Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1320526 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.mediaworksit.net.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji30.05.2017. u 10:15 - pre 83 meseci
Ja sam ga koristio, meni je bio ok..
 
Odgovor na temu

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.i07-1.onvol.net.



+8 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji30.05.2017. u 10:23 - pre 83 meseci
I kod mene skroz ok
Ecopell 35
 
Odgovor na temu

Rabidus
Okolina Bg

Član broj: 283485
Poruke: 17
*.kti.rs.



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji30.05.2017. u 11:35 - pre 83 meseci
Ja sam takodje koristio nanix (3 tone iz dve ture) - meni ispao najbolji (jedino kao da neki miris ima, mozda je do dzakova). Uz put probao crown forest (uzeo nekoliko dzakova na probu zajedno sa nanix'om, takodje ok, ali mi bio skuplji od nanix'a), s-biom (u vreme nestasice kupovao na dzakove - mnogo pepela, mozda i duplo vise nego kod ostalih), riz (nije potpuno sagorevao- tinjao u pepeljari, mnogo sljake - takodje mozda zbog nekvalitetne proizvodnje u vreme nestasice ili sto nisam menjao podesavanja), i ras&pellets(isto ko riz, takodje tinja u pepeljari dugo i mnogo sljake)
Sve to isorobao na kaminu ecospar auriga 25kW bez dodatnih stelovanja za svaki pelet (mozda je to i presudno, ili u vreme nestasice krenuo losiji kvalitet kod riz i sbiom)
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
212.200.247.*



+140 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji30.05.2017. u 12:28 - pre 83 meseci
Jakovljević stovarište u Zemunu
Crown forest iz Ivanjice 165 eura
S-biom iz Loznice 165 eura,
zvao sam danas na pitanje dali će još da pojeftini ili poskupi odgovor je da će ova cena biti jedno 15.dana a posle nezna se
 
Odgovor na temu

tomarko1411
Frigomehanicar
Beograd, Srbija

Član broj: 324514
Poruke: 87
87.116.180.*



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji01.06.2017. u 19:44 - pre 83 meseci
Ja koristim Nanix vec tri sezone, do sada bio zadovoljan. Ali neko napisa da je u Termodomu 165, dok su mom bratu davali za 170 na 8 paleta. Koliko god da je dobar sve je to po meni malo jaca cena.
A inace na kupujemprodajem cena Nanixa u Termodomu pise 180e
Kotao ABC 26kw, gorionik ferroli sun p7, 4k mesni sa pogonom LK armature, regulacija TrmRglt by Zmajdin, kuca 140m2, bojler 80l, izolacija 5cm, PVC prozori, pumpa u radijatorskom i kotlovskom krugu.
 
Odgovor na temu

kalin62

Član broj: 334137
Poruke: 83
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji02.06.2017. u 12:29 - pre 83 meseci

ajd biti pametan sta kupiti, ja stvarno ne znam sta kupiti i to sto pre jer pelet pre tri dana poskupeo a ide jos gore

pricami covek koj radi u fabrici peleta , kaze PDV jeste otiso dole ali neka takca na struju tolikoje otisla gore da ovaj PDV ne moze da pokrije

ludilo koj koga ovde lupa ( nas potrosace)
 
Odgovor na temu

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji02.06.2017. u 19:36 - pre 83 meseci



Šteta. Jedna lepa priča se (za sada) tu završava. Suviše smo mi siromašni da bi se grejali pelet.
Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
Odgovor na temu

novca
Montazer telekomunikacionih mreza
Net

Član broj: 336860
Poruke: 2
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji07.06.2017. u 12:21 - pre 82 meseci
Pozdrav svima, ovo ce mi biti prva sezona grejanja na pelet. Kotao je MBS 18 kw, grejace se nekih 65-70 m2. Ako moze neko iz licnog iskustva da mi kaze gde kupiti pelet u Nisu, koji proizvodjac I po kojoj ceni?
 
Odgovor na temu

mikonirb
Nis

Član broj: 335622
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji07.06.2017. u 22:35 - pre 82 meseci
To niko ne moze da ti savetuje svi imaju svoje misljenje. Koliko vidim na forumu preovladava Bioenergy point i Sparrow. Imas u Logos farbari Bioenergy i Termodomu Nanix. Nzm gde se jos u Nisu prodaju ostali. Ima i Eko peleta u Agrogradnji, domaci proizvodjac iz G.Hana. Ja sam koristio prosle godine njohov i Bioenergy i mogu da ti kazem da sam za Eko morao da dupliram doziranje peleta jer mi se stalno gasio gorionik...svaki pelet trazi svoje stelovanje.
Gorionik Lamborghini eco 3.4, kotao Viadrus 8
clanaka. Trospratna kuca 200 kvadrata grejni prostor,
dobro izolovana. Potrosnja peleta 5.7T Bioenergy
2016.
 
