Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koja navigacija u autu?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koja navigacija u autu?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12729 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Koja navigacija u autu?25.03.2013. u 21:24 - pre 134 meseci
Koje navigacije koristite, ako koristite? Da li je bolje uzeti posebnu navigaciju, ili neku namensku za android?

Sem cuvanja baterije i ponekog updatea, ima li drugih benefita?

Najradije bi uzeo offline navigaciju za android, zaradi prakticnosti, ali koliko se secam brze su trosile bateriju nego sto se dopunjavalo na 12v uticnici.

Neka preporuka? Uglavnom sam imao ugradjene u pioneer i jvc sisteme koje sam imao, i nisu nesto, ali pomazu, sada u novom polu ne bi cupao fabricki sistem samo zbog toga.

Hvala i lp
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?25.03.2013. u 21:29 - pre 134 meseci
Koristim IGO Primo na telefonu.
Imam džek za upaljač pa ne brinem o bateriji. Imam i neki držač za telefon sa kojim nisam baš presrećan, ali da mi često treba kupio bih neki bolji...

 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?25.03.2013. u 21:32 - pre 134 meseci
Cenim da danas nema neke specijalne razlike, šta god da uzmeš. Svi imaju prilično kvalitetne mape ovih naših krajeva.
 
Odgovor na temu

dule87
Dusan Vulovic
Kraljevo

Član broj: 8118
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?25.03.2013. u 21:36 - pre 134 meseci
Ja isto koristim Igo na telefonu, iskreno nikad nisam planirao da kupim samo navigaciju za auto, ovako tel radi 'svoj' posao
DVulovic
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?25.03.2013. u 21:36 - pre 134 meseci
Ovaj prestigio ima mape da ce te umesto Kacareva odvesti u Crepaju,3x pored pandura da ce te zaustaviti
iz ciste radoznalosti.koji q se motas ovde.Taj dan sam ga pustio da me vodi kroz kukuruz,neki putic i opet
na pandure.Tad kada je nisam tresnuo o zemlju.
Geovision 5500 BTFMHD IGO MAPE.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?25.03.2013. u 21:43 - pre 134 meseci
Ventura, za mape predpostavljam, vise mi je bitno graficki prikaz, da nije prenabudzeno, iako imam note-a, veliki je ekran, vidi se. Isto POI nemaju sve dobro uradjene i ucrtane. Ako se jos i live traffic dobije, super. Gledao sam nekog garmina, ima otprilike to sto trazim, ali je ono dobar komad plastike, i ne da mi se vuci sa sobom. U Slo i nije problem, gde u Bg da ostavljam u autu, nema sanse.

Gde vi vidite igo u marketu? Ja nadjoh samo garminov navigon..
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?25.03.2013. u 21:43 - pre 134 meseci
Zavisi gde ces se najcesce kretatati i ko nudi kakve usluge ta tom podrucju. Ja imam TomTom GO LIVE 825 sa lifetime update mapa i HD traffic servisom. Meni radi posao 100% i super sam zadovoljan. Dok sam kupovao testirao sam uporedo sa Garmin jer generalno ta dva proizvodjaca nude najbolje usluge ovde u DE i TomTom je znacajno brze nalazio rute. Sa druge strane Garmin interface mi je nekako pregledniji i laksi za koriscenje, ali ipak sam se odlucio za TomTom prevashodno zbog brzine i HD traffic servisa koji je fantasticna stvar i radi odlicno, bar ovde. Ne znam kakva je situacija u drugim zemljama. Isao sam jednom za Prag sa njim, ali nije bilo zive duse na putu tako da nije imao sta ni da mi javlja osim kamera. Ova navigacija kosta oko 250-300 eur.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?25.03.2013. u 21:59 - pre 134 meseci
nema u marketu Igo, moraćeš drugačije da se snađeš ali ima

Nego, uzmi lepo tablet i skini Igo i uživaj. Nije telefon za navigaciju nikako. 7 inča tablet je odlična stvar.

Inače, navigon je lepo odrađen ali nema bar pola kućnih brojeva u Bg-u, mogu misliti kako je u ostatku Srbije.
Igo je odličan, ali i tu se treba malo pomučiti za mape.

U svakom slučaju ili tablet ili (možda telefon). Samo navigacija nikako. Malo bolja košta slično ko dobar tablet a i dalje je mali ekran.

A ovi za do 15k dinara imaju neke šit mape. Prestigio i slično, tako da opet moraš da juriš mape.

Možda Mio nije loš sa samim mapama ali mu je dizajn softvera užasan i nikako ga ne možeš apdejtovati pa sve da si glavni programer u Miu!

Dakle, po meni, tablet je definitivno rešenje i onda ako ti se ne sviđa jedna navigacija a ti lepo skineš drugu... A mož' i igrice da igraš
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?25.03.2013. u 22:34 - pre 134 meseci
Ako ti bude trebala pomoc oko IGO i ako se odlucis za to javi mi se na PP.
Nije neka komplikacija...
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?26.03.2013. u 09:07 - pre 134 meseci
imam garmin vec 4 godine zadovoljan sam kako radi i preporucujem ga svima.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?26.03.2013. u 09:20 - pre 134 meseci
Ako već poseduješ android telefon apsolutno nema potrebe za kupovinom dodatnih uređaja za navigaciju, dovoljan je univerzalni držač i punjač(za note2 će teško ići univerzalni ali verovatno će bar moći da održava bateriju). E sad, treba naći krekovani igo na nekim warez sajtovima a ako si legalista i ne smara ti se sa time možeš i da ga kupiš.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?26.03.2013. u 09:54 - pre 134 meseci
Ja isto imam za kola Prestigio kao Lavlja Jazbina, moram reci da mi se slicne stvari desavaju kao njemu :) Kad odem do Rume, prvo me natera da napravim koji krug oko grada da bi me odveo na lokaciju gde zelim da odem, valjda mu se ne razdvaja tako brzo od mene.

