Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pregled web stranica koje se posjecuju iz LAN mreze

[es] :: Windows mreže :: Pregled web stranica koje se posjecuju iz LAN mreze

[ Pregleda: 1933 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

taleB
Zenica,BiH

Član broj: 288965
Poruke: 14
77.238.209.*



Profil

icon Pregled web stranica koje se posjecuju iz LAN mreze15.01.2013. u 13:25 - pre 137 meseci
Imam neku srednju mrezu sa windows serverom 2008 na kojem imam AD,dns,dhcp.Interesuje me postoji li neka mogucnost da izlistam koje se web stranice posjecuju iz mreze,znaci samo listu stranica?
 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: Pregled web stranica koje se posjecuju iz LAN mreze15.01.2013. u 15:51 - pre 137 meseci
Resenje je proxy server. Ja sam koristio squid podignut na linuxu. Uzmes neku masinu, podignes linux (ja koristim najvise debian). Ta masina ide izmedju rutera (modema) koji dobijas od ISP-a i tvoje mreze. I tako napravis da korisnici pre rutera moraju da prodju kroz proxy server. Poenta svega je da konfigurises squid na nekom portu, recimo 192.168.1.1:8080 i onda moras na svim radnim stanicama da podesis da browseri koriste proxy server na toj adresi i tom portu. Mozda podesavanja mozes uraditi preko grupne polise da ne bi isao od racunara do racunara. Instaliras Webmin kako bi imao laku administraciju servisa iz browsera i to je to. Ako dodas i Wireshark pored squid-a, zabavi nema kraja :)

Pogledaj ovaj link, mozda ti bude od koristi.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
92.244.141.*



+638 Profil

icon Re: Pregled web stranica koje se posjecuju iz LAN mreze16.01.2013. u 00:20 - pre 137 meseci
A sto ne proxy na tom Win serveru, kad vec ima server? A mozda moze nekako i redirekt da odradi pa da ima transparentni proksi, tako da ne mora da podesava svaki browser.
 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: Pregled web stranica koje se posjecuju iz LAN mreze16.01.2013. u 07:15 - pre 137 meseci
Jedan od osnovnih razloga je bezbednost. NIKAD nemoj server na kom ti je AD da koristis kao proxy posrednik. Cak je pozeljno da bude u perimeter zoni, na izdvojenom subnetu kako ne bi bio u istom broadcastu kao radne stanice, al to je neka druga prica. Ovako sa squidom ce imati dosta mogucnosti, a moze cak i da prebaci DHCP na njega kako bi smanjio servise na Windows serveru. Sve u svemu imace iskustvo vise sa linuxom.
 
Odgovor na temu

taleB
Zenica,BiH

Član broj: 288965
Poruke: 14
77.238.209.*



Profil

icon Re: Pregled web stranica koje se posjecuju iz LAN mreze16.01.2013. u 07:44 - pre 137 meseci
trenutno je situacija takva da mi treba samo nesto da bi vidio koje su to stranice,nasao sam aplikaciju MING network monitor ali kosta nekih 60$,jest da ima vise mogucnosti pracenje mail,chat itd.E sad meni treba neka besplatna opcija privremeno ali samo me interesuju web stranice.
Razmisljao sam o squidu,ali opet ne znam da li on pruza tu mogucnost,neki report koji ce mi pokazati zahtjeve korisnika za odredjenim stranicama
 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: Pregled web stranica koje se posjecuju iz LAN mreze16.01.2013. u 08:00 - pre 137 meseci
pogledaj ovo

 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Pregled web stranica koje se posjecuju iz LAN mreze

[ Pregleda: 1933 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.