Odgovor na temu

mikonirb
Nis

Član broj: 335622
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji07.06.2017. u 22:40 - pre 82 meseci
Citat:
tomarko1411:
Ja koristim Nanix vec tri sezone, do sada bio zadovoljan. Ali neko napisa da je u Termodomu 165, dok su mom bratu davali za 170 na 8 paleta. Koliko god da je dobar sve je to po meni malo jaca cena.
A inace na kupujemprodajem cena Nanixa u Termodomu pise 180e


165 su mi dali Maja za upit na jedan sleper ali nazalost nisam sakupio dovoljno dobrovoljaca za testiranje Nanixa pa cu izgleda ove godine da placam 180-190.... U termodomu ako se sad dobro secam 324 din/dzak
Gorionik Lamborghini eco 3.4, kotao Viadrus 8
clanaka. Trospratna kuca 200 kvadrata grejni prostor,
dobro izolovana. Potrosnja peleta 5.7T Bioenergy
2016.
 
Odgovor na temu

Nešoni
u jednoj banci
Banka

Član broj: 333678
Poruke: 14
91.143.209.*



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji08.06.2017. u 08:53 - pre 82 meseci
Ja sam na peletu evo treću sezonu. Prethodnih sezona koristio Bioenergy point koji sam plaćao sa prevozom u letnjoj sezoni oko cca 180 evra. Za bioenergy point sam se odlučio zbog njihove "konstantnosti" u kvalitetu uprkos jačoj ceni. Ove zime od te konstantnosti nije ostalo ništa. Jeste bila jača zima, ali imao sam mnogo više pepela kao i više tankog crnog smolastog premaza po unutrašnjosti kotla. Ljuti me da i kada platiš nešto skuplje od kao "renomiranog proizvođača"ne dobiješ to što platiš a od kvaliteta dobiješ u stvari samo K ako znate našta mislim. Nemam vremena a i živaca da sada idem i isprobavam raznorazne proizvođače, palim leti kotao i upoređujem pelete. Pogotovu što to ništa ne mora da znači jer u našoj zemlji je ta stvar od ture do ture. Mislio sam da ću ove godine ovde na sajtu naći više "entuzijasta" koji će isprobavati i da ću onda na bazi vašeg mišljenja odlučiti. Ali izgleda da je dosta ljudi rezignirano celokupnom situacijom (cenom i kvalitetom) pa ove godine imamo malo manje analiza na osnovu kojih treba da opredelimo neku buduću kupovinu. Ja imamo opciju da se ponovo vratim na grejanje gasom ali i tu je lopovluk prisutan jer uprkos pojeftinjenju gasa, povećana potrošnja je sve to nadomestila na način da upumpavaju vazduh to jest nekvalitetan gas. Na kraju nemam pojma šta ću da odlučim. Možda presečem i sledeći mesec odem i kupim onaj ruski pelet (neko ga je ishvalio na forumu) po 170 evra i glupo se nadam se da neće biti pepela mnogo više od 0,4% uz ostale dobre karakteristike. Ne znam, videću šta ću uraditi. Došlo vreme da i kad skupiš pare i nešto hoćeš da platiš, to ti je ko da si otišao sa tim parama u kladionicu. Pa da li će iz keca u dvojku ili x i kako ćeš da prođeš, to samo sveti bog zna.
 
Odgovor na temu

novca
Montazer telekomunikacionih mreza
Net

Član broj: 336860
Poruke: 2
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji08.06.2017. u 18:16 - pre 82 meseci
Video sam nesto po netu da moze da se mesa pelet I kukuruz. Cak se u americi I prodaje tako. Jel ima neko iskustva sa tim?
 
Odgovor na temu

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji08.06.2017. u 18:40 - pre 82 meseci
Bilo je ovde dosta govora o tome. Ako ti nije tesko, procitaj celu ovu temu.
Pored ovoga sto si pitao naci ces jos dosta zanimljivog.
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

sekvoja

Član broj: 91239
Poruke: 269
*.static.stcable.net.



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji09.06.2017. u 09:36 - pre 82 meseci
Da li je sada vreme za kupovinu peleta ili bi trebalo jos sacekati?

