci preterano strogo.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Radar i prekoracenje brzine19.07.2013. u 20:15 - pre 130 meseci
Zato sto su Nemci automobilska nacija ... i kao proizvodjaci i kao krajnji korisnici ... U Becu su recimo toliko zakomplikovali sistem parkiranja i uopste su otezali kretanje automobilima, a ako ti pauk odvuce auto platices dosta vise od ovoga sto je Dimkovic platio... Holandjani su jos gori, a Danci su najgori u EU po tom pitanju ... Njima je jedino ostalo da streljaju nekoga ako ga vide da vozi auto...
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: Radar i prekoracenje brzine09.09.2013. u 09:22 - pre 128 meseci
Citat:
tdusko: Italija ima nesto slicno i zove se Tutor Safety System

Ovde je glavno gde se postavljaju kamere, odnosno na kojoj udaljenosti. Vidi se da su to kratke i relativno kratke relacije i iako nisam nasao u ovim dokumentima, pretpostavljam da se postavljaju tako da izmedju dve tacke ne postoji izlaz, parking ili slicno. Graditi sistem tako da izmedju dve tacke bude 50 Km(2 naplatne rampe) je budalastina
Evo bas sam za vikend vozio autoputem koji je gotovo ceo pokriven ovim sistemom. Ne znam tacno koja je oznaka, ali kada se udje u ITA od Villach-a ka Veneciji. Uglavnom, moja navigacija TomTom uredno poznaje lokacije tih kamera i meri prosecnu brzinu izmedju njih. Moram da priznam da u prvi mah nisam ukapirao o cemu se radi jer zvuk upozorenja na kameru je drugaciji od standardnog na koji sam navikao. Tek kada sam video da tamo gde pokazuje trenutnu brzinu sada pokazuje manje nego sto sam isao + stoji neka crta iznad brojeva, setio sam se ovog sistema i bilo je jasno o cemu se radi. Nakon odredjenog vremena kada prodjem kroz 2. punkt ona se opet oglasi i nastavi da pokazuje trenutnu brzinu. Ja ni jednom nisam bio ni blizu prosecne brzine od 130 Km/h izmedju punktova jer je saobracaj bio dosta gust, ali mora se priznati da im je sistem bas zaguljen :)
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Radar i prekoracenje brzine09.09.2013. u 09:55 - pre 128 meseci
^ http://autostrade.it/en/
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Radar i prekoracenje brzine09.09.2013. u 11:38 - pre 128 meseci
Kad smo vec kod radara, da znate da su se pojavili civilni Puntici koji stoje pored puta, a u njima kamera i cika policajac. Znaci, cim vidite da punto koji stoji pored puta, obratite paznju.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
195.245.92.*



+583 Profil

icon Re: Radar i prekoracenje brzine09.09.2013. u 11:44 - pre 128 meseci
Sto kaze, @botr, kada smo vec kod radara, kako to da u Madjarskoj ako patrola u obelezenim kolima meri brzinu pored puta, mora imati obavezno ukljucenu rotaciju ? Pa se lako mogu uociti sa par km, zavisi od krivina na putu.
 
Odgovor na temu

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Radar i prekoracenje brzine09.09.2013. u 12:21 - pre 128 meseci
Najbolja preventiva, bar meni, neka od navigacija koja vas upozorava na brzinu i kamere. Evo, nisam ni sanjao da u Goraždu može biti prekršajna kamera:





http://automoto.ba/stranica/ve...rat-u-slu-bi-policije_641.html
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Radar i prekoracenje brzine

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 71348 | Odgovora: 218 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.