Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 32522 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina07.08.2013. u 23:21 - pre 129 meseci
Ovaj I10 mnogo dobro izgleda, samo mu je cena malo jaca u salonu. Odgovara i ovaj manji motor sa 68ks.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina08.08.2013. u 06:06 - pre 129 meseci
Vidim da se svi javljaju odusevljeni dizajnom, mozda se ja ne razumem u to ali meni je ruzan. Od tih malih kutijastih automobila jedini koji se meni svidja je Fiat Panda.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina08.08.2013. u 11:27 - pre 129 meseci
Jeste ruzan, i porpilicno svi "patuljci" lice.
Ovaj podseca na corsicu.

Ali mislim da je lepota otisla na racun upotrebljivosi i ekonomicnosti. Ionako im oblik diktira "odnos" prema pesacima po NCAP-u, a oble linije na malom autu vise deluju kao defekti, nego dizajn.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.static.avana.rs.



+10246 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina05.10.2021. u 12:03 - pre 30 meseci
Planiram da kupim auto A segmenta, kao drugi auto. (Nemam više živaca da se natežem sa ukućanima "ko će danas da uzme auto". Citroen C4 je moj i samo moj!)

Izbor je nekako pao na VW Up! i klonove iz Škode i Seata. Vidim da se nudi skoro isključivo 1.0 MPi motor u varijantama od 44 kW i 55 kW.

I sad, molim upućenije forumaše da prokomentarišu izbor modela, i pre svega kvalitet motora.
Takođe me zanimaju i iskustva iz eksploatacije auta i posebno motora 1.0 MPi, koji se, koliko vidim ugrađuje / ugrađivao u priličan broj modela brendova grupacije.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina05.10.2021. u 13:12 - pre 30 meseci
Nema tu mnogo razmišljanja, ili I10 ili UP, oba su za svoju namenu odlična.

I10 postoji (mada je redak) i sa jačim motorom od 80KS što je već ozbiljnije, ne znam koliko ima UPova sa jačom verzijom od 75KS, proveri da li ima varijabilne ventile, ako da možda bi on bio najbolji izbor.

Ako ne, osnovni od 60KS je miran i slab za van grada a za grad sasvim dobar, potraži ga u dobrom stanju i svakako može da bude dugotrajno rešenje.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.static.avana.rs.



+10246 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina05.10.2021. u 13:36 - pre 30 meseci
I10 mi se nešto ne sviđa posebno.
Mislim, znam, pričam napamet, možda, kad bih ga video na placu, seo, startovao motor možda bih i kupio, ali sad sam fokusiran na VW Up!

Zanimljivo da, iako sam očekivao niže cene drugih brendova ("Italijani", "Francuzi", "Korejanci" ... ) svi su tu negde, veoma izjednačenih cena.

Mislim da će 44 kW biti dovoljno.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina14.10.2021. u 10:04 - pre 29 meseci
Pre par godina sam na moru vozio Citroen C1, tada je bio nov (2018e) i iznenadio me je koliko je živahan za auto te klase.. Imao je motor 1.0 sa 69KS..
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina14.10.2021. u 20:57 - pre 29 meseci
To je najpoznatiji mali motor, inače Toyotin, koji se ugrađuje u nekoliko brendova. Deluje snažan i lepo vuče jer ima varijabilne ventile što je u toj klasi retko.

Problem je što ima tri cilindra. Sve da je isto, a da ima 4 cilindra, imao bi oko 100 KS, bio bi tiši, uravnoteženiji i puno jači i za grad bi bio odličan ne samo u A nego i u B segmentu.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
79.101.120.*



+10246 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina15.10.2021. u 08:03 - pre 29 meseci
Nisam znao da je PSA grupacija ugrađivala Toyotine agregate!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
79.101.120.*



+10246 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina15.10.2021. u 10:06 - pre 29 meseci
Da, to je zapravo potpuno isti auto kao i Toyota iGo (podrazumeva se da je isto kao PUG 107/108 )



A sva tri se prave, tj. sklapaju u Češkoj
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina16.10.2021. u 17:01 - pre 29 meseci
Skroz simpatičan autić, lagan, startan, ima unutra dovoljno prostora za četvoro ljudi, a u gepek taman staju torbe iz kupovine.

