Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1824217 | Odgovora: 9183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Krsko
Miodrag Krsljanin
Penzioner

Član broj: 323474
Poruke: 249
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.02.2017. u 21:26 - pre 86 meseci
Ma ljudi, imate kod kineza u Novom Beogradu. Ja kupio za 150 dinara, ali su ostraci veoma krti pri ostrenju i ne treba pritiskati.
 
Odgovor na temu

Krsko
Miodrag Krsljanin
Penzioner

Član broj: 323474
Poruke: 249
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.02.2017. u 10:13 - pre 86 meseci
Ja opet... Mozda i nisam najdosadniji na ovo forumu. Ako smaram vi cutite(ili kritikujte, zasto da ne). Radi se o Kinezu, koji mi drzi pare vec 20 dana manje 5 seti (to jos traje), a ne isporucuje robu, jer "Sorry, this item is no longer available!" stoji vec oko 15 dana. Ja znam, ako se zalim da ce ali-tim da zaboli "ona stvar", ali ja ne znam kako da dodjem do njih, a ne do robota. Kako da dodjem do njih i da dobijem povratnu informaciju. Mozda neko ima pametnije resenje?
https://www.aliexpress.com/ite...l?spm=2114.13010608.0.0.YREbz3
Izvinjavam se nisam nepisao ono najvaznije... Trazio sam davno raskid ugovora "Your order cancellation request is pending the supplier's approval.
Reason for Cancellation: The order processing time is too long"
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.02.2017. u 13:27 - pre 86 meseci
Koliko ti je dana stavio Kinez za processing time ?

Jedino sto mozes jer za neposlatu robu , nema Disputa da se obratis Aliju preko Chata . Spremi Google translate i broj narudzbine , jer Kineskinja koja se javi, obicno su zene u pitanju na chatu to prvo trazi , da udje u predmet i da vidi o cemu se radi .

Do chata se stize preko menija Help , pa odaberes Customer Service . Na novom ekranu koji se otvori imas dole veliko Narandzasto dugme na kome pise Chat Now i to treba pritisnuti .

To je jedino sto mozes , a sta ce ti reci na chatu ne znam , mozda i imaju neko resenje , jer sigurno nisi ti jedini koji je imao takve probleme sa nekim prodavcem , pa ce ti kazati sta i kako .
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.02.2017. u 14:00 - pre 86 meseci
Eva je robot . Posle ovoga kada pritisnes Chat now , biras pitanje, mada to nije preterano vazno .

Prvo na ekranu pise Eva , i to je bezveze , treba sacekati da pocne konekcija sa pravim chatom , Kinezi se javljaju sa Taobao-a , koji je takodje Alijev . Znaci moze da se saceka i nekoliko minuta da se javi Ziv covek .
 
Odgovor na temu

Krsko
Miodrag Krsljanin
Penzioner

Član broj: 323474
Poruke: 249
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.02.2017. u 15:12 - pre 86 meseci
Sve sam ja to presao i dosao do Eve i odustao da "da catujem", jer ne znam Engleski, a kada bi se neko javio tek tu bi "zavezao". Mislio sam na neku pisaniju preko prevodioca, ali vise nije vazno. Kinez prodavac se nije uopste javljao, kao da ne postoj. "Order" je zatvoren pre oko 1 sat, a mogao je biti zatvoren pre 15 dana. Mislio sam da se zalim na ovakvo ponasanje prodavca. Izgleda da ALI-tim podrzava takve idiote. Roba je bila tipa "Sorry...", nema je.
 
Odgovor na temu

Krsko
Miodrag Krsljanin
Penzioner

Član broj: 323474
Poruke: 249
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.02.2017. u 15:33 - pre 86 meseci
Znas ademare, kupio sam trake za merenje secera+merac i cekam da prodavac izbaci svoje pracenje sa desne strane, pa da kupim jos 100 komada u paketu. To je oko 7 puta povoljnije nego bilo koja prizmina prodavnica ili apoteka. Ovde dobijem za iste pare (20dolara, slikovito) samo 50 traka, a na aliju dobijem 125 traka+125lanceta+merac secera. Malo li je.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.02.2017. u 18:57 - pre 86 meseci
Zalba na prodavce ima neku drugu proceduru , i ne znam koliko je efikasno.