Pitam zbog perioda kada se ocekuje najpovoljnija cena.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nešoni
u jednoj banci
Banka

Član broj: 333678
Poruke: 14
91.143.209.*



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji09.06.2017. u 10:12 - pre 82 meseci
Ako ti cena odgovara, onda kupi pelet. Meni je po ovim cenama neisplativo, te čekam ili da cena padne ili da se grejem na drugi način. Ukoliko ti je pelet jedina opcija za grejanje, mislim da te niko ne može savetovati sa sigurnošću kada treba da kupuješ. Cena bi trebalo da bude najniža u maju u junu, pa onda polako da raste. S obzirom da je zima bila duga i hladno, očigledno je da su svi prodali sve zalihe i da na krilima "zimskih cena" dočekuju novu sezonu. S obzirom da nas je preplavio i pelet iz Ukrajine i Rusije, smatram da će prodavci početi najkasnije krajem meseca i tokom jula da spuštaju cene jer ne verujem da su se nešto mnogo isprodavali po ovim cenama. To je neko moje zdravorezonsko razmišljanje a da li će biti tako, nemam pojma, ovo je na žalost Srbija a tu prestaju svaki rezon i pametovanje.
 
Odgovor na temu

tomarko1411
Frigomehanicar
Beograd, Srbija

Član broj: 324514
Poruke: 87
87.116.181.*



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji09.06.2017. u 17:07 - pre 82 meseci
U pravu ste cenu su jos jake. Zvao danas par oglasa i stovarista, evo i cena.
Jela star od 180 do 190 sa prevozom.
Sbiom i neki ivanjicki 175 sa prevozom
Ideal Nova Varos 170 bez prevoza
Nanix 180 bez prevoza na sleper 165

Inace prosle godine u ovo vreme a mozda je prosla i polovina juna, Nanix sam placao 165e bez prevoza, ne samo prosle vec tri sezone unazad. Tako da za sada mislim da je cena jaka, trebalo bi da ide jos 15-tak eura dole.

Ako neko ima jos neke informacije, nemoj da se stidi, neka to podeli sa nama mucenicima :P
Kotao ABC 26kw, gorionik ferroli sun p7, 4k mesni sa pogonom LK armature, regulacija TrmRglt by Zmajdin, kuca 140m2, bojler 80l, izolacija 5cm, PVC prozori, pumpa u radijatorskom i kotlovskom krugu.
 
Odgovor na temu

kalin62

Član broj: 334137
Poruke: 83
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji09.06.2017. u 21:11 - pre 82 meseci
ja koliko sam cuo da cene nece vise da idu dole , od jula idu gore
 
Odgovor na temu

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji09.06.2017. u 22:44 - pre 82 meseci



Gospodo, još jednom i neću više. Grejanje na gas je u ovom trenutku jeftinije od grejanja na pelet. Osim ako ne živite u Republici Srpskoj, na 500 meteri od peletare!!! Dakle uprkos svim ugradnjama i urbanim legendama, gas je jeftiniji. Na drugoj temi me je skoro jedan genijalac ubeđivao da "upumpavaju vazduh" jer je on gledao jednog umetnika kako vraća brojčanik na gasomeru na taj način pa eto i distribucija to radi!!! Ybt!!!

Dale probao na svojoj koži. Gas je jeftiniji. Ko god ima instalaciju.......... može da proba. Bojim se da će i kad poskupi, gas biti jeftiniji od peleta.
Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
Odgovor na temu

grejanje

Član broj: 140805
Poruke: 205
*.dynamic.sbb.rs.



+35 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji09.06.2017. u 23:11 - pre 82 meseci
Naravno da upumpavaju vazduh.
Ne znam zasto branis lopove?
 
Odgovor na temu

Okula
student
Zemun

Član broj: 312261
Poruke: 31



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji10.06.2017. u 16:11 - pre 82 meseci
Citat:
dukimen:
Okula
Da li je 160e cena u fabrici?
Ako je tako,cena mora da ide jos dole. Prosle godine je najniza cena na stovaristu, gde sam kupio pelet, sa prevozom bila 155-160e u junu-julu.
Ako se uzme u obzir manji pdv, na osnovu proslogodisnjih cena pelet bi trebalo da bude 140-145e.



Da, cena je u to vreme bila u fabrici.
Posto sam se od nedavno preselio u inostranstvo, muku mucim da u slobodno vreme jurim po oglasima matorcima da nadjem adekvatan pelet.
Da li neko zna da nije doslo do smanjenja cena u medjuvremenu, takodje videh na kupujemprodajem jedan zanimljiv oglas: 110e pelet od ciste celuloze ?
3 godine za redom smo koristili Jelastar iz Prijepolja, zadovoljni smo, nije im drasticno menjao kvalitet ali kao sto pomenuh u prethodnom postu: UBEZOBRAZILI SU SE SA CENOM !
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1320526 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.