Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1836422 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
95.180.48.*



+42 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?27.12.2017. u 23:09 - pre 76 meseci
Sledeci put bi me mozda pogodili u trentku kad nesto radim, pa ne bih ni razmisljao, a sad mi je bas nesto delovalo zanimljivo. Narucio sam ja isti predmet od istog kineza malopre da stigne meni pre nego sto oni razrese, a oni samo nek resavaju, nije zurba. Iskreno nisam znao da to moze toliko da potraje, a i ova zenica u posti koju vidjam na salteru vec godinama nije znala nista detaljnije da mi kaze. Kaze prvi put popunjava dokumentaciju za ovakav postupak.

Da je nesto bitno verovatno bih platio i psovao ih narednih meseci dok ne zaboravim, ali posto nije bas tako bitno onda nije ni zurba, neka ih, nek vecaju. Da platim 700 din da naucim nesto novo, relativno je niska cena za sticanje novih saznanja.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?28.12.2017. u 07:44 - pre 76 meseci
Krenule da mi stižu poruke od dilera semenki na Aliju da se ta kategorija gasi i da imaju totalnu rasprodaju, otprilike od svakog od koga je ženin brat poručivao stigla poruka. Ali to ni nije toliko čudno nego činjenica da su skoro sve poruke u dlaku iste. Dakle, bila su otprilike dva velika dilera i gomila sitnih klonova ili preprodavaca ili kako da ih nazovem... Inače, proverio sam, i ta kategorija Garden > Bonsai ili kako se već zvala više nije vidljiva u pregledu kategorija, pretragom se još može doći do ponekog pakovanja semenki ali izgleda da stvarno prestaju sa prodajom toga preko Alija...
 
Odgovor na temu

Iraa

Član broj: 328751
Poruke: 55
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?28.12.2017. u 10:56 - pre 76 meseci
Da li postoji mogucnost da saznam kada cu dobiti bateriju, s obzirom da je kod nas na carini? Koga bi mogla da zovem? :))
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?28.12.2017. u 11:34 - pre 76 meseci
@Iraa
Nikoga, postavi broj za pracenje u temi pa ce ti neko reci.
http://www.elitesecurity.org/t...eme-isporuke-pracenje-posiljki

@SaleB81
Slicno sam i ja tako razmisljao, ali kad ti stigne resenje shvatis da su te ipak uspeli zeznuti
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?28.12.2017. u 16:08 - pre 76 meseci
@ Iraa

Paket je trebao da ti stigne danas na adresu ! Jer su ga jutros poslali u 4 ujutro poslali za glavnu podrucnu postu .

Pogledaj u sanduce da li imas , ono obavestenje od postara , da odes do poste i podignes .

Nekada Postar nece ni da donosi paket , mrzi ga , vec samo u Posti ujutro popuni ta obavestenja , koja ubacuje u sanducice , to moj radi redovno .
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?28.12.2017. u 17:32 - pre 76 meseci
Citat:
Nekada Postar nece ni da donosi paket , mrzi ga , vec samo u Posti ujutro popuni ta obavestenja , koja ubacuje u sanducice , to moj radi redovno .


ademare , ne krivim ga , cak ga i razumem , pa dosta mu je jedan kao ti u parohiji pa da "spadne s nogu" . . . . . xi xi xi
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Iraa

Član broj: 328751
Poruke: 55
87.116.177.*



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?28.12.2017. u 20:00 - pre 76 meseci
Dobro vece. Dobih konacno bateriju od Medveda ali jos se ne radujem dok ne vidim kako radi. Trenutno je na punjacu i zaboravih da bacim pogled kada je baterija proizvedena. Na bateriji pise: You can only use the charger approved by our company and please ventilate when charging. Ne razumem drugi deo recenice, sta da ventilisem, na koji nacin??

