Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1328086 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji10.06.2017. u 21:30 - pre 83 meseci
Citat:
Okula: Da, cena je u to vreme bila u fabrici.
Posto sam se od nedavno preselio u inostranstvo, muku mucim da u slobodno vreme jurim po oglasima matorcima da nadjem adekvatan pelet.
Da li neko zna da nije doslo do smanjenja cena u medjuvremenu, takodje videh na kupujemprodajem jedan zanimljiv oglas: 110e pelet od ciste celuloze ?
3 godine za redom smo koristili Jelastar iz Prijepolja, zadovoljni smo, nije im drasticno menjao kvalitet ali kao sto pomenuh u prethodnom postu: UBEZOBRAZILI SU SE SA CENOM !


Po svoj prilici, cena peleta će ići samo gore, nema šanse da će biti u rangu prošlogodišnje. Ovde kod lokalnog peletara pre 4 nedelje cena je bila 160 evra/t, danas kad sam se interesovala, cenu su podigli na 180 evra/t i isporuka je tek u oktobru, zbog dugih lista čekanja. Na jednom stovarištu cena je 170 evra/t, na drugom je bila 165 evra/t (reč je o peletu različitih proizvođača), ali će od ponedeljka cena da ide gore. Prema tome, što duže čekanje, grejanje na pelet je sve manje isplativo.
 
Odgovor na temu

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji10.06.2017. u 23:23 - pre 83 meseci
Citat:
grejanje:
Naravno da upumpavaju vazduh.
Ne znam zasto branis lopove?




Ok, ako ti je tako lakše!!!


I ne bih vas ja više zadržavo. Uživajte i prijatno.

P.S. Udri ih Željo, nisu bolje ni zaslužili!!!

Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
Odgovor na temu

dukimen
Grocka

Član broj: 335405
Poruke: 272
87.250.52.*



+13 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji12.06.2017. u 12:52 - pre 83 meseci
Prosle godine u septembru sam pelet platio 180e tonu. Koliko vidim i sada je cena ista.
Ponuda i potraznja diktiraju cenu. Sto se proizvodnje peleta tice nemam utisak da se pojavljuju novi proizvodjaci, a
proizvodjaca peci je puno i mnogo ljudi je preslo na pelet sto povecava se potraznju.

 
Odgovor na temu

grejanje

Član broj: 140805
Poruke: 205
*.dynamic.sbb.rs.



+35 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji12.06.2017. u 14:01 - pre 83 meseci
Vara te utisak da nema novih proizvodjaca.
Mozda nema tako velikih kao Drakulic ali svako mesto je dobilo bar jednog novog proizvodjaca.
Dalje, proslog leta skoro da nije bilo uvoza. Sada se uvoze ogromne kolicine (Ukrajina, Rusija, BiH, Hrvatska,Poljska, Grna Gora pa cak i Svajcarska(!) )
Ako i kod nas zazivi taj zakon ponude i potraznje koji spominjes, cene ce se brzo urusiti.

[Ovu poruku je menjao grejanje dana 12.06.2017. u 15:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dukimen
Grocka

Član broj: 335405
Poruke: 272
87.250.52.*



+13 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji13.06.2017. u 06:54 - pre 83 meseci
Pa ne znam, mali proizvodjaci imaju male kapacitete, uvoznog ima sporadicno i problem je transporta sto povecava troskove.
Puno je i proizvodjaca peci i mnogi prelaze na pelet, a bice ih sve vise.
Mislim da proizvodjaci mogu da izdrze do jeseni i vestacki drze cenu, a onda ide zima i hteli ili ne moracemo da kupujemo.

Da li je neko koristio "Progres" iz Malog Zvornika?
 
Odgovor na temu

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji13.06.2017. u 08:03 - pre 83 meseci
Sediste te firme je u Malom Zvorniku, pelet se inace proizvodi u Velikoj Plani.
Ja sam februara meseca isao tamo i doterao 1t. Pelet je sasvim OK.
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

dukimen
Grocka

Član broj: 335405
Poruke: 272
87.250.52.*



+13 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji13.06.2017. u 09:00 - pre 83 meseci
Hvala na informaciji.
 