Resio sam to tako sto sam na njega stavio Windows Mobile, i instalirao par razlicitih programa za navigaciju.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?26.03.2013. u 10:02 - pre 134 meseci
Garmin nuvi 40 tek sto sam ga uzeo, par puta sam ga koristio i meni je ok.
Pre njega sam imao nuvi 30 kog sam zamenio za ovaj model uz doplatu jer se pokvario.
Mapa je SCG route 2.70 dosla u njemu.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?26.03.2013. u 11:04 - pre 134 meseci
Garmin je u ponekim situacijama, kada je to najpotrebnije, prespor; kasno odreaguje pa tako stvori nepotreban problem. Dobar je za bespuca, ali sporo i cesto pogresno rutira. U pojedinim regionima je bolji od Igoa, ali mislim da u vecini slucajeva nije.

Kod Igoa je navaznije poznavati mape i njihov medjusobni odnos. Vest i iskusan programer od jednog obicnog kineskog najjeftnijeg navigacionog uredjaja baziranog na WIN CE platformi moze napraviti vrhuski sistem. Nekoliko puta bolji od onog koji se dobije u paketu kupovinom nezavisne navigacije. Potrebno je poznavaje mapa, platforme i vestine da se sve to povezati u jednu celinu koja ce za krajnjeg korisnika biti najjednostavnija za koriscenje, ali i najpouzdanija.



Svaka drzava je posebna prica i ako su odredjene mape najbolje u jednoj ne znaci da su to i u drugoj drzavi, ili podruciju.

Na primer, u CH, odakle se javlja i nas inobradovic, najbolje funkcionisu Tom-Tom mape.

Inace, ne postoje bezgresne mape. Postoje samo one koje imaju manje ili vise pogresaka. Koja ce mapa biti odabrana zavisi od vise faktora. Jedan od tih faktora su i potrebe korisnika.
Zato se ne moze generalizovati i kazati da je najbolje to i to.

Prepravka navigacije je zanat kao i svaki drugi zanat. Ovaj posao se obavlja profesionalno i to se tako i naplacuje. Slicno kao i u drugim zanatima. Moze da se obavi i amaterski, ali to ni izbliza nije kao kada to uradi neko ko se duzi niz godina bavi njime.



[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 26.03.2013. u 13:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?26.03.2013. u 12:00 - pre 134 meseci
Citat:
Zarko Silic: Svaka drzava je posebna prica i ako su odredjene mape najbolje u jednoj ne znaci da su to i u drugoj drzavi, ili podruciju.

Na primer, u CH, odakle se javlja i nas inobradovic, najbolje funkcionisu Tom-Tom mape.
Isto tako, nije sve ni do mapa vec ima nesto i u servisima. Meni je navigacija non stop ukljucena cak i kada se krecem rutama kojima sam prosao 100 puta jer HD traffic servis koji nudi TomTom osvezava prikaz frekventnosti saobracaja na zadatoj ruti svaka dva minuta i tako real time preracunava trajanje puta i po potrebi predlaze alternativne rute. Vecina, kao na primer Garmin koristi TMC sistem koji je primitivan u odnosu na HD traffic jer radi osvezavanja svakih 15 minuta i izvor podataka nije bas najpouzdaniji. Isto vazi i za kamere :). Mene je navigacija spasila vise puta da se ne zaglavim u guzvi jer se neposredno pre mene neko skrljao i napravio zastoj. Ili kada vikendom krenem negde, a na autoputu haos itd itd. Zato sam prosli put i napisao da je bitno gde ce navigacija biti najcesce koriscena sobzirom na (ne)dostupnost odredjenih servisa i sobzirom da se stice utisak da Flo33 i ne provodi tako puno vremena u Srbiji.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?26.03.2013. u 12:14 - pre 134 meseci
Citat:
tdusko:Isto vazi i za kamere .


A mene je to jednom spaslo da ne platim kaznu na mestu gde policija nije imala ovlascenje da meri brzinu.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
92.244.132.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?26.03.2013. u 12:38 - pre 134 meseci
Citat:
tdusko: Ja imam TomTom GO LIVE 825 sa lifetime update mapa i HD traffic servisom.

Jel ima taj TomTom mape za Srbiju? Ja se ubih pokusavajuci da nadjem, posto imam njihov uredjaj ugradjen u mazdu, i od mapa ima naravno samo onu kako sto pre pobeci iz srbije a.k.a. - autoput. Ubih se pokusavajuci da nadjem bilo kakav trag TomTom mapa za nas koji bi pasovao, i nista...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?26.03.2013. u 12:52 - pre 134 meseci
Ne postoje precizne TomTom mape za Srbiju. Samo postoje opisne mape sa glavnim saobracajnicama.

Dzaba si trazio.

TomTom GO LIVE 825 kosta 5 puta vise od obicnih kineskih navigacija kaje se prodaju kod nas. Osim toga ova skupa i kvalitetna navigacija kod nas je skoro neupotrebljiva.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?26.03.2013. u 12:57 - pre 134 meseci
^Slazem se. Em je skuplja, em nema mape, em ne pusta crtane filmove :). Nikad nisam video u Srbiji da se prodaje tomtom navigacija.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?26.03.2013. u 13:07 - pre 134 meseci
Ne mora navigacija da bude TomTom da bi se koristile mape od ovog proizvodjaca. TomTom mape odlicno funkcionisu i na Igo platformi. Problem je samo to sto za Srbiju nisu uradjene precizne karte od ovog proizvodjaca..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koja navigacija u autu?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12729 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.