Ako ti nekad zatreba chat , kao sto je mogao u ovom slucaju , samo mi posalji broj Narudzbine - ordera , ja cu da chatujem sa Kinezima , ako to moze da ti pomogne . Ko da Kineskinja zna da li sam ja Krsko ili nisam
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 785
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.02.2017. u 20:18 - pre 86 meseci
jedno laicko pitanje .

2x sam neuspesno ( zbog neke tehnicke greske ) pokusao da platim isti proizvod .

kasnije sam narucio od drugog prodavca , ali mi smeta sto na str My orders na 2 mesta stoji Awaiting payment (2)

kako da obrisem te dve kolone ?
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.02.2017. u 20:58 - pre 86 meseci
Kad istekne tajmer za placanje nestace
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 785
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.02.2017. u 21:18 - pre 86 meseci
hvala . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Krsko
Miodrag Krsljanin
Penzioner

Član broj: 323474
Poruke: 249
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.02.2017. u 21:34 - pre 86 meseci
Citat:
ademare:
Zalba na prodavce ima neku drugu proceduru , i ne znam koliko je efikasno.

Ako ti nekad zatreba chat , kao sto je mogao u ovom slucaju , samo mi posalji broj Narudzbine - ordera , ja cu da chatujem sa Kinezima , ako to moze da ti pomogne . Ko da Kineskinja zna da li sam ja Krsko ili nisam ;)


Nisam siguran da si u pravu. A evo zasto... Na ebaju gledam baterije za moj laptop izgleda mi povoljno i jeftino i ubacim u korpu. U korpi pise:
"Subtotal (1 item):
US $13.50
Shipping to 11090:
FREE
Total:
US $13.50
Ja sam na 11090 Rakovica. Kao da me gleda. Na mobilnom mi pokazuje temperaturu za Kanarevo Brdo, a kada sam u Viskoj (Zlatibor) pokazuje za Arilje jer sam blize Arilju.
Raj, pakao, karakondzule za mene ne postoje ali internet (visoka tehnologija), sateliti i te kako postoje. Ne bih ja da te mucim. (Broj ordera Order Number: 81565163689288)
Order je zatvorio ALI posle 20 dana danas oko 16 casova. Ipak nemoj, jedino ako hoces da "baris" Kineskinju, pa ti treba razlog, "ONDA UDRI". U svakom slucaju hvala Ti i za ovoliko.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.02.2017. u 22:10 - pre 86 meseci
Ne vredi se zaliti na prodavca preko chata .

Sad cu da napisem koja je procedura za zalbu .

Ide se prvo na meni Help , ali se sada izabere ona druga opcija Disputes & Reports . Reports je prijava zalba na prodavca . To kada se odabere onda trazi logovanje na racun i kada se logujes, pojavi se ekran sa dve crvene opcije . Levo je Open Dispute , to znas sta je , desno je Submit a Report , to je za zalbe. To kada pritisnes sada se pojavi novi ekran sa 5 Narandzastih polja za pritiskanje, gde su pored svakog opisano za koje probleme .

Pa ima raznih , prvo ide povreda autorskih prava , ispod je zalbe za prekrsaje prodavaca prilikom pretrage, to je kada objave lazne cene da bi na sortiranju bili pri vrhu , treci je kada prodavac prodaje zabranjenu robu, 4 -ti ostalo, spamovanje i slicno i 5-ti skroz desno trgovacka pravila , oni su tu naveli stvari kada prodavac koristi ilegalne metode za offline trgovinu ili za potvrdu prijema paketa , to mi nije bas jasno kako to moze prodavac da uradi , ali dobro to su opcije.

Ne znam sta bi ti mogao da odaberes od ovih opcija , jer ovaj tvoj problem sa prodavcem nije deklarativno naveden , a pod ostalo kada se pritisne ima samo izbor " phishing ", prevara sa laznim stranicama sajta , sto je po meni nemoguce. I pise objasnite situaciju jasno i objektivno , Sve prijave su Anonimne , molimo vas nemojte vise puta ponavljati istu prijavu .