Odgovor na temu

kalin62

Član broj: 334137
Poruke: 83
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji13.06.2017. u 11:37 - pre 83 meseci
Citat:
Grada22:
Sediste te firme je u Malom Zvorniku, pelet se inace proizvodi u Velikoj Plani.
Ja sam februara meseca isao tamo i doterao 1t. Pelet je sasvim OK.


koja cena u veliku planu ,i el ima neki kontak telefon
 
Odgovor na temu

kalin62

Član broj: 334137
Poruke: 83
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji13.06.2017. u 11:40 - pre 83 meseci
Citat:
dukimen:
Pa ne znam, mali proizvodjaci imaju male kapacitete, uvoznog ima sporadicno i problem je transporta sto povecava troskove.
Puno je i proizvodjaca peci i mnogi prelaze na pelet, a bice ih sve vise.
Mislim da proizvodjaci mogu da izdrze do jeseni i vestacki drze cenu, a onda ide zima i hteli ili ne moracemo da kupujemo.

Da li je neko koristio "Progres" iz Malog Zvornika?


sa ovom cenom peleta sigurno mnogi odustali od peleta , bar moji prijatelji do daljneg odustali
 
Odgovor na temu

dukimen
Grocka

Član broj: 335405
Poruke: 272
87.250.52.*



+13 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji13.06.2017. u 13:22 - pre 83 meseci
Kalin62
" sa ovom cenom peleta sigurno mnogi odustali od peleta , bar moji prijatelji do daljneg odustali"



Sa ugljem i drvima i nema ustede, na sta ce da se greju?
Cena je slicna proslogodisnjoj, jedino sto sam ja zbog pdv-a ocekivao da ce biti niza.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
212.200.247.*



+140 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji13.06.2017. u 16:42 - pre 83 meseci
Danas mi stigao pelet Crown forest po ceni od 185.eura tona,uzeo sam 2550.kila što će mi biti dosta za zimu ako bude bila kao ova prošla,pre dve nedelje cena ovog peleta je bila 165.eura tona, znači, ništa od pojeftinjenja, sve će skuplji i skuplji da bude, u Zemunu se kreću cene peleta od 170.eura do 210.eura po toni.
 
Odgovor na temu

Lesa1974
Beograd Srbija

Član broj: 336657
Poruke: 19
87.116.180.*



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji13.06.2017. u 17:16 - pre 83 meseci
Probao sam taj pelet cini mi se da ostaje puno masnoce na zidovima kotla tako da je problem sa ciscenjem. Mada lepo sagoreva , al opet treba probati , sagoreo sam par vreca u aprilu...

Sasa Mihajlovic
 
Odgovor na temu

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji13.06.2017. u 17:31 - pre 83 meseci
@kalin62
Idi na Kupujemprodajem, tamo je njihov oglas.
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

Nešoni
u jednoj banci
Banka

Član broj: 333678
Poruke: 14
91.143.209.*



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji14.06.2017. u 11:32 - pre 83 meseci
Ubeđen sam da će cene peleta ići dole tokom sledećeg meseca. Šta bre da poskupi? Pa ko će da se greje na pelet? Pa imate opciju gas ili struju. Nemojte bacati pare i ne kupujte po ovim cenama.
 
Odgovor na temu

zoran81
Beograd

Član broj: 15468
Poruke: 220



+7 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji14.06.2017. u 13:59 - pre 83 meseci
Još zimus sam predvideo po zlu poznatu pohlepu naših trgovaca, u ovom slučaju, proizvođača peleta. Ne samo ja, nego bar 4-5 mojih poznanika i kolega se pribojavalo da će nakon one nestašice i 250-300 e po toni, pohlepni Balkanci iskoristiti nešto loše što se događa njihovim sugrađanima i do maja zaustaviti cene negde na pola, kako bi njihova debela, masna i bezdušna tkiva bila još deblja.

Jedini lek je da bojkotujemo "domaći" pelet i kupujemo uvozni dok se ova bagra ne dozove pameti. Ja ću kupiti neki ruski od mog višegodišnjeg prodavca-posrednika kome prilično verujem i mislim da je dobar i pošten čovek.

