Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa registracijom uvezenog vozila iz Slovenije.

elitemadzone.org :: AutoZone :: Problem sa registracijom uvezenog vozila iz Slovenije.

[ Pregleda: 3220 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Problem sa registracijom uvezenog vozila iz Slovenije.08.01.2013. u 22:33 - pre 137 meseci
Prije par dana sam kupio auto od jednog lika koji uvozi auta, napravio sam kupo-prodajni ugovor sa njim i dao mu pare.
Auto u Sloveniji je uredno odjavljeno i saobracajna se vodi na nekoj zeni(Posjedujem taj papir, ovjeren). Na drugom papiru, kupo-prodajnom ugovoru, tj. od koga je ovaj lik auto kupio, ne pise isto ime od ove zene. Prezim je isto ali ime je drugacije, u stvari ne znam na slovenackom "GORČIN" da li je ime ili prezime?


Prodavac sto je meni prodao je uredno izvadio probne table u Sloveniji i prevezao auto, posjedujem sve papire od carine, uplatnice i ostalo.

Dobio sam podatak da je zena u sloveniji promjenila ime. I da je to razlog sto na kupo-prodajnom ugovoru ne pise isto.
Da li je on mogao dobiti probne col table a da je neka prevara u pitanju, da li bi mogao proci granicu, platiti carinu i ostalo????
Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Re: Problem sa registracijom uvezenog vozila iz Slovenije.08.01.2013. u 22:53 - pre 137 meseci
Upravo sam na jednom sajtu nasao ovo

" Kada se kupi automobil u inostranstvu, najvažnije je pribaviti izlaznu deklaraciju jer se može desiti da vlasnik auta mesec dana nakon što ga proda ode u policiju i prijavi krađu. Ovim dokumentom se takođe potvrđuje da je vozilo izvezeno iz zemlje i da nije više u vlasništvu bilo koga u zemlji u kojoj je kupljeno. Preporučuje se da pre kupovine auta odjavite tablice koje on ima. Kod odjavljivanja tablica dobijate takozvani „brif“ i zelenu kartu - kažu na portalu „Moj auto“. "


Ja ovaj dokument imam i ne znam sta me ova radnica u MUP-u zeza. Da nesto nije u redu sa autom ne bi imao ovaj karton.

STA VI MISLITE????



Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

aleksandarzz
Aleksandar Živković
Šped plus
Veliko Gradište

Član broj: 257099
Poruke: 159
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Problem sa registracijom uvezenog vozila iz Slovenije.09.01.2013. u 06:55 - pre 137 meseci
Šta tačno imaš od papira?
Po mome, trebalo bi da imaš originalnu saob. dozvolu od col tablica, na ime ovog lika koji ti je auto prodao, fotokopiju (verovatno overenu) saobraćajne dozvole na ime te žene i kupoprodajni ugovor, overen u Sloveniji, izmedju te žene i ovog lika što ti je auto prodao. Ostali dokumenti su zasad manje bitni.
Ako je tako kako sam napisao, koja se imena ne slažu? Ako nije, šta se od dokumenata razlikuje?

PS
Ako nije tajna, koji je auto u pitanju? Ja sam skoro carinio nešto iz Slovenije i imao neku zavrzlamu oko imena prodavca, ali sad ne mogu da se setim šta beše. Valjda nije isti auto u pitanju.

PPS
Ovo citirano sa "Moj auto" je glupost. Dokaz da auto nije ukraden je kupoprodajni ugovor, a ne izvozna deklaracija.
 
Odgovor na temu

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Re: Problem sa registracijom uvezenog vozila iz Slovenije.09.01.2013. u 11:09 - pre 137 meseci
U pitanju je Renault CLIO,
Imam ovjerenu fotokopiju saobracajne i da je auto uredno odjavljeno. Problem se nalazi na kupoprodajnom ugovori izmjedju prodavca iz Slovenije i ovog covjeka od koga sam ja kupio auto. Na kupoprodajnom ugovoru ne pise isto ime ime kao na saobracajnoj.

Usjeli smo da stupimo u kontakt sa nekim iz slovenije i kazu da je zena promjenila ime ili se udala pa je doslo do promjene prezimena, ne znam tacno.
Ja cu sutra da dobijem taj papir o promjeni imena ili prezimena preko fax-a ali ne vjerujem da ce mi ovi iz MUP-a da prihvate to posto nije original dokument.


E sad mene interesuje da li je ovaj covjek mogao dobiti col table i carniti auto, dobiti zeleni karton, brif, imaju svi racuni, uplatnice itd... Da li bi mogao ovo sve uraditi a da nesto nije u redu sa papirima???
Kako je on dobio col table a ne pise mu isto ime prodavca auta na kupoprodajnom ugovoru.
Da li su ovi u Sloveniji MUP-u mozda provjerili da li je zena promjenila ime ili prezime pa mu onda izdali probne table i ovaj karton????
Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

aleksandarzz
Aleksandar Živković
Šped plus
Veliko Gradište

Član broj: 257099
Poruke: 159
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Problem sa registracijom uvezenog vozila iz Slovenije.09.01.2013. u 17:32 - pre 137 meseci
Postoje tri mogućnosti.
1. Žena je stvarno promenila prezime pa joj je u ugovoru različito. Lako je moguće da je prilikom vadjenja col tablica policija to proverila i izdala ih bez problema.
2. Auto je odjavljen u Sloveniji i ovde je donešen na kamionu, pa col tablice i nisu vadjene.
U oba ova slučaja naša policija može da prihvati dokaz o tome da je vlasnica menjala prezime. Kakav će ti dokaz tražiti nemam pojma, to zavisi od "tete sa šaltera". Možda prodješ i sa tim fax-om, a možda ti traže i nešto dodatno.
3. Lik koji ti je prodao auto je sam napravio i "overio" ugovor, ali je pogrešio prezime, pa te sad zavlači. Ovo je najlošija varijanta po tebe i ako se pokaže kao tačna, najbolje je da ga pritisneš da ti sredi problem ili da ti vrati pare.

Što se carine tiče, nije nimalo nemoguće da takav ugovor prodje a da to ne primete ni špediter ni carinik. Bude gužva, zazvoni telefon dok to pregledaš... Ima mali milion opravdanja.

PS
Nije carinjen kod mene, a nije ni bio takav slučaj.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Problem sa registracijom uvezenog vozila iz Slovenije.

[ Pregleda: 3220 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.