Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koja navigacija u autu?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koja navigacija u autu?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7473 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CoyoteKG

Član broj: 70939

+6759 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?26.03.2013. u 13:17 - pre 77 meseci
Mene je IGO vise puta spasio kod radara.
Pogotovo i po Beogradu gde nemam pojma gde su.

Nego mi nije jasno kad pominjes servise da li pricas o mapama na navigaciji u kolima, boardu... ili o ovim kupovnim "samolepljivim" :)?

Razumeo sam Flo-a da ga interesuje navigacija koja se kupuje naknadno.

Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
*.adsl.eunet.rs.

+1267 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?26.03.2013. u 13:22 - pre 77 meseci
OEM navigacije po Srbiji rade relativno slabo. Pojedine su malo bolje a pojedine su skroz dibidus. Ove sto se "lepe" rade korektno. Skoro redovno se desava da su ove "samolepljive" jeftinije od samo jedne nadgradnje onih u automobilima. Pored toga sto su jeftinije, od vecine tih automobilskih OEM navigacija rade i brze i pouzdanije. Bar kada je u pitanju ovo nase podrucije.

Za one koji bas insistiraju na samo jednom uredjaju u vozilu ja preporucujem kinesku verziju OEM navi-multimedijalnog aparata poput na primer jednog ovakvog.

Za svaku marku i tip automobila postoji posebna verzija, ali je zajednicko za sve to da se lako manipulise mapama.

Pa Kinez je to
Prikačeni fajlovi

Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113

+1550 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?26.03.2013. u 13:34 - pre 77 meseci
Tom Tom ima mape za Slo, ali nema HD traffic, tako da gubi bilo kakvu prednost.

Tdusko, u Srbiji sam 5% vremena, u HR 5%, 5% AU, IT. 85% u Sloveniji.

@coyote, da, najradije bi na telefon dao, i miran sam. Ne da mi se nosati jos jedan aparat sa sobom.

U Jvc i Pioneer sam imao sa navteq mapama, sem Srbije sve deonice su lepo pokrivene, u porseu fabricka ne znam koje mape ima, austrija i italija su odlicno uradjene, iako nikada nije updateovana mapa, ali bivse juge nema nista.

A zasto su ukinuli igo za android?

Odgovor na temu

tdusko
Freelance software developer
Minhen

Član broj: 93380
*.pool.mediaWays.net.

+760 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?26.03.2013. u 13:35 - pre 77 meseci
Citat:
CoyoteKG: Nego mi nije jasno kad pominjes servise da li pricas o mapama na navigaciji u kolima, boardu... ili o ovim kupovnim "samolepljivim" ?

Razumeo sam Flo-a da ga interesuje navigacija koja se kupuje naknadno.
Napisao sam koja je navigacija u pitanju, znaci TomTom go live 825 koja je eksterna, samolepljiva ili kako je vec zoves . U ovoj temi pomenuta je samo iz razloga sto Flo-u ispod imena stoji "Slovenija" i sto potencijalno mozda zuji kojekude okolo(na gore) pa mozda moze da iskoristi neke od ql feature-a koje ovaj proizvodjac nudi. Kao sto je Zare rekao, ista navigacija u Srbiji i okolini je apsolutno neupotrebljiva. Cak TomTom navodi da za Srbiju ima "connection roads", a pun im je forum revoltiranih svaba koji nisu mogli od Batrovca do Djevdjelije da dodju iako ima ukupno 0(nula) skretanja

Evo sad je i sam Flo33 napisao da nema HD traffic za SLO, znaci zatvaramo pricu o TomTom-u
“The study of AntiPatterns is an important research activity. The presence of ‘good’ patterns in a successful system is not enough; you also must show that those patterns are absent in unsuccessful systems. Likewise, it is useful to show the presence of certain patterns (AntiPatterns) in unsuccessful systems, and their absence in successful systems.” — Jim Coplien

Odgovor na temu

CoyoteKG

+6759 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?26.03.2013. u 13:39 - pre 77 meseci
Nisu ga ukinuli nego nije Free. Nije nikad ni bio.
http://www.igonavigation.com/igo-my-way-for-iphone

Nego smo mi kupili na malo drugaciji nacin.

Koristio sam Igo My Way i Igo Primo. Igo Primo je lepsi ima vise funkcija. Nisam siguran samo da li ima tu traffic opciju. Tj. nisam ni gledao.

Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113

+1550 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?26.03.2013. u 13:42 - pre 77 meseci
Pa dobro, nisam ni trazio da je free, (ne bunim se ako jeste) :)) ali na android marketu ga nema, a i na njihovom sajtu koliko vidim samo je za ios. Ne pada mi napamet da se navigavam sa ipadom :))

Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
*.adsl.eunet.rs.

+1267 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?26.03.2013. u 13:44 - pre 77 meseci
Najbolje uradjenu mapu Slovenije ima Monolit. Svi ostali su podjednako slabiji u odnosu na Monolit.

Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367

+5022 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?26.03.2013. u 16:28 - pre 77 meseci
Zar u androidu nije odlicna google map.?

Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157

+2624 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?26.03.2013. u 16:38 - pre 77 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Zar u androidu nije odlicna google map.?

Jeste, i u cesto slucajeva je bolja od iGo koji ne uspeva uvek da nadje adresu ili broj, na zalost pretraga ne radi offline.

Inace u prestigio bi mozda mogao da ubacis garmin ako on ima windows?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!

Odgovor na temu

CoyoteKG

+6759 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?26.03.2013. u 17:47 - pre 77 meseci
nisam nikad koristio google map, i čak me nervira što ne može da se obriše iz telefona :)
Neupotrebljive su google mape van Srbije u roamingu jer osim što koristi GPS koristi i internet protok sa telefona...

Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157

+2624 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?26.03.2013. u 18:26 - pre 77 meseci
Mogu google maps da se koriste u offline modu ako iskesiras mape koje ti trebaju. Problem je sto ne radi pretraga i samo za nju ti treba mreza.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!

Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
*.dynamic.sbb.rs.

+282 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?26.03.2013. u 20:12 - pre 77 meseci
Ukoliko je nekome interesantan online GPS, najbolje se pokazao Waze. Najažurnije mape, izveštaji o saobraćaju na putu, policiji itd. Dok sam u Srbiji ne koristim drugu.

Odgovor na temu

Zlatni_bg
Beograd

Član broj: 65708
*.dynamic.sbb.rs.

+390 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?26.03.2013. u 22:44 - pre 77 meseci
Citat:
bakara:
Citat:
Lavlja_Jazbina: Zar u androidu nije odlicna google map.?

Jeste, i u cesto slucajeva je bolja od iGo koji ne uspeva uvek da nadje adresu ili broj, na zalost pretraga ne radi offline.

Inace u prestigio bi mozda mogao da ubacis garmin ako on ima windows?

Ja sam rekao da sam naknadno stavio Windows na Prestigio, verujem da se time gubi garancija :) Ima dosta "custom" verzija preradjenih za bas rad na Prestigiu. U sustini, ne dobijes nista spektakularno sem opcija za vise navigacionog softvera, kalkulator i par igrica, s obzirom da Wi-Fi nema, dobar deo stvari koje nudi Windows Mobile je potpuno beskoristan. A i procesorske snage i memorije nije bas na pretek.

U sustini, na svaku navigaciju, koja je samo navigacija, moze da se uglavi neki OS, zavisno od arhitekture procesora i svega ostalog. Ima na netu dosta primera. Kad na ruter moze da se stavi linux, moze i na navigaciju sve i svasta.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY

Odgovor na temu

srdjan_m
Programer
St.Pazova

Član broj: 29217
*.static.sbb.rs.

+12 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?27.03.2013. u 09:47 - pre 77 meseci
Vec 2.5 godine koristim Becker Z099, jedan od osnovnih modela. navigacija je veoma kvalitetno uradjena (zato je i skuplja od kineza - 180+€) i sjajno funkcionise. Za to vreme sam je koristio u 13-14 zemalja i nikakvih problema nije bilo (osim jednog "plavog ekrana" u Poljskoj, ali RESET je sve resio). Inace, u pitanju je IGO 8.2. Takodje, i TMC veoma lepo radi u zapadnoj Evropi.

Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
..1a0:f900:1936:f485:947b:e125

+38 Profil

icon Re: Koja navigacija u autu?20.07.2019. u 08:49 - pre 30 dana i 17h
Kakva su iskustva sa Garmin NUVI 50 ?

Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koja navigacija u autu?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7473 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.