Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1835349 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragan-EL
zrenjanin

Član broj: 335673
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.03.2017. u 01:06 - pre 86 meseci
A dal mogu da se namestim prost i da jednostavno napisem da mi nije stigla posta kad bude istekla garancija za posiljku?Znam da ovo nije u redu ali ni oni nisu sjajni-znaju i oni da igraju protiv pravila.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1752 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.03.2017. u 03:40 - pre 86 meseci
Zavisi da li si imao pracenje . Ako si imao onda na njemu sve pise , i da je dolazilo u Srbiju , i da isporucenje nije uspelo itd . Tako da ako si imao pracenje , onda su sanse za tako nesto minimalne , teze ka 0 .

Ako nisi imao pracenje , onda zavisi da li ce Kinez da podigne vracenu posiljku i da plati postarinu povratnu . Ako podigne , na koverti se naleze peciti nase carine , pa taj slucaj on lako dobija .

Znaci to je moguce , ali samo ako se radi o nekoj mizernoj sumi , za koju je Kinez odlucio da ne plati povratnu postarinu . Mada posto je po pravilima da Ali tu povratnu postarinu , oduzme od tvog novca koji se kod njega nalazi , i za to su male sanse. Jedino ako si naleteo na nekog pocetnika , prodavca , koji ne zna pravila , ili na nekog koga mrzi da se mlati za sicu. Ovo prvo je jos i moguce , ovo drugo tesko jer bi se svi oni zajedno j. za 1 cent
 
Odgovor na temu

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
87.116.189.*



+2 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.03.2017. u 09:31 - pre 86 meseci
Da li se nekom desilo da paket stoji u BG Izmeničnoj pošti mesec dana?
Do sad šta god da sam poručivao stizalo je posle dva-tri dana kad prođe carinu.
Teško da je sam paket problem , radi se o futroli za tablet od $5.

Edit: ništa, carina je za Kinu iz nekog razloga.
dare023
 
Odgovor na temu

Predrag Krstic
Beograd

Član broj: 30388
Poruke: 210
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.03.2017. u 09:45 - pre 86 meseci
Drugari, jel može molim vas da mi neko objasni šta je ovo što sad počinje "7th anniversary sale", kako to funkcioniše?
Koliko vidim ne stoji pored svih proizvoda. Ali opet, kako funcioniše? Šta da radim? :)

https://sale.aliexpress.com/__...a2g01.8360420.gdabfa9.1.Ruu2Pn
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1752 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.03.2017. u 10:03 - pre 86 meseci
Evo na ovom linku imas deo pravila koji se odnosi na ovaj period od 21 -27 koji su nazvali Priorder, znaci prednarudzbine .

28. je kao dogadjaj .

https://sale.aliexpress.com/__...a2g01.8360441.ec86daa.1.J8Zq0E

Obicna mamipara sa vecinom laznim popustima . Ocigledno Aliju ne ide bas najbolje u zadnje vreme , sto nije nikakvo cudo svima ide slabo , masovno se zatvaraju nekada velike net Kineske radnje . Pa ovakvim stvarima pokusava da podigne promet .

Ovo je nesto novo , koliko ja pamtim prosle godine nije bilo ovoga u martu .

Mada me i ne cudi sto im ide slabije nego ikada jer Kinezi stalno dizu cene , kada poredim sa cenama od pre 1-2 godine , vecina stvari je 50 - 100 % skuplja , ne sve ali vecina . Pa ljudi gube interes za kupovinu .

Koliko ce sada ovi Lazni popusti da upale videcemo , jer kad neko digne za godinu dana cenu 50 % , a posle ti da popust 10-15 % i nije neki dil .
 
Odgovor na temu

cimer
vrsac

Član broj: 79219
Poruke: 349
*.169.220.0



+20 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.03.2017. u 10:07 - pre 86 meseci
kako oceniti prodavca kojim je ali tim nakon dispute-a presudio u moju korist? da li mu dati negativan feedback jer nije hteo odma da prihvati moj predlog za full refund nego je nudio kojekakve gluposti ili da ga ostavim neocenjenog?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1752 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.03.2017. u 10:21 - pre 86 meseci
Evo primer " akcije " :

Ovaj prvi link je redovna cena za telefon :

https://www.aliexpress.com/sto...m=2114.12010615.0.0.0cz8Donaci sa doplatom za postarinu cena je 79 $

Ovaj drugi link je iz iste radnje sa ovim " Akcijama "

https://www.aliexpress.com/sto...l?spm=2114.12010615.0.0.0cz8Do

Navodno cena za isti telefon je 110 $ pa sa " akcijom" popustima itd bice 78 $ Usteda ceo 1 $
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1752 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.03.2017. u 10:22 - pre 86 meseci
Citat:
cimer:
kako oceniti prodavca kojim je ali tim nakon dispute-a presudio u moju korist? da li mu dati negativan feedback jer nije hteo odma da prihvati moj predlog za full refund nego je nudio kojekakve gluposti ili da ga ostavim neocenjenog?