Čak i to što je trocilindraš mi ne smeta, mada za par dana vožnje nisam ni provalio neki problem.

Kod mog trocilindraša mi jedino smeta što je u BG špic režimu malo žedniji, kao i na autoputu ako ga poteram preko 120 - 130km/h.. Naravno na tim brzinama mi zafali taj jedan cilindar, jer kreće da se dere kao lud :) A recimo na 110 - 120km / h se čuju samo gume i vetar

Ovako radi sasvim zadovoljavajuće.

[Edit] Kolegnica ima Toyotu Aygo, staru par godina, oduševljena je, mada njoj je najbitnije da se lako parira i da malo troši.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
79.101.120.*



+10246 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina16.10.2021. u 17:43 - pre 29 meseci
Koliko je to "malo žedniji". Kolika je prosečna potrošnja koju ostvaruješ u gradu?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina16.10.2021. u 22:07 - pre 29 meseci
@Java Beograd

Kupi C2 1.4Hdi ili benzinca to je najbolji auto od tih prdavaca ili twingo

Up i njegove varijacije su toliko spartanske i u pogledu opreme i u pogledu palete motora
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina16.10.2021. u 23:10 - pre 29 meseci
Nemojte samo Tojotu Ajgo pominjati, sećam se priče još oko 2010-2011. godine kod mehaničara kad sam radio mali servis, čoveku za neke delove trapa (bio auto udaren u saobraćajci baš u točak) tražili 250k dinara u ovlašćenom servisu, on nekako uspeo da kontaktira nekog uvoznika koji je dobavljao originalne tojotine delove, sećam se da je bio negde u Luci Beograd, kod njega delovi koštali ukupno 125k dinara :)

Mada, EU je doskočila japancima sa BER sertifikatom, čak i u garantnom roku mogu da se ugrađuju zamenski delovi koji imaju taj sertifikat, garancija mora da važi. Jeste da su original kvalitetni, znači po ovim našim putevima, ali ne baš toliko da neki delovi budu više od 2 puta skuplji.


Nego, kad pomenusmo Tojotu, bio kod majstora na malom servisu pre 15-ak dana, kod njega na servisu bio Smart4Four, reče mi da je u njemu Tojotin 1.3 motor, međutim koliko znam u pitanju je Micubišijev, pošto je prva generacija Smarta sa 4 vrata praktično klon Micubiši Kolta. Eto, i ti majstori ne znaju baš sve, ali bar se radi o 4-cilindričnom motoru, kod druge generacije samo 0.9 i 1.0 sa 3 cilindra.
Uglavnom, ta prva generacija zbog različitih boja delova karoserije nekako baš simpatična kao gradski autić...
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina17.10.2021. u 12:38 - pre 29 meseci
Sta je od tih malih gradskih najudobnije i lako za ulazak/izlazak? Pretpostavljam da Up bas i nije ako je kao Polo/Fabia/Ibiza. Za stariju osobu je pa da bude nesto jednostavno (servo, klima, podizaci vec mogu a i ne moraju) i pouzdano, da nema neke glupe kvarove, prazan akumulator posle par dana stajanja i sl. izvore nervoze i frustracija.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina17.10.2021. u 22:25 - pre 29 meseci
Citat:
Java Beograd: Koliko je to "malo žedniji". Kolika je prosečna potrošnja koju ostvaruješ u gradu?


Oko 8.5l - 9l na 100km.

