Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pismeno obrazlozenje odluka centra i opstine zbog uskracivanja pomoci

elitemadzone.org :: MadZone :: Pismeno obrazlozenje odluka centra i opstine zbog uskracivanja pomoci

[ Pregleda: 2559 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darko 79

Član broj: 310553
Poruke: 24



+47 Profil

icon Pismeno obrazlozenje odluka centra i opstine zbog uskracivanja pomoci02.02.2013. u 10:57 - pre 136 meseci
Pozdrav svima na ovom sjajnom forumu gde jedino i gde moze da se cuje istina,
Imam sledeci problem saljem zaheve za jednokratnu pomoc centru vec 2 godine konstatno oni to odbijaju kazu nisi dostavio a ja dostavio sve sta mi treba,fora je u tome da nedaju pare,tuzbe se nalaze u Upravnom sudu,resavaju,
Poslao sam zahtev za pismeno obrazlozenje odluka Centra za socijalni rad,predsedniku opstine i direktoru Centra da objasne zasto uskracuju sve vrste pomoci bas meni a drugima daju,a bas meni nece da daju nista,
i sada je fora da se svi kompletno pravi ludi i direktor centra a i predsednik opstine jednostavno nece da odgovore,
i sada me zanima sledece sta da radim i ko je nadlezan da bih dobio njihov odgovor,verovatno postoji neka sluzba koja moze da im naredi da odgovore i da se izjasne o navedenom zahtevu.
Mene zanima ko je nadredjeni u tom slucaju i da li ima neko neki predlog ili sugestiju sta dalje da radim u borbi protiv drzavnih institucija koji nece da pomognu i odobre novac,
da li bi upravna inspekcija mogla da reaguje jer se ne radi o zvanicnoj zalbi koja je upucena na neko resenje vec o zahtevu.
Ministarstvo kaze nismo nadlezni,ko je nadlezan.
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2323 Profil

icon Re: Pismeno obrazlozenje odluka centra i opstine zbog uskracivanja pomoci02.02.2013. u 14:23 - pre 136 meseci
Možda da se obratiš službi besplatne pravne pomooći, pa da oni to korektno sroče i ukažu na to šta je potrebno za ostvarivanje tog prava. Ako su zahtevi ispisani kao tvoj post, možda ih niko nije uzeo u ozbiljno razmatranje.
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

darko 79

Član broj: 310553
Poruke: 24



+47 Profil

icon Re: Pismeno obrazlozenje odluka centra i opstine zbog uskracivanja pomoci02.02.2013. u 15:10 - pre 136 meseci
Tuzbu koju sam uputio Upravnom sudu,usvaja se tuzba i predmet vraca prvostepenom organu na ponovno odlucivanje zbog toga sto je drugostepeni organ resavao zahtev za jednokratnu novcanu pomoc po nevazecem zakonu o socijalnoj zastiti.
Prvostepeni organ u ovom slucaju je Centar za socijalni rad,
poslao sam urgenciju nakon 30 dana centru,zahtev za donosenje resenja po preporuci Upravnog suda,
Centar nije doneo resenje uopste,
Poslao sam pre oko 2 meseca ponovo Upravnom sudu zahtev za donosenje resenja zbog pasivnog nepostupanja po presudi Upravnog suda,a od strane Centra,
Pre nekoliko dana stiglo mi je iz Upravnog suda da je formiran predmet i da je odobreno prekoredno resavanje predmeta,i da ce presuda biti doneta u razumnom roku.
U toku samog postupka pred Upravnim sudom,sud je dva puta od Centra trazio dostavljanje spisa i izjasnjenje o tuzbi,
Centar je to odbio da uradi,da dostavi spise i da se izjasni o tuzbi,
Sud je resio na osnovu dokaza poslatih uz tuzbu da predmet vraca na ponovno odlucivanje,jer sam kompletno poslao uz tuzbu sva resenja koja dokazuju stanje socijalne potrebe.
Pre oko 15 dana poslao sam zahtev predsedniku opstine i direktoru centra za socijalni rad zahtev kompletno obrazlozen da je meni potrebna pomoc,i pritom naveo odredjene nezakonitosti koje su radjene u toku samog postupka,a to su pitanja poput,
zasto nacelnik opstinske uprave resava zalbe po nevazecem zakonu,
zasto ne postuje zakonske rokove u resavanju,vec resenje po zalbi dobijam ukoliko se obratim Upravnoj inspekciji i ministarstvu,hocu da znam razlog,
Zasto se medicinska dokumentacija koja je u skladu sa zakonom poslata preporuceno postom uz zalbu na prvostepeno resenje iz Centra o odbijanju pomoci,od strane nacelnika opstinske uprave ne uvazava se,vec nacelnik tvrdi zalilac nije dostavio medicinsku dokumentaciju,a ja sam dostavio.
Izvinjavam se ukoliko sam malo preopsiran,ali to da bi se razumeo postojeci problem.
Sluzba pravne pomoci postoji u opstini,medjutim radi se o tome da uvek kada sam se njima obratio da bilo sta napisu ili da mi kazu neki pravni savet, osoba koja radi u toj sluzbi ili je na putu ili na sastanku,znaci onemoguceno mi je da uopste dodjem do bilo kakve pravne pomoci ili pravnog saveta.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pismeno obrazlozenje odluka centra i opstine zbog uskracivanja pomoci

[ Pregleda: 2559 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.