Kako ti volja , mozes da mu das 1, 2 , zvezdice , vise ili manje , sto god pozelis . Ako ostavis prazno, ne popunjavas nista to je onda 5 zvezdica automatski !

Ja licno ako Kinez ne pristane pa idemo na arbitrazu , dajem mu 1 do 2 zvezdice , zavisno od ljubaznosti . Ako Kinez pristane na dogovor bez Alitima i gubljenja vremena , kod mene mu je zagarantovana 3-ka , pa navise , takodje od ljubaznosti zavisi. U Sustini sto vise zavlaci i trosi mi vreme , to dobija od mene Nizu ocenu .

Znaci u ovom tvom slucaju gde je Alitim morao da odluci , od mene bi taj prodavac dobio najverovatine 1-cu kao vrata
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
5.134.111.*



+115 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.03.2017. u 12:01 - pre 86 meseci
Mozda nisam u pravoj temi,ali vezano za carinu a kupljeno na ebay,sta ako mi lupe neku cenu ogromnu za telefon kako mogu da im dokazem,da im posaljem samo link ili da trazim racun ili sl. od prodavca?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1752 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.03.2017. u 12:45 - pre 86 meseci
Nikako , nema nikakvih Dokazivanja, vec Carinik kome dopadne saka , predmet , Sam vrsi procenu , jer je Vidovit !

Eventualno postoji zalba koja kosta nekih 425 din po starom, svake godine dizu cene tih taksi , ali sve zalbe odbijaju , pa je to bacen novac .

Jedino ako je vec previse zacenjeno , mozes da ne podignes proizvod , da se vrati Kinezu , imas kombinacije na ovoj stranici ,jer nema razlike da li se vratilo zbog pogresne adrese ili nisi hteo da platis dazbine. Ja sam tako radio par puta kada je Carina bas Divljala sa procenama . Ali sve zavisi da li imas pracenje ili ne itd . U svakom slucaju ti placas povratnu postarinu , pa preracunaj sta ti se vise isplati , kada dobijes Carinsku deklaraciju .

Ako omase za sitno naravno da se ne isplati nista drugo nego uzeti paket .

Naravno zavisi i odakle je prodavac , ako je Kinez onda je procesura ovo opisano . Ako je Amerikanac ili neki zapadnjak , oni cesto stave nekakav obracun , invoice unutra , pa carina po tome carini .
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.03.2017. u 14:36 - pre 86 meseci
Ili u slučaju da si poručio nešto što nisu nikad videli, a carinik je baš baš radoznao i dosadno mu je, kontaktiraće te da im pošalješ screenshotove, kopije izvoda i sličnu dokumentaciju koja pokazuje koliko si platio, ali to se dešava jaaaako retko, takvi slučajevi zalaze u zonu urbane legende (mada meni se recimo jednom desilo, pa mogu da potvrdim da ima takvih slučajeva).
 
Odgovor na temu

baronminhauzen
Dejan Rincic
Agencija Rincha
Nis

Član broj: 328267
Poruke: 64
212.200.247.*

Sajt: www.promotivnimaterijal.c..


+2 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.03.2017. u 15:51 - pre 86 meseci
ako ti je cifra prevelika, odstampaj i odnesi potvrdu koliko si platio i prema tome bi morali da ti naplate pdv i carinski pregled.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.03.2017. u 16:46 - pre 86 meseci
Oce al ne u nasim krajevima .
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
5.134.111.*



+115 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.03.2017. u 20:16 - pre 86 meseci
Citat:
ademare:
Nikako , nema nikakvih Dokazivanja, vec Carinik kome dopadne saka , predmet , Sam vrsi procenu , jer je Vidovit !

Eventualno postoji zalba koja kosta nekih 425 din po starom, svake godine dizu cene tih taksi , ali sve zalbe odbijaju , pa je to bacen novac .