Od njega sam saznao da je u Beogradu pre otprilike mesec dana bio sastanak između prodavaca i proizvođača gde su prodavci pokušali da nagovore ove druge da spuste cene. Ništa, naravno, pohlepa je neutaživa. Proizvođači-monopolisti su se već ranije dogovorili. A država ništa, kao po običaju. Nikakav mehanizam da se strogo kazni monopolističko udruživanje. Illi mehanizam postoji, ali izvršne vlasti zabole za svoj narod, po običaju.

Od istog čoveka sam saznao da je realna cena, kao što sam i sam ranije laički pretpostavljao, negde do 150 e, koliko navodno drže i za izvoz. A svoje siromašne sugrađane deru.
Samim tim, za mene taj pelet ne može da nosi naziv "domaći" jer ti ljudi su izrabljivači i neprijatelji svog sopstvenog naroda.
Plus nama uvaljuju, skoro da je pravilo, za iste pare neku drugu klasu koja ima nejednaku dužinu zrna ili granula, kako se već kaže. Kao da je to nebitno. Narod je za njih ovca koja guta i trpi sve.



Državi od mene poziv da reaguje i kazni monopoliste. Pošto je na slobodnom tržištu zabranjeno da država ograničava cene, onda je strogo kažnjavanje monopolističkog udruživanja jedini način da se građani zaštite od bogataša. Pogotovo što nas je ta ista država zbog ekologije, ali i isplativosti, nagovarala da pređemo na ovo gorivo. Ovo pišem reda radi, naravno da ne verujem da će biti odziva od onih "gore" (za mene su oni vrlo dole). To je moja građanska dužnost.



A vas, narode, koji imate zdrav razum i iskustvo da nam se od početka devedesetih događaju iznova ovakve stvari, pozivam na bojkot "domaćeg" peleta jer ti ljudi više nisu naši i nisu ljudi. Od mene su izgubili 7 tona za dve kuće. Dosad sam kupovao Jela Prijepolje po 165-175 e sa prevozom. Sada je 190 e, a čovek koga sam već spomenuo ima pouzdane informacije da će na zimu da dižu cenu na čak 220 e.

Ne zaluđujem se. Ovim činim ono malo što mogu, da se sutra mogu pogledati u ogledalo. Dovoljno bi mi bilo da povučem svojim primerom bar deset ili sto ljudi, da im konačno pokažemo bar malo zube, a srce bi mi bilo do kraja puno da im većinski svom silom uzvratimo na ovu krajnju bezobzirnost, bezdušnost i neverovatnu pohlepu i da ne stanemo dok ne obore cenu npr. na tih 150 e i da svaki komadić peleta bude po najstrožim propisima.

Za povratak zdravog razuma i da ponovo budemo ponosni! Bojkot, narode!

 
Odgovor na temu

redzone
boban mihajlovic
autolakirer
smederevo

Član broj: 329699
Poruke: 33
178.79.34.*



+2 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji14.06.2017. u 14:48 - pre 83 meseci
Citat:
3576:
Pozdrav!
Ja sam uzeo pelet Sparrow iz Varvarina skladiste u Beogradu Royal heat.
Cena 148€ sa natezanjem :) bez prevoza
Pelet deluje skroz ok, nema sitnih komada i nema prasine u vreci skoro nista.
Sastav 70% bukva 30% cetinari
Vrece su odlicne cvrstoce.
Kako ce grejati videcemo na zimu, jos samo da kupim nekakav pelet set za mog Centrometala :)

Jeste sada im je cena 185e i nemaju nameru da spustaju
 
Odgovor na temu

redzone
boban mihajlovic
autolakirer
smederevo

Član broj: 329699
Poruke: 33
178.79.34.*



+2 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji14.06.2017. u 14:52 - pre 83 meseci
Citat:
zoran81:
Još zimus sam predvideo po zlu poznatu pohlepu naših trgovaca, u ovom slučaju, proizvođača peleta. Ne samo ja, nego bar 4-5 mojih poznanika i kolega se pribojavalo da će nakon one nestašice i 250-300 e po toni, pohlepni Balkanci iskoristiti nešto loše što se događa njihovim sugrađanima i do maja zaustaviti cene negde na pola, kako bi njihova debela, masna i bezdušna tkiva bila još deblja.