Zato sam napisao da nisam siguran u efikasnost prijava , jer je izbor za sta se moze prijaviti prodavac dosta suzen, a ovo za anonimnost , valjda se odnosi na to da prodavac ne sazna ko ga je prijavio ,Ali valjda zna .
 
Odgovor na temu

Krsko
Miodrag Krsljanin
Penzioner

Član broj: 323474
Poruke: 249
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.02.2017. u 18:29 - pre 86 meseci
Slucajno sam preturao po moji kuponi i nadjem alijeve kupone 30 50 dolara i vaze do 20 Februara 2017 Mogu li da ih iskoristim i ako mogu, kako?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.02.2017. u 21:15 - pre 86 meseci
Uglavnom kod svakog piše uslov, na primer za kupovine preko 10$ imaš 1$ popusta (te ja najčešće koristim) ili za kupovine preko 30$ imaš 3$ popusta i slično. Znači pogledaj sitna slova ispod ili zadrži miša na kuponu ili klikni na njega, i tu negde treba da iskoče uslovi za kupon...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.02.2017. u 21:16 - pre 86 meseci
Zavisi sta pise na njima , imaju kuponi koje daje sam Ali , i kuponi koje daju radnje. Ovi drugi koje daju radnje se nikada ne isplate , i vaze samo u tim radnjama .

Ove koje daje Ali zavisi , ima raznih , i svaki ima neki limit koliko novca treba potrositi da bi se ostvario popust .

Tako da vidi sta pise na njima , ili okaci sliku kupona pa da vidimo , o cemu se radi .

 
Odgovor na temu

Krsko
Miodrag Krsljanin
Penzioner

Član broj: 323474
Poruke: 249
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.02.2017. u 21:50 - pre 86 meseci
Zaboravio sam kako se kaci slika... ali evo.
http://imgur.com/a/PkL4u
Cana2016 zna laksi nacin kako se kaci slika.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.02.2017. u 21:58 - pre 86 meseci
Tesko da ces da iskoristis ova dva kupona . Jesu Alijevi, sto znaci , da mogu za svu robu ali za ovaj od 30 $ moras da potrosis 450 $ ili vise , a za ovaj od od 50 $ , " samo " 750 $ ili vise .
 
Odgovor na temu

Krsko
Miodrag Krsljanin
Penzioner

Član broj: 323474
Poruke: 249
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.02.2017. u 22:04 - pre 86 meseci
Hvala, hvala, nesto mi se ne troskari. Bas su ovi Alijevci ljubazni.
 
Odgovor na temu

Dragan-EL
zrenjanin

Član broj: 335673
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.02.2017. u 12:47 - pre 86 meseci
Ljudi pomagajte-treba da krenem sa narudzbenicama sa aliexpres.Napunio sam korpu sa 70 proizvoda al ne znam kako da ih iskombinujem zbog carine.20 proizvoda imam kod jednog te istog prodavca u vrednosti 300 eur a kod ostalih prodavaca imam po 3-4 artikla.
Kako da izkombinujem?do koliko eur nesme da predje paket da bi izbegao carinu?dal da svaki predmet bude u posebnu posiljku pa makar on kostao samo 8 eur ili da bude paket do odredjene vrednosti.
Dajte neke primere kako bi vi ovo porucivali.

pozz
 
Odgovor na temu

Dragan-EL
zrenjanin

Član broj: 335673
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.02.2017. u 12:50 - pre 86 meseci
Ljudi pomagajte-treba da krenem sa narudzbenicama sa aliexpres.Napunio sam korpu sa 70 proizvoda al ne znam kako da ih iskombinujem zbog carine.20 proizvoda imam kod jednog te istog prodavca u vrednosti 300 eur a kod ostalih prodavaca imam po 3-4 artikla.
Kako da izkombinujem?do koliko eur nesme da predje paket da bi izbegao carinu?dal da svaki predmet bude u posebnu posiljku pa makar on kostao samo 8 eur ili da bude paket do odredjene vrednosti.
Dajte neke primere kako bi vi ovo porucivali.

pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1824217 | Odgovora: 9183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.