Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kakve su TOYO klime

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Kakve su TOYO klime

Strane: 1 2

[ Pregleda: 27092 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deltaoskar
Beograd

Član broj: 151966
Poruke: 1
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kakve su TOYO klime20.07.2007. u 18:05 - pre 203 meseci
Ja sam ugradio TOYO klimu pre 3 godine, 12000 Btu . Što se tiče pomenute TOYO klime, moja je kao što rekoh 12-ica konkretno TA-12CHS. Moj stan je južno orijentisan, i klima je NON-STOP na direktnom suncu, i radi dobro (temeperatura u sobi je oko 26 stepeni C). Stan ima oko 65 kvm, i naravno u dnevnoj sobi je oko 26 stepeni dok je u spavaćoj 3-4 stepena više. Inače raspon rada ove klime je po katalogu proizvođača od -15 do +50 stepeni spoljne temperature. Neki drugari koji rade sa klimama su mi rekli da je TOYO "kopija" MITSHUBISHI klima uređaja, koji se sada teško nalaze. Ima TOSHIBA kompresor, a elektronika je MITCHUBISHI-jeva, i za sada se ODLIČNO pokazala (objasnio sam ti gde stoji spoljna jedinica i pod kojim uslovima klima uopšte radi). Jedina "mana" ove klime je, po mom mišljenju, lošija "završna obrada" (odnosno plastika ume da pucketa, daljinski moraš da približiš i usmeriš ka unutrašnjoj jedinici da bi radio), ali to je i cena tog ranga klima uređaja. Dođe mu nešto kao Rusi (Lada NIVA ne izgleda nešto lepo, i nema nikakvu dodatnu opremu, ali zato prolazi tamo gde ne mogu mnogi skuplji džipovi )


EVO NEKOLIKO SAVETA:

Pravilan izbor zavisi o više faktora od kojih su najznačajniji položaj stana, veličina prostorije koja se rashlađuje, namena prostorije, zastakljene površine i njihov položaj u odnosu na strane sveta i osunčanost, postojeća termička izolacija zgrade, broj osoba koje borave u prostoriji, frekvencija ulazaka i izlazaka u/iz prostorije. Samo kompleksna kombinacija ovih parametara može dati odgovarajući odgovor a nikako sama kvadratura prostorije. Opremljenije firme za ugradnju klima-uređaja poseduju i kompjuterske programe za proračun dimenzionisanja odgovarajućeg uređaja. Ali, da bi uređaj bio efikasan, tokom njegovog rada svi prozori i spoljašnja vrata treba da budu zatvoreni. Prijatan osećaj, veća produktivnost i potpuno zadovoljstvo najviše zavise od pravilnog izbora mesta montaže unutrašnje jedinice. Za hlađenje celog prostora neophodno je strujanje vazduha. Neprijatan osecaj strujanja hladnog vazduha (iz uređaja izlazi rashlađen vazduh temperature oko 12°C) lako se izbegava pravilnim izborom mesta montaže. Neki izvođači predlažu mesto za montažu koje im ne zahteva mnogo truda i do koga je najlakše prići, ali loše izabrano mesto na koje se postavlja aparat i nepravilna upotreba mogu da budu uzrok nezadovoljstva korisnika. Potrebno je postaviti klima-uređaj u oblasti oko prozora ili zida blizu centra prostorije, po mogućnosti izabrati najtamnije mesto u prostoriji, ali je najbolje proračun prepustiti stručnjaku. Klima-uređaji se rangiraju po broju Britanskih Termalnih jedinica (Unit) (BTU), tj. po toploti koju mogu da odstrane po satu rada. Svaki klima-uređaj se rangira po efikasnosti iskorišćenja energije koja se pokazuje u tome koliko se BTU po satu otklone za svaki utrošeni vat (W) snage koju uređaj troši.



Toliko od mene, ovo je bilo ISCRPNO )

POZZZZZZZZ



[Ovu poruku je menjao bakara dana 20.07.2007. u 20:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Kakve su TOYO klime

Strane: 1 2

[ Pregleda: 27092 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.