Jedino ako je vec previse zacenjeno , mozes da ne podignes proizvod , da se vrati Kinezu , imas kombinacije na ovoj stranici ,jer nema razlike da li se vratilo zbog pogresne adrese ili nisi hteo da platis dazbine. Ja sam tako radio par puta kada je Carina bas Divljala sa procenama . Ali sve zavisi da li imas pracenje ili ne itd . U svakom slucaju ti placas povratnu postarinu , pa preracunaj sta ti se vise isplati , kada dobijes Carinsku deklaraciju .

Ako omase za sitno naravno da se ne isplati nista drugo nego uzeti paket .

Naravno zavisi i odakle je prodavac , ako je Kinez onda je procesura ovo opisano . Ako je Amerikanac ili neki zapadnjak , oni cesto stave nekakav obracun , invoice unutra , pa carina po tome carini .

Pa jel mogu od Kineza da trazim taj invoice ili obracun,pretpostavljam da je Kinez iako je ebay u pitanju?

Citat:
valjan:
Ili u slučaju da si poručio nešto što nisu nikad videli, a carinik je baš baš radoznao i dosadno mu je, kontaktiraće te da im pošalješ screenshotove, kopije izvoda i sličnu dokumentaciju koja pokazuje koliko si platio, ali to se dešava jaaaako retko, takvi slučajevi zalaze u zonu urbane legende (mada meni se recimo jednom desilo, pa mogu da potvrdim da ima takvih slučajeva).

Zadnji put bili su bas blizu kad sam narucio neki alat,naplatili carinu i pdv na 20 dolara a taj alat klostao oko 18,valjda ce i sad da budu realni.U pitanju je Samsung galaxy s4mogu sve to da im posaljem screenshotove i kopije izvoda,za to nije poblem.
Da li onda na paketu da napisu realnu cenu ili umanjenu,prodavac zapeo da mi napise malu?
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.03.2017. u 20:23 - pre 86 meseci
Ako ti posalje pravi invoice carina to priznaje ali kinezi to jako retko salju .
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.03.2017. u 21:14 - pre 86 meseci
Može Kinez da škraba šta hoće po paketu, carina to ne gleda, ni ne sme po zakonu da gleda.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1752 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.03.2017. u 21:46 - pre 86 meseci
@ freeworld

Naravno da mozes da trazis od Kineza da ti napise invoice, i stavi ga u paket , ovo sto pise spolja , retko carina cita i ne uvazava , pa nema nekog pravila sta je najbolje da tu pise , kolika vrednost .

Ali je mala sansa da Kinez posalje racun . Imas staru veliku Temu ispod ove o nekada najvecem Net prodavcu DX i Nikada , godinama , ni danas ne zele da salju Racune , ne samo nama, nego nikome u svetu iako su Firma , a ne pojedinac ! Zasto je to tako , ko ce ga znati , verovatno zbog nekih tamosnjih propisa , da izbegavaju tako placanje necega .

Tako da je sansa da Kinez firma ili pojedinac posalje racun jednaka 0 . Ja za sve godine kupovina kod Kineza , nisam ni jednom dobio racun , mnogi takodje , a Mrsoje je dobio jednom , za sada jedini na celom forumu pa ti vidi .
 
Odgovor na temu

baronminhauzen
Dejan Rincic
Agencija Rincha
Nis

Član broj: 328267
Poruke: 64
37.220.77.*

Sajt: www.promotivnimaterijal.c..


+2 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.03.2017. u 23:09 - pre 86 meseci
moje iskustvo sa Niškom carinom je takvo kao sto sam napisao u postu gore, poslali su mi pismo da im dostavim kopiju uplate za telefon koji sam uzeo (bilo je 77 USD) i po tome su carinili... pdv moras da platiš i carinski pregled, a carinu samo ako je preko 50 eur :-)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1752 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.03.2017. u 23:34 - pre 86 meseci
Svaka carinarnica radi drugacije . Niska najcesce trazi dodatne , papire, NS dosta redje , Beogradska skoro Nikada .

Meni Beogradska Nikada nije trazila , vec uvek sami Pogadjaju , nije vazno kolika je suma , kakav je paket , vrednost i koliko ce da Omase .

Tako da sve zavisi ko kojoj carinarnici pripada teritorijalno , kao da postoje 3 drzave , a ne Jedna !
 
Odgovor na temu

Dragan-EL
zrenjanin

Član broj: 335673
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.03.2017. u 06:24 - pre 86 meseci
Kako doci do broja telefona??

10200 GPC BEOGRAD - 11003 IZMENIČNA POŠTA

Moram nekako pokusati da zaustavim paket da se vrati za kinu?Nisam znao da i ti paketi mogu da se prate preko postexpresovog sajta.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1835349 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.