Jedini lek je da bojkotujemo "domaći" pelet i kupujemo uvozni dok se ova bagra ne dozove pameti. Ja ću kupiti neki ruski od mog višegodišnjeg prodavca-posrednika kome prilično verujem i mislim da je dobar i pošten čovek.

Od njega sam saznao da je u Beogradu pre otprilike mesec dana bio sastanak između prodavaca i proizvođača gde su prodavci pokušali da nagovore ove druge da spuste cene. Ništa, naravno, pohlepa je neutaživa. Proizvođači-monopolisti su se već ranije dogovorili. A država ništa, kao po običaju. Nikakav mehanizam da se strogo kazni monopolističko udruživanje. Illi mehanizam postoji, ali izvršne vlasti zabole za svoj narod, po običaju.

Od istog čoveka sam saznao da je realna cena, kao što sam i sam ranije laički pretpostavljao, negde do 150 e, koliko navodno drže i za izvoz. A svoje siromašne sugrađane deru.
Samim tim, za mene taj pelet ne može da nosi naziv "domaći" jer ti ljudi su izrabljivači i neprijatelji svog sopstvenog naroda.
Plus nama uvaljuju, skoro da je pravilo, za iste pare neku drugu klasu koja ima nejednaku dužinu zrna ili granula, kako se već kaže. Kao da je to nebitno. Narod je za njih ovca koja guta i trpi sve.



Državi od mene poziv da reaguje i kazni monopoliste. Pošto je na slobodnom tržištu zabranjeno da država ograničava cene, onda je strogo kažnjavanje monopolističkog udruživanja jedini način da se građani zaštite od bogataša. Pogotovo što nas je ta ista država zbog ekologije, ali i isplativosti, nagovarala da pređemo na ovo gorivo. Ovo pišem reda radi, naravno da ne verujem da će biti odziva od onih "gore" (za mene su oni vrlo dole). To je moja građanska dužnost.



A vas, narode, koji imate zdrav razum i iskustvo da nam se od početka devedesetih događaju iznova ovakve stvari, pozivam na bojkot "domaćeg" peleta jer ti ljudi više nisu naši i nisu ljudi. Od mene su izgubili 7 tona za dve kuće. Dosad sam kupovao Jela Prijepolje po 165-175 e sa prevozom. Sada je 190 e, a čovek koga sam već spomenuo ima pouzdane informacije da će na zimu da dižu cenu na čak 220 e.

Ne zaluđujem se. Ovim činim ono malo što mogu, da se sutra mogu pogledati u ogledalo. Dovoljno bi mi bilo da povučem svojim primerom bar deset ili sto ljudi, da im konačno pokažemo bar malo zube, a srce bi mi bilo do kraja puno da im većinski svom silom uzvratimo na ovu krajnju bezobzirnost, bezdušnost i neverovatnu pohlepu i da ne stanemo dok ne obore cenu npr. na tih 150 e i da svaki komadić peleta bude po najstrožim propisima.

Za povratak zdravog razuma i da ponovo budemo ponosni! Bojkot, narode!


Upravo to cu i ja uraditi sparow iz varvarina pa to je bilo prosle godine povuci potegni svakodnevno telefoniranje citavih dvadeset dana kad samo pomislim ove god od mene se nece ovajditi sa 160 e su skocili na 185
 
Odgovor na temu

grejanje

Član broj: 140805
Poruke: 205
*.dynamic.sbb.rs.



+35 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji14.06.2017. u 16:16 - pre 83 meseci
@Nesoni, zoran81
Pridruzujem se!

[Ovu poruku je menjao grejanje dana 15.06.2017. u 02:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
185.81.138.*



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji14.06.2017. u 16:27 - pre 83 meseci
Ja i kotao prodajem
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji14.06.2017. u 20:32 - pre 83 meseci



Ne prodajem ništa, al ni ne kupujem!!!!
Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1328086 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.