U proseku pređem 400km sa 30l (što mu dođe oko 7.5l), ali u tih 40km je obično par odlazaka do Smedereva na plac, možda poneki Novi Sad, izađem često iz BGa.. Kada ne izlazim iz BG, kada koristim klimu leti, znatno je veća potrošnja.. Za tu klasu previše, ali ne vozim mnogo pa mi ne smeta.. Prelazim oko 1000 - 1500km mesečno. Recimo moj prethodni auto, kog sam ostavio ćaletu (Renault Clio 1.2 Benz - 2001godište) troši oko 6.5l.. Moj ćale istera mesec sa 3000din :)

Citat:
dr0id: Sta je od tih malih gradskih najudobnije i lako za ulazak/izlazak? Pretpostavljam da Up bas i nije ako je kao Polo/Fabia/Ibiza. Za stariju osobu je pa da bude nesto jednostavno (servo, klima, podizaci vec mogu a i ne moraju) i pouzdano, da nema neke glupe kvarove, prazan akumulator posle par dana stajanja i sl. izvore nervoze i frustracija.


Za ulazak / izlazak - Mercedes A klase ili Fiat Panda
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.static.avana.rs.



+10246 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina18.10.2021. u 08:20 - pre 29 meseci
Realno, ovoga sam se pribojavao, kad sam planirao benzinski motor. Smorio sam se od dizela, a i u stalnoj sam frci "dal će proći tehnički" zbog fuckin izduvnih gasova. Zato sam i u startu planirao benzinca.

Ali, "lowest low" troškovi eksploatacije su mi prioritet za drugi auto, koji će se vozito samo po gradu. Ako može: gume 13'' , kapacitet ulja 3L i slično ostalo, još jeftinije.

Mislm, (već sam pisao), glupo mi je da moj C4 HDI 100 HP, (dakle, udoban i prostran auto C segmenta) troši po gradu 6 L a mali "prdavac", da guta 9 i više. "Džaba smo krečili"

Možda ću da potražim Fiata Pandu 1.3 mJet, to je ono šta mi sada pada na pamet.



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina18.10.2021. u 09:00 - pre 29 meseci
Devojka i ja smo pre par meseci bili u fazi da kupimo neki autić A klase za "do posla i nazad" tu do 1500e.

1) A klasa (ona starija)
2) Twingo
3) Panda ili Seićento.

Jedan Twingo umalo nisam kupio (prodavao kolega ženin auto, 2002o, panorama, malo prešao, očuvan), ali mi se onda otvorila opcija za nov auto, pa sad čekam da vidim da li će biti išta od toga.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina18.10.2021. u 09:04 - pre 29 meseci
Citat:
Java Beograd:
Realno, ovoga sam se pribojavao, kad sam planirao benzinski motor. Smorio sam se od dizela, a i u stalnoj sam frci "dal će proći tehnički" zbog fuckin izduvnih gasova. Zato sam i u startu planirao benzinca.

Ali, "lowest low" troškovi eksploatacije su mi prioritet za drugi auto, koji će se vozito samo po gradu. Ako može: gume 13'' :D, kapacitet ulja 3L i slično ostalo, još jeftinije.

Mislm, (već sam pisao), glupo mi je da moj C4 HDI 100 HP, (dakle, udoban i prostran auto C segmenta) troši po gradu 6 L a mali "prdavac", da guta 9 i više. "Džaba smo krečili"

Možda ću da potražim Fiata Pandu 1.3 mJet, to je ono šta mi sada pada na pamet.




Mislim da su TSI motorima rešili taj problem i da su malo ekonomičniji.. Možda je Nebojša probao neki autić sa 1.0TSI ili 1.2 TSI motorom, pa zna više.. Meni recimo za nov auto, prvi pik Škoda Scala / Octavia sa 1.5 TSI motorm.

Opet, neka me ispravi neko iskusniji, mislim da je Fiat Punto šampion u "najmanje dinara po kilometru" kategoriji.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.static.avana.rs.



+10246 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina18.10.2021. u 09:24 - pre 29 meseci
Isplati se kupiti od kolege, prijatelje, poznanika ... jeste polovan, može da se pokvari, ali bar znaš ko ga je vozio i kako ga je održavao. Nije "lutrija"
Po meni, to je daleko bolja opcija nego kupovina preko placa / oglasa.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 32522 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.