[Ovu poruku je menjao Iraa dana 28.12.2017. u 21:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Iraa

Član broj: 328751
Poruke: 55
87.116.177.*



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?28.12.2017. u 20:09 - pre 76 meseci
E ovako. Bas sad gledam. Baterija ima nivo napunjenosti 14 posto. Punim je vec pola sata i jos se nije makla sa 14 posto. Mozda je do baterije, proizvedena je 2015.godine u Novembru mesecu. Ili je do baterije ili do pounjaca a mozda i do samog telefona. Poludecu. Sta vi mislite, zasto ne puni? I da li je baterija prestara?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?28.12.2017. u 20:55 - pre 76 meseci
Zavisi da li punis ukljucen ili iskljucen telefon !

Ako je iskljucen onda zavisi i od snage punjaca , ali sporo punjenje ne bi trebalo da predstavlja problem .

Ako je ukljucen , onda punjenje baterije ide sporije nego kada je iskljucen , jer telefon trosi struju , dok je ukljucen . Zato kao test prvih par pute ne bi bilo lose da punis iskljucen telefon .

Na te gluposti , samo originalni punjac , i ventilacija ne treba obracati paznju .

To sto je baterija relativno stara , je i ocekivano , jer kako je propala fabrika telefona , tako se i ne prave vise ni baterije . Vec su uz telefone napravili i X baterija i sada prodaju te iste zalehe , dok zalihe traju .

 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?28.12.2017. u 21:01 - pre 76 meseci
@ eeestablishment

Konacno i neko duhovit u temi

Bez sale , treba povremeno malo i razbiti monotoniju teme , imas plus od mene
 
Odgovor na temu

Iraa

Član broj: 328751
Poruke: 55
87.116.178.*



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?29.12.2017. u 00:29 - pre 76 meseci
Strasno. Baterija mi se punila 4 sata i ostala je na 14 posto kao sto je i bila. Malo sam ulazila u opcije da vidim stanje baterije, pogledala par slika i nivo je pao na 7 posto. Ocigledno da Kineski medved prodaje stare Zopo baterije , dok ne istrosi poslednje zalihe sto nije fer. Sada da ulazem dispute nema mi smisla ali mogu da mu dam javno moje misljenje. Imate li predlog , kada je telefon na punjacu a ne puni, do cega moze to biti i sta da radim? Ademare, iskljucila sam telefon i tako sam ga punila, kao sto si mi rekao. Nista se nije napunilo

p. s. Ima mi smisla da pokrenem dispute ali ko ce sad da dokazuje da baterija ne moze da se napuni. Sad mislim i da mi nije slucajno poslao pogresnu bateriju.

I jos kad procitam "Hello friend", muka me spopadne.

[Ovu poruku je menjao Iraa dana 29.12.2017. u 01:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?29.12.2017. u 02:08 - pre 76 meseci
Uh , prilicno je tesko dokazati , losu bateriju . Trebalo bi snimati film tokom celog , punjenja , sto je zaludan posao . Ili bar dva sata .

Prvo pokazati koliko je stanje u procentima, pa onda kako se puni bar jedan sat , pa opet pokazati stanje i tako bar jos jedan sat . Onda bi taj film trebalo obraditi , smanjiti , da stane u Alijev okvir , velicine za film i to uploadovati .

To bi jedino moglo da upali kao dokaz . Same fotografije ne bi prosle , a video sam i neuspesne pokusaje ljudi da preko uredjaja , prodaje se na Aliju za 1 $ , stavi se izmedju USB punjaca i telefona i on na ekranu pokazuje stanje u Mili amper casovima koliko je baterija primila .

Ali , Ali tim to ne uvazava ! Ne priznaje pouzdanost tog uredjaja od 1 $ , a svaki Kinez prodavac ima neki lazni sertifikat o baterijama , kao da se taj papir odnosi na svaki komad .

Jedina sansa je film, ali je pitanje ko ce to da snima bar 2 sata , a posle da obradjuje .

Na kraju se ispostavilo , nazalost , ono sto pisem zadnjih 5 godina , da su Svi Kinezi u sustini preveranti ! Zato ja uvek trazim novac nazad i tako ih u startu sprecavam da me prevare .

Evo sad , danas , sam otvorio Disput . Porucio sam od istog prodavca proizvode do sada 3 puta , i verovatno bih i dalje nastavio , medjutim u 2. posiljci koja je stigla u utorak , poslao mi je jedan predmet , modul elektronski , Bez ijednog jedinog dela na njemu ! Bez cipa , bez ostalih komponenata , samo prazna stampana ploca i na njoj sa obe strane dva velika X ! Na taj nacin se obicno obelezava Skart ! Jer se desi i da robotska masina koja to stancuje , pogresi .

Napisao sam mu poruku i on me ladno ignorise ! Briga njega sto sam redovan kupac kod njega , ali briga i mene , cim mi nije odgovorio na poruku 24 sata , podigao sam zalbu ! Trazim novac nazad za tu prevaru ! U krajnjoj liniji mi i vise odgovara sto cuti , nego da se sa njim natezem . Ne sumnjam u resenje, jer je to lako dokazati fotografijama , da je sve prazno na stampanoj ploci .

Takvi su oni , ali bi takvi trebali da budemo i mi , oni da pokusavaju prevare , mi da se branimo , trazeci novac nazad . To je donekle i sustina cele ove teme , kako se odbraniti od Kineza prevaranata .
 
Odgovor na temu

Iraa

Član broj: 328751
Poruke: 55
87.116.179.*



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?29.12.2017. u 08:28 - pre 76 meseci

Oni su stvarno amoralni. Zato i naglasavaju Dear friend kada pisu. Manje vise sad za novac ali volela bih da upozorim druge da ne kupuju i kako to mogu da uradim?? Takodje otvorila bih dispute cisto da i Aliju kazem koji je Medved prevarant ili je dovoljno da odem samo na feedback. Ne bih volela da dobije ni jedan cent, takodje.

I zasto je proizvodnja Zopo telefona stala? Sve mi se cini da je Zopo imao veliki problem sa baterijama i samim punjenjem. To sam nalazila na stranim forumima, ljudi su se masovno zalili na baterije ili punjace... ali to je sada sporedna tema. Vazno mi je da upozorim druge ljude i Ali expres
... Sve me ovo podseca na kineski saobracaj. Vozaci gaze pesake na pesackim prelazima koliko im je zivot vazan... Ako im ljudski zivot nije svetinja sto bi marili za jednu neispravnu bateriju

[Ovu poruku je menjao Iraa dana 29.12.2017. u 11:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
109.122.99.*



+115 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?29.12.2017. u 11:50 - pre 76 meseci
Citat:
eeestablishmentademare , ne krivim ga , cak ga i razumem , pa dosta mu je jedan kao ti u parohiji pa da "spadne s nogu" . . . . . xi xi xi

Tako i ovaj moj postar,kaze ubise ga kinezi,svaki dan mu ona torba sve veca i veca,upisao mi i broj pa me zove kaze stigli ti kinesčići,samo jos godinu dve da izdrzim i da odem u penziju inace sam propao,i ovi iz brze poste me znaju bar njih 4,5,da je ovakvih kao ja bar 5 puta vise ko zna koliko bi se novih radnih mesta otvorilo.:D
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?29.12.2017. u 12:07 - pre 76 meseci
Procedura je da sada , tamo u detaljima pritisnes taster da si primila proizvod .

Kada to uradis , onda se automatski otvori ekran za ocene . Tu napises opstu ocenu u vidu zvezdica 1-5 , ovde predpostavljam 1 zvezdica tj. jedinica . Ima prostor za komentar i tu mozes da napises sto god pozelis , najbolje na Engleskom .

Osim te glavne ocene sada po novom ima jos i dve sporedne , ranije je bilo 3 , ali je brzina isporuke izbacena .

Tamo gde su details , imas desno od slike proizvoda plavi link Open Dispute . Tu treba da prvo pritisnes taster Refund only , to znaci da ne zelis vracanje , nego samo novac .

Na novom okrenu pise sada ta opcija , pa taj red ne treba dirati , na pitanje Did you receive the item ? treba obeleziti Yes . Refund Amount upise se koliko kupac trazi novca nazad , obicno je cela suma , mada i ne mora , ali upisi celu .

Onda na Please write your request detail: Tu opises celi slucaj , ali pisi tako da se obracas Ali timu, to se ne navodi , ali tekst da bude u tom smislu . Mozes da pomenes da si vec jednom vracala pogresnu bateriju , da imas i dodatne troskove itd . I da ti je poslata baterija koja ne radi itd.

Na Please upload your evidence . Snimi par slika , na primer papir od slanja one vracene , stavi bateriju u telefon , da pokaze stanje , ako imas na cime vec snimas , da na slici prikazuje vreme , podesi pa da ne snimas sat vremena , vec da datum i vreme pokazu da je proslo sat vremena , kako se ponasa batarija posle sat , dva punjenja .

To sada predstavlja tvoj " predlog " za resenje . Prodavac ima 5 dana da odgovri i da , da , svoj predlog . Kada on napise to dobro prouci sta ti napise , obicno nude Nista !

Ako ti tu oko prodavcevog predloga bude nesto nejasno pisi , pa da vidimo . Posle tvog prihvatanja ili odbijanja , ce da se umesa Alitim , i ako vi nemate dogovor , onda ce oni da odluce . Zato sam i napisao da se cela zalba napise kao obracanje Ali timu , da bi oni ukapirili o cemu se radi , posebno da je vec jednom dobijena potpuno pogresna baterija , pa vracana uz troskove , pa dobijena neispravna itd .
 
Odgovor na temu

Iraa

Član broj: 328751
Poruke: 55
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?29.12.2017. u 14:25 - pre 76 meseci
Da li Ali radi sada ovih dana posto je nova godina...?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?29.12.2017. u 17:31 - pre 76 meseci
Radi . Kada otvoris dispute, prodavac ima rok 5 dana da odgovori .

U tih 5 dana se racuna i subota i nedelja i nova godina , sve .
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?29.12.2017. u 20:48 - pre 76 meseci
Otvorio sam spor .

Prodavac se slozio i resen je u moju korist .

Sada pise " refundiranje napredak "

Zanima me da li cu u momentu kada legnu novci na moj racun dobiti neki propratni mail ili sl obavestenje da su pare legle ?

Hvala . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?29.12.2017. u 21:12 - pre 76 meseci
To pitaj u tvojoj banci .
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?29.12.2017. u 22:57 - pre 76 meseci
@ eeestablishment

Nekada ti narandzasti krugovi , progres refunda rade kako treba , nekada ne rade .

Kada rade , ima ih 3 komada i kada se sva tri nacrtaju , onda je novac vracen , uplacen na racun itd.

Nekad se zakoce i nikad ne dodje to do kraja , iako Ali vrati novac, uplati itd . Ja imam nekoliko koji od letos stoje tako nedovrseni , iako je novac uredno vracen .

Zato za nekih 7 dana od zavrsetka disputa pogledaj na Net bankarstvu , ako ga imas i trebalo bi da je novac tu . Max je nekih 10 -14 dana . Ako posle 14 dana ga nema , onda se obratis banci .

Ako nemas net bankarstvo , onda mozes da vidis u banci , ili na izvodu mesecnom .

U sustini , kod mene Ali nije ni jednom omanuo , sa vracanjem, a prosek je nekih 7 dana , moze i brze , a retko sporije . U sustini Ali to vrati za par dana , ali to se ne vidi ni na net bankarstvu , dok banka ne proknjizi , a zna da knjizii do 7 dana . Mada najcesce knjizi petkom za tu nedelju , pa ako je Ali vratio u ponedeljak, vidi se najcesce u petak . Ako je kasnije , onda ostane za iducu nedelju .
